logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 12:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3311 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2018, 19:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
tojito написа:

по П.С. Дори и да знаех (а това не е така) нямаше да обясня защо се кримпва капсул - темата е друга!
по П.С.2 Определено не знаех, че в "Арсенал" правят .308/7,62х51
А тука нещо ми се разми: уж стреля уникално с релоудвани патрони по приложената рецепта, а пък после "това е първи релоуд" ...

Тожи, първия релоуд с моя помощ му беше успешен, но сам и от бързане човека обърка нещата.
Групата която даде на 90 метра няма да я коментирам, но искам да споделя, че Вимпел - а също може да каже какже или сподели каква групираност има това чудо - НК 417.
П.П. С описаната от мен навеска отката под средното ниво или да кажем бе достатъчен за добра повторяемост на изстрел и в същият момент да има добра групираност за прецизен изстрел.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2018, 17:32       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Изображение
$371


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2018, 18:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
minavasht написа:
Изображение
$371

Мани недей, че тука я купувах на цената на автомобил... :(

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2018, 18:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Че и патроните и скъпи нали :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2018, 19:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
tojito написа:
Че и патроните и скъпи нали :D

70 СТОТИНКИ

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2018, 19:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
В интерес на истината, скоро съм купувал 223 само софт пойнт и май бяха $17 за кутия от 20, всичко друго, което стрелям са мои релоуди.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 08:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
minavasht написа:
В интерес на истината, скоро съм купувал 223 само софт пойнт и май бяха $17 за кутия от 20, всичко друго, което стрелям са мои релоуди.


Бе и при вас са на същите цени като тука, само дето стандартите са други [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 10:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Здравейте,
Отскоро съм собственик на SIG SAUER 516 и съм нов във форума, затова любезно питам и моля за отговор дали мога да стрелям с българските патрони 5.56, защото на пушката пише .223 Sport. Притеснявам се да не правят по-голямо налягане и да повредят автоматиката. По спецификации арсеналските патрони са 360 MPa. Благодаря предварително!


Последна промяна Forger на 15 Окт 2018, 11:56, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 11:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Щом производителят е написал "Use only ammunition of the caliber for which your firearm is chambered. The proper caliber is permanently engraved on your firearm; never attempt to use ammunition of any other caliber.", то не бих поставил в патронник за .223 боеприпас М193. Иначе, обратното е ок.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 11:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Добре дошъл във форума!
Встрани от казаното от колегата преди мен искам да добавя, че щом си се спрял на такова класно оръжие - що не помислиш и за класни патрони за него? Не е като да няма такива на пазара. На арсеналските може и да пише 5.56, но само бай Вълчо знае какво са.

Аз лично руски, турски и български патрони (съвременно производство) бих сложил в мое оръжие само ако трябва да си спасявам живота и няма никакви други под ръка. Арсеналската продукция, да го кажем така, не е на нужното ниво независимо от калибъра.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 11:34       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2018, 13:20
Мнения: 53
JDredd написа:
Арсеналската продукция, да го кажем така, не е на нужното ниво независимо от калибъра.

700 патрона по късно, продукция на Арсенал = 0 проблеми :stres:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 12:51       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
DMASTER написа:
JDredd написа:
Арсеналската продукция, да го кажем така, не е на нужното ниво независимо от калибъра.

700 патрона по късно, продукция на Арсенал = 0 проблеми :stres:

Към момента имам изстреляни около 1000 броя М193 на Арсенал от една партида (произведена 2014 г.), които закупих в началото на годината и нямам забележки. Налице е един единствен случай на невзривен капсул, като се има предвид, че пружините са JP 3.5T. Групираност, консистентност, скорост са ок и за мен тази партида е еднородна. До 300 м няма проблем с поразяване на цели, за по-голяма дистанция самият проектил е лек и неподходящ. Планирам евентуално да закупя 69 или 77 грейнови от друг производител за стрелба на по-далечни дистанции, но като цяло не виждам смисъл да стрелям с арка в този калибър и с 16 инча цев по цели над 300-400 м.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 13:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Благодаря за отговорите, виждам че някои не препоръчват Арсенал, но други са доволни...това малко ме обърква. Затова два уточняващи въпроса:
1. Говорих с човек в магазина, който ми продаде 516-та и той каза да ползвам арсеналските без страх, но да пробвам дали ги лови магнит, не знам защо...вероятно, за да разбера дали не са със стоманен сърдечник. Дали е вярно?
2. Предложиха ми Хорнади, но със странна гилза, стоманена, сива на цвят. Вероятно с барнаулски капсул. Имате ли мнение за това чудо? Благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 13:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2677
Колега. Пушката ти е САМО .223, а арсеналския патрон е 5.56. Проблема не ти е в размера или формата на гилза, куршум, а в заряда. Не слушай продавача какво ти говори.

Ако си искал оръжие да стреля и двата калибъра е трябвало да търсиш .223/5.56. Това има значение най-малкото продавача не трябва да ти продаде патрони ДРУГ калибър защото твоето разрешително е за .223.

А това дали може и какво ще стане е друго. Сигурно ще може и сигурно нищо няма да стане ама защо да го правиш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 13:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Съгласен съм с казаното от b5202s, затова вероятно ще се спра на Хорнади, те са 223 - обаче ме притеснява тази барнаулска гилза и капсул.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3311 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer