logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2014, 16:00       Заглавие:  Walther P99AS, PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Идинствената информация за Валтер, която намирам по форумите е оскъдна, предимно за PPQ и едно ревю на JDredd за неговия P99 AS. Има ли други притежатели на пистолети с тази марка, които биха искали да споделят информация тук. Записах се за курс и евентуално последващо закупуване и като всеки начинаещ стрелец съм тръгнал на кръстоносен поход за избор на желязо (ако дадат КОС, амин). Мнения от сорта на "вземи си Глок и си свиркай" не са ми от полза. По стрелбищата стрелям само с Глок, защото просто са достъпни и евтини за поддръжка и съм му свикнал. Харесва ми и определено е един от изборите ми но някак си нещо ме тегли към немското оръжие. Само веднъж съм стрелял с P99AS на приятел преди да го продаде и останах с много приятно чуство от спусъка в SA. Дано се завърже интересна тема, поздрави. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2014, 20:45       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Здравей г-н Ников!

Поласкан съм, че си чел ревюто ми за Walther P99 и някакси се чувствам длъжен да ти кажа някои неща в добавка.

1. Много лош кадем е да палиш дискусии от рода "Какъв пистолет да си купя" пък да нямаш разрешително за придобиване на такъв.

2. Не казваш за какво ти е пистолета, а това е важно с оглед избора на правилната машина.

3. След безумната забрана за "експанзивни боеприпаси" (каквото и да значи това) с новия закон аз минах на Глок 22 за самоотбрана. Изборът ми не е основан на някаква слабост на Валтера, а на това, че изпитвам ужас да нося 9х19 FMJ за горната цел. С други думи трябваше да сменя калибъра и от там - пистолета.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2014, 23:09       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Аз не съм суеверен. :-) Предимно идеята е за ползване в стрелбище и за носене, разбира се. Четох и за парадоксите в закона с експанзивните боеприпаси, но засега съм за 9х19 по разбираеми икономически причини. За самозащита има и спрей, така, че се надявам да се оправям с него. Засега няма хора, желаещи да ме стрелят, дано така си остане. От десетина години стрелям по стрелбищата за удоволствие и тази есен реших да се пробвам за разрешително. Запалих се по динамичната стрелба и ако ще се трупат умения, без собствен пистолет не върви. Нямам чак състезателни страсти, просто с оръжието трябва да върви и тренировката, иначе по-добре да не нося такова нещо с мен. Подех темата не защото съм в чак такива огромни размишления, а просто защото наистина няма много написано за Валтерите по наши форуми, а ги няма по стрелбищата ( в София). Мисля, че имаше преди един P99 в The GYM, но беше със DAO спусък, не знам дали още е там. Дано темата да не стане поредната война на поклонниците на различните марки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 11:17       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Nikov написа:
Аз не съм суеверен. :-) Предимно идеята е за ползване в стрелбище и за носене, разбира се. Четох и за парадоксите в закона с експанзивните боеприпаси, но засега съм за 9х19 по разбираеми икономически причини. За самозащита има и спрей, така, че се надявам да се оправям с него. Засега няма хора, желаещи да ме стрелят, дано така си остане. От десетина години стрелям по стрелбищата за удоволствие и тази есен реших да се пробвам за разрешително. Запалих се по динамичната стрелба и ако ще се трупат умения, без собствен пистолет не върви. Нямам чак състезателни страсти, просто с оръжието трябва да върви и тренировката, иначе по-добре да не нося такова нещо с мен. Подех темата не защото съм в чак такива огромни размишления, а просто защото наистина няма много написано за Валтерите по наши форуми, а ги няма по стрелбищата ( в София). Мисля, че имаше преди един P99 в The GYM, но беше със DAO спусък, не знам дали още е там. Дано темата да не стане поредната война на поклонниците на различните марки.

Валтерът в The Gym беше на всичко отгоре версията на S&W и спусъкът му беше гаден. С германските модели на Р99 съм стрелял малко, и то със стандартния вариант, а не с AS-варианта. Мога обаче да кажа само добри неща за PPQ-то, особено (разбира се) за спусъка му. Не съм го носил, но стрелях добре с него.

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 18:09       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Днес от мерак питах имат ли P99 в Gym и се оказа, че имат с AS спусък, ген 1 или 2 (със ситна накатка на блока, къса скоба за освобождаване на пълнителя и наклонена релса за аксесоари). Останах очарован от целия пистолет като цяло. Като се има предвид оскъдните ми умения и двата пълнителя, които изстрелях с него мога да го сравня с другия ми избор Глок 17.
Отката на Глок е по-рязък, докато на Валтера е по-бутащ и плавен, което докато не си нагласих хвата ми се стори, че рита яко. След 5-6 патрона го овладях що годе. Спусъка в DA ми хареса, въпреки, че не съм имал много стрелба с двойно действие. Усилието нараства постепенно ,като е много лек от началото, докато се обере усилието нараства и накрая въпреки 5-те кг натиск(по документи) освобождава много плавно. В SA спусъка е страхотен. Различен от на Глок, където има едно хрущене и усещане за вибрираща пружина при спускане на сухо. Не казвам, че Глока не ми харесва, той определено е второто оръжие за избора ми, но Валтера го бие в SA по мое скромно мнение. Не знам дали това е защото няколко десетки хиляди патрони са минали през него на стрелбището и си е поизлъскал вътрешностите, но го предпочитам пред глоковия. Единствено ми се стори, че спусъка е много дълбок - освобождава почти като го опреш в пластмасата, но моята длан е голяма и имам дълги пръсти и според мен ако се сложи голямата вложка на ръкохватката проблема ще се реши. Пробвах последователно дублет от DA в SA. На 15 метра на DA мърдам - чукам в ляво на около 8-10 см, но в втория на сингъл съм в центъра. предполагам с практика и това може да се овладее. Анти стрес опцията ми се струва странна, но в никакъв случай неприятна. Не знам дали бих носил пистолета в AS положение на УСМ, но и това е удачен вариант за който носи с патрон в цевта - все едно обираш хода като на друг пистолет в SA, само дето е малко по-дълъг и има едно леко преходче с цъкване по средата. Декокера ми е удобен, че съм с дълги пръсти и палеца ми го достига почти без да променям хвата. За новобранец в стрелбата от мен толкова като впечатления. Май с днешната стрелба си отговорих сам на повече от въпросите.

Документите са налице, януари съм на курс. :D
Това е модела в Джима.
Прикачени файлове:
P99 Gen 1.jpg
P99 Gen 1.jpg [ 57.78 KiB | Прегледано 18404 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 18:36       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Успех с КОС.
От прочетеното става ясно че си си избрал пистолет. Аз съм голям фен на Валтер, братята Американци казват че Р 99 е последния истински Валтер, а оттам насетне требва да си се наричат Умарекс, но за мен и след Р-38 магията я няма вече. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 18:53       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Благодаря.

Намерих едно клипче за феновете.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 19:12       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Анализа и впечатленията описани по-горе са на професионално ниво. Малко са постингите в този форум с толкова много подробности за поведението на спусъка. Поне за мен беше интересно да чета поведението на спусъка в различните точки на движение.

Лично аз имам РРК - Made in Germany - DA/SA. Спусъка му е 4.5 pounds. Tова е препочитаното от мен оръжие в градски условия, ако аз реша да го нося (лек и супер удобен). Тъй като предпочитанията ми винаги са били към SA - 1911, Beretta, SIG еtc, тренирал съм се при вадене да дърпам чукчето и да съм готов за SA. Страшно много полемики има за "стопиране" на нападение и за съжаление повечето са концентрирани върху калибъра и дълбочина на проникване, което де факто е ефективност при убиване на човешки нападател. Дори и в гората това е крайния сценарий.

За мен критериа за покупка на оъжие са качество и естетика. За първи път :-) след много покупки стигнах до така наречения "tuning". Явно не си бях направил домашната работа за преценка на качеството.

Пожелавам ти късмет и успех при придобиването на оръжието. И разбира се много кеф по стрелбищата. Ако мислиш да се състезаваш динамично ще трябва да се превърнеш в начинаещ оръжейник (правилата изискват поне 9мм Luger). :-) :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 19:56       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
dobri написа:
след Р-38 магията я няма вече

+1 :sad:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 20:06       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Mr. Smith написа:
dobri написа:
след Р-38 магията я няма вече

+1 :sad:

Абе заеби ти нямало я магията... Ако не беше сбъркания режим на късото - отнасях едно PP или PPK като багер цинкова кофа PDT_Armataz_01_20

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 20:17       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
PP или PPK

:happy: имам таман две, ама са залепени и не им се ивждат номерата :happy: :happy: :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 21:17       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Според мен Р88 и Р88 компаст са последните истински модели на Валтер. За съжаление май са спрени от производство. Когато човек държи железен пистолет усещането е много различно от това на различните полимерни сапунерки. Разбира се, че глоковете и другите полимерни пистолети са практични, удобни, корозоустойчиви и по - лесно се поддържат /все едно сравняваме естествен паркет и ламинат/.
Иначе няма спор за ПП и ППК - класика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2014, 21:56       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Трета генерация с едра накатка и удължени лостчета за освобождаване на пълнителя.

Прикачени файлове:
walther2small.JPG
walther2small.JPG [ 102.03 KiB | Прегледано 18346 пъти ]

Най-новия вариант е с дълга затворна задръжка от двете страни като при PPQ:
Прикачени файлове:
2689421_2.jpg
2689421_2.jpg [ 138.99 KiB | Прегледано 18346 пъти ]


Относно динамичната стрелба - всеки ми казва да взема глок - по-евтина поддръжка откъм части и пълнители, по-дълга мерна линия, така, че имам време да помисля между двата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2014, 06:28       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Nikov написа:
... Мнения от сорта на "вземи си Глок и си свиркай" не са ми от полза....


Малко по малко сам започваш да си ставаш от полза :D

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2014, 07:14       Заглавие:  Re: Walther P99AS, PPQ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
За каква подрьжка става вьпрос,че не разбирам много,това да не е Ролс Ройс?

Като му вземеш 3 пьлнителя по нам си колко пари и ползваш 2 от тях на стрелбището какво толкова им се притесняваш.Много по-удобен е за мен от Глока,спуська му се води един от най-добрите ако не броим кьстьм марки/модели разни,а и като цяло за парите си според мен поне си струва.

Какво толкова му се подьржа на един пищов,че и това смятаме?Валтер нямам ма за Сиг кита е под 25 кинта,на това чирени не трябва да сменяш,че ти лепва в рьката,а пьлнител ще му е едни 5 кутии цигари тукашни пари и забравяш.Цялата работа стьпва на 5 пьлнителя патрони или загрявката на стрелбището.

Сериозно питам - какво толкова му се подьржа на това парче?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer