logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 21:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 278 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 18:41       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
Официално обявявам Посейдон за ПРАВ ВЪВ ВСИЧКО И ОБЕЩАВАМ ПОВЕЧЕ ДА НЕ МУ ПРОТИВОРЕЧА .
п.п. Морски не е лошо обаче да четеш и личните си постове, защото много често позициите ти в тях са коренно различни

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 19:41       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тишо, съсипа ме психически... не съм прав винаги , а противоречиата са понеже се предоверявам сегиз-тогиз на някой...в случая с горнио пласмасов ресивър - на Кроноса...
но да оставим тези неща, че 38ия ше трие вече с право...остава да се уточни има ли пласмасова кутия 416 изобщо и като екперимент или Кроноса се занася...

и вече по темата ептен...заложете къде Хеклер ше е във френския търг...аз залагам на 3то място ...белгийците печелят ...Чезе според мен ще ги дисквалифицират... PDT_Armataz_01_26


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 20:39       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Темата отдавна се изчерпа!
Не знам какво все едно и също дъвчем? Тишката беше постнал клип, в който хората показват, че след нагряване на G-36 няма разлика в точността. Постигнатата група се видя недостатъчно малка на "профитата" тук.
Сега относно цевната кутия на НК-416, мисля че на снимката която съм постнал, много ясно се вижда, че е полимерна. Няма в света фирма, която да направи цевна кутия само от алуминий! Дори и в Уикито си пише, че НК-416 ползва елементите на G-36.
Важно е да се отбележи, че никъде не видяхме никакво доказателство за такава неточност при загряване, но продължаваме да ровим в тези абсурдни твърдения за пръстени, полимери, найлони и тем подобни измишльотини!
Най-сигурния начин да сринеш репутацията на едно оръжие е да кажеш, че е неточно при пълнолуние, след определено загряване, след копаене с него, след отпушване на каналите с него или след като теглиш камион ползвайки го за теглич - все неща "изключително важни" за едно оръжие!!!

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2015, 22:09       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Аз не искам да споря с никого, още повече с адаша, специално за Хекелр, защото не ги следя тея неща, напълно е възможно да имат и пломерен апър.
Снощи го писах това същото но нещо съм се спипал м-у бирите и сигурно не съм го публикувал: Аз съм виждал няколко 416 и никоя от тях не е имала полимерен апър...
Това надолу са снимките от шот шоуто, никоя от тея не е с полимерен апър също а те са различни конфигурации:

Изображение

Изображение

Изображение

Снимката която беше пусната преди не е на полимерен апър, това си е алуминиев ресивър със стоманена втулка за буталото, на сайта не се споменава нищо дали е полимерен или алуминиев ресивъра, според мене това си е чист алуминий при положение, че на всякъде пушката е обявена като алуминиева.
Също така аз не съм запознат да има апъри на които да са сложени полимерни части, повечето които аз съм пипал, с покритие или - без, нямат нищо друго освен алуминий...
Така казано, възможно е и да има, аз просто не съм виждал и не мога да бъда категоричен.
По въпроса за гайката, на хеклер гайката не е кой-знае колко по-голяма. Патентоването не означава абсолютно нищо, всяка сравнително голяма фирма която произвежда части за АР патентова по нещо, значително или - не, няма значение, патентоването е просто част от рекламата, колко е функционално - не се знае в повечето случаи...Гайката на Хеклер е патентована защото е с различен размер а е с различен размер освен всичко друго и защото Хеклер не иска да е взаимозаменяема с други пушки, нито е кой-знае колко по-специална, нито е правена такава за да държи повече понеже ресивъра бил полимерен, това са неща които нашият дупнишки приятел няма как да ги знае със сигурност за да е толкова категоричен но както и да е.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 07:25       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:happy: Кроносе, стига вече разкази по снимки и картинки, ами се разходи до випа и ги погледни, пипни тия хеклери. :happy: :happy: :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 08:06       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Mr. Smith написа:
:happy: Кроносе, стига вече разкази по снимки и картинки, ами се разходи до випа и ги погледни, пипни тия хеклери. :happy: :happy: :happy:

Абе точно Хеклери бая съм пипал :happy: Последно до преди няколко месеца във ВИП-а нямаше MR-и - ни в 5,56, ни в 7,62. Бяха вкарали няколко бройки преди 3-4 години и от тогава не са внасяли.
Тук има само един човек с MR и това е Тодор Павлов. Нека той каже, но за мен чисто алуминиева цевна кутия е доста идиотско решение, защото той е в пъти по-деформируем от полимерния композит.
Може и да греша, но съм останал с впечатлението, че цевната кутия на G-36 и HK-416/417 са от композитни материали - полимер, карбон и алуминий! Моята е точно такава.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 09:43       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Немога да коментирам качеството но НК, но в момента важно е не с какво качество произвеждаш, а как си продаваш продукцията. Умарекс се изгавриха с еталона за качество при пистолетите - Валтер, ама продажбите им са до небето.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 12:01       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
От кой да взема 50 лв

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 13:59       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
ti6kata написа:
От кой да взема 50 лв

От мен, ама няма да ти ги дам, защото си продаде Хеклера :happy:

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 14:10       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Kronos написа:
Тук има само един човек с MR и това е Тодор Павлов.


:-) Абе истината е, че тук има поне 5 човека, като един от тях съм и аз... Не съм сигурен, но май има и още един 6-ти, който е с МР308, В този смисъл ти гарантирам, че цевната кутия не е полимер, а е от цяло парче много добре фрезован алуминии. Така е и при 223-ката и при 308-цата. Моя хеклер е 223, но съм пробвал и 308-ца на колега. Също така преди две години на живо пипах и щраках с автентичен 416, който също беше с алуминиев лоуър.

Държа на тия неща, за да не продължаваме тая тема на едно така да се каже обидно ниско ниво, защото повечето тук не заслужаваме такава оценка за оръжейната си култура, а и все пак не е приемливо да сваляме нивото на форума :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 14:14       Заглавие:  Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна ti6kata на 03 Юли 2015, 14:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 14:23       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Mr. Smith написа:
Kronos написа:
Тук има само един човек с MR и това е Тодор Павлов.


:-) Абе истината е, че тук има поне 5 човека, като един от тях съм и аз... Не съм сигурен, но май има и още един 6-ти, който е с МР308, В този смисъл ти гарантирам, че цевната кутия не е полимер, а е от цяло парче много добре фрезован алуминии. Така е и при 223-ката и при 308-цата. Моя хеклер е 223, но съм пробвал и 308-ца на колега. Също така преди две години на живо пипах и щраках с автентичен 416, който също беше с алуминиев лоуър.

Държа на тия неща, за да не продължаваме тая тема на едно така да се каже обидно ниско ниво, защото повечето тук не заслужаваме такава оценка за оръжейната си култура, а и все пак не е приемливо да сваляме нивото на форума :tu:

Тогава си посипвам главата с пепел и поднасям извиненията си!
Преди 4 години щях да купувам MR223 и доста си играх с нея, но явно съм останал с грешния спомен, че е с полимерна кутия като на G-36. Тогава само спусъка не ми хареса, защото ми се видя много тежък и за това си купих SL8.
Човек се бърка, особено като започнахме темата с проблем в точността на G-36 и прескачахме от пръстени, полимери, найлони и какво ли не още.
Още веднъж се извинявам за объркването ми с кутията на НК-416 :oops:

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 14:42       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Хммм... Ще взема да напиша на Хеклер, че правят полимерни цевни кутии за 416. Те не знаят милинките - или поне не знаеха миналата година Октомври, когато за последно ходих в Оберндорф ;) А за бойна HK 416 - служебната я върнахме преди няколко месеца а сега чакам HK416 A5 пак за временно ползване :) Относно въпросната втулка на G-36 приемам облози :) Относно точността след 3-4 пълнителя на автоматична спрямо такава на AK-74 - също. Въпрос- долният документ достатъчно доказателство, че съм компетентен по G-36 ли е или трябва сертификат от Посейдоня щото като гледам много ги разбира G тата ....


Прикачени файлове:
IMG_0909.JPG
IMG_0909.JPG [ 532.72 KiB | Прегледано 5513 пъти ]


Последна промяна Mad Dog на 03 Юли 2015, 15:00, променена общо 1 път
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 14:55       Заглавие:  Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
http://youtu.be/0MvBAI5dOdw
Достатъчно квалифицирани свидетели на теста!
П.п. Лапсус лингва ! Исках да кажа хендгард вместо пикатина ;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2015, 16:55       Заглавие:  Re: Ще фалира ли и H&K?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Посейдоня не оспорва квалификации...Посейдоня оспорва това твърдение в цитата и се фаща на бас, като насочва срещу цитата тежестта на трицифрената сума 100лв
дай условията на облога по-точно или друга миза...ама не се размечтавай :-) ... предлагам по 200 патрона на пушка, температура 30 градуса поне на сянка/от тази температура нагоре твърдят зложелателите хеклерови, че Г36 олабвала халката :roll: / ...и после 5 изстреля група на 200м с кви мерници ше е и стрелеца кой ще е ?
то па и на него ше требва да се плати и патроните и ше се затегне ситуацията...
не е редно да стрелям аз или ти ...ше трябва да наемем или Драката или мастера Мангъров...ако не друго тези двамата няма да се лигавят и да се ебават с калашката...
автоматична калашка 5.45 откъде? нещо армейска требва да е ...за да е коректно обаче редно е и двете разпинялки да стрелят в 5,56 с една партида патрони...иначе преливаме от пусто в празно......освен да пишем на министъра...или на Бързилов /може да му изпадне някой автомат докато търси пушка за стрелба от хеликоптери... :-) / или предложи ти нещо...

Трябва ни Г36, калаш 5.56, полигон, 410патрона, един стрелец одобрен и от двете страни и неколцина смели мъже за свидетели.. :D
но ок макар и различни калибри...може да приема и 5.45 автоматична калашка ако не се намери 5.56

Mad Dog написа:
Относно точността след 3-4 пълнителя на автоматична спрямо такава на AK-74 - също


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 278 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer