logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 18:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 09:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Yank написа:
барута им е висоо корозивен

Барута? Да нямаш предвид състава на капсула? До колкото знам, барутът няма как да е корозивен. Евентуално, можел да бъде абразивен, ако се слагали минерални добавки.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 11:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
ti6kata написа:
zaza1_zaza1 написа:
Здравейте!
Тъй като скоро имах преки наблюдения и работа с АР и АК (българския САР), реших да напиша накратко и моето аматьорско (в сравнение с повечето колеги от форума) мнение. :-)
Та за мен АР е приятно, удобно оръжие, с добро групиране на попаденията, но за надеждност - пълна трагедия :D .
Ужас :? - засечки след засечки.
Арсеналците са вече нещо друго. Тук вече имаш сигурност и надеждност на работа, работеха безупречно.
АК няма за какво да се сравнява с АР, тъй като АК е в пъти по-добро.
От АК визирам специално САР - М14Ф. Направо е удоволствие да се работи със него :-) за разлика от АР :td:
Този САР ще ми е следващото оръжие.

Не на АР само САР :-)


Разкажи на нас невежите колко дълго си работи с тази 'трагедия' АР и какви точно са преките ти наблюдения относно 'засечка след засечка' :)


Хммм, и аз чакам с нетърпение да се поуча и да разбера колко е ненадеждно империалистическото оръжие...

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 14:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ti6kata написа:
Разкажи на нас невежите колко дълго си работи с тази 'трагедия' АР и какви точно са преките ти наблюдения относно 'засечка след засечка' :)


Аз на негово място ще започна със пръскането на смазка по тениските :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 15:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
zaza1_zaza1 написа:
Здравейте!
Тъй като скоро имах преки наблюдения и работа с АР и АК (българския САР), реших да напиша накратко и моето аматьорско (в сравнение с повечето колеги от форума) мнение. :-)
Та за мен АР е приятно, удобно оръжие, с добро групиране на попаденията, но за надеждност - пълна трагедия :D .
Ужас :? - засечки след засечки.
Арсеналците са вече нещо друго. Тук вече имаш сигурност и надеждност на работа, работеха безупречно.
АК няма за какво да се сравнява с АР, тъй като АК е в пъти по-добро.
От АК визирам специално САР - М14Ф. Направо е удоволствие да се работи със ....

Не на АР само САР :-)

Аз пък казвам не на sissy 5,56 mm AR за предпочитане е MR 308, нещо калашмат , а и както казва сенсей Кен6иро FN - H - FNAR .308 :tank:

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 17:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Здравейте! Понеже стана дума за бюджетни АР-ки, да споделя малко личен опит. От около три години имам Ruger AR-556. Купих я чисто нова за около $600 от кварталния магазин. Малко е странна - няма спирач-компесатор, но на мен така повече ми харесва.

Точно защото исках да видя какво ще стане, до преди месец не я бях чистил, или смазвал. Изобщо. Нито цев, нито болт, нито цевната кутия. Да не говорим за екстрактора и такива лигавщини. Разбира се след като я купих, бях разглобил и смазал всичко.

Не знам колко патрона съм прекарал през пушката, преди не стрелях много, сега стрелям всяка седмица, но смело мога да кажа около 1000.

Нямам нито една засечка. Нищо - нито дабълфийд, нито проблеми при изхвърлянето. Стрелям си и това е. Преди ползвах прилични патрони, напоследък купувам евтини тухли от cheaperthandirt. Само руски стоманени все още не съм пробвал.


Единственият проблем беше споменат. Трябва добре да си натикаш пълнителя и да го провериш. Ама то и аз ползвам едни евтини тенекии, дето не знам още как работят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 19:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2667
tojito написа:
ti6kata написа:
Разкажи на нас невежите колко дълго си работи с тази 'трагедия' АР и какви точно са преките ти наблюдения относно 'засечка след засечка' :)


Аз на негово място ще започна със пръскането на смазка по тениските :D

Обичам те брееееее


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 19:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ti6kata написа:
Аз на негово място ще започна със пръскането на смазка по тениските :D

Обичам те брееееее


Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]

Другия път ще ти донеса едно шише смазка и препарат за пране ... дерт си ми да знаеш :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 20:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2667
tojito написа:
ti6kata написа:
Аз на негово място ще започна със пръскането на смазка по тениските :D

Обичам те брееееее


Sent from my iPhone using Tapatalk


Другия път ще ти донеса едно шише смазка и препарат за пране ... дерт си ми да знаеш :D[/quote]
Донеси Арка ....... смазка имам поне за три броя с моя начин на употреба за 5 години


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 20:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ар-ка ... какво беше туй :shock:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 21:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2667
tojito написа:
Ар-ка ... какво беше туй :shock:

Едно такова ,дето в кекави ръце засича и му изпадват пълнители :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 23:31       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
ti6kata написа:
tojito написа:
Ар-ка ... какво беше туй :shock:

Едно такова ,дето в кекави ръце засича и му изпадват пълнители :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз пък мисля, че е обратното - арките са нежни, за чувствителни хора с тънки пръсти, затова като ги стисне някой корав балканец, явно им се гъне алюминия и им изхвръкват пълнителите като костилки на череша.
Явно искат по-нежно отношение :).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 17:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Аз пък се сещам за поне два пина, този държащ пушката затворена и щифтчето за иглата, дето якият балканец в полеви условия, ще ги е загубил за максимум седмица.

За балканеца си требва АК, да дърпа затвора, да чистии засечки с шут и да го гресира с нафта и мас. Сега, дали ще уцели нещо е друга бира...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 18:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2667
:DD :D PDT_Armataz_01_22

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна ti6kata на 25 Окт 2018, 18:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 18:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2667
Amazon написа:
Аз пък се сещам за поне два пина, този държащ пушката затворена и щифтчето за иглата, дето якият балканец в полеви условия, ще ги е загубил за максимум седмица.

За балканеца си требва АК, да дърпа затвора, да чистии засечки с шут и да го гресира с нафта и мас. Сега, дали ще уцели нещо е друга бира...

Ама много искам да ми покажеш как ще загубиш двата пина фиксиращи ресивърите :)
За чий му е на бай Уй да маха пина на иглата в полеви условия?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 19:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
ti6kata написа:
Ама много искам да ми покажеш как ще загубиш двата пина фиксиращи ресивърите За чий му е на бай Уй да маха пина на иглата в полеви условия?

Подценяваш ме. :-) Какъвто съм разсеян, като развия винта на буфера...без особена причина, и пина който фиксира(ритейнва) главният пин да не се вади, директно си изфръква.

За полевите условия не знам. Ама нали балканеца, като отстреля 1000 врази с 900 патрона, все някога ще трябва да го почисти този болт...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer