logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 17:30       Заглавие:  GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
GLOCK 44 - REAL GLOCK. NEW CALIBER. EXPERIENCE 22 l.r.

https://gununiversity.com/glock-44-review/
https://us.glock.com/en/pistols/g44


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 18:13       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Крайно време беше :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2019, 22:29       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Цитат:
@glockinc presents the Glock 44, .22LR caliber pistol. Same size as the Glock 19. Hybrid steel-polymer slide. Super lightweight. All the features of a Gen 5 plus adjustable rear sight...

Relieved that I don’t have to hide mine anymore. Been shooting it for the last 4 weeks. Put about 2000 rounds through mine...

Once you shoot it, you won’t want to put it down...

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 08:08       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Псилютно! :DD

Изображение


Иначе ми е интересно как са се справили от "Глок" с проблема с надеждността, който масово се наблюдава при .22 пищовите в зависимост от качеството на боеприпасите. П22 на брато, с една марка .22-ки цикли като шевна машинка, а с друга - на почти всеки втори изстрел се налага да отстраняваш засечки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 10:57       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
П22 на брато, с една марка .22-ки цикли като шевна машинка, а с друга - на почти всеки втори изстрел се налага да отстраняваш засечки.


При мен е същото. Засега най-малко проблеми имам с Winchester Super X 22 Long Rifle 40gr CPHP Rimfire Ammo - 100 Rounds.

Бих добавил и партидата. Фаворити преди бяха ССI Velocitor, с изстреляни доста кутийки по 50 с 2-3 засечки.
Последната преди седмица-от 50 патрона, 3 засечки, и 2 пъти при свършване на пълнителя затвора не оставаше в отворено положение, а се връщаше. Така при смяна на пълнителя се налагаше зареждане.
после изстреляна една кутия 100 бр. Уинчестър-1 засечка.
Сега съм си взел 200 бр. и ще има стрелба с дъщерите, щото и двете се запалиха. Малката е на 8,5 год., и уцелва лист А4 на 7 м. Мислят ме за луд хората...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 18:11       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
ubboto написа:
Псилютно! :DD

Изображение


Иначе ми е интересно как са се справили от "Глок" с проблема с надеждността, който масово се наблюдава при .22 пищовите в зависимост от качеството на боеприпасите. .


Май никак. Спомена се, че бил за "мощни" патрони.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 20:28       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Интересно ще е да се види на живо.
Ако обаче стреля само с мощни /скъпи/ патрони, нищо не го отличава от масата.
За мен лично, в този калибър доминант е Ругер!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 09:48       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Мощните патрони са по-скъпите (CCI) и най-евтините буклуци. Най-евтините, с които съм стрелял са на Ремингтон с отвор на челото на куршума, същия се клати като Х'Й. Циклат.... пак реми с черно олово...евтини...циклат и УЙнчестър....силни...с пресечен конусни и отвор за мен сеят яко..поне от пищов...и засичат на някой пищови...Интересно, че и при CCI велоситър, уж по-скъпи и качествени има засечки от невъзпламенен капсул да кажем (пистолет не комемтирам) не много но 1-2 на сто. Не ми е попадал невъзпламенен патрон на Елей и RWS и от по-евтините.
P.S Доминант за носене и надежност е Берета 71 и 87, поне за мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 17:33       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Резултат от днес с Валтера. Winchester 37gr./1330 fps. Бърза стрелба. Общо изстреляни 120 патрона. Засечки 0. Със CCI Velocitor изстреляни 50 патрона-2 засечки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 18:20       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Един от кефовете на .22 lr е стрелбата с оръжия с "лек", "къс" спусък най-общо и т.н. Това чудо Глок в 22 с този спусък като на Г45, ми се вижда кофти за стрелба или поне липса на кеф при същата.... Залагам, че Берета 71 по скорострелност и точност, та може и надежност ще го бие....почти на един грамаж са...да +2 патрона за Глока.......лично мнение без да ангажирам...е ако беше .22 маг....поне да е нещо различно....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 20:08       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Абе идеята явно е, който има 19-ка или подобен, да си тренира евтино с 22.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 20:27       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Jose написа:
Абе идеята явно е, който има 19-ка или подобен, да си тренира евтино с 22.


И аз така мисля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2019, 20:33       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Това никога не съм го разбирал, може и да е вярно ама да си мислиш, че като лупаш с Глок .22 ще станеш виртуоз с Г17 или Г19 ми се вижда утопия...;) Това все едно да карам детска количка с акумулатор и като седна на истинска кола да съм в час....учиш се на това, с което ще стреляш......караш ;) Че ще прихванеш нещо и с Глок .22 ..100%. ама поне да беше с теглото на пълноразмерен п-т. На мен оръжие около 500 грама ми играе в ръката и не се постигат отлични изстрели дори на прецизна стралба. Лично, неангажиращо мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2021, 22:39       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
Да поизтупам малко старата тема...

Като фенбойче на Glock с голям мерак пострелях малко с G44, като разбрах, че го има на стребището в което ходя.

...И мерака много бързо ми се изпари.

Зареждам 10 семки, мишената на 5 метра и започвам меренето. Стрелям, стрелям, деветки и десетки няма никакви, викам какво стана, нещо не са ми в ред очите ли... Приближавам мишената и гледам - проектилите са влезнали странично 10 от 10. Демек вместо да оставят кръгла дупка има 1 черта от ~1см при попадението. Заредих ощe 10 и отново същата работа. От опора 10 изстрела и всички си ходят където си искат в рамките на мишената (от 5 метра). Другото - от 50 патрона към 7-8 не искаха да се изстрелят от 1вия път - иглата удря слабо и не активира праймъра... Патроните бяха Winchester.

Интересно има ли някой добри наблюдения от модела? Яд ме е много, че не снимах мишената, ама това ме изуми.

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2021, 20:15       Заглавие:  Re: GLOCK 44 A 22 LR PISTOL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ако са подкалибрени куршумите, може да се получи така. Друг вариант е да има зверско пооловяване на цевта. Правил съм го при валтерчето на времето. Опитвах се да уцеля празен дезодорант и не успях от 3 метра. Разгледах пистолета и видях че грам не се виждаха полетата на цевта, все едно беше тръба. Преди това бях стрелял сума ти и евтини ремингтън , май бяха тъндърболт....Те са чисто оловни и то от доста меко олово.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer