logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 11:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 12:06       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Който е държал и стрелял с Узи, знае колко широка е дръжката и как лесно може да се извърти в ръката, особено детска ръка! Това просто си е недомислено, също и този приклад, който явно се пързаля и избяга от рамото....

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 12:23       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
kouzi написа:
Това просто си е недомислено, също и този приклад, който явно се пързаля и избяга от рамото....
Лично на мен, от видеото, ми се вижда положението на оръжието твърде ниско, за да е разположен прикладът на рамото на детото. Може и да бъркам тук, разбира се, а и не това е най-важното в случая.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 14:30       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Без да е автомат пак стават трагедии,една се застреля в главата с револвер преди месеци - голям калибър,мека китка,неопитност и калпав инструктор.Стряляла за първи път и си направили майтап с 500SW ако не се льжа.

А намерих го,кой виновен тук?

http://bearingarms.com/negligent-suicid ... -revolver/

Коментарите в тукашен форум - като се учиш да караш кола не ти дават Ферари за проба нали?

Бях в Аризона преди месец,спираш за по едно кюфте и зад кръчмата си има стрелбище,кеф ти 50ти,кеф ти автомати,сложи един калпав инструктор и гледай трагедия до след обяда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 15:34       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
че съм отявлен американофоб


:-) :-) Аз мислех, че си с по-благ характер :-) :-)

Забележи, че аз никога не съм бил българофоб, но съм отявлен свободофил.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 15:47       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Супер нека да няма ограничения и мисля, че на три години е една добра възраст за стрелба с 22 лр, а шест годишни с 9х19. На 9 години си вече напълно дееспособен физически завършен и зрял индивид и е съвсем нормално да стреляш с Узи..... Нека са учи дитето бе... света е лош... ей сега ще дойдат руснаците и ще го изядат...

САЩ си е супер страна именно заради закона, който е най-голямата свобода. Но това, че има пропуски в някои закони си е факт. Според мен до 14 годишна възраст трябва да има забрана за стрелба с огнестрелно оръжие, най малкото, защото под 14 години човек не носи съдебна отговорност!

Така както не е редно 9 годишно пишлеме да разхожда само в парка 70 килограмов ротвайлер без наморник. Пропуск в закона... много са...

Закона е най-голямата свобода!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 16:02       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Убягна ми връзката на носенето на отговорност със стрелбата на стрелбище, под наблюдението на инструктор. Освен ако възрастовото ограничение не се отнася за инструктора - тогава подкрепям.

П.С. 70кг ротвайлер или трябва да се слага на строга диета или е кръстосан с нещо...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 16:08       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
А колко родители които самите те не знаят как се държи оръжие... си водят невръстните деца на 9 години да стрелят по горите... И някой замисля ли се, че 180 грейна 40-ти калибър без проблем убива на 1 километър... нека някое пишлеме стреля на баща си с Глок 22 по горите.... Баси кефа.... Супер... Само така...

Аз нямам ротвайлер не ме кефят :))) Но често като тичам виждам разни мъжкари по 60 ако не по 70 кила... Не съм ги мерил... по важното е, че виждам келеши на по 10 години да ги водят и пускат да тичат свободно и то сами... Кеф... ако си майка с дете и заядливо дакелче още по-голям кеф... Свобода Бако...

Повече въобще нямам намерение да пиша в тази тема... само като видиш на клипа това плахо, слабо и сковано от притеснение дете и тоя малоумен дръвник без антифони дори, и ти става гнусно... дори да не знаеш какво ще последва... Гнусна работа.... целия клип. ..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 16:35       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Именно - детето сковано, инструктора неопитен = сакатлък. И виновният плати най-високата цена за грешката си. Обаче пак не разбрах, защо заради един неопитен инструктор трябва да натресе забрана на всички деца!?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 16:51       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Защото под 14 години си истинско дете. Със слаба физика, а оръжията имат откат някои като 357 и 44 много силен за неразвит човешки индивид под 14 години. Защото под 14 години имаш незряла психика и не правиш обективна разлика между реалност и измислен от теб свят както възрастните! Защото ОРЪЖИЯТА НЕ СА ИГРАЧКИ !!! А предмети изискващи особено внимание! Ходи обяснявай правилата на Джеф Купър на 9 годишно, което се лигави и не иска да си напише домашното!

А дори играчките отговарят на ОПРЕДЕЛЕНИ СТАНДАРТИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ! За да не се пореже или задави Малкото дете с ИГРАЧКАТА!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 17:17       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Paco написа:
Защото под 14 години си истинско дете. Със слаба физика, а оръжията имат откат някои като 357 и 44 много силен за неразвит човешки индивид под 14 години. Защото под 14 години имаш незряла психика и не правиш обективна разлика между реалност и измислен от теб свят както възрастните! Защото ОРЪЖИЯТА НЕ СА ИГРАЧКИ !!! А предмети изискващи особено внимание! Ходи обяснявай правилата на Джеф Купър на 9 годишно, което се лигави и не иска да си напише домашното!

А дори играчките отговарят на ОПРЕДЕЛЕНИ СТАНДАРТИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ! За да не се пореже или задави Малкото дете с ИГРАЧКАТА!

+1 :tu:
Абсолютно съм съгласен с теб!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 17:54       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Направо ми идва да ти пусна клип с едно 13 годишно момиче как бие с 308 карабина / мани ми и цели /,45ти,9мм,357 и каквото имаше още по куфарите.За майтап и някичихме с един снайпер,карабина и 2 пищова на кръста,да я хареса майка и........хареса я,куме мамицата ти след като видя снимките......

Да ти покажа и 13 годишен баскетболист тук на какво прилича или някои "момиченца"от на племенничката ми отбора по водна топка или волейбол???Ти им обясни,че са кекави и акъл нямали.

Да копирам и тема Кога почват да ви стрелят децата от тукашен форум?Ми над 80% са под 6 годинки пък като гледам на 160 000 регистрирани още никой не се е застрелял пък и инструкторите им живи.

Пък дали ще го изядат Руснаците е друга тема,ние за спорт само,никой никого не праща в армията срещу Руснаците.

Кола от колко да имат право да карат,картинг?Гледах в един магазин малки деца биеха с арбалети,това от колко години да е?С пиенето как да е,че тук с тия 21 години ограничения нещо не се разбираме и напълно ще се съглася с каквато възраст кажеш под 21.Или не си давал малко бира на малко дете?И аз не съм,ма никак даже........ :shock:


Най-обичам някой друг да мисли за мен и вместо мен и да ми го набива правилно........ :punch:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 18:13       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
Но това, че има пропуски в някои закони си е факт. Според мен до 14 годишна възраст трябва да има забрана за стрелба с огнестрелно оръжие, най малкото, защото под 14 години човек не носи съдебна отговорност!
Под тая възраст носят съдебна отговорност родителите му, закона се е погрижил и за това... По тоя начин ако щеш, те са принудени да оказват подходящ контрол и да са отговорни за постъпките му, не са оставени децата ей-така да си стрелят кога - където си кажат... Това с руснаците даже не го споменавай, никой не ги плаши с руснаци тука, несериозно е...
Виж, аз разбирам за какво негодуваш и в конкретният случай си прав, че 9 годишно дете без предишна подготовка явно не би трябвало да стреля с автоматично оръжие, било Узи, било каквото и да е друго...
Проблема е, че това е изолиран случай и не е редовна практика за да се негодува с-у деца имащи достъп до оръжие... Моят син знаеше мерките за безопасност на изуст в 4ти клас и е стрелял редовно и с късо и с дълго, даже някой от оръжията не можеше да ги зарежда сам, за това аз му ги зареждах... не виждам защо децата ако имат един възрастен със съответният багаж до тях да не пипат и не се запознават с оръжия и принципите за ползването им от малки.
Просто тука има пак доста неизвестни - какъв е тоя до детето, наистина ли е инструктор или е някакъв друг, ако е инструктор - защо седи там където не трябва, защо не е научил детето за пръста в-у спусъка и как да прекрати стрелбата, напълно зареден пълнител ли е имало оръжието или - не... Има много неясноти около клипа но факта си е факт - не е виновно детето, виновен е тоя дето и е дал Узито, за мене лично това е идиотщина, освен ако не съм се занимавал с това дете няколко пъто подред преди да си помисля да и дам автоматично оръжие... И аз даже не съм инструктор... PDT_Armataz_02

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 18:20       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И аз не съм инструктор ма съм член на тукашното стрелбище,като заведа някой с мен то тоя някой плаща на 50% от нормалната цена,не се разписва на нищо,не се подписва никъде защото за него съм отговорен АЗ като членче - знам правилата и трябва да следя за спазването им.Познай ако си отвее фишека кого ще дупят.

Някой знае ли каква е средната възраст на която са почнали да стрелят повечето то тукашните военни снайперисти?Кьци.....10.....надолу......9......надолу.......15....тц


Аз не разбирам,но на нов пищов и нов стрелец повече от един патрон не зареждам,да се върти къде си иска от кеф после,най-много да му набия един чембер и да ни изгонят от стрелбището.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 19:12       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
От личен опит ще ви кажа, че да си инструктор на стрелбище и да ти идват всякакви хора ... дори и на главата на всеки да седиш толкова бързо могат толкова много неща да се объркат, че ви е бедна фантазията.
С годините схванах някои основни грешки които правя, наложих си определени практики, трикове, подходи и т.н. и пак намирам пропуски за изчистване.

Така че нека да бъдем малко по-обрани в критиките си, още повече, че като се обърне колата - пътища много.
Едва ли ако гледахте това видео, без да се случи инцидент много от вас щяха да видят нещо нередно.

Това, което аз видях.

Положителното.
1. Инструкторът подхожда с изключително внимание и старание към това което прави.
2. Поддържаща ръка зад гърба, това и аз често го правя при начинаещи с по-слаба физика, стрелящи с по-мощни оръжия.
3. Не тръгва веднага на автоматичен. Има проба на единична.

Пропуски
1. Недопустима ниска култура за пръста в спусъка. Аз лично при нагласяне оръжието на начинаещ поставям така пръстите си върху спусковата скоба, че той и да иска не може да ги вкара там.

2. Ключовият момент, е че застава от погрешната страна (явно така му е по-удобно за превключване от единична към автоматична). Никога, при никакви обстоятелства не съм стоял с дълго от тази страна на стрелящия. Губиш контрол за най важното, което постоянно се налага да намествам- опората на приклада в рамото. От тази позиция, той просто не вижда колко ниско , почти под мишницата застава приклада. Приклада се плъзва под нея и фронталната ръка вече нищо не може да направи.
Тази е фаталната и фундаментална грешка в конкретния случай.

3. Ръката, потдържаща пълнителя отдолу в случая помага на момичето да не й тежи оръжието - нещо което често се налага, когато стрелят жени при нас - но винаги стискам много здраво оръжието, докато , той само подпира, без да е стиснал с дланта и пръстите.


Наистина жалко за човека.
Всичко това ме накара да погледна по сериозно на пропуските , които има при мен и в Стрелбището ... а такива винаги има.

П.п. От преди две години си мислех да започна да провеждам семинари и курсове за инструктори. Всеки има какво да сподели и да научи. С удоволствие ще споделя моят опит и ще изслушам опита на другите.
Това ще помогне на много хора да се замислят, че табелката инструктор и бутафорния курс , който са изкарали някъде и събира прах не са достатъчни!
Трябват ни семинари да споделяме опита си. Смятам, че имаме прекрасни кадри, които могат да помогнат много в това.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2014, 19:44       Заглавие:  Re: 9-годишно момиче застреля инструктора по стрелба в Аризо
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Не е ли по-правилно преди въобще да и се сложи пълнител да и се покаже кое как се държи и кое за какво служи,тоя приклад там не е да се държи като буквар под мишница.Защо е тая грешна практика да се обяснява със заредено оръжие?

На Карабинката ми съм сложил огромни в сравнение с оригинала предпазители,2 часа последно ни отне на мен и брата да покажем какво не се прави и кое как става на 2 момиченца и сестра ни преди да се замькнем на стрелбището.Червени тренировъчни Снап капс се ползваха,па нам си к'ви антифони та да ме чува като викам,па като кажа НЕ и замръзва........и никакъв инструктор не съм / не и по стрелба де / и не ми се налага да се правя на умен на самото стрелбище със заредено оръжие.

Каква е тая практика със заредено инструкции да се дават?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer