logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:52       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
А кажете още нещо за тия пищови де.? :-)

:armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 13:31       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Какво точно те интересува още?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 22:17       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Държал съм в ръка и съм разглеждал подробно всички модели в 9х19 мм.

Интересува ме дали има осезаема разлика в поведението на оръжието, като откат? И като точност в мишената на прецизна стрелба? Между моделите К100 и К100 X-Trim.

К100 с една вложка - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 1kal-9h19/

К100 с 4-ри вложки - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/

K100 X-Trim Mk12/4 - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/

Разликата между първите два пищова К100 е само в броя на вложките за ръкохватката. 1-на вложка на първия и 4 броя вложки на втория пищов от линка.

Този модел, който е с едната вложка и е по-евтин с 100 лева. Най-малката, като размер ли е тази вложка? Или е средна по размер?

Ако е най-малката бих взел този с едната вложка, защото по-големите вложки няма да ми трябват. А разликата от 100 лева ще я дам за още два пълнителя.

Питам, защото имам малки длани. :confused: Други неща не са ми малки. Там съм си ок за бел човек. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 08:50       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Paco написа:
Привет колега! Гледах различни модели пистолети на Grand Power. Зареждах ги и пробвах спусъците им по няколко пъти на всеки модел. Много ми харесаха всички! Изключително стегнати и без никакви луфтове на блока към рамата. И без луфтове на цевта спрямо блока. Спусъка е страхотен! С по-къс ход, и по-къс рисет от на Глок. Върви като по лагери спусъка на Grand Power! Уникално добър спусък! Твоят пистолет кой модел точно е? К100 с една вложка - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 1kal-9h19/К100 с 4-ри вложки - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/ K100 X-Trim Mk12/4 - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/Какви са впечатленията ти след състезанията и тренировките досега за оръжието? Имаш ли забележки и какви, ако имаш? Как би го съпоставил с Глок, като точност и надеждност?

Здравей, чак сега видях, че има "развитие" по темата :D
Моя е с 4-те вложки. Аз използвам "най-малката", въпреки че не са ми малки ръцете :DD
Впечатления, за сега - изключително добри. Оръжието се "държи" чудесно. Стига да му свикнеш е прекрасен пистолет /казвам това, защото минах на него от Глок 17, а стрелбата с Глок-а е друга "бира" :happy: /. За точност - никакви ядове. За надежност - все още съм в процес на изпитания - за сега съм на около 1 500 патрона и нямам абсолютно никакви кахъри. Иска по солидно смазване - малки са му допуските. Вече се доближавам до нивото, което бях с Глок-а - все пак с Г17 имам доста настрел, а с GP K100 е както казах - до тук само 1 500 изстрела. Но определено К100-то ми е фаворит между двата пищова. Спусък - страхотен. Рисет - още по-добър. Дано да съм бил полезен с инфото. На моя му смених бутона за освобождаване на пълнителя с такъв на Ескалибур /ама по-хубав :) / - стана много удобен за бързо презареждане. Ако има нещо друго - питай.

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 09:06       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Paco написа:
К100 с една вложка - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 1kal-9h19/

К100 с 4-ри вложки - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/

K100 X-Trim Mk12/4 - http://www.aleksis-arms.com/boen-pistol ... 4kal-9h19/

Разликата между първите два пищова К100 е само в броя на вложките за ръкохватката. 1-на вложка на първия и 4 броя вложки на втория пищов от линка.

Този модел, който е с едната вложка и е по-евтин с 100 лева.


Май не е разликата само във вложките... ;)
Гледам и цевите са различни - на по скъпия е по дълга...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 09:31       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Spurs написа:
Май не е разликата само във вложките...
Гледам и цевите са различни - на по скъпия е по дълга...


Не е. Базата е К100 - разликите са в мерниците,олекотения блок при X-Trim модела. Мисля също,че X-trim използва УСМ-на на X-calibur,а не на стандартния К100(не съм 100% сигурен,а не ми се рови в момента за това).

Paco написа:
Този модел, който е с едната вложка и е по-евтин с 100 лева. Най-малката, като размер ли е тази вложка? Или е средна по размер?


Не - моделите ,който се продават с една вложка,използват - да го наречем условно вложка №2. Все пак има собственици на К100 - сигурен съм,че ще се разбереш с някой от тях за вложката,която търсиш - стига той да не я използва. Обикновенно всеки се спира на определен габарит ръкохватка и не я променя ....и другите вложки събират прах в кутията.

Paco написа:
Други неща не са ми малки. Там съм си ок за бел човек.


Мисля,че това вмятане не вълнува 101% от аудиторията тук!


Paco написа:
Интересува ме дали има осезаема разлика в поведението на оръжието, като откат? И като точност в мишената на прецизна стрелба? Между моделите К100 и К100 X-Trim.


Точноста е една и съща - все пак базата е една и съща. Осезаема разлика няма - но осезаема. Дали ще усетиш малката разлика вече е друг въпрос! :wink:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 20:21       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2016, 17:39
Мнения: 56
А молим Ви, някои да каже ГП-П1 ще стреля ли без проблеми с патрони ППУ, Селиер и Белот, Геко и др. широко разпространени в магазините у северозаападо? :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2018, 09:10       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Kalliber написа:
А молим Ви, някои да каже ГП-П1 ще стреля ли без проблеми с патрони ППУ, Селиер и Белот, Геко и др. широко разпространени в магазините у северозаападо? :-)


Ще!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 19:04       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2016, 17:39
Мнения: 56
На северозападен диалект това е отрицателен отговор, но пък пише Варна...
А, това някой виждал ли го е?


Прикачени файлове:
6555d1cc8e84caf2b60ffe25acc50720.jpg
6555d1cc8e84caf2b60ffe25acc50720.jpg [ 119.33 KiB | Прегледано 7005 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 22:10       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Kalliber написа:
На северозападен диалект това е отрицателен отговор, но пък пише Варна...
А, това някой виждал ли го е?


Имам северозападна жилка,но приеми варненското значение в случая!

Това е рекал - нормално,понякога фирмите се осират(всички - и големи,и малки).....важното е,че го съобщават. Ако си се ориентирал твърдо към ГП и твоя номер попада - няма никаква драма да пишеш на ГП ! Но мисля,че това основно са пищови за УСА,съдейки по дилъра - Сенчъри Армс.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 22:46       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Все съм виждал реколи ама тука можело да настъпи смърт :shock: ако ползваш разпинялката...

как да го разбирам? огрешили са термообработката и цевта се пръска на шрапнели и може да убие стрелеца в съседния коридор...или и собственика и съседите...
зависи от шрапнелите верно ...
случва се не е драма чак толкова и не са много П1 са 600 пистолета от К100 към 1000броя така по номерата виждам...

п.п. всъщност има ли самоубил се досега от ползването на ГП или късмет са извадили?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 23:00       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
п.п. всъщност има ли самоубил се досега от ползването на ГП или късмет са извадили?


Дотук самоубили се по официална статистика на ГП - 19 души. Затова и обявяват тоя рекол - заради калпавата партида и голямата фира сред клиентелата!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 23:08       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ти пък се засегна...не се бъзикам...просто това or death е в повече честно...
направо е тъпо...а са го написали сами...хм... :roll:
просто се опитвам да разбера...наистина ако цевта е закалена кофти и се пръсне като стъкло може да пострада някой наистина от шрапнел...ама това и да искат не може така да я докарат пустата закалка


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 23:17       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
ти пък се засегна...не се бъзикам...просто това or death е в повече честно...
направо е тъпо...а са го написали сами...хм... :roll:
просто се опитвам да разбера...наистина ако цевта е закалена кофти и се пръсне като стъкло може да пострада някой наистина от шрапнел...ама това и да искат не може така да я докарат пустата закалка



Е що ? Тя гола цеФ - пръсне ли се,осколките летят на 250м във всички посоки! Само си представи - дребни,горещи парчета стомана,летящи навсякъде ......пълен ужас.

Пък нищо не казват за блока,но може да е за моделите тип Берета 92 - с открита цев,нищо ,че П1 и К100 нямат такъв вариант,но да се застраховат хората все пак :P

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 23:45       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
За настъпи "дъ деет" не е нужно да се пръсва блока!?
Дясната част от патронника е открита и така като гледам при изстрел от нея ше се получат таман осем парчета които ще пробият поне четри глави вдясно от стрелеца до към 5метра или 6 ярда за да сме точни...
А ако предобрено Гепе го подкарш с гангста стайл може да си пробиеш черепа сам или поне да се окьорави човек...
абе нейсе...случва се... вервам са изтеглили тези тояги...и сменили цевите...

п.п. и точно това е и опасността - открития патронник затова са и написали сами горе в документа ор дет /or death - или смърт/ :roll: ...щото в задната част е гениалния канал който върти цевта...а тоя канал го термообработват за да не се износва...и сещаш се...пораздали са се повечко в закалката и... дъ дет... не дай Боже


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer