logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 20:03




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2019, 17:04       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Всичко е ясно вече!
Еми Бер, няма да можеш да гърмиш по катерици,
тва е!...

Ицо, давам Смит, земаме Бера и отиваме на открито, с наклон, обаче няма да разлабваме нищо!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2019, 17:20       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
А ако случайно си се озовал на земята и стреляш от долу нагоре , какво правим ? Виж , нямам нужда да доказвам каквото и да е на когото и да е ! По-горе го написах . Въпрос на личен избор . Щом ти харесва нещо и ти е кеф да си го ползваш , ти си човека . Аз залагам на надеждността ! Очаквах повече . Може би като се натегне пластината до край или ако се подмени никога няма да го направи повече но аз вече имам едно на ум .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2019, 17:27       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Някои си мислят, че винтчето на тази пластинчата пружина на смитовете К,Л,Н рама служи за регулиране на спусъка. От там идват тези ядове. Това винтче трябва винаги да е затегнато докрай, дори залепено със син локтайт (особено при алуминиевите и т.н. рами). Въпросното винтче се използва само за раглобяване на усм при нужда.
За олекотяване на спусъка може да се използват reduced power springs, но аз лично бих ги ползвал само за спортни цели.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2019, 17:35       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Jose благодаря за инфото ! Значи просто и е било дошло времето на пластинчатата пружина . Пак казвам ,най-вероятно след подмяна никога повече нямаше да ми направи този проблем но аз ще имам едно на ум , че може да се случи и това не ми дава мира. Такъв съм. Въпрос на избор. Още веднъж благодаря за пояснението!

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2019, 17:43       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Браво! В дискусията как се откриват и научават нови неща...

Да казвам ли, че баш Jose днес си е взел от представителството на Смит имат хубав набор инструменти на същата фирма с точните инчови размери ? :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2019, 18:49       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Хосе спомена винтчета, та се присетих за още едно дразнещо нещо в Смит-а: въобще наличието на винтчета. :D Това е нонсенс в 21-ви век.. всяко едно съвременно оръжие (КНО и ДНО) трябва да може да се разглоби само чрез избиване на различни пинове. Стигне ли се до винтчета и отвертки - заеби.. Това ще ви го каже всеки професионален оръжейник, не е мое мнение.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 08:57       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
TheWhiteMan написа:
Хосе спомена винтчета, та се присетих за още едно дразнещо нещо в Смит-а: въобще наличието на винтчета. Това е нонсенс в 21-ви век.. всяко едно съвременно оръжие (КНО и ДНО) трябва да може да се разглоби само чрез избиване на различни пинове. Стигне ли се до винтчета и отвертки - заеби...

Абсолютно! :tu: И още първата ти работа на чисто ново оръжие от кутията да е мазане с локтайт и стягане на винтчета - не знам! PDT_Armataz_01_30

Иначе още малко за концепциите, най-бруталната си стрелба съм прави с Рюгер с 6 инча цев, щото там спокойно мога да си направя хвата на успоредните палци - под барабана, площта на рамата там е предостатъчна да си изпънеш спокойно палеца на поддържащата ръка. Бил Дрил от скрито носене за 3 секунди, всичко "алфи". По-малките рами не позволяват такъв хват, и там трябва да заключваш палци и да прибягваш до други чалъми.

А и револвера си е мислен и правен за стрелба с ЕДНА РЪКА. Изнамерих тук едно старо видео отпреди 4 години, където добре може да се види разликата при контрола на .357 Маг и Г17:

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 36/?type=3

Да, определено още може да се дигне левъла с ревото, но с многозаряден пищов нещата откъм комбинация на бързина и точност - при всички положения винаги ще ти идват доста по-лесно. Много време, стреляне и отдаденост са нужни, и с ревото да станеш майстор - ИМХО, х3 в сравнение с пищова. Именно затова споделих по-назад в темата, че ако ще мъкна ТУХЛА на колана за самоотбрана - предпочитам това да е многозаряден пищов. Лова в случая не го коментираме. Ако тръгна някой ден на лов за мечки с .44 Маг като у Америчку - тогава ще го мислим. :happy: Ревото в реала го разбирам нещо леко и компактно за бекъпче, другото ми иде малко екстравагантно - лично мое мнение, което не го налагам на никого, разбира се.


п.с. За винтчетата, се сетих за сгавайваката на Джим Вагнер, произведена от "Бьокер". Фолдър за 187 лв., а клипсът му се развива постоянно, острието веднъж също - щото и то е на винт. PDT_Armataz_01_30 Отдавна не го нося, а си го пазя само за спомен - но Хосето ми даде добра идея, поне клипса да взема да залепя. Един голям винт на огъващ се клипс отгоре - китайците вадят далеч по-качествена продукция!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 09:19       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
icopico написа:
Имах смит 686+ (седем заряден) 4 инча цев. Всичко по него оригинално. Плащам го , прострелваме и отивам на стрелбището. Зад мен стои GROBARIA . Първи опит за изстрел на сингъл ...греда , втри , пак греда . Зад гърба си чувам лек присмех с думите вече си мъртъв . Бесен съм. Не знаех къде се намирам. Почнаха да ме успокояват , че всичко е от пружината. Не бях виждал . Някаква шибана пластина! Натегнахме я и...пак съм на огнева позиция. От седем на дабъл само един фелна но на сингъл беше същата гадост. Просто шибаната пластина няма сила . Искаше ми се да го метна в казана ..ако не вярвате питайте гробаря. Пак ме успокояваха , че не било проблем , че ще поръчам нова и всичко ще е ОК . Да ама НЕ !

Колега, за протокола, коя година производство е бил въпросният "смит"?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 10:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
мазане с локтайт и стягане на винтчета

Аха.. При мене имам винтчета само на бързомера на Г19, сложил съм им синият Локтайт и пак "работят" на саморазвиване пущините. :sad: На всеки 100 изстрела ги притягам лекичко с шестограма след чистене, макар че янките от форума казват да се стягат приблизително на 600 за 9х19. За жалост при системата МОС просто няма друго решение.. не е голям проблем, но все пак дразни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 16:20       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Jose написа:
Някои си мислят, че винтчето на тази пластинчата пружина на смитовете К,Л,Н рама служи за регулиране на спусъка. От там идват тези ядове. Това винтче трябва винаги да е затегнато докрай, дори залепено със син локтайт (особено при алуминиевите и т.н. рами). Въпросното винтче се използва само за раглобяване на усм при нужда.
За олекотяване на спусъка може да се използват reduced power springs, но аз лично бих ги ползвал само за спортни цели.

Точно така е!

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 18:00       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Ще ме прощават феновете на Ругер, но смитовете са по-добрите револвери.
По- къс спусък, по-къс и бърс ресет, по-добра изработка, точност, разнообразие от модели, въпреки наличието на винтчета.
И това не е само мое мноение, но и на великани, като Джери Микулек.
Не казвам, че Ругер е лоша фирма, а че смитовете са по-добрият бранд.
Виж ако бях американец вероятно щях да имам и от двете, както и Колт питон, Дан Уесън и разбира се някой Манурин.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 19:14       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Ама само не се ангажирайте с категорични твърдения дори на великани като Д.Микулек . Аз пък изобщо не искам да ме прощават феновете на Смитове . Пак ще го напиша : само едно име , прехвалени и напудрени . И за какъв къс спусък ми говориш или ресет ?! Ще кажеш че до такава степен вече си придобил мускулна памет на показалеца , че само ресета и по-късият спусък ( с колко по-къс) ти е мухата в супата !!! Между другото първо трябва да разграничиш по-старото от сегашното производство. Важи и за двете марки. Имах 686+ , видях го ! Видях и на мой познат 629 v-comp performance center и форсирашият ми конус бе тръгнал. Ако навърти толкова колкото някои Рюгери даже не мога да си представя на какво ще прилича. И за каква точност говориш??? Като в едно видео където един дебелогъз (пристрастен) кравар сравнява 686 с GP 100 и докато стреля ту с единия ту с другият отчетливо се вижда как нарочно кълве докато стреля с Рюгера за да може в края на видеото да каже , че смита е по-добър. Били по-точни ...смях . А защо не кажеш колко са надеждни ? А защо прякора "танк" не го лепнаха на някой смит ?
Всеки е свободен да си харесва каквото иска! Не си налагайте мнението ! И стига с тези американци да ми ги цитирате сякаш ние сме идиоти и тяхното мнение е миродавно!!!

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 19:16       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Jose написа:
Виж ако бях американец вероятно щях да имам и от двете, както и Колт питон, Дан Уесън и разбира се някой Манурин.

Е, като европеец нищо не ти пречи, да придобиеш един Корт.

По темата, там има един модел с 2.75 инча цев и има възможност за барабан 9х19 с клипсове. Струва си да се погледне.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 19:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Виж човека колко е сдържан в края на видеото без да дава предимство на нито един от двата револвера и не си налага мнението !!!
https://www.youtube.com/watch?v=SyvYEv2YcKg

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2019, 19:26       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Jose написа:
И това не е само мое мноение, но и на великани, като Джери Микулек.

Здрасти!

Няма да споря, но това твое изказване кърти. :happy: Та Микулек е от много години НА ЗАПЛАТА като рекламно лице при Смит, какво друго очакваш да каже? :D :D

icopico написа:
Виж човека колко е сдържан в края на видеото без да дава предимство на нито един от двата револвера и не си налага мнението !!!
https://www.youtube.com/watch?v=SyvYEv2YcKg

Малко в страни от темата: от няколко години спрях да следя Хикок, защото разбрах че човека просто прави кинти на ютуб. Той никога сериозно не критикува никое от оръжията които показва, шикалкави дори когато представя някое пълно гавно.)) Такава му е политиката, за да има повече публика и да не влиза в спор с феновете на различните марки ОО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG и 52 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer