logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 07:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
.38 Super написа:
Amazon написа:
Това не ти ли ограничава зрителното поле?
Няма как да стане, на калашника се пада под оста на цевта, както казах офсет е 45 градуса,
бутона на фенера ти идва на палеца на 4:30 ъгъл.
Ако имаш дръжка ( аз вече разкарах всичко) можеш да и сложиш прешър суич или просто да си натискаш с палеца на слабата ръка, ако е лявата.
Ако си левичар, обръщаш фИнера от ляво.

На помпата ми седи от ляво, щото ръката ми държи ложата хоризонтално и палеца ми е от ляво.
Ъгъла малко лъже но както виждаш, нито може да ти освети мушката, нито пречи на полето което сканираш,
има 2мм луфт м-у фенера и цевта и седи много солидно, тая помпа я хвърлям или пада редовно по земята и нито фенера,
нито крепежа имат каквито и да е проблеми..

Изображение

Изображение

Ясно, благодаря! Аз си го представях фенера отгоре, след колиматорният прицел и от там объркването. Така седи добре. А помпата ти изглежда, като от фантастичен филм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 09:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
SLR95LHMB написа:
Добро утро да те питам, като игнорираш суспресора и стреляш с нормален патрон пак ли имаш мотика?


Естествено. Калаша си е мотика която стреля и това е само едно от многото му чудесни качества. Аз и заради това съм фен на тази система.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2019, 01:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Amazon написа:
А помпата ти изглежда, като от фантастичен филм.
:DD ха ха ха... Нищо специално, не беше скъпа изобщо, взех я от Гънброкер отдавна. Най-обикновен Мозбърг 590A1, военният модел с 20" цев, байонет и пълноразмерен пълнител отдолу, събира 9 с 1 в патронника. Махнал съм и приклада че е за метене в къщи ако се налага, стрелям я с военните излишъци бъкшат на Олин, от Уплмарт. $5 за 5.
Прави чудесни "групи" от по 10"-12" на 15-20м... :D
Единственото което съм слагал допълнително е шилда на цевта от "цивилният" модел с по-тънката цев, щото много грее като я изръгам на стрелбището и се паря, имам по-удобна дръжка и двуточков магпулски ремък MS3. Също двете релси на пълнителя, да не те излъжа, върти ми се в главата streemlight но може и да бъркам, отдавна беше като съм ги взимал. Купувах я от свестните сайтове за аксесоари но има и тонове за еърсофт, не знам дали има разлика, моята не е скъпа - беше под $20 ако си с помням правилно.
Взех две, едната беше за приятел, той пък не я искал и аз ги накичих двете за да не се губят... :D
Нищо друго няма по пушката. Като я взех я обазмаслих и наплесках със сухата молибденова смазка, не е чистена с години, не се задържа нищо по нея, след стрелба я бърша с един сух парцал и по няколко капки от естерното масло на Посейдон тук и там но нищо повече, ха ха ха... :D
Ако си в щатите и те интересува такава офсет стойка за фенера мога да ти пратя една, останали са ми все още някъде поне две - три, ако те интересува ми пиши на лична да не цапаме темата за безаналоговото в мире оръжие с разни помпи... PDT_Armataz_02

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 08:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
"Ултимативен" сет-ъп на АКМС, ако/когато нещата се сговнят :happy:



Човека е използвал за база наш арсеналски калаш, а както вече писах по-назад - читав АК струва поне $1'500.. даже пичагата спомена, че конкретно този му е струвал около $2'000. На мен лично не ми харесват доста неща (започвайки с приклада който се сгъва на ляво и страничната планка за бързомера), но това си е само мое виждане..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 22:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Много ме съмнява да е арсеналски калаш.
Дилъра в САЩ носи същото име, но продава и от други прозиводители. Този конкретният ми прилича на ръшан едишън, но мога да съм сигурен само ако го погледна отблизо

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 22:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
tojito написа:
Много ме съмнява да е арсеналски калаш.
За съжаление, приятелю, арсеналски е :confused:

В голямата елипса на последния ред пише "Made in Bulgaria", а в малката се мъдри логото на фирмата, дето трудно може да се сбърка:

Изображение

Ето я и оригиналната снимка:
Изображение

**При цъкане върху тях снимките се увеличават

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 01:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
За българските ширини 7.62х39 сигурно е по-подходящ калибър за “края на света”, тук обаче като ти свършат патроните в пълнителите, няма откъде да си намериш други по бойните полета, и ше трябва да ръчкаш зомбитата с щика...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 01:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
JDredd написа:
а съжаление, приятелю, арсеналски е

В голямата елипса на последния ред пише "Made in Bulgaria", а в малката се мъдри логото на фирмата, дето трудно може да се сбърка:


Какво пише, а какво всъщност е ...

Предвид, че е модел, който се "преправя" в САЩ и е със щанцована цевна кутия ... може надписът "Made in Bulgaria" да е плод на "креативен маркетинг".

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 03:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
TheWhiteMan написа:
На мен лично не ми харесват доста неща (започвайки с приклада който се сгъва на ляво и страничната планка за бързомера), но това си е само мое виждане..
Моето виждане е същото, но реално погледнато приклада не може да се сгъва в-у "предпазителя" в дясно... Единственият "калашник" при който приклада може да се сгъне на дясно е по принцип полският вариант, той има истински предпазител от ляво на кутията, който се спуска с палец ако приемем че дясната ръка ти е силната. Предпазителя/лоста от ляво сваля предпазителя от дясно и го спира на първата позиция на режима за стрелба.
Mързи ме да ровя за снимки на моят калашник, но ето тука една полска тояга от шоуто:

Изображение

Изображение


Моя калашник е именно такъв, умишлено съм го избирал тоя модел защото предпазителят е на същото место където е и на АР-а и разликите в работатат с двете оръжия е минимална. Освен това лично аз намирам сгъването на приклада на дясно за по-ергономичен вариант когато трябва да го отварям защото се работи само с дясната ръка и близо до тялото, няма много мърдане на оръжието ако трябва да завъртиш приклада покрай тялото ти от ляво. Разбира се може и да бъркам, просто на мен ми е по-удобно така.
Аз също не съм привърженик на страничната стойка за оптика, но при калашниците капака на кутияте е много куц и е извънредно трудно да му се докара свестен дизайн за закрепване на оптика, особено на нормален размер оръжие, така че да държи свестна нула... Не, че на Калашник ти трябва кой-знае каква свестна нула за оптика но все пак ако човек се опитва да спазва принципите, страничната стойка ти дава най-добра нула на оптиката.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 03:06       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Vimpel написа:
Предвид, че е модел, който се "преправя" в САЩ и е със щанцована цевна кутия ... може надписът "Made in Bulgaria" да е плод на "креативен маркетинг".
Възможно е да бъркам, но това според мене е Арсеналски калашник събиран във Вегас и надписа че е призведено в БГ се отнася само до кита който е използван, карантията, кутията не ми изглежда българска в никакъв случай.

Ето снимка от ШОТ шоуто от 2014, на Арсеналски калашник правен в-у кит от Сайга:

Изображение

Ето и "нашенски" калашник, пак от Арсенал Вегас:
Изображение
ВЕрно не е щанцован а е фрезован, но пък аз не знам българско производство с такава маркировка.
Надписа "Произведено в България" е правен по същият стандарт по който се набиват надписите на всички китове в Щатите...
Едно време Лудото Куче даваше инфо за именно тоя Калашник от снимката, аз питах нещо за предпазителя, може би той ще може да хвърли малко светлина по въпроса.

Тоя от видеото го познавам, беше новобранец в Глок форума едно време, сега е интернет звезда. Има някаква база но аз на клипове в Тубата вярвам само ако аз съм ги снимал... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 05:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Надписа може да се начука лесно. Работя в “Арсенал” и да ти кажа честно такова жиУотно не съм виждал.
Цевната кутия първо е тенекиена (а тук се правят фрезовани). Мнооого рядко, само по поръчка от дилъра в САЩ, се правят такива цевни кутии!
И никога обаче със сгъваем пластмасов на ляво приклад.
Отделно и приклада не е от нашите, защото заводски има направена ниша за страничната планка за монтажа.
Ако се имаш с тоя пич, дай да видим номера на оръжието за да се разкрие мистерията на “българските гласове” зад Океана ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 06:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2018, 08:26
Мнения: 4
tojito написа:
Надписа може да се начука лесно. Работя в “Арсенал” и да ти кажа честно такова жиУотно не съм виждал.
Цевната кутия първо е тенекиена (а тук се правят фрезовани). Мнооого рядко, само по поръчка от дилъра в САЩ, се правят такива цевни кутии!
И никога обаче със сгъваем пластмасов на ляво приклад.
Отделно и приклада не е от нашите, защото заводски има направена ниша за страничната планка за монтажа.
Ако се имаш с тоя пич, дай да видим номера на оръжието за да се разкрие мистерията на “българските гласове” зад Океана ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk



https://www.arsenalinc.com/usa/slr-104fr-quad-rail.html

В стария сайт на работодателя ти много ясно и категорично пишеше, че се изработва с цевни кутии правени в мада раша.

Няма страшно с количество се докарва качество.

_________________
memberlist.php?mode=viewprofile&u=344
"Аз 4естно казано спирам да си губя времето по темата....
Цимента в главите е стегнал яко ,капаците са спуснати и гледаме само в една посока ;)"
Ken6iro


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 09:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Моля ти се, образовай се - Arsenal Inc., е името на дилъра в САЩ, а за логото (идентично с нашето) си плаща.
Това, че ги сглобява там с руски кутии, карамтия от БГ и американски чаркалъци му дава право да пише квото си иска по карабините.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 15:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
Ако се имаш с тоя пич, дай да видим номера на оръжието за да се разкрие мистерията на “българските гласове” зад Океана
Ами нямам се с никого да ти кажа честно, във Вегаският Арсенал не познавам никой а на шоуто като че ли се притесняват да приказват с нашенци и аз лично съм ги от-таковал и даже не минавам през щанда им на последък.
За мене това не е нашенски автомат без значение че е начукано "произведено в БГ" :D
Ако е правен от кит който е внасян, трябва да има номер и да, по номера ще стане ясно какво и що. Ако ресивъра е свиван тука, пак има номер но той идва задължително с името на фирмата която го е правила ако не е свиван в къщи, което мисля не е нашият случай...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 15:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.38 Super написа:
Единственият "калашник" при който приклада може да се сгъне на дясно е по принцип полският вариант, той има истински предпазител от ляво на кутията, който се спуска с палец ако приемем че дясната ръка ти е силната. Предпазителя/лоста от ляво сваля предпазителя от дясно и го спира на първата позиция на режима за стрелба.

Не е само полският. Израелските Galil ACE, нашите на Арсенал (SAR) https://www.arsenal-bg.com/c/556x45-mm- ... r-m12f-291 швейцарските на Swiss Arms.. а може да има и други.))

За мене всичко което стърчи от пушката, трябва да бъде от дясно, а от ляво - плоска като дъска. Така ми е по-удобно за носене..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 155 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer