logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 16:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Добре де - Fiocci или Geco няма ли?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 16:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Може от патронник .223 да се стреля и с 5,56 но последствията може да са трагикомични. Обратния вариант е по-доброто зло, така да го кажем...
Арсеналски 7,62 при над 20 000 от 7-8 различни партии (години) да имам 6-7 не гръмнали капсули. С тях аз нямам проблеми също до 300м., а с правилното силното устройство свивам групата двойно по-малка от заводските изисквания.
Тези дни изстрелях по над 700 патрона в .223 от 4 различни марки - Геко, ППУ, Хорнеди и Федерал, през арсеналски пушки в 5,56 без нито една засечка. Най-мазно вървяха Геко-то, ППУ-тата направо ми откачиха рамото. А като цяло 55 грн Хорнеди се представиха СУПЕРБ :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 17:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам дали ще презареждаш някога, ако го мислиш като вариант, по-добре е да потърсиш с месингови гилзи вместо стоманени ако са на близки цени, нямам идея дали в БГ можеш да купиш отделно стреляни веднъж гилзи и дали ще ти е по-изгодно този вариант ако габричните патрони с месингови гилзи са по-скъпи от стоманените.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 22:31       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL

Тест на една от тия евтините арки на Palmetto Armory.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2018, 22:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Половин Арсенал пари е тая,тя пак като толкова издаяни


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2018, 02:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Печелят от оборота, не от надценката.
Стреля си много добре, остана време само за 15 изстрела да наглася мерника, по-точна е отколкото мога да стрелям, спусъка е с пъти по-добър от на служебната Рюгер, ложата от магпул е хиляда пъти по-удобна, наподобява тази на оригиналните м-16 от 60-те, триъгълна, вместо кръгла като на повечето м4 - какво повече да иска човек от пушка, дето струва една надница? Със сигурност ще изкара много повече от 5000 изстрела.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2018, 03:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И 5 да извади пак се ядва,те половината Калашници долу горе толкова вадят па и толкова струват,че и повечко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
b5202s написа:
Колега. Пушката ти е САМО .223, а арсеналския патрон е 5.56. Проблема не ти е в размера или формата на гилза, куршум, а в заряда.


Разликата е в ПАТРОННИКА

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2018, 11:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Благодаря, колеги - видях и разбрах разликата по обясненията и приложения файл.


Прикачени файлове:
2_AR-15-223-vs-556.jpg
2_AR-15-223-vs-556.jpg [ 284.49 KiB | Прегледано 5030 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2018, 16:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Днес имах възможност да стрелям са калашо-подобно. Та покрай ловното си оръжие имам навика да търся баланса на оръжието, защото съм с ловен автомат и за такова животно като баланс няма как да се говори. Но пипах много надцевки та знам за какво говоря.

Баланс - та при АР-ката няма как да говорим за баланс поне при моята. Докато с калашподобното с дървен приклад просто е друго по-лесно се прикладва, хваща равна мушка и т.н. Абе не знам за мен дървенията е много важна.

Спусък - моя е като на глок ама малко по-лек но същото дърво. На калаша стоков си е мазен та дрънка.

Поставяне на пълнителя - на AR-та е като на пистолет пъхаш и щрака, при калаша целиш странен ъгъл, но може би като му свикнеш.

Мерници - не сме стреляли на някакви невероятни дистанции да гоним точност – но за стрелба от 5 ярда мерника на калаша предлага избор местиш го докато си го нагласиш. А на ар-ката, като ми е нулата на 50 метра пробвах от 10 ярда и пак се мера 5 см над квадратчето. Също ми направи впечатление, че като хванеш равна мушка оръжието ти крие всичко от долу виждаш само над калаша. С АР-ката не е така виждаш си цялата цел и си позиционираш мерника в кръкчето.

Поддръжка - Сега колко се мърля и как се чисти не знам но и това е от значение.

Та явно голия калаш с дървения си е самодостатъчен, докато арката трябва да си я до-таковаш поне за стрелба в пистолетните дистанции, за прецизна стрелба скрит някъде мисля подобрения не и трябват. Това е моето скромно мнение не казвам кое е по-по-най просто изброявам това което ми е направило впечатление.

Но баланса в едно оръжие, с което искаш да прикладваш и стреляш бързо е нещо изключително важно.

П.С.
На никой не му изпадна пълнител, нито оръжието засече ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 08:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Колеги, за да приключа темата по питането за използване на 5.56х45 патрони в пушка с патронник за .223, по-долу прилагам мейл отговор на отдел Обслужване на клиенти на Sig Sauer:
Hey there,
So I got my hands on the spec sheet I needed. The chambers are different, so we don’t recommend shooting 5.56 out of it. It would probably function okay, but it will damage the barrel.Sorry for the delay – I had to contact an engineer from a different location to get the answer.
Превод: Сдобих се с техническите спецификации, които ми трябваха. Патронниците са различни, така че не препоръчваме стрелба с 5.56, би могло да функционира ок, но ще повреди цевта...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 14:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Реших да видя наживо колко са чувствителни на замърсяване арките. По принцип чистя моите след всяка стрелба, досега съм имал мисля само два мои релоуда, на които барута не се запали, никога засечка по функционирането.
Купих руски патрони с железни гилзи, водят се май за най-мръсните, ще я стрелям без да я чистя, ще видим на кой патрон ще засече.
40 мои релоуда съм стрелял само досега, колкото да и прострелям мерника.
Ще отнеме време, не стрелям чак толкова много, може би 2-3 пълнителя на ходене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 15:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
minavasht написа:
Реших да видя наживо колко са чувствителни на замърсяване арките. По принцип чистя моите след всяка стрелба, досега съм имал мисля само два мои релоуда, на които барута не се запали, никога засечка по функционирането.
Купих руски патрони с железни гилзи, водят се май за най-мръсните, ще я стрелям без да я чистя, ще видим на кой патрон ще засече.
40 мои релоуда съм стрелял само досега, колкото да и прострелям мерника.
Ще отнеме време, не стрелям чак толкова много, може би 2-3 пълнителя на ходене.

Цевта ако не е хромирана ще си произведеш сам гладкоцевна АР- ка в калибър 5,56

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 15:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ще оставя на страна въпроса защо при Вас има руски патрони, въпреки санкциите, а тук няма, че ще стигна до затворения магазин на Арсенал с София...
Не знам каква партида са руските патрони, но ако са барнаула, който се продаваше тук, доста по-чисти са от военните излишъци и от новото арсеналско производство. Поне като зацапване и пушек от цевта. Впечатленията ми са от 7.62х39, за .223 не знам дали ползват същите смеси.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 15:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
tconiotconev написа:
minavasht написа:
Реших да видя наживо колко са чувствителни на замърсяване арките. По принцип чистя моите след всяка стрелба, досега съм имал мисля само два мои релоуда, на които барута не се запали, никога засечка по функционирането.
Купих руски патрони с железни гилзи, водят се май за най-мръсните, ще я стрелям без да я чистя, ще видим на кой патрон ще засече.
40 мои релоуда съм стрелял само досега, колкото да и прострелям мерника.
Ще отнеме време, не стрелям чак толкова много, може би 2-3 пълнителя на ходене.

Цевта ако не е хромирана ще си произведеш сам гладкоцевна АР- ка в калибър 5,56

Това заради нечистенете или заради руските патрони?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer