logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 12:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
LordStarck написа:
Извинете, че се намесвам по този начин, но като нов в този форум аз очаквах да прочета и да се информирам доколкото мога по темата с четене. Ясно е че на живо и опита си казва своето. Тук това прилича на махленска кръчма където се заяждат комшийте. Не искам да обидя никой просто нека бъдем конструктивни и ако някой няма какво да каже или иска до обори някоя теория да го направи малко по "научно", а не по "махленски". Така всички печелим.
П.П. Наистина нищо към никой! Като общ изглед го каьвам още повече че не познавам никой де хахахахаха

Sent from my SM-G870F using Tapatalk

Я дай пример за нещо "махленско", което си прочел в темата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 12:56       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
От трите само едно бих препоръчал аз.

№ 1, предполагам. :wink: "Бомбардировач", заедно с лова, поръчай си поне два-три 30 зарядни "магпулеца", за да мога да те дразня с АК-то. :P

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
№ 1, предполагам. "Бомбардировач", заедно с лова, поръчай си поне два-три 30 зарядни "магпулеца", за да мога да те дразня с АК-то.


Това което ме притеснява че след няколко месеца притежаването на 30 заряден ще е причина за проблеми. Но бих си поръчал поне още един щото си имам един и бих ти ги подарил когато притежаването им стане проблемно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
LordStarck написа:
Извинете, че се намесвам по този начин, но като нов в този форум аз очаквах да прочета и да се информирам доколкото мога по темата с четене. Ясно е че на живо и опита си казва своето. Тук това прилича на махленска кръчма където се заяждат комшийте. Не искам да обидя никой просто нека бъдем конструктивни и ако някой няма какво да каже или иска до обори някоя теория да го направи малко по "научно", а не по "махленски".

Няма как да сме конструктивни, при условие че ти не казваш за какво предимно мислиш да я ползваш тази пушка. Ако ще спортуваш - е едно! Ако ще ловуваш, а покрай лова и нещо друго - второ! Ако пушката ще ти е предимно за кеф на полигона - трето! Ако мислиш да ходиш някъде контрактор навън, и искаш да придобиеш някаква елементарна грамотност при боравенето с дълго нарезно оръжие - четвърто! Ако ще ти стои предимно в касата, и ще я вадиш от време на време само да си я гушкаш /познавам такива хора :oops: / - пето! И още, и още.... !!!


Другото... ако си се спрял на АР-ка, какви пари си готов/ имаш възможност да извадиш?! Borislav /потърси го с търсачката на форума/... има доста компетентни и ценни мнения за приликите и разликите между евтина и скъпа, качествена и некачествена "арка".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
за да мога да те дразня с АК-то.


Няма как да стане! от сега съм те отвял имаш твърде много паразитни движения :armed: .

1. Имам release button
2. Затвора остава на затворна задръжка

Нали разбираш че точно за туй упражнение с АК-то си назад чисто by design.

Както казвам на колегите има:

Лоша реализация на добър design примерно аз с АР-ка.
Няма добра реализация на ЛОШ design.
И най-лошия вариант, лоша реализация на лош design.

Това горното го цитирам за програмирането но и в реалния живот е така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Това което ме притеснява че след няколко месеца притежаването на 30 заряден ще е причина за проблеми.

Няма да стане скоро /ако въобще стане, де/... не го мисли и това сега! За ползване единствено на стрелбището/полигона... със сигурност ще се намерят вратички. А за да ни е пълноценна ЗАБАВАТА... ще са ти нужни поне два 30 зарядни "магпулеца".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Нали разбираш че точно за туй упражнение с АК-то си назад чисто by design.

Стандартни динамични упражнения за пушка - бол. "Викингите" и разни други специалци са ги измислили:
https://www.youtube.com/results?search_ ... rile+drill


А за останалото, също като при пищова - комбинацията от време и попадения сама ще си покаже. :wink: А и тук основната поне за мен идея е ЗАБАВА/ ВЕСЕЛБА... а не да се правим на големите контрактори и специалисти. Ако ще правим контракторски неща, 30+ кила отгоре пълно бойно в жегата... мисля да се въздържа засега. :D Виж, ако ти се доспортува някой ден с тази "арка"... опцията също си я има, нищо че не ти е на спортно /освен ако не са се променили в последно време нещата/.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Няма как да стане! от сега съм те отвял имаш твърде много паразитни движения :armed: .

Ако визираш обръщането на оръжието първо леко наляво, това е да видиш дали всичко ти е окей около и в патронника... дали нямаш някой направен "комин" или случайно влязла там пчела, която да е довела до засечка... :happy:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2016 ... ammed-bee/


Така че, да, за "калашника" това движение до голяма степен ти се явява "паразитно", щото на практика няма нужда от него... но ти с "арката", ще ти се наложи доста добре да го заучиш и отработиш. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 13:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
виж, ако ти се доспортува някой ден с тази "арка".


За колегата дето още се чуди.

https://www.smith-wesson.com/firearms/m ... -moe-m-lok

"Purpose: Recreational Shooting"

Откак прочетох това и се появи лъч светлина в иначе натовареното ми ежедневие. А спорта иска състезание а състезанието иска напрягане. Твърде много се напрягам на работата та да си го причинявам допълнително.

А за чисто физическото напрягане ми стига да си окося двора на вилата и пак си имам мускулна треска, ако случайно съм забравил колко е гадно да те болят мусколите.

Така че най-важния въпрос на който трябва да се отговори колегата е . Какво смяташ да правиш с тази пушка? При мене нито избора на калибър нито избора на оръжие са случайни. Иначе ако имах повече пари може би бих взел това
http://www.csa.co.cz/en/15-produkty/24-sa58-223.html но много скъпо ми идваше. Гледам VIP-a пак имат обява за VZ но за мен това е гавра приклад от ОСB. За лов глаткоцевно/болтова карабина никога не бих взел с приклад синтетика. А с АР-ката ако ида на лов ще го преглътна, защото ще е някаква форма на индивидуален лов. Колегите ловци не биха одобрили такова оръжие и с право оръжието за лов е повече предмет на занаятчийството с ювелирна стойност. Макар че както Dredа каза веднъж турския орех бил расъл в Грузия.

С една дума правим се на аристократи докато още сме с цървулите. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 19:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
jaba написа:
Колега, това е несериозно. Във Виетнамската война, ако разсъждаваме като теб, победи АК. Само, че това е меко казано, повърхностно. По добре за двете системи да говорят специалисти. С една дума, хората, които познаваме нещата едностранно, да си траят.


Разбира се, че е повърхностно. Ти като видя пост от 2 реда, какво очакваше?

LordStarck написа:
Тук това прилича на махленска кръчма където се заяждат комшийте. Не искам да обидя никой просто нека бъдем конструктивни и ако някой няма какво да каже или иска до обори някоя теория да го направи малко по "научно", а не по "махленски".


Вярвам, че и дипломираните специалисти по пушкология ще се съгласят, че след като двете най-разпространени/дискутирани/сравнявани системи са просъществували и са се развивали съвместно толкова дълго време, няма как едната да има категорично надмощие над другата. В противен случай, пазарът, историята и всякакви други проявления на естествения подбор в техниката биха си казали думата и нямаше да има дилема - просто щеше да съществува или едната или другата. Вероятно много от участниците тук в определен момент са били пред този избор и са взели някакво обосновано решение в зависимост от нуждите и предпочитанията си (виж какво ти писа ubboto). Който е решил - е споделил собствените си мотиви за избора. Това не значи, че същите ще са валидни и при теб. Глупакът трупал опит от грешките си, а мъдрецът - от грешките на глупаците. Предполагам, че точно този мъдър избор те е довел в тази тема. АК и АР не са взаимозаменяеми, а по-скоро са взаимодопълващи се системи. Където свършва едната, започва другата. Ако чакаш някой научно да ти кажи - "купи си точно тази пушка" няма как да стане, тъй като твоите нужди и предпочитания са субективния фактор, който науката не може да пренебрегне с лека ръка. Питаш УАЗка или Ферари да си купиш, а после отговорите били "махленски".

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 22:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
Ако искаш фино и прецизно изработено оръжие, което си иска и съответните грижи - АР.

Леко пресилено. Фино и прецизно ако сравняваш с АК-то. Не в широкия смисъл.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 22:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2018, 14:22
Мнения: 24
Още като написах "махленски" знаех че ще се захванат всички за това хахахахаха , но както и да е. Много от вас ми писаха на лично и бяха готови да ми помогнат по всякакъв начин даже ме поканиха на състезание. Огромно БЛАГОДАРЯ! Око да пипне. Хахахахаха Идеята ми за по "научен" подход беше когато някой е стрелял да се сложат снимки на мишени да се видят групите и растоянието на което е била. Снимки на оръдието и ъпгрейда. Може и видеа. А под "махленски" затова е в кавички имах предвид: аз едно време в казармата на 800 метра целих врабче ама беше преди 30 години. Дори изказване което е ами взех си АР че е много по tecticool или АК щото е съм по badass за мен е супер, а не мани оня кимизарник и т.н. Колегата УБО има право, че не съм ориентирал, а питам общо, и е ясно че избора е мой. Много по лесен ще е той ако бях видял някой да качи снимки на мишени и оръжия или видеа тип Ар VS Ак. Нали затова вие имащите и опитните проправяте път за нас. Ако разполагах вече и с двете нямаше да ви питам, а сам щях да си направя експеримента. В казармата съм стрелял с АК47 и с АК74 ама много ми е разбирала главата преди 20 години, но пък не съм с АР. Както и да е много писане бахти. Ще дойда на първото състезание или ако някой от вас си прави такова по между си и ме покани. Още веднъж Благодаря на всички в тоя форум и не се заяждам или обиждам никой просто искам да стане по - Добър и полезен. Радвам се че ви има!

Sent from my SM-G870F using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2018, 22:23       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
А и тук основната поне за мен идея е ЗАБАВА/ ВЕСЕЛБА... а не да се правим на големите контрактори и специалисти. Ако ще правим контракторски неща, 30+ кила отгоре пълно бойно в жегата... мисля да се въздържа засега. :D Виж, ако ти се доспортува някой ден с тази "арка"... опцията също си я има, нищо че не ти е на спортно /освен ако не са се променили в последно време нещата/.


АР, АК и подобни са оръжия проектирани за военни цели, независимо как разсъждават някои колеги тук. Ако искаш да използваш АР за спортни цели и по-специално на дълги разстояния, точност и подобни, тогава трябва да смениш цевта, включително около 10 подобрения на самата нова цев и сглобяването, сменяваш спусъковата група, сменяваш затвора заедно с носача, не забравяй подмяна и центровка на газовата тръбичка, подбор на възвратната пружина. И някои допълнителни "упражнения". Излиза около $1000 без труда ако сам го правиш. Едно безсмислено упражнение, освен ако си високо ниво състезател (от тези, които изкарват пари със състезания) или са във военен тим. Както Геле казва - пушката е за забава/веселба. Не дай Боже да се наложи да ги използваме за друг вид забавления.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2018, 16:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Това се получи в четвъртък. https://m.youtube.com/watch?v=LbzO4SN5XPw

Много мислих защо ар - ката е дошла с pmag gen М2, а не с М3. Ясно е че трябва да се пробва, но fab defence продават скъпи аксесоари и много се зачудих.

Също се зачудих защо има още pmag gen2 след като има gen3 който е по-хубав.

Та явно нов чишит пълнител със стар чишит bolt carrier не си пасват. Тука Борислав може да каже.

Благодаря на всички които ми писаха със съвети. Форума е за споделяне на ОПИТ, както се казва не питай старило а питай патило.

Голямо ровене падна докато намеря каквото търсих.

Така че JDredd можеш да си довършиш пожеланието.

Това че някакъв пълнител било и скъп и нов не става, не може да е причина за генерални изводи, нещо са се опитали да подобрят но има и % каръци, като пича от клипа и явно мене PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

Най-веселото е че български пълнител за 15 лв вероятно ще заспи .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2018, 17:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
b5202s написа:
Така че JDredd можеш да си довършиш пожеланието.
... и само радост да ти носи! ... и пълнителите да излизат само когато ти искаш! ... и да подават само по 1 патрон! ... и той да влиза само под натиска на пружината на затвора! ... и гилзата му след изстрел сама да изхвърча навън!

Като че ли това беше всичко :P

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer