logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 00:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 14:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Привет,

Та понеже темата е за АР-ки и си хвалите рюгерите.

Ето прясно стреляне на механични мерни прибори. Нулиране на 50м и после пробно 10 на 100м. Забравих си мишените та ползвах едни забравени в колата от спортна стрелба малките дупки са от сачми.

Те това е дереджето след 1500 патрона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 16:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
4-те попадения на втората снимка, поне за моите възможности изглеждат добра стрелба. Все пак 100 метра са си 100 метра дори за арка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 16:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Колкото да АК и АК-47, автомата се нарича АК - толкова. АК-47 е станало популярно и се използва дори от експерти, но не значи, че е правилно. Индекс с годината се появява чак на АК-74. Разбира се както се спомена, между АК и АК-74 има доработки и варианти. Основно АКМ и АКМС от 59-та нататък.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 16:42       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Amazon написа:
4-те попадения на втората снимка, поне за моите възможности изглеждат добра стрелба. Все пак 100 метра са си 100 метра дори за арка.


И аз така мисля още повече, че 3 са поредни. 4-то в черното и 5-то в четворката в ляво, защото се опитах да вдигна групата, но не се получи.


Последна промяна b5202s на 05 Сеп 2019, 17:02, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 17:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Аа, аз мислех че гледаме всички дупки и се чудех какво виждаме...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 17:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Stoykin написа:
minavasht написа:
Този дабълфийд първите два патрона от пълнителя ли беше, или вече беше изстрелял няколко патрона Пт него, и тогава чак се случи?

Не, някъде около десетия патрон. Стрелям с релоуд и фрапиращи разлики в скоростите нямам

Изглеждаше по-логично да се случи в началото.
В темите за дабъл фийда пишеше, че ако е болта се удари силно назад може да “разтърси” пълнителя достатъчно да причини дабъл фийд. Единствената сега причина са самите пълнители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 19:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 575
Местоположение: София
Amazon написа:
автомата се нарича АК - толкова. АК-47 е станало популярно и се използва дори от експерти, но не значи, че е правилно.


Недей така, че ще се намери някой да ти повярва.

Ето прочети набързо за какво става дума:

https://rg.ru/2014/11/09/kalashnikov-site.html

Интересна ретроспектива към историята на обсъжданите модели. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 20:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Кефят руснаците!
Почват с “калашника е най-хубавия автомат на света” ...
Два абзаца по-надолу “калашника отстъпвал ма М16 по редица параметри, най-вече по точност...”

:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2019, 20:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Те това е дереджето след 1500 патрона.


Какъв е диаметъра на монетата? По мои пресмятания групата на 4-те изстрела около 1.5 инча - не е лоша. И ако си стрелял прав - цена нямаш.

Надявам се, че си опитвал различни видове патрони (различно тегло преди всичко и производители) и си намерил най подохдящото карабина-амо съчетание. Мисля, че ако увеличиш теглото на куршума точността (групата) ще се подобри.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2019, 13:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
TheWhiteMan написа:



..................................
Хм, това че Рюгер сертифицира пълнители за своя пушка не е добре. .....


Не бих казал, че това ме притеснява, даже напротив.
Предпочитам точно да знам какво мога да ползвам и с какво да работя отколкото да е написано разтегливо,общо и с условности или аз сам да трябва да го установявам по емпиричен път.

В упътването към карабината те не ползват израза "сертифицира", досежно пълнителите, а пишат "тествани и одобрени за употреба с Ruger AR556"
Както каза Амазон или Минаващия - в САЩ /а и вероятно другаде също/ се правят огромен брой разновидности пълнители за АР-ки /както и за 1911/, предвид разпространеността на платформата. Хубаво е че Ругер посочват кои са тествани и одобрени от тях. Спесстяват ми време, главоболия и пари.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2019, 13:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
TheWhiteMan написа:
А аз си мисля момчета, че всички вие имате вариации на АКМ но погрешно считате, че това са АК-47. :D Вярно, че нашият Арсенал е произвеждал и произвежда някаква негова си модификация, но все пак е по-близо до АКМ, отколкото до първите АК-47.


E.аси!
Тука ме вкара в размисли....
Аз съм служил в армията ни с три варианта на Калашников, всичките са калибър 7.62х39, като и с трите постреляхме доста прилично количество патроне:
1. Модела с дърввена полуложа и приклад, железен задтилък с дупка в него и приклада за ЗИП (до ден днешен него уважавам най-много щото стреляше най-точно от трите с които сужех);
2. Модела с фиксиран пластмасов приклад и ложа - хич не ми допадна. Въобще го нямаше като точност в сравнение с модела с дървенията;
3. Модела със сгъваем отдолу метален приклад - ета те с тоя си беше приключение и постижение да се уцели, ако се сравнява с онзи у дървенията.
Ся кой къв е бил - АК47, АКМ или т.н. не знам и не се опитвам да гадая.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2019, 19:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
tsb написа:

E.аси!
Тука ме вкара в размисли....
Аз съм служил в армията ни с три варианта на Калашников, всичките са калибър 7.62х39, като и с трите постреляхме доста прилично количество патроне:


tsb написа:
1. Модела с дърввена полуложа и приклад, железен задтилък с дупка в него и приклада за ЗИП (до ден днешен него уважавам най-много щото стреляше най-точно от трите с които сужех);
Това е възможно да е бил и АК, особено ако е с гладък а не гофриран капак на цевната кутия. Обаче, като нищо може да е бил и АКМ, ако е имал дулен спирач-компенсатор.

tsb написа:
2. Модела с фиксиран пластмасов приклад и ложа - хич не ми допадна. Въобще го нямаше като точност в сравнение с модела с дървенията;

Със сигурност АКМ. Много са грозни тия пластмасови прилади, обиновено с цвят на бебешко лайно. Даже и розови съм виждал!

tsb написа:
3. Модела със сгъваем отдолу метален приклад - ета те с тоя си беше приключение и постижение да се уцели, ако се сравнява с онзи у дървенията.

Ако се е съвал отдолу приклада, почти сигурно е бил АКМС (складным прикладом).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2019, 19:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
kcv написа:
Amazon написа:
автомата се нарича АК - толкова. АК-47 е станало популярно и се използва дори от експерти, но не значи, че е правилно.


Недей така, че ще се намери някой да ти повярва.

Ето прочети набързо за какво става дума:

https://rg.ru/2014/11/09/kalashnikov-site.html

Интересна ретроспектива към историята на обсъжданите модели. :tu:

Няма лошо да ми повярват. АК-47 е работното название на прототипа произведен в 1000 бройки. След това автомата е приет на въоръжение под името АК - "7.62 Автомат Калашникова" (АК) и "7.62 Автомат Калашникова со складным прикладом" (АКС). Името АК е и по ръководствата за експлоатация и официалните документи. Който иска може да си погугли, вместо да ми вярва. АК-47 е останало, като разговорно наименование и не виждам нищо лошо в използването му.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2019, 20:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 575
Местоположение: София
Amazon написа:
Който иска може да си погугли


Това не е меродавно.

Тия книжки, ако не си ги виждал, то съм ги прелиствал за да ме изпитват после по тях.

Сещаш ли се къде е разликата сега.

Айде пак ми кажи сега за наименованията и разликите между различните модификации, моля?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 01:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Възможно е да бъркам, АК47 е одобрен от ГАУ или в края на 48ма или някъде 49та година.
Пълното име на одобреният продукт който е минал тестовете е "Автомат Системьi Калашникова опитен образец 46та година",
бил е със щампован ресивър и се е отличавал външно от модела който знаеме като АК47. До колкото знам се е произвеждал от 48ма до 51ва година.
Най-лесен за различаване е ако се гледа ръкохватката, хваната е с болт в средата и е от две части.
Разбира се, може и да бъркам... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer