logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2016, 18:35       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Kronos написа:
......
Ето ти цитатът за копирането, който аз оспорвам.
MUFC написа:

Приеми го, че с този модел копират Глок,



Забелязваш ли, как нарочно си пропуснал нахиленото човече в края на цитата!!! А мисля то прави разликата! ;)
Ето да ти припомня оригинала! PDT_Armataz_01_22

MUFC написа:
Приеми го, че с този модел копират Глок, и се целят в техните клиенти.... :happy:



А и туй ми изказване, е много след като ти се почуства засегнат лично, от нещо което не съм казал! Спирам вече с глупостите от уважение към събеседника.Няма смисъл да продължаваме един такъв безмислен диалог, който няма да доведе до нищо!

Поздрави!

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2016, 19:05       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Ами чакаме да го похвали някой който му е навъртял 5к километри :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2016, 19:39       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
kanartikin написа:
Kronos написа:
Честно казано, за мен лично този лост за освобождаване на пълнителя е далеч по-удобен от обикновения бутон. Просто трябва да се натиска с показалеца (стрелящия пръст) - така не се отслабва хватът.

Споделям напълно.
Лостът си е удобен и няма никакви проблеми да се използва, та дори и по избор на пръста. Било то палец или показалец на стрелящият пръст. Аз лично използвам средният пръст, като наистина хват'ът остава стабилен.
Вероятно навиците са проблема, но не и лостът
............
............

Тази "вариативност" дава избор и улеснение според големината, а и разликите в био механиката на дланта на ръката.
Един приятел се шегуваше, че трябвало да бъда пианист за моят подход... но пък сигурно не помни какво сме учили на времето и двамата :-) ;)

Съгласен с всичко написано! :tu:
И аз натискам със средния пръст на стрелящата ръка - дойде ми от само себе си, съвсем интуитивно още първия път, като хванах USP-то.
Често си мисля, че дължа това на китарния си опит (на времето, в невръстната ми младост - предимно яки жици! :armed: ).

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 09:15       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Хеклер няма да фалира - имат сериозни доказали се оръжия, но конкретно тука 2 бона за заварен пищов...
Е, то при Хелкер цената автоматично скача двойно само заради марката. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2016, 09:53       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Лични впечатления: кофти спусък, но сигурно подлежи на тунинг. Неоудобен лост за освобождаване на пълнителя, но и това не е болка за умиране. Тумбестата дръжка съчетана с тази тънка шийка, обаче, прави почти невъзможно центрирането и уплътняването на хвата ми така, както на мен ми се иска. Предполагам и това е до свикване, но на първо четене усещането хич не кефи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2016, 06:14       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
И аз споделям мнението на ubboto. Хванах го във Дефенс. Спусъка ми напомни този на M&P, но много по-тежък и пружиниращ. Разглезих се от Валтера.... Разни гугъл ревюта показват, че след 1000 изстрела и много суха омеква значително, но не бих си го взел на първо хващане. Наистина много тумбеста дръжка в средата и тънка горе. Като винтоверт ми стои, няма нищо общо с P30.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2016, 20:10       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:21
Мнения: 119
сайта на випа отдавна не се обслужва както трябва ,има доста липси в него,аз така замалко да изпусна моя хеклер,в сайта го нямаше,а като отидох и право на него се лепнах :) поздрави!

_________________
Si vis pacem, para bellum....!

ZEV OZ9 ELITE BLACK
GLOCK 19X COYOTE
SIG SAUER P365X MACRO
DERRINGER 38 SPECIAL
SAIGA MK1
SLR-100L
NORINCO LEVER ACTION
TIKKA T1X
MOSSBERG BLAZE 47
MOSSBERG 500A TACTICAL
TYPHOON F12 M4
ТОЗ 56 SKEET
ИЖ 43 Е 1с


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2016, 08:35       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Проблемът на Хеклерите като цяло е че ги мислят инженери, които не стрелят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2016, 08:58       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2015, 20:21
Мнения: 119
Не е вярно,няма как да проектираш оръжие и да не е спазено всичко от до,има сигурно 100 човека про инструктори ,стрелци и т.н които тестват и доработват с идеи преди да се стигне до масово производство,то пък аз се чудя на глок как па хич не могат да направят някоя друга извивка за да стане по удобен,лично аз намирам новите дръжки на хеклер 100 пъти по-удобни и за по-здрав захват,от старите и на 95% от производителите ,
Но всичко си е до човек,ръка,пристрастност и т.н !поздрави :tu:

_________________
Si vis pacem, para bellum....!

ZEV OZ9 ELITE BLACK
GLOCK 19X COYOTE
SIG SAUER P365X MACRO
DERRINGER 38 SPECIAL
SAIGA MK1
SLR-100L
NORINCO LEVER ACTION
TIKKA T1X
MOSSBERG BLAZE 47
MOSSBERG 500A TACTICAL
TYPHOON F12 M4
ТОЗ 56 SKEET
ИЖ 43 Е 1с


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2016, 23:29       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
grubianin13 написа:
Но всичко си е до човек,ръка,пристрастност и т.н !
Ако гледаш само да ти е удобно - окей. Но при стрелянето нещата не стоят точно така. Като "дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9" си е недоразумение отвсякъде! Но, времето само ще си покаже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 00:24       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2006, 14:45
Мнения: 146
Местоположение: София
А това,че е недоразумение кой го твърди ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2016, 01:09       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
И тук май гроздето ще излезе кисело... :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2016, 10:00       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mr. Smith написа:
И тук май гроздето ще излезе кисело...
Да беше гроздова - разбирам, ами то и едно грозде! :x Както и да е, ще следим внимателно в следващите години какъв пазарен дял от цивилния пазар на КНО ще успее да заеме HK- VP9, кои армейски подразделения и спецчасти евентуално ще го приемат на въоръжение и пр. Като моята твърда прогноза е, че този пищов няма да успее да се наложи извън средите на заклетите "хеклеромани", щото за разлика от S&W M&P9 - и за стреляне не става! Иначе, да - да го държиш само е удобен. Някой, бутилка уиски насреща и други прогнози за този "хеклер"? :roll:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2016, 20:22       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Аз бях с паричките в джоба готов да го закупя. Но все пак реших да го пробвам хей така преди това. Тамън на Герена го бяха до получили.

Лично мен пистолета ми харесва много, и като ергономия и като възможности, та даже и спусъка ме кефи. За щатно оръжие си е направо страхотен. Направих една серия 200 патрона на стрелбището и останах с леко смесени чувства. Пищова като пищов е готин и обективно ми харесва, обаче не можах да си намеря място за палчето на лявата ръка.

Нямам идея, защо, но си ми харесва да му намирам статично място по пищовите. Само това ме спря от покупката. Сега съм си поръчал нещо много подобно, което ще бъде първото за БГ може да е супер, а може и да е дърво, ще разберем след някой друг месец :tu:

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2016, 16:01       Заглавие:  Re: Дългоочакваният нов пистолет на HK - VP9
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
В коя пистолетна система ще видите ЗАВАРКИ? покажете я може да съм пропуснал...
Огромно количество Ругъри и Зигове стрелят със заварени за цевта патронници, не си ли спомняш колко сме се разнасяли преди за това ? И ако не се е чуло до сега за проблем с подобна технология значи си работи.
Защо подскачаш толкова за тея заварки, ако ги прави робот в контролирана среда, какво значение има заварката, часта си е в допуските, процеса е евтин, покупателя само печели от това... Ти си мислиш, че заварката ще изпусне или че в бъдеще е предпоставка за проблем ? Не си ли говорил с Витан по въпроса ... ? :D Любопитен съм, нищо друго, пищова ми се струва ОК, пипал съм го но не съм стрелял с него още... Страх ме е да не изпуснe някоя заварка ... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer