logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2017, 21:05       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
:tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2017, 07:57       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Аз си взех К100-то. Спусъка му е изключително мек на DA, къс и мек на SA, ресета му е къс. От към издръжливост на частите все още не мога да кажа - километража му е само на около 500 патрона. Удоволствието /като му свикнеш, тъй като минах на него от Глок/ при стрелба с него е изключително. Получава се нагар отпред на цевта /става като звездичка/, но се чисти лесно. Нарочно не съм го чисил след всяка стрелба и до сега никакви засечки или каквито и да било други проблеми. Стреля с всякакви патрони - релоуд и купешки, като релоудваните са с различен ПФ, но няма никакви проблеми с презареждането. Това е което се сещам за сега :-)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2017, 08:16       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
s_savchev написа:
Аз си взех К100-то. :-)

Най-после да се похвалиш! Доста чакахме докато споделиш.
Хубав пищов.Да му се кефиш!!!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 07:31       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
moderna написа:
Най-после да се похвалиш! Доста чакахме докато споделиш. Хубав пищов.Да му се кефиш!!!

Благодаря. На о8.10.2017 г. в Шаново ще му е "бойното кръщене" и то в STD /има някои неща сложени по него, които не са за PRD, пък и мисля да стартирам на кондиция 1 с вдигнат предпазител, а не на DA/. Още не съм му свикнал, но ще видим какво ще се получи като за първи турнир с него, въпреки че е само 15 патрона и то в минор :-)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 15:02       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
s_savchev написа:
Аз си взех К100-то. Спусъка му е изключително мек на DA, къс и мек на SA

Мн ОФФФ Но за първи път виждам някой да се радва ,че му е къс и мек :happy:

Иначе поздрави на колегата и да му носи много победи... :D :D :D :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2017, 15:07       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
ken6iro написа:
Мн ОФФФ Но за първи път виждам някой да се радва ,че му е къс и мек

Това важи само за спусъка :happy:
ken6iro написа:
Иначе поздрави на колегата и да му носи много победи...

Благодаря, надявам се :D

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 21:03       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
s_savchev написа:
Аз си взех К100-то. Спусъка му е изключително мек на DA, къс и мек на SA, ресета му е къс. От към издръжливост на частите все още не мога да кажа - километража му е само на около 500 патрона. Удоволствието /като му свикнеш, тъй като минах на него от Глок/ при стрелба с него е изключително. Получава се нагар отпред на цевта /става като звездичка/, но се чисти лесно. Нарочно не съм го чисил след всяка стрелба и до сега никакви засечки или каквито и да било други проблеми. Стреля с всякакви патрони - релоуд и купешки, като релоудваните са с различен ПФ, но няма никакви проблеми с презареждането. Това е което се сещам за сега :-)


Привет колега! :armed:

Гледах различни модели пистолети на Grand Power. Зареждах ги и пробвах спусъците им по няколко пъти на всеки модел. Много ми харесаха всички!

Изключително стегнати и без никакви луфтове на блока към рамата. И без луфтове на цевта спрямо блока.

Спусъка е страхотен! С по-къс ход, и по-къс рисет от на Глок. Върви като по лагери спусъка на Grand Power! Уникално добър спусък!

Твоят пистолет кой модел точно е?

К100 с една вложка - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 1kal-9h19/

К100 с 4-ри вложки - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/

K100 X-Trim Mk12/4 - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/

Какви са впечатленията ти след състезанията и тренировките досега за оръжието?

Имаш ли забележки и какви, ако имаш?

Как би го съпоставил с Глок, като точност и надеждност?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 21:14       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
moderna написа:
s_savchev написа:
Аз си взех К100-то. :-)

Най-после да се похвалиш! Доста чакахме докато споделиш.
Хубав пищов.Да му се кефиш!!!


В темата прочетох, че си имал Grand Power X-Calibur. Дори май имам спомен, че си имал два. Но не можах да намеря това мнение. А не мога да помня подробности, които съм чел преди доста време.

Ако вече нямаш Grand Power X-Calibur каква беше причината да се откажеш от него?

И какви са крайните ти впечатления от Grand Power X-Calibur като надеждност (имал ли си засечки), здравина (имал ли счупени части и пружини), поддръжка (ръждясват ли цевта и други метални части повече от на Глок) ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 22:07       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Paco написа:
Ако вече нямаш Grand Power X-Calibur каква беше причината да се откажеш от него?

И какви са крайните ти впечатления от Grand Power X-Calibur като надеждност (имал ли си засечки), здравина (имал ли счупени части и пружини), поддръжка (ръждясват ли цевта и други метални части повече от на Глок) ?

По времето, когато се отказах от X-Calibur стрелях само steel challenge.Това ме кефеше. Аз и сега смятам, че това е най-кефската стрелба. Веднага получаваш обратна връзка, не зареждаш попъри, не лепиш мишени, не се потиш..., само чист кеф.
Тогава за да натривам носа на тоя-оня стрелях пределно малък PF, под 100. X-Calibur не понасяше под 120 PF.
Дори и да го накарам да стреля надеждно(сменях и режех откатната пружина) отката ставаше странен,
усещаше се двоен.Друго важно при steel challenge е преноса. Пищов с такъв баланс,отпред към цевта ми спъваше преноса. Затова го продадох.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 22:26       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Заводските патрони на селиер, ппу, геко и фиоки. С какъв пауър фактор са? Дали ще прави засечки с тях?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 23:02       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Тогава за да натривам носа на тоя-оня стрелях пределно малък PF, под 100. X-Calibur не понасяше под 120 PF. Дори и да го накарам да стреля надеждно(сменях и режех откатната пружина) отката ставаше странен, усещаше се двоен.

Да режеш пружини, да правиш откатът двоен... само и само да натриеш носа на някого?! :DD Кажи ми, че е имало поне 50 кинта сложени на масата! :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 23:03       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Заводските патрони на селиер, ппу, геко и фиоки. С какъв пауър фактор са? Дали ще прави засечки с тях?

Не съм мерил скорости, но от споменатите "фиочитата" ги усещам най-корави. Не мисля, че ще имаш проблеми с тях.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 23:22       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Е аз ако взема ще е К100 той има по-малък и лек блок. И не би трябвало да засича дори с лабави патрони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 00:12       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
К100 бях го загледал доста сериозно!
Ама Глока си ми е слабост.... :oops:
Голяма... И то натюр... :oops:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 09:16       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Да режеш пружини, да правиш откатът двоен... само и само да натриеш носа на някого?! :DD Кажи ми, че е имало поне 50 кинта сложени на масата! :happy:

Не е въпроса в парите. Просто другите стреляха 22LR. И аз трябваше да се меря с Беретки, Люгерчета, Валтерчета, Марголинчета и разни револверчета.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer