logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 04:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 193 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 15:57       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Точно отстрани и леко отзад е бил изстрела. Няма следи от осколки по предния капак, а щеше да има ако изстрелът е бил в челната проекция.
Ако изстрелът наистина е бил отстрани и леко отзад, и ударът е бил в страничната колонка - именно тогава трябваше да има осколки и по предния капак - ако примем, че гранатометът е бил на около 1.50 метра от земята спрямо целта - осколки по посока на основния вектор на кумулативната струя. А нямаше всичко да се върне назад и наляво. Видими поражения по десен преден калник също липсват. Като там те трябваше да са повече, отколкото по задна дясна врата, примерно. Докато ако изстрелът е дошъл отпред и отстрани - и по-голямата част от струята се е плъзнала по дясната част на автомобила от предната колонка назад - именно тогава ще липсват поражения по предния капак и преден десен калник.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 17:09       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Малко отклонение е от темата, но е много интересно технически
Ritter написа:
И да поведението на това ядро е по-близко до твърдите тела, отколкото поведението на струята. Но ти казвам пак, че не е нищо ново - още немците през ВСВ са пробвали такива боеприпаси.

Изображение
Изображение
Да и аз писах назад наистина е открито от германски балистици през ВСВ - то тези пък не знам какво не са открили...ок, но това е рядко интересен пример как с мнооого малко конструктивно изменение постигаме принципно различен резултат.

При Кумулативната Струя метала се насочва по оста на заряда концентрира се в нещо, като жило и на оптимален фокус пробива метър и нагоре плътна стомана зависи от заряда

При Ударното Ядро е напълно същата конструкция , НО кухината е с различна форма по обла и метала е по-дебел резултата е смайващ...
има такива противохеликоптерни мини бият на 200м във въздуха

нещата тука вече са около килограм, два или повече метал със скорост 10 000 м/с когато това ама два такива парцала издъни купулата отгоре нещата стават вери вери интересни

И както са го открили германците така си е и останало до скоро...доста време всичко е било с КС

И едва след 1992г Raytheon пуска ТОУ вече само с тандемно УЯ с 6,1 кила взрив в бойната част.
А тази ПТУР не я продават на никой...коолкото и да обичат кинтите...останалите стари тояги с КС ги продават на който поиска...
https://ru.wikipedia.org/wiki/BGM-71_TOW

Мисля тайната е в точно определена форма на УЯ ямката в зависимост от формата на заряда и състава на метала /трябва да е много пластичен /явно с компютърно моделиране са доусъвършенствали гермаснкото откритие...за да се откажат от КС ефективността на тандемно УЯ е в пъти повече...предполагам...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 18:26       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Ако изстрелът наистина е бил отстрани и леко отзад, и ударът е бил в страничната колонка - именно тогава трябваше да има осколки и по предния капак - ако примем, че гранатометът е бил на около 1.50 метра от земята спрямо целта - осколки по посока на основния вектор на кумулативната струя. А нямаше всичко да се върне назад и наляво. Видими поражения по десен преден калник също липсват.


Геле чуй чуй...ето пак

Там където добрия Фил е писал въпроса от къде да дойдат осколки мен?
Взривателя задейства кумулатива малко назад преди да млатне физически колонката напред е кумулатива а настрани осколки от ВВ

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 21:11       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Геле чуй чуй...ето пакТам където добрия Фил е писал въпроса от къде да дойдат осколки мен? Взривателя задейства кумулатива малко назад преди да млатне физически колонката напред е кумулатива а настрани осколки от ВВ
Две неща не ми се връзват, мен. Първо, къде потъна цялата кумулативна струя - в 30-40 сантиметра от челното стъкло ли?! Ако е така, това е баси бронировката, заеби! :punch: Ако струята все пак е излязла от стъклото - при всички положения трябва да имаме и поражения по предния капак. А такива почти липсват. Второ, голямата разлика в пораженията между предна дясна врата и преден десен калник. Все пак, някаква хипотетична симетрия би трябвало да има. И последно, бахти бруталните осколки - при удар в горната част на колонката, ти се топи дръжката на вратата! Да не би верно да са го резнали меро не с кумулативен, а с осколъчен изстрел? 8)

Също така, виж на снимката с червената твоя стрелка как е разпрана и колко нагоре е вдигната таванската лайсна. Дори наистина изстрелът да е дошъл отзад, което много ме съмнява - така да ти се издъни лайсната означава, че е играла сила на около 90 градуса встрани от основния вектор на кумулативната струя. И това ако не е дезинтеграция, не знам какво друго ще е. Осколки сигурно.
Poseidon написа:
да предположиш че бронировката е разсеяла кумулацията е майтап...

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 22:22       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Нормално, Геле. Струята е действала напречно на вертикалното сечение на стъклото, т.е. все едно срещу брониран стъклопакет с дебелина около 50см.
Да, сигурно си прав. Но тогава има резон изстрелът да е дошъл отстрани, но не много отзад. Щото ако е по-отзад, струята няма как да действа вертикално на напречното сечение на челното стъкло, а ще смачка колонката и само ще "лизне" - както вика Посейдона - стъклопакета, без да се заорава по подобен начин в него. Може и да бъркам, разбира се - просто това си мисля на база единствено на оскъдния снимков материал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 06 Фев 2016, 22:28, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 22:27       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
ubboto написа:
Дори наистина изстрелът да е дошъл отзад, което много ме съмнява - така да ти се издъни лайсната означава, че е играла сила на около 90 градуса встрани от основния вектор на кумулативната струя. И това ако не е дезинтеграция, не знам какво друго ще е. Осколки сигурно.

Виж добре на снимката посоката на вгъване на металните ленти ли е там, каквото е - вгъването е по посока на движението на гранатата. Лайсните логично са се огънали под 90 градуса спрямо траекторията - на тях е действала взривната вълна от детонацията на заряда. За никаква дезинтеграция на КС не става въпрос, КС се е формирала правилно, разпрала е стъклото по допирателната и е поразила софийската атмосфера. Осколките се формират предимно от средната и задна част на гранатата и под този ъгъл на попадение е логично да са разположени попаденията им по този начин.
Прикачени файлове:
рпг22.jpg
рпг22.jpg [ 43.37 KiB | Прегледано 5910 пъти ]

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2016, 22:45       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Виж добре на снимката посоката на вгъване на металните ленти ли е там, каквото е - вгъването е по посока на движението на гранатата. Лайсните логично са се огънали под 90 градуса спрямо траекторията - на тях е действала взривната вълна от детонацията на заряда. За никаква дезинтеграция на КС не става въпрос, КС се е формирала правилно, разпрала е стъклото по допирателната и е поразила софийската атмосфера. Осколките се формират предимно от средната и задна част на гранатата и под този ъгъл на попадение е логично да са разположени попаденията им по този начин.
:tu:

Да питам тогава, каква температура развиват тези осколки? Щото освен че дръжката я няма, ами и повърхностният слой на горната част на предна дясна врата също е стопен - а това е било бая зор. Другото интересно ми е тази светлокафява стопилка под разпоретината на челното стъкло каква е, тък като май именно тя е изиграла решаваща роля кумулативната струя да не влезе в купето. Обаче малко по-друга форма на челното стъкло на мястото, където кумулативната струя е поела от него към атмосферата очаквах да видя - но това са си само представи в моята глава.

Пак като разглеждам и се замислям - няколко градуса обратен наклон... и GAME OVER! И, верно попадението иде косо. Признавам, Ритъре - прав си! Продължава обаче да ми е мистерия за чий са стреляли на задминаване, а не отпред и отстрани. Избушваха купето тогава.

Най-вероятно това е било изстрелът на тоя с втората тръба, след като първият е пропуснал целта. Като едни двайсетина сантима вляво и надолу - и щяха да си свършат перфектно работата. И хич не ми изглежда аматьорско това. Точно обратното - доста професионално е обмислено всичко. Голям късмет просто за А.П. и компания.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 10:01       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Освен това какво и как е станало, за мен е важен и фактът колко бързо ги откриха.
А от извършените десетки убийства преди-нито едно разкрито. Нали една и съща полиция ги разследва.

Без да съм специалист, гледайки пораженията по предното стъкло, гранатата е лизнала колонката и е разпрала стъклото. Чист късмет. А и както казах преди, не случайно е избрал колата на Шрьодер. Явно там също е скрито "нещо".

Късмета е до едно време.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 10:28       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
rosen71 написа:
Освен това какво и как е станало, за мен е важен и фактът колко бързо ги откриха. А от извършените десетки убийства преди-нито едно разкрито. Нали една и съща полиция ги разследва.
$100,000 са много силен мотивационен фактор - хеле пък само да отидеш да изпееш някого.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 17:48       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
ubboto написа:
Пак като разглеждам и се замислям - няколко градуса обратен наклон... и GAME OVER! И, верно попадението иде косо. Признавам, Ритъре - прав си! Продължава обаче да ми е мистерия за чий са стреляли на задминаване, а не отпред и отстрани. Избушваха купето тогава.


Преди сума си постове ти написах че изстрела е оттам и всичкото е чист късмет. Чудо голямо че колата е на Шрьодер, стъклопакета нямаше да устиска на кумулативната граната.

СТрелял е на задминаване защото изстрела е бил от сравнително близка дистанция за да има точност но същевременно мишената се е движила във възможно най-гадното направление, станала е малка грешка при изчисление на предварението заради малкото време за прицелване. Също така може точно в тоя момент шофьора да е чукнал спирачката поради някаква причина. Чист късмет и толкова. Проблема е че втория глупак не е довършил работата и сега ще го ядът фуя сичките.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 21:31       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
PESHO OT MARS написа:
СТрелял е на задминаване защото изстрела е бил от сравнително близка дистанция за да има точност...
Отпред и отстрани - също ще си има точност. Като даже и да изпусне момента - ще му кацне баш странично, под ъгъл от 90 градуса. След това опцията за истрел на задминаване също си я има. Докато директно на задминаване - виж, че стават фалове. Няма логика. Абсолютно безмислено си съкращаваш с пъти времето за водене на целта. За мен или нещо брутално го е забавило, или това е бил вторият с тръбата. Оттам ми беше и объркването - липсата на каквато и да било логика да се стреля на задминаване. И пак, няколко градуса обратен наклон - и резултатът щеше да бъде коренно различен. Иначе определено беше ново за мен, че осколките на РПГ-22 могат да стопят повърхностния слой на "броне" 7В в радиус на около 40-50 сантиметра от мястото на попадение в целта - гледаме разстоянието от мястото на удара до дръжката на предна дясна врата. И щом металът там се е стопил, смятай на стъклото по-нагоре колко му е било жешко.

Ако човека предостави лимузината да я резнем пряко с едно РПГ от лявата страна в името на нАуката - всички съмнения и спекулации ще отпаднат. Въпреки че аз на мястото на швабите, всячески ще гледам да си я дръпна обратно. Ще му дам в замяна една чисто нова, а тази ще я сложа на витрина в шоурума на фирмата - малко под такъв ъгъл и осветление, че да не се вижда точно откъде е дошла гранатата, кратко описание отдолу на случилото се - и ще стане много яка реклама.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 21:41       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мислиш ли, че след година и половина дебнене и подготовка са избрали "най-гадното възможно направление на колата"...е колко смахнати требва да са за да изберат най-лошото направление!?
Не се казва откъде и как, но съм сигурен, че позицията за стрелба е избрана възможно най-добрата...и са се маскирали някак
По-добра позиция е да са стреляли челно, но в случая такъв фъндък няма кой да им пусне...ще ги забележат.
Там скоростта не е била голяма целта е с доста голяма странична проекция, а е било близо под 60м май се споменаваше някой или по близо.
Опитен стрелец няма да пропусне такава цел ще я издъни странично врати или прозорци...

в случая може да изпишем още 20гб анализи, но целта просто не е уцелена... тоест и Миролюба Бенатова позна, че тия са лаици...че не знаят да се мерят в движета се цел...айде...не на всеки се отдава, но ако верно са избрали най-кофтито позиция ...то Мира е следващия мин на вътрешните работи! капацитет е очевидно е... :armed:

ама вижте то явно не е само у нас тази пандемия - всеки бивш военен се има за профи в стрелбата ...айларипииии...по военному е дал яко предварение - да има...
а случайна спирачка да е забавила срещата е хипер невероятно..

то и тоя горканчо дето ги е наел така се е прецакал...бивши военни са ... значи са ебаси стрелците...мммда

PESHO OT MARS написа:
но същевременно мишената се е движила във възможно най-гадното направление, станала е малка грешка при изчисление на предварението заради малкото време за прицелване. Също така може точно в тоя момент шофьора да е чукнал спирачката поради някаква причина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 22:03       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
По-добра позиция е да са стреляли челно...
Не съм съгласен тука. Не ти е оферта челно, освен ако не си на мост или друго възвишение. Като там също като при Шеварнадзе стават издънки - кумулативната струя да ти мине през двигателя и да се мушне под купето. Отпред и отстрани имаш хем доволно площ, хем и време за водене на целта и даване на изстрела. А за тези 2-3 секунди и малко отгоре, дравйъра няма какво да направи - нито може толкоз рязко да ускори "бронето", нито да свие и да се пробва да мине през стрелеца - все пак, градска среда е това. Докато на десетина метра на пътя челно срещу лимузината - не си е оферта. А и отстрани требе да го засече с периферното зрение - като на него работата му е да си гледа пътя, а не да сканира околността. Такива, дето им е работа да го правят и противодействат огнево - е нямало. Като всичко това е наблюдавано и анализирано. И съответно и избран точно такъв начин за действие и подсигуровка от още един стрелец с тръба, което си е доста професионално отношение към нещата - заеби ти! А за самото изпълнение - не сме били там и няма как да знаем какво и защо се е объркало. Въпреки всичко това, вероятността нещата да завършат с фатални последици за пасажерите в "бронето" пак е била много висока - няколко градуса обратен наклон само са били нужни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 22:21       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
ubboto написа:
Не съм съгласен тука. Не ти е оферта челно, освен ако не си на мост или друго възвишение.

Именно. А и при автомобилите в челната проекция е по-възможно гранатата да рекушира. Там ъглите на капака и стъклото са такива.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2016, 22:59       Заглавие:  Re: 7 ма степен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
с фатални последици за пасажерите в "бронето" пак е била много висока - няколко градуса обратен наклон само са били нужни.


това с няколкото градуси го споменаха висши полицаи на пресконференцията и ние назад тука, но не е точно...
-може да говорим за няколко градуси, но при по-ранен изстрел във времето...или при друга позиция
-в случая грешката на стрелеца е 2 /ДВА/ метра вдясно...та където и да е попадението в тези ДВА метра, но вляво ще е фатално при същите градуси на ъгъла на среща и позиция на стрелба...

тука и Ритера няма да ме разбере :armed:

иначе без да стрелям всеки ден с гранатомети :armed: ...така тука от дивана мисля ако има начин всеки ще избере челна позиция за срелба...трудно ше пропуснеш стъклото така...
а може и отзад да се стреля вдогон и е много коварен изстрел...ако има възможност разбира се

п.п. и не е два дори, три метра е грешката...при тази позиция и попадение в ляво на задното стъкло е възможно - косо и ще е мазало...

Геле , как се казва на стрелец, който греши с ТРИ метра на 60м?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 193 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer