logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 23:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2017, 12:07       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
JDredd написа:
Rotkod написа:
НеЧовек или късмет?
Не, просто са маскирали Джери Мичулек като канадски снайперист и той го е опаткал - вероятно с дългоцевен револвер в .22LR, държан в едната ръка, докато с другата е решавал кръстословица. За да компенсира пропадането на куршума на това разстояние, стрелецът се е целил в Луната - и по-точно в мястото, където през 1969 г. американците кацат на нея. Лесно е, и всеки го може стига да тренира достатъчно. Само оръжието трябва да е от марка S&W, щото другите по- не целят и е много вероятно куршумът да падне в съседното село.

Сега сериозно:
За мене това е просто рекламно-пропаганден способ за повдигане на боен дух, самочувствие и патриотизъм. Братята канадци преди няколко години пак бяха направили някакъв подобен изстрел в стил "Мисията невъзможна". После, в спокойна обстановка, други екипи от мноооооого опитни стрелци се опитаха да го повторят с мишена. Оказа се, че при въпросната надморска височина, температура, плътност на въздуха, денивелация между стрелец и мишена и т.н. куршумите падали в зона с формата на квадрат със страна 150 метра. Да се говори за прицелен изстрел на такова разстояние е меко казано несериозно.


:tu: :tu: :tu:

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2017, 19:50       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
MUFC написа:
Вече освен дедо Джери, дето квичи като клано яре и стреля като бог от ръка с пистолет на 1000 метра, има и втори идол, човек веселяга, майстор на теорията и практиката, а именно Пацо!
Без лоши чувства Пацо, но няма тема дето да не си компетентен по нея, и да не каже кое как се први и как става!

Paco написа:
Да уцелиш кокоше яйце на 100 метра е като да уцелиш 1 стотинка на 25 метра. Не е нещо лесно за повечето хора. Ако го можеш значи си много добър стрелец.

Не се имам за стрелец, още повече за добър...
Тази мишена е стреляна на 25m, .22LR RWS R50 Anschutz Match 54, с двуного, подпряна на маса, аз седнал. Стрелял съм с тази пушка може би тоага за първи път. Снабдена беше с диоптричен мерник. 5 от 5, виж групата, виж стотинката...свидетеля сигурно чете и се смее в момента! :tu: :DD

Изображение


Не се и съмнявам, че всички в Русе стрелят така. От изпаренията на реката ще да е. :roll:

Мерси за сравнението с Джери! :tu:
Чичо Джери ще има достоен заместник. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2017, 20:33       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Не недей, ще ти обяснят , че за нищо не ставаш :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2017, 20:34       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Евала, страхотни попадения.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2017, 16:03       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Не съм чел още статията,но пише ли,че от първия път го е свалил или последната седмица ги стреля на тая дистанция и най-после е гьтнал един?

Ако е второто то не виждам кое не е реално,тия не са на състезание там.Рекорда едно време в Афганистан не беше ли Канадски и той,имат време и патрони явно или не ги пускат близо до врага :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2017, 18:41       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
FIRSTGUN написа:
Не съм чел още статията,но пише ли...
Ти шегуваш ли се? Всичко е военна тайна и е забулено в мъглата на секретността. Публиката е в положение "вЕрвайте!"

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2017, 21:39       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Paco написа:
Виж сега не се измъквам. :) Адаш си на баща ми Кольо. :tu: Да уцелиш кокоше яйце на 100 метра е като да уцелиш 1 стотинка на 25 метра. Не е нещо лесно за повечето хора. Ако го можеш значи си много добър стрелец. От къде тръгна тоя спор... Защото казах, че човек се вижда на 3500 метра с добра оптика. Но вятъра е проблема. Е пропуснах нещо още по-важно от вятъра. Нали си стрелец сещаш се кое е нали? При такава голяма парабола как ще нивелираш пушката перфектно?! На ръка това е НЕВЪЗМОЖНО! Именно при снижението на куршума идва най-голямото отклонение. За жокер ще ти дам оръдията. Никога и никъде не съм казал, че изстрел на 3000 метра е възможен.

Иначе с най-голям кеф бих дошъл да гледам как целиш 10 от 10 яйца и бих платил една каса бира и без облози. :tu: Тиките ти какви калибри са? Честно да ти кажа екстра са си. Заядох се признавам. :oops:

Бъди жив и здрав!
Дано се видим и постреляме някой ден.
Извинявай, ако съм те нервирал за нещо!

Ясен си ми , мисли повече преди да пишеш , ако и в живота приказваш без да мислиш - лошо .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 00:55       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
И ти си ми ясен. Ама много ясен... Пълна загуба на време е да се общува с теб.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 07:44       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Paco написа:
И ти си ми ясен. Ама много ясен... Пълна загуба на време е да се общува с теб.

Убедително затвърждаваш ролята си на форумния "Мунчо" .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 08:32       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Нали не си забравил, че Мунчо беше единственият, който се осмели да протестира. Така завършва романа.

Реалността е Мунчо. А Щирлиц е мит. Красива романтична приказка. Нека аз съм Мунчо, а ти бъди Щирлиц. Екстра съм с това. ;)

Жив и здрав.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 09:55       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
"Мит" съм бил , за теб съм митичен герой , но от сериозните . Дръпна ти се водата като стана дума да застанеш мъжки зад думите си , още повече и с финансово изражение . Почна да скимтиш , извиняваш и тупаш с опашка ниско . :td: :x
Щирлиц написа:
Заядох се признавам. Бъди жив и здрав! Дано се видим и постреляме някой ден.
Извинявай, ако съм те нервирал за нещо!

:x :td:

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 10:55       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Стана ми жал, че ти обидих Тиките. Щото бях сигурен, че имаш Тика още преди да си кажеш. :DD

Ама ти се обиди май хаха. PDT_Armataz_01_22
Официално ви се извинявам. :confused:

Ти верно си голем сухар. Грам немаш чувство за хумор. Земи удари две студени бири. :tu: Кво ви става в тия жеги не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 19:39       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ето нещо добро за четене по темата

http://snipersparadise.com/forum/snipin ... 0-bmg-amax


интересно ми е .. как са разпознали целта на такава дистанция, че е за отстрелване :D
или каквото се движи .. е за отстрел

ПП: вече се ползват оптики като ШБ 5-45х или НФ 7-35х

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2017, 23:35       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Супер линк си дал! :armed:

Ако не е тайна на последното състезание Т-клас. Първите 3 места с какви пушки и калибри бяха? Място: 1, 2 и 3?

Имаше ли участници с .338? И ако да, на колко разстояние беше най-далечната мишена?

Поздрави! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2017, 10:32       Заглавие:  Re: Nice shot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Супер линк си дал! :armed:

Ако не е тайна на последното състезание Т-клас. Първите 3 места с какви пушки и калибри бяха? Място: 1, 2 и 3?

Имаше ли участници с .338? И ако да, на колко разстояние беше най-далечната мишена?

Поздрави! :armed:




последното състезание е друга дисциплина и е за друга тема - отвори тема в Т-Класс раздела и ще отговорим :)

тази тема е за Ultra Long Range
в момента почти всички известни калибри издишат яко ... или няма обем в гилзата или няма подходящи барути

колеги от Америка в момента правят диви котки на различни калибри и експериментират
също така си поръчват къстом барути за да могат да засилят яко проектила


темата е много дълга и не може да се обясни с 1-2 постинга


за мен това си е чиста пропаганда ..
познавам военни снайперисти с реални мисии в Афганистан с 408 и сме си говорили много

обикновено на след 2000 метра .. попаденията им не са с първия изстрел
или са пуснали няколко да видят къде отиват (ако терена позволява) .. и чакат да се покажат
или правят бързи втори изстрели .. обикновено успешни (на 2000м почти нищо не се чува)

ПП: а тези дето стрелят на 2500-3500метра .. това си е като голф .. с кой удар на топката ще влезне
вижте им клиповете .. ударил от 19 изстрел .. и Ураааа .. поразил целта с 19 опит :)))


ПП2: обаче яко си премълчават, че и Афганците се докопаха до 408ици - обраха един склад на специалците и .. доста бели правели ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer