logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 20:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2016, 17:39       Заглавие:  Re: Beretta APX - Нов полимерен пистолет
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2014, 22:52
Мнения: 81
Вярно е това за анатомичната ръкохватка. Със средния размер вложка на P99, вероятно и на PPQ ръкохватката се стеснява към блока и нещо ми се губеше във хвата, затова сложих голямата вложка. Така предната линия на ръкохватката сега е успоредна със задната линия, (като изключим извивката към петата на пълнителя) и при вадене ми лепне ,а мерната картина ми се заковава. Въпреки ергонимиката на дръжките всеки си изгражда мускулна памет за своето оръжие и с практика всичко става интуитивно. Правих си тестове при сухата за видя как хвата ми ръководи мерните прибори - вадя и щракам със затворени очи пред мишената. Като отворя очи мерните прибори са в линия. Повечето ми казваха, че на глока ъгъла на ръкохватката спрямо блока бил по интуитивен от пистолети с по-изправени ъгли. При мен е обратното - вдигам мушката по-често отколкото да я потяпям. Може да съм дефектен, не знам. :(

Оспамихме темата.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2018, 12:46       Заглавие:  Re: Beretta APX - Нов полимерен пистолет
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2016, 08:46
Мнения: 52
Да изтупам малко прах от темата PDT_Armataz_01_22
Вчера го изпробвах във Вип Варна.
За моита малки длани и къси пръсти се получи стабилен хват. Спусъка ми е странен, ама то слет ЧЗ 75 няма как-нямат нищо общо. Втвърдява се след обиране на празния ход и има усещане за равномерна твърдост до изстрела- по субективна преценка по "органолиптичния метод" :D около 5-6 милиметра. Не знам на колко изстрела беше оръжието, но не се усещат "прагове" или хрущене при тегленето. Ресета е приблизително около половината на работния ход-3 милиметра и е ясно изразен - демек с едно щракване (като пробвах H&K sfp, ми се стори че ресета е на две последователни и близки прищраквания. Може и да си въобразявам, но такова усещане имах).
Мерните прибори не ми допаднаха- мушката е широка и закрива напълно мястото на прицелване.
Интересното е, че срещу 65 лева мажеш да си закупиш сива или зелена ръкохватка с рама и да си я монтираш.
Ако някой има идея за пистолет подходящ за хора с къси пръсти моля да помага. От PPQ, P99, H&K sfp и тази Берета, най- удобна ми беше Беретата. За съжаление можах да стрелям само с нея - другите ги нямаше налични в стрелбището.
Поздрави на всички! :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2018, 16:14       Заглавие:  Re: Beretta APX - Нов полимерен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
https://www.czub.cz/en/produkty/pistole/cz-p-10-c.html
Това го водят глок килър....
Аз лично не съм го тествал, но много го хвалят.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2018, 20:27       Заглавие:  Re: Beretta APX - Нов полимерен пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
delf написа:
https://www.czub.cz/en/produkty/pistole/cz-p-10-c.html
Това го водят глок килър....
Аз лично не съм го тествал, но много го хвалят.

Щраках на сухо с такъв и не съм очарован


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer