logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 04:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 351 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2014, 02:50       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
Касчей Безсмъртни написа:
Към колегата Пешо, като споменавам спусъкът имам предвид, че има прекалено дълъг ход. Това според мен е един съществен недостатък. Колкото до мерните прибори при самозащита едва ли съществено значение, но аз и на 25 метра имам много добри резултати с Байкал.
А това за проблемите със служба КОС всеки сам се спасява.
Боеприпасът 9х18 според мен си е достатъчно добър. Ще дам един лош пример преди няколко години в полицейската школа в Пазарджик един психар застреля двама преподаватели по бойни техники, с по един фатален изстрел с 9х18 с облечен куршум. А ако спорим за този боеприпас то 9х17 е направо за тотално отхвърляне. Всеки си има мнение.


Това че е малко дълъг не го усещам ама хич.

25 метра дистанция нито е за служебно ползване нито е за самозащита. Тази дистанция е само да си чешем егото с нея, наясно си предполагам с това. На 25 метра с читав ТТ също ще дам прилични резултати но това прави ли го приемлив за лични и служебни цели?

Аз мога сигурно да дам пример и за някой психар утрепал поне 2-ма и с джобно ножче или шило или лопата или каквото там се сетиш. АМа това не го прави адекватен боеприпас.

Пак ви питам с какво да го нося в пълнителя със скапаните Арсенал ли или със скапаните Селиери Белот или с ония китайски булшити. Единствените читави ги спряха а другите хубаво изработени са забранени и по-отдавна (тези със стоманената гъба вътре).

А затова колко са му читави приборите се убедих в следното упражение. Взимаш едно подобие на Байкалчето ама Ер-софт за да е безопасно и пробвай да уцелиш мишена на 7 метра в пълна тъмнина като осветяваш мишената с фенерче. Стандартна ситуация на самозащита през ноща вкъщи и тогава ще си говорим пак за тия въпросни 25 метра. А после може да повториш теста с най смотания пищов Ерсофт с някакви тритиеви мерници (които са шир потреба при всеки друг нормален пищов) и ще откриеш разликата.

Съжалявам но го нося в момента по принуда след последната година в който имах възможност да го разходя на две три места да потренирам нещо ново за мен. И веднага лъснаха сериозните му недостатъци които съм описал по-горе.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2014, 18:51       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
PESHO OT MARS написа:
sk67 написа:
PESHO OT MARS написа:
9х18 е вече неадекватен боеприпас и това го знае почти всяко хлапе.


Неадекватен за служебно оръжие или за самозащита?


И за двете, дори само да го резгледаш от гледната точка че у нас няма и един качествен модел от този боеприпас. Не случайно съм уточнил че JHP-то беше прилично но вече е забранено. Българските са пълни боклуци, чешките също а за китайските какво да коментирам.


Има немски, има и руски, има и сръбски.
Пък и за самоотбрана на 7-10 метра какви недостатъци трябва да има 9х18, че да е неадекватен, спрямо популярния 9х17 например...

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2014, 22:40       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
Аз не си спомням да съм казал че и 9х17 става за нещо, същото дърво е.

9х19 нагоре е нещото което си трябва. Им адостатъчно суб-компакти в този калибър за да не се налага да се ползват .380ACP и производните му.

И го потретвам във връзка че с забраната на HP-тата са тези ми изказвания, допреди нея се чувствах далеч по-сигурен с Federal-лите които имах.

И Къде точно ги видя тия немски макаровски патрони?

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2014, 23:28       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
PESHO OT MARS написа:
Аз не си спомням да съм казал че и 9х17 става за нещо, същото дърво е.

Исках да кажа, че доста производители и потребители явно имат основание да не са на това мнение.
PESHO OT MARS написа:
И го потретвам във връзка че с забраната на HP-тата са тези ми изказвания, допреди нея се чувствах далеч по-сигурен с Federal-лите които имах.


Така е за HP, но това не е достатъчно за да се приеме, че 9х18, 9х17 за нищо не стават.


PESHO OT MARS написа:
И Къде точно ги видя тия немски макаровски патрони?


Точно тук
http://www.centre-point.eu/index.php/%D ... 1%89%D0%B5

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2014, 11:22       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
sk67 написа:
Исках да кажа, че доста производители и потребители явно имат основание да не са на това мнение.

Точно тук
http://www.centre-point.eu/index.php/%D ... 1%89%D0%B5


"По вкус и по цвет товаршии нет"

Няма как да знам какво има в Стара Загора. Аз се водя по това какво може да се купи в софийски магазин с съответния образец разрешително защото всичко останало е леко незаконно. И последно преди 6 месеца като съм рови резултата е този който съм написал.

И лично за мен пак казвам тези калибри с тези проектили не са добри. На всички е ясно че това си е лично мое мнение и надявам се няма нужда изрично да го декларирам.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2014, 18:51       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
PESHO OT MARS написа:
Няма как да знам какво има в Стара Загора. Аз се водя по това какво може да се купи в софийски магазин с съответния образец разрешително защото всичко останало е леко незаконно.

И кое му е незаконното ? И София не е център на Планетата /освен в песен на Тодор Колев/. Който търси намира, който не си намира оправдания. Разрешителното не се издава за закупуване на боеприпаси само по РУП и град, защото ако е така малките градове загиват от към избор.
И от вчера пресен пример с любовната свада във Варна и двамата убити с Макаров. И после слаб боеприпас а? А най - неприемливото определение за мен е "морално остарял", когато се пише за ПМ. Това да не е преднопълнещ се пистолет? Щом като е водещ процент сред притежателите на късо огнестрелно оръжие у нас това означава, че е актуалното оръжие, колкото и да говорят друго оръжейните търговци.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2014, 22:45       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Касчей Безсмъртни написа:
Щом като е водещ процент сред притежателите на късо огнестрелно оръжие у нас това означава, че е ...

Според мен водещият процент на ПМ като бройка сред притежателите на късо ОО у нас се дължи на:
1. Това, че болшинството от тези притежатели са бивши служители на МО и МВР, на които по силата на отменения ЗКВВООБ за без пари натикаха в ръцете при пенсиониране служебните ПМ.
2. Това, че ПМ е евтин и лесно достъпен и има сравнително добро съотношение цена/качество; резервни части за него има всякакви и патрони могат да се "изписват".
3. Това, че голяма част от хвалещите ПМ не са пипали нищо друго освен ПМ и за тях светът започва и свършва с него.
4. В доста случаи на чист фетишизъм.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2014, 23:11       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
И бих добавил че същите тия пенсионирани собственици надали изстрелват по повече от 5 патрона годишно на някоя селска веселба. Те на действащите служители дават по едноцифрено число на месец.....

Тогава за какъв пазар на патрони 9х18 говорим. Най-големия потребител са стрелбищата и то докато са по-евтини да ги предлагат на новобранците за забавление.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 17:05       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Според мен водещият процент на ПМ като бройка сред притежателите на късо ОО у нас се дължи на:
1. Това, че болшинството от тези притежатели са бивши служители на МО и МВР, на които по силата на отменения ЗКВВООБ за без пари натикаха в ръцете при пенсиониране служебните ПМ.
2. Това, че ПМ е евтин и лесно достъпен и има сравнително добро съотношение цена/качество; резервни части за него има всякакви и патрони могат да се "изписват".
3. Това, че голяма част от хвалещите ПМ не са пипали нищо друго освен ПМ и за тях светът започва и свършва с него.
4. В доста случаи на чист фетишизъм.
За първата точка не съм убеден много, защото не съм статистик, а и онзи ден при инцидента във Варна с ПМ човекът по професия е шофер. По точка 2 съм съгласен, но по точка 3 и 4 не съм, защото аз притежавам и не руски пистолети, но това не променя мнението ми за ПМ. За мен щом едно оръжие се ползвало и ползва деситилетия от милиони хора то е добро и изпитано. Другото е театро и философстване. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 18:25       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
PESHO OT MARS написа:
Истината е че имам повече засечки с револвера (общо 5 броя) отколкото с Байкала. Но револверните бяха заради великите S&B патрони дето и за стрелбище нестават. Байкала става при малък до среден настрел и проблем с първоначалната инвестиция като сума. Това искам да ме разбереш правилно не е лошо оръжие но при наличие на кинти не си струва да се похабява ценното разрешително. Трябва да знаеш че много трудно дават за второ за носене, аз имам такова но вадено в силните години. Сега ако трябва да си правя трето за носене ще трябва да вадя много жокери и финикийци от ръкавите.
А относно патроните ти казах че няма материален интерес за внос на такива боеприпаси. Днес бях в КОС да си взема презаверените разрешителни и се разговорихме на тема боеприпаси. Ние дори си нямаме трактовка на написаното в закона "експанзивни" куршуми пък камо ли някой да седне да ги мисли тия неща от търговска гледна точка. И в крайна сметка да рискува доставка или поне поръчка на нещо което после може да се окаже незаконно. Казах ти че съм имал 9х18 JHP на Федерал и CCI които са си добри патрони за самоотбрана но вече са в категорията забранени. Не си мисли че като има много оръжия в 9х18 това ги прави привлекателна клиентела. Повечето такива оръжия са в разни бивши фуражки дето я го извади от касата за някоя свадба я не. Единствения консуматор на тези патрони са стрелбищата които ги продават като по-евтина алтернатива приближаваща се до 9х19.
Имам един приятел, бивш олимпийски шампион, който обучаваше по едно време барети.Беше направил статистика на колко изстрела са средно наличните в школата макарови/ байкала по същество е макаров с модифициран пълнител./Имаха по средно 220 000 изстрела. Повреди-на българското производство около 50 % сменени бойни пружини а на руските почти на всеки. Нищо повече.Мисля, че това е достатъчно свидетелство за здравина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 21:02       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
В ценовия диапазон до 300 лв. не виждам алтернатива на ПМ
Вероятно в този ценови диапазон е и основната маса притежатели, за които той е и нещо познато, почти традиционно, почти колекционерско, дори носталгично, просто, глупакоустойчиво, желязно, с дебела игла, лесно се носи скрито, евтино, и да ти го вземе КОС-а няма да е голяма загуба, има части и ще има още дълго време, руско...може и българско...
Тоест достатъчно :)

...въпреки неудобната ключалка на пълнителя и т.н.
От гледна точка на функционалност - за граждански цели той е рационален и практичен.
...макар че мен лично не ме влече.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2014, 17:56       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
[quote="ivo-police"] ''Някой виждал ли е какво се случва след 9х18 от Макаров.За Стечкин не коментирам такива случки нямам.''
Колега, би ли споделил по-подробно-място на попадение, дистанция, вид на куршума?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2014, 22:53       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
Не е чаак толкова драматична гледката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2016, 17:53       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Да не пускам нова тема само за един въпрос..реших да го вметна тук: Колеги, искам да си сложа дървен чирен на Байкала,някой знае ли добър майстор в Стара Загора, или в околността?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2016, 21:12       Заглавие:  Re: Надежден ли е 12-зарядният Байкал 442?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Сеп 2010, 09:23
Мнения: 385
JDredd написа:
Касчей Безсмъртни написа:
Щом като е водещ процент сред притежателите на късо огнестрелно оръжие у нас това означава, че е ...

Според мен водещият процент на ПМ като бройка сред притежателите на късо ОО у нас се дължи на:
1. Това, че болшинството от тези притежатели са бивши служители на МО и МВР, на които по силата на отменения ЗКВВООБ за без пари натикаха в ръцете при пенсиониране служебните ПМ.
2. Това, че ПМ е евтин и лесно достъпен и има сравнително добро съотношение цена/качество; резервни части за него има всякакви и патрони могат да се "изписват".
3. Това, че голяма част от хвалещите ПМ не са пипали нищо друго освен ПМ и за тях светът започва и свършва с него.
4. В доста случаи на чист фетишизъм.


ПМ е професионален пистолет, на аматьора му дай глокове и зигове, за да е щастлив

П.С. Що с глокове и зигове починаха от ПМ в последните 20 години...

_________________
Шейха

"Ако започвате да треперите при всяка несправедливост, вие сте мой другар"

Ернесто "Че" Гевара


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 351 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer