logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 18:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
minavasht написа:
За българските ширини 7.62х39 сигурно е по-подходящ калибър за “края на света”, .......



Минаващ, то и преди “края на света” избора на 7.62х39 в БГ магазинната мрежа е доста мижав.
Пример:
За 7.62Х39
http://www.guns.bg/products/?action=pro ... g=&outlet=
3 вида в сайта и 5 вида в магазина на живо броени от мен.

За 223:
http://www.guns.bg/products/?action=pro ... g=&outlet=
38 вида боеприпаси в 223 рем на сайта на един от основните БГ играчи на пазара.
На живо ги броих онзи ден в един от магазините - 52 вида 223рем.
Та представям си щом преди “края на света” са такива наличностите кво ще е след края :shock:

И резонно си задавам въпроса в къв калибър да е щурмовата ми карабина?
Все повече клоня към 223 рем. и 5.56 Нато - зер натовска държава сме, а само изкуфелите кукумицини си мислят, че СССР, Варшафския договор и Тато ще възкръснат :DD :D :DD

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 18:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ти хубаво говориш за наличности по магазините, но основната причина за ширпотребата на 7,62х39 е цената първо и второ, все още има патрони “отКраде” бре ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
tojito написа:
.....все още има патрони “отКраде” бре ;)


.....


Ми кво да ти кажа - андрешковщината и фатмашкия манталитет са ми чужди.
Предпочитам да си плащам за това което получавам и държа да е качествено. Без значение калибъра.
Затва когато искам нещо читаво отивам в магазина и си купувам продуктите на реномирани производители, доказали се във времето.

Никой не упреквам - всеки си има виждания и разбирания. Всеки си избира как да живее и си плаща цената за това.
Споделям мисълта на Буров:
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
Перефразирано от един мой познат - "най-еФтино ни излиза това за което си плащаме с пари подобаващо".

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Не става въпрос за пари - качествените 7.62 не са по-евтини от качествените 5.56.

Обаче настъпи ли патакламата и месомелачката (не дай Бог!), всички оръжейни магазини ще затворят до 6 часа. :-)

А в БГ военните складове са пълни с десетки милиони 7.62х39.. поне докато армията стои на този калибър. Така че, започне ли сървайвъра и партизанщината, шанса да се запасиш с няколко "цинка" от най-близкият военен склад ще бъде сто пъти по-голям, отколкото да отидеш до ВИП-а. :-) Въобще за магазините можеш да забравиш до час, след като обявят "тревога" по ТВ и радиото..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
TheWhiteMan написа:
..... шанса да се запасиш с няколко "цинка" от най-близкият военен склад ще бъде сто пъти по-голям, отколкото да отидеш до ВИП-а. :-) ..
..


Теоретично съм съгласен с теб.
Но кое те кара да мислиш че военската клика в такава ситуация би споделяла цинкове с цивилните?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Щото ще има яка мобилизация и ще има АК и консерви за всички от сърце :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
tsb написа:
Теоретично съм съгласен с теб.
Но кое те кара да мислиш че военската клика в такава ситуация би споделяла цинкове с цивилните?

Практиката до тука през целият 20-ти век. Военните винаги и с удоволствие ще ти дадат 2-3 цинка примерно за $100 + шише уиски, това се е случвало и ще се случва навсякъде по света.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Zakira написа:
Щото ще има яка мобилизация и ще има АК и консерви за всички от сърце :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Ок, и точно в тоя ред на мисли за мен е по-добре да разполагам с една "вражеска" :DD система в 223/5.56Нато, която няма да ми се даде при мобилизация.
Зер, алтернативен щурм гевер да имам PDT_Armataz_01_22
То е ясно, хипотетично де, че Ак47 и цинкове с 7.62х39 ще раздават на всеки запасняк :wink: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
TheWhiteMan написа:
tsb написа:
Теоретично съм съгласен с теб.
Но кое те кара да мислиш че военската клика в такава ситуация би споделяла цинкове с цивилните?

Практиката до тука през целият 20-ти век. Военните винаги и с удоволствие ще ти дадат 2-3 цинка примерно за $100 + шише уиски, това се е случвало и ще се случва навсякъде по света.



Ок съгласен.
По тая логика и ак47 ще раздават срещу достатъчно бутилки и гущери.
Но ар15 не мой ми дадат- немат ги на склад.
Така че требе Ар15 да си го купя-алтернатива да имам един вид :wink: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 20:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Аз точно това имах предвид - криза, в която се налага да се стреля яко.
Когато мрежите за снабдяване са колапснали, и трябва да караш на каквото намериш, в БГ шанса са намериш 7.62х39, дори и от труповете на враговете, е много по -голям, отколкото да намериш .223/5.56.
Тук е обратното - като ти свършат патроните под леглото, най-вероятно ше намериш .223 наоколо, освен ако руснаците не са направили самоубийствен десант в Коко Бийч.
Още повече, 100 .223 патрона тежат половин кило по-малко от 100 7.62х39, и от моите тестове убиват по-добре, на по-далеко, и по-точно.
Win, win, win and win.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 20:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е колко по - далеко? 500м?
Да де и на АК ако сложа стъкълца (щото и с АР-ките само на механика не можеш да видиш целта на 500 м) ми казваш че не мога да гърна някой ли?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 20:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
tsb написа:
По тая логика и ак47 ще раздават срещу достатъчно бутилки и гущери.

Не само че ще раздават, ами и ще се въргалят по труповете.. както правилно спомена Минаващият.

Но..

КПД-то на един "заводски" калаш за простият кашик, не може да се сравни и на 10% с КПД-то на един тунингован АКМС с бързомер/увеличител/лазер/фенер и направен под твоите нужди и твоята физика. Отделно на него имаш навъртян километраж, свикнал си му с всичко и ако ти се наложи да го използваш, ще си ефективен. Единствената разлика е в авт. огън, но аз в 9 от 10 случая ще предпочета да стрелям бързо и точно на единична, отколкото да пускам откоси. ИМХО.

p.s. Никой не казва, че АР-ките са лоши пушки.. напротив. Всеки сам за себе си преценява и си управлява финансите. Моето мнение е, че ако не мога да взема калаш, бих взел FN SCAR, или Tavor. Просто считам хибридните системи за по-добри от класическите арки и калаши.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 20:51       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Според дълги и напоителни разговори, преди около две петилетки с братята сърби от ипсц, нещата при тах далеч не са били така...
Нищо не се е въргаляло по улиците, а една кутийка 20бр. армейски 7,62х39 се е бартеросвала срещу златна брачна халка.
Едно време съм слушал и легендите, как патроните за ТТ и ПМ никога няма да свършат ама ето...посвършиха. :wink:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 20:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Jose написа:
Според дълги и напоителни разговори, преди около две петилетки с братята сърби от ипсц, нещата при тах далеч не са били така...
Нищо не се е въргаляло по улиците, а една кутийка 20бр. армейски 7,62х39 се е бартеросвала срещу златна брачна халка.
Едно време съм слушал и легендите, как патроните за ТТ и ПМ никога няма да свършат ама ето...посвършиха. :wink:


Тва имах предвид и аз Хосе.
Щото и аз познавам и съм комуникирал с доста сърби, обсъждайки въпроса.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 20:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ба ... дали? ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer