logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 18:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 49  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2017, 20:16       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
На чисто новият ми Глок 19 генерация 4. Който е на съвсем малко изстрели точно три дена след моето питане и лек спор с Камен. Се отцепи малка люспа от металната релса на полимерната рамка. Тази от страната на затворната задръжка, която е отпред. Люспата беше с размери около 0.8 мм на 2.5 мм. И под нея се вижда розовеещо с цвят на метал мед покритие!
Вместо да ги спукате от стрелянье тези пищови, нещо не успявам да схвана идеята на цялата тази гимнастика, а още по-малко пък киченето им с ред доци, ронита и тем подобни тактически вувузели. Но, явно всеки си има мисия в живота. Иначе дали двигателят на колата ми има циментация нито ме интересува, нито ще тръгна да чегъртам да проверявам. Газ до дупка, и това е! Същото е и с оръжията. Снимай сега дали няма някоя люспа избягала и от цевта, щото и такава тема май имаше.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2017, 02:29       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Гледах на моят ген 3 релсите и седят като шлайфани ебаси, ни люспи се виждат ни гявол, такова нещо като на Пацо на снимката не съм виждал никога но дето викат: винаги има първи път... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2017, 05:11       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Е... както каза Камен то и Япония не съм я виждал... :DD Но май я има.

Люспата приличаше на хромиране. Беше много тънка и твърда. Добре, че остана повече от половината площ с покритие на тази релса. Да знам, че пищова ще изкара поне 50 000 изстрела.


Не е само при мен този проблем. Ето какво намерих в нета: http://www.tannersgun.com/glock-26-scra ... rails.aspx

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2017, 20:43       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2006, 22:29
Мнения: 180
Местоположение: Шумен
ubboto написа:
Paco написа:
На чисто новият ми Глок 19 генерация 4. Който е на съвсем малко изстрели точно три дена след моето питане и лек спор с Камен. Се отцепи малка люспа от металната релса на полимерната рамка. Тази от страната на затворната задръжка, която е отпред. Люспата беше с размери около 0.8 мм на 2.5 мм. И под нея се вижда розовеещо с цвят на метал мед покритие!
Вместо да ги спукате от стрелянье тези пищови, нещо не успявам да схвана идеята на цялата тази гимнастика, а още по-малко пък киченето им с ред доци, ронита и тем подобни тактически вувузели. Но, явно всеки си има мисия в живота. Иначе дали двигателят на колата ми има циментация нито ме интересува, нито ще тръгна да чегъртам да проверявам. Газ до дупка, и това е! Същото е и с оръжията. Снимай сега дали няма някоя люспа избягала и от цевта, щото и такава тема май имаше.

+1 :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2017, 04:09       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Не е само при мен този проблем...
Глок. Кво да правиш... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2017, 11:26       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Категорично HS-9 е по-качествен пистолет! С по-дебело и плътно черно покритие. С по-масивни и здрави релси на рамата. С по-добра възвратна пружина. Със стоманени мерник и мушка. Като цяло е по-точен пистолет на прецизна стрелба.

Но на мен са ми малки дланите и стрелям по-точно с Глок 19. За хора с по-големи длани HS-9 е по-добрия пистолет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 05:44       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Паце, аз не съм много по Глоците но за мене няма по-универсален и изчистен пищов от размера на Г19/23...
Мой приятел скоро си купи ген 4 23 и съм очарован как стреля. Аз харесвам повече пълноразмерни тояги но човек не може да каже на бялото - черно, хубав пищов е.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 08:31       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Напълно съм съгласен с твоето мнение. :tu: Но за мен XD-9 или HS-9 е една идея по-добър пищов от Глок. Проблема при мен е, че ми идва леко голяма ръкохватката на XD-9 /HS-9. Приятел с по-големи длани стреля с HS-9 по-точно отколкото с всеки Глок. При мен не е така и за това продадох Глок 22 и HS-9 и минах на по-малката и удобна за мен ръкохватка на Глок 19 ген. 4.

Размера на дланите спрямо ръкохватката е много важно нещо и оказва влияние върху хвата и стрелбата. Хора с над средни по размер длани. Не стрелят толкова добре с Глок 19, ако няма сложени вложки и пълнител за 17 патрона с удължена пета. При други като мен малката ръкохватка без вложки и стандартен 15 заряден пълнител е предимство.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 22:14       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Здравейте колеги,искам да подхвана един въпрос(незнам дали не е обсъждано някъде из форума),има ли според вас разлика в качеството между ген.3 и ген.4 ,както и между различните калибри на глок.Интересуват ме мнения на хора които рабтотят с глок,а не на тъкива които са против пластмасовите пистолети.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2017, 22:53       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Авг 2011, 18:11
Мнения: 15
Местоположение: Варна
Имам Глок 19С ген.3 на над 30 000 изстрела. Нямам никакви забележки, само една счупена пружинка на ключалката на цевта, там откъдето се разглобява. Стрелял съм на три състезания (около три месеца докато си намеря пружина) с набодено парче от дървено шишче за скара под ключалката за разглобяване. Железен пищов (макар и пластмасов) не се разделям с него!

_________________
Трифон Гатев СК "АРГУС"
STI Steel Master 9x19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2017, 15:44       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
mak28 написа:
Здравейте колеги,искам да подхвана един въпрос(незнам дали не е обсъждано някъде из форума),има ли според вас разлика в качеството между ген.3 и ген.4 ,както и между различните калибри на глок.Интересуват ме мнения на хора които рабтотят с глок,а не на тъкива които са против пластмасовите пистолети.
Колега, това е дъвкано много тука, макар и индиректно. За разлика в качеството м-у калибрите не съм чувал, те различните калибри са в-у една и съща платформа, но има специфика, като например първите рами за ген3 с късите релси имаха проблеми когато се подкарат с .40смит и .357зиг. Има теми за Глок и за ген4 назад в които са описани първоначалните проблеми с ген4 например в детайли, до ниво, че се казва коя част е проблемна и с какво да се подмени, или коя глокова част по каталог съответства на ъпдейтваната от Глок част... Иска малко четене но тея неща които ги питаш ги има наистина в подробности. Не че няма да ти отговорят тука, тази тема винаги предизвиква отговори, просто за времето за което ще чакаш да получиш отговор на въпросите си, ще си намериш старите теми и съответно - отговори. Успех.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2017, 16:20       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
.38 Super написа:
mak28 написа:
Здравейте колеги,искам да подхвана един въпрос(незнам дали не е обсъждано някъде из форума),има ли според вас разлика в качеството между ген.3 и ген.4 ,както и между различните калибри на глок.Интересуват ме мнения на хора които рабтотят с глок,а не на тъкива които са против пластмасовите пистолети.
Колега, това е дъвкано много тука, макар и индиректно. За разлика в качеството м-у калибрите не съм чувал, те различните калибри са в-у една и съща платформа, но има специфика, като например първите рами за ген3 с късите релси имаха проблеми когато се подкарат с .40смит и .357зиг. Има теми за Глок и за ген4 назад в които са описани първоначалните проблеми с ген4 например в детайли, до ниво, че се казва коя част е проблемна и с какво да се подмени, или коя глокова част по каталог съответства на ъпдейтваната от Глок част... Иска малко четене но тея неща които ги питаш ги има наистина в подробности. Не че няма да ти отговорят тука, тази тема винаги предизвиква отговори, просто за времето за което ще чакаш да получиш отговор на въпросите си, ще си намериш старите теми и съответно - отговори. Успех.

Благодаря. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2017, 00:09       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Генерация 4 е по-добър, защото има по-малки толеранси от генерация 3. Малко по-стегнати пищови са генерация 4. Имат и по-добра ръкохватка, защото става за хора с различни по размер длани. Грипа или шарката на ръкохватката също е по-добра при генерация 4.

За мен силата на Глок са моделите 19, 23 и 32. Заради малкото тегло и малките размери. В които се побират 15 патрона 9х19 или 13 патрона .40 Смит или .357 Зиг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2017, 11:23       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
https://www.youtube.com/watch?v=DhC4YE8 ... ata_player


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2017, 13:59       Заглавие:  Re: GLOCK 4 generation
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Paco написа:
https://www.youtube.com/watch?v=DhC4YE8DrW8&feature=youtube_gdata_player

Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 723 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 49  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivan69, ti6kata и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer