logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 192 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 20:59       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
sk67 написа:
БНАЛПО българска национална асоциация на любителите и притежателите на оръжие

Според мен това последното е най - подходящо. С малка корекция на края - на огнестрелно оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 22:39       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
От "Ало, Ваньо...", сега пък на "талпо". Също така, твърде дългите абревиатури с натрупване на съгласни по средата, лично на мен не ми допадат особено. Само БОА или НОА, би ми звучало далеч по-добре. Гаче хамериканците, вместо простото и благозвучно NRA, не са можели и те да избацат една десетбуквана абревиатура ли?

С две думи, абревиатурата требе да е кратка и благозвучна. И да не навява смешни асоциации още на първо четене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 05:56       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
+1
Колкото по-кратко толкова по-добре. За мен най-доброто е НОА.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 07:23       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Ето, че имаме дискусия по същество.
Който ще присъства на 25-ти, нека обобщи тези предложения и коментари и да ги постави на обсъждане.
Ако въпросът опира до препечатване на карти или пренаписване, пререгистрация, то на фона на целите пред организацията това е дребна административна задача.
Но от съществено значение за бъдещето и.
После обсъждане на целите - има нужда от сериозна доработка, понеже очевидно са някак "нахвърляна на коляно" и т.н.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 07:26       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
ubboto написа:
От "Ало, Ваньо...", сега пък на "талпо". Също така, твърде дългите абревиатури с натрупване на съгласни по средата, лично на мен не ми допадат особено. Само БОА или НОА, би ми звучало далеч по-добре. Гаче хамериканците, вместо простото и благозвучно NRA, не са можели и те да избацат една десетбуквана абревиатура ли?

С две думи, абревиатурата требе да е кратка и благозвучна. И да не навява смешни асоциации още на първо четене.


БОА се асоциира лесно със змия.
А за НОА вижте тук - това е съществуваща, макар и "спяща" организация
viewtopic.php?f=1&t=5960

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


Последна промяна sk67 на 20 Сеп 2014, 07:47, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 07:46       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Прикачени файлове:
Protokol_001_a.doc [57.5 KiB]
209 пъти

Прикачени файлове:
Protokol_002_a-2.doc [51.5 KiB]
261 пъти


Само да допълня, че аз дадох предложение защото още в проткола от заседанието на организацията на 29.05.2014 e записано:
“За следващото заседание трябва да се свалят предложенията от форумите и да се представят на УС. Трябва да се разгледат и конкретни предложения за изменение на нормативната уредба.

Обаче в протокола от следващото заседание на 09.09.2014 не е записано такова обсъждане на форумни предложения, а предложение за обсъждане на името има в този форум – тоест това остава един все още неразискван въпрос и няма проблем да бъде поставен.


Приложено и двата протокола.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


Последна промяна sk67 на 20 Сеп 2014, 08:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 08:42       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sk67 написа:
БОА се асоциира лесно със змия.
Но каква змия? :wink: Пък и ударението някак си естествено ляга на първата гласна. Както и да е, иначе и на мен НОА най-ми допада. Ако не може да се използва това име, някое друго трибуквие с две гласни също ще свърши работа. Мисълта ми бе да няма дълги и трудно разпознаваеми абревиатури с натрупване на съгласни като БНАССТЛПО... и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 09:16       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sk67 написа:
Само да допълня, че аз дадох предложение защото още в проткола от заседанието на организацията на 29.05.2014 e записано: “За следващото заседание трябва да се свалят предложенията от форумите и да се представят на УС. Трябва да се разгледат и конкретни предложения за изменение на нормативната уредба.Обаче в протокола от следващото заседание на 09.09.2014 не е записано такова обсъждане на форумни предложения – тоест това остава един все още неразискван въпрос и няма проблем да бъде поставен.
Не го приемай като заяждане, но тук не мога отново да попитам: Представителите на въпросния УС неграмотни ли са, нямат достъп до интернет ли, или просто считат за неуместно или под достойнството им лично да се включат в публичните обсъждания на обикновените оръженосци в най-големия българо-американски оръжеен форум? Като едно подобно включване би казало много за човека отсреща - а това е важно, когато става въпрос за гласуването на доверие на някого. Сори, но личната и служебна заетост не минава тук като оправдание. Да, не можеш нон стоп да висиш по форумите, но два-три поста можеше все пак да драснеш, най-малкото от уважние към хората отсреща /потенциалната ти членска маса/.

А иначе ключ към успеха на подобна асоциация би бил активната и непрестанна комуникация на членовете й както по хоризонтала, така и по вертикала. Като изявления от рода на: "Вие го напишете, а аз ще го представя на УС когато мога, пък те ще Ви отговорят ако и когато са на кеф" , лично за себе си считам за обидни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 10:25       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
ubboto написа:
sk67 написа:
Само да допълня, че аз дадох предложение защото още в проткола от заседанието на организацията на 29.05.2014 e записано: “За следващото заседание трябва да се свалят предложенията от форумите и да се представят на УС. Трябва да се разгледат и конкретни предложения за изменение на нормативната уредба.Обаче в протокола от следващото заседание на 09.09.2014 не е записано такова обсъждане на форумни предложения – тоест това остава един все още неразискван въпрос и няма проблем да бъде поставен.
Не го приемай като заяждане, но тук не мога отново да попитам: Представителите на въпросния УС неграмотни ли са, нямат достъп до интернет ли, или просто считат за неуместно или под достойнството им лично да се включат в публичните обсъждания на обикновените оръженосци в най-големия българо-американски оръжеен форум? Като едно подобно включване би казало много за човека отсреща - а това е важно, когато става въпрос за гласуването на доверие на някого. Сори, но личната и служебна заетост не минава тук като оправдание. Да, не можеш нон стоп да висиш по форумите, но два-три поста можеше все пак да драснеш, най-малкото от уважние към хората отсреща /потенциалната ти членска маса/.

А иначе ключ към успеха на подобна асоциация би бил активната и непрестанна комуникация на членовете й както по хоризонтала, така и по вертикала. Като изявления от рода на: "Вие го напишете, а аз ще го представя на УС когато мога, пък те ще Ви отговорят ако и когато са на кеф" , лично за себе си считам за обидни.


Не го приемам като заяждане.
Моята гледна точка е същата.
Може би, ако си направят на сайта форум, ще има шанс за по-широка дискусия.
Иначе в оръжейния форум на OFF ROAD също могат да се намерят съмишленици, но там тема няма.

Обаче пуснах анкета
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188260

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 12:15       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
ubboto написа:
sk67 написа:
Само да допълня, че аз дадох предложение защото още в проткола от заседанието на организацията на 29.05.2014 e записано: “За следващото заседание трябва да се свалят предложенията от форумите и да се представят на УС. Трябва да се разгледат и конкретни предложения за изменение на нормативната уредба.Обаче в протокола от следващото заседание на 09.09.2014 не е записано такова обсъждане на форумни предложения – тоест това остава един все още неразискван въпрос и няма проблем да бъде поставен.
Не го приемай като заяждане, но тук не мога отново да попитам: Представителите на въпросния УС неграмотни ли са, нямат достъп до интернет ли, или просто считат за неуместно или под достойнството им лично да се включат в публичните обсъждания на обикновените оръженосци в най-големия българо-американски оръжеен форум? quote]

Кое прави един български оръжеен форум българо - американски? Може би участието на няколко емигранти от САЩ ? Малко смешно е това. Може би американските антибългарски НПО-та и тук имат съмишленици. Скоро може да стане и българо - американско - турски оръжеен форум. Аз затова се спрях на името, в което се посочваше, че тази организация е чисто българска.
Дали участието на българи в американски и други подобни форуми ги прави американо - български, руско - български и т. н ?
Моля, никой да не се обижда това ми е личното мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 14:35       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Касчей Безсмъртни написа:
Кое прави един български оръжеен форум българо - американски? Може би участието на няколко емигранти от САЩ ?
Не ми се засяга точно сега темата за собствеността и модераторството на този форум, тъй като считам, че има да се обсъждат далеч по-важни неща тук. А американците просто имат в пъти по-богат - и то доста успешен - опит от нас в подобен род публично-частни отношения. И може би критиките, които те отправят, са част от причините затова, че ние все още си нямаме българска NRA.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2014, 16:30       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Май 2014, 14:11
Мнения: 22
Следя редовно темата. Всички предложения ги свалям, обобщавам и предавам на УС. Сигурен съм, че има хора от УС, които също следят темата, защото дискутираме по нея и писаното на УС.
Имишлено не влизам в спорове и не изразявам лични мнения защото с голяма вероятност ще се приравнят с Асоциацията. За да пиша от свое име ще трябва да направя още един потребител, а не ми се занимава с поддръжката на два такива.
Имам регистриран потребител в Off Road и ще пусна тема.

_________________
Въоръжен и свободен!!!

По-добре да имаш оръжие и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да нямаш!

От оръжието се страхуват тези, които са се осрали пред собствениците му!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2014, 04:42       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Според мен всяко споменаване на оръжие в акронима, неименуемо възбужда негативизъм в малко информираната публика, въпреки ентусиазма на създателите. Не случайно NRA има непретенциозната дума rifle. Думи като стрелци, спорт и подобни ги правят по-приемливи за общественото мнение и дават по-малко снаряди в лайнохвъргачките на противниците. Думата Асоциация влиза в малоразмерните пространства. Общество е по-масово. Употребата на Национална в началото на акронима веднага прави всичко НЕ. Естествено, че трябва да бъде Българска. Като например Българско Общество. И ако се прибавят едно или няколко С-та за стрелби и сппорт би станало например БОС (Българско Общество на Стрелците) или БОСС (Българско Общество за Стрелба и Спорт). BOSS (Bulgarian Organisation for Shooting Sports).

Wish you luck :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2014, 08:09       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
mitio написа:
Имам регистриран потребител в Off Road и ще пусна тема.


Ако искаш използвай тази
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188260

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2014, 08:15       Заглавие:  Re: Асоциацията на любителите на оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Yank написа:
Според мен всяко споменаване на оръжие в акронима, неименуемо възбужда негативизъм в малко информираната публика, въпреки ентусиазма на създателите. Не случайно NRA има непретенциозната дума rifle. Думи като стрелци, спорт и подобни ги правят по-приемливи за общественото мнение и дават по-малко снаряди в лайнохвъргачките на противниците. Думата Асоциация влиза в малоразмерните пространства. Общество е по-масово. Употребата на Национална в началото на акронима веднага прави всичко НЕ. Естествено, че трябва да бъде Българска. Като например Българско Общество. И ако се прибавят едно или няколко С-та за стрелби и сппорт би станало например БОС (Българско Общество на Стрелците) или БОСС (Българско Общество за Стрелба и Спорт). BOSS (Bulgarian Organisation for Shooting Sports).

Wish you luck :armed:


Добри предложения, добри аргументи...позволявам си само едно обобщение:

БОС - Българско Общество на Стрелците
БОСС - Българско Общество за Стрелба и Спорт

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 192 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer