logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 17:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 00:58       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
До 4000 изстреля не си ли го смазвал? :shock: ама верно много ги гнявиш пищовите...не съм чел спотните секции тука скоро ама тва е доста стрелба...Добре де като е капризен на мазане ...моето масло ясно тествай и греста са от новата пратка, но не препоръчват ли словенците нещо определено?
Търновци, като вносители трябва да знаят ако има словенска смазка или нещо, което се препоръчва да кажат...
То да не се окаже, че зависи и от стрелеца...Лонгбоя не казва с какво маже, вероятно традиционно двигателно масло 3лв - 7кила..ше стигне до 2432г. и си работи на фурия... а Драката ако го натисне ше стреля и сух...обзалагам се! :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 09:06       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Пистолета се чисти и смазва маниашки след всяко ходене на стрелбището. Едно ходене е около 400 изстрела. Повече не мога, заболява ме гърба и вече е хабене на боеприпаси. Два пъти сме гърмяли около 1000 патрона,като сме били трима. Тогава се забелязва,че мястото където лагерува цевта вече е сухо. Цевта лагерува на три места- отпред отзад и по средата,където отключва и заключва. По средата и отзад се натрупва нагар и след 4-500 изстрела цевта не се върти с лекота. Тогава, ако ще се стреля още трябва до смазване.
На въртящите се места най- дълго трае DF ester....... Ролката, която превърта цевта лагерува в рамата, но там мажа с аерозолна смазка. Аерозол ползвам и за спусковата група. Така е направено,че не можеш да капнеш. Трябва да фъснеш.
Спусъка и релсите могат да издържат с едно смазване много дълго, но мажа всеки път.
Релсите на тоя X-Calibur са направени перфектно. Движат се изключително гладко, а луфт няма. И цевта в затвора няма луфт.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 09:37       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
moderna написа:
Спусъка макар и лек има пълзене, което не се отразява на целенето. Ресета не е от най-отчетлививите.
Като човек, омятал по един пълнител с твоя и с на Паскал ескалибурите продължавам да твърдя, че неговият спусък е по-друг: по-лек и по-мазен (хомогенен) ми стои. Не знам дали това се дължи на ЕГН-тата на оръжията, или Паскал - тази вечно търсеща съвършенството душа - е пипнал нещо отвътре, ама различни са ви спусъците.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 09:50       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
След Беретата и няколко Глока аз съм доволен от спусъка. И на X-Cal няма да му простя. Ще видя къде какво трябва и може да се пипне. Чакам доставка на комплект пружинни щифтове. Такива пищови при разглобяване искат подмяна на пружинните щифтове щото иначе почват да излизат когато не трябва.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 15:28       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Лонгбоя не казва с какво маже, вероятно традиционно двигателно масло 3лв - 7кила..ше стигне до 2432г


Ползвам само и единствено Браян Енос вазелина....средна консистенция,независимо от околната температура. Един или два пъти съм ползвал и ЦР Спиид Метал,но Браян Еноса повече ми харесва.


JDredd написа:
Като човек, омятал по един пълнител с твоя и с на Паскал ескалибурите продължавам да твърдя, че неговият спусък е по-друг: по-лек и по-мазен (хомогенен) ми стои. Не знам дали това се дължи на ЕГН-тата на оръжията, или Паскал - тази вечно търсеща съвършенството душа - е пипнал нещо отвътре, ама различни са ви спусъците.



Вярно е - моят спусък е по-друг....няма полувзвод и вътре "червата" работят на друг принцип от сегашните модели. Иначе не съм пипал нищо,колкото и странно да е това за познаващите ме......само съм стрелял....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 18:29       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Poseidon написа:
а Драката ако го натисне ше стреля и сух...обзалагам се! :DD


И вода ще пусне вЕрвай ми.... :D

НО ако наистина си иска мазане на всеки 400,директно отпада от интересните ми..... Шадоуката и тя си държи толкова ,а и малко отгоре ..... :wink:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 18:33       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
JDredd написа:
moderna написа:
Спусъка макар и лек има пълзене, което не се отразява на целенето. Ресета не е от най-отчетлививите.
Като човек, омятал по един пълнител с твоя и с на Паскал ескалибурите продължавам да твърдя, че неговият спусък е по-друг: по-лек и по-мазен (хомогенен) ми стои. Не знам дали това се дължи на ЕГН-тата на оръжията, или Паскал - тази вечно търсеща съвършенството душа - е пипнал нещо отвътре, ама различни са ви спусъците.



Чакай малко сега.... това е Паскал.....

Това ,че не е дребен,зелен и плешив не означава че не е Майстор на Силата :armed:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2016, 10:16       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Приключих с изследванията : Какво е туй X-Calibur и как с него да си играем.
Хубав пищов,който си струва парите. Лесно се стреля с него, дотолкова,че те кара да се отпускаш и да не се стараеш.
В Ютюб пуснах клип където се вижда, че е съвсем реалистично да се целят плейтове 15 см. и от 35м. А от 15м. просто можеш да не пропускаш. Ако искаш!
Пистолета цели лесно. Отката не е по-малък от на Танфо но е съизмерим с този на Шадоу. Спусък-върховен.
При директно сравнение с Танфо сток2 отстъпва но по въпроса кое е по-добре едно Танфо или два X-cal трябва много да се мисли.
Вече над 8000 изстрела никакви грижи. Само стрелба и чистене. Иска тънка смазка.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2016, 21:16       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Напомням на забравилите, че отдолу на изображението в лентата от която се пуска клипа от зъбното колело може да се променя скоростта на възпроизвеждане. Тогава се вижда по-добре отката на пистолета.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2016, 17:56       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4660
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
moderna написа:
Пистолета цели лесно. Спусък-върховен.


И тоя дето го държи. :tu: 35 метра е впечатляващо, а на 15 метра ако се увеличи скоростта става шампионско.

Прави ми впечатление, на тукашен терен, че множеството от състезателите предпочитат пределно бърза стрелба пред точност. Особено на падащите плочи - стрелят в движение (пистолета) и при пропуск се връщат да довършват.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2016, 08:28       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Хубав кобур за X-Calibur


Прикачени файлове:
IMG_1303[1].JPG
IMG_1303[1].JPG [ 1.8 MiB | Прегледано 8843 пъти ]
IMG_1305[1].JPG
IMG_1305[1].JPG [ 1.54 MiB | Прегледано 8843 пъти ]
IMG_1307[1].JPG
IMG_1307[1].JPG [ 1.16 MiB | Прегледано 8843 пъти ]
IMG_1308[1].JPG
IMG_1308[1].JPG [ 1.41 MiB | Прегледано 8843 пъти ]
IMG_1310[1].JPG
IMG_1310[1].JPG [ 1.16 MiB | Прегледано 8843 пъти ]
IMG_1311[1].JPG
IMG_1311[1].JPG [ 1.16 MiB | Прегледано 8843 пъти ]

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 09:04       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Извинявам се, че ползвям темата за Гранд Пауър, но не можах да се сдържа при вида на кобура от горепосочените снимки. Този кобур продава ли се, респективно внася ли се и как в България...Много съм впечатлен от снимките.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 09:22       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
На първата снимка са необходимите данни. Влизаш в сайта на фирмата, избираш модела, закачането на колана,ъгъл на наклона,дясна или лява ръка, модела на оръжието, цвят и текстура външно и цвят вътрешно, поръчваш, плащаш и след две седмици отиваш на митница да си го вземеш.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2016, 20:05       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Модерна, Благодаря!!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2016, 16:25       Заглавие:  Re: Вносител на Grand Power s.r.o
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Longbow написа:
Kronos написа:
С Дред мерихме скоростите и разликата варира от 10 до 20% в полза на полигонала



Аз пък отчетох точно толкова разлика при замервани от мен скорости с Г17 и ГП-то.....само,че разликата не беше в полза на Глока :-)


Grand Power X-Calibur ли имаш предвид под ГП? Защото 10% по-високи скорости от 330 м/с са 363 м/с това е съществена разлика. При стрелба с 124 грейна +Р би отишло към 390 м/с което се доближава до 357 Зиг.

Grand Power X-Calibur одобрен ли е за стрелба с +Р патрони?

Патронника по-плътно ли обхваща патрона спрямо Глок 17?

Прави ли засечки с нормално заредени патрони, примерно на 1000 патрона веднъж?

п.п. Сигурно ли е това, че дава 10% по висока скорост от Глок 17? Да не би конкретният Глок 17 да е нещо износен?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dok7oRa и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer