logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 23:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3311 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2019, 23:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Използвам темата за да поканя желаещите читатели на този форум на това мероприятие: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=18219

На него ще могат да се видят на живо и двете системи в действие.

Освен това на него ще бъдат и неколцина от пишещите в темата (в т.ч. и аз), та в този смисъл мероприятието е и възможност за нови запознанства, задаване на въпроси и най-вече - добиване на безценна информация чрез наблюдение със собствени очи.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2019, 07:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 943
Местоположение: ДелиорманА
Преди дни имах удоволствието да изпробвам и разгледам SIG MCX VIRTUS Patrol-Sig Sauer интересна бутална АРка :-) Липсва буталото с възвратна пружина в приклада типично за системата !Което дава възможност за използване на сгъваем приклад !Изображение

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 09:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
И дойде време да споделя впечатления от представянето на моята AR на първото си състезание.
Да уточня, че всичко внимателно се следеше и надлежно се анализираше от JDredd! Нищо не убягваше от зоркият му и компетентен поглед и тъй като бяхме в един скуад, водеше наблюдение от първи ред ;)
Понеже съм новичък в притежанието и употребата на AR, може впечатленията да са ми малко детски, но постепенно през пубертета ще се изяснят.
Та да започнем първо със спусъка. Гайзли си е Гайзли (Geissele) ;) Ама като не съм му свикнал още, та се отпуснах чак към последните сцени да го ползвам на пълна мощност. Не мога да направя някаква кой знае каква огромна разлика с този на САР-а ми, освен че е с мааалко по къс ход.
За мерните прибори мога да кажа, че на къси дистанции до 25 м САР-а не отстъпва, дори може и да е малко по "бърз". Не стоят така нещата обаче на далечните дистанции. Тук AR е доста по-добре.
По време на стрелба не мога още да правя сравнение поради малкия настрел и грешките при хавата, понеже си го стискам като Калаш очаквайки голям откат ;) За ужас и разочарование на г-н JDredd обаче нямаше никакви засечки и падащи пълнители.
Предстоят още няколко състезания и ще имам нови впечатления за сравнение и споделяне.





Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 11:32       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Zakira написа:
Да уточня, че всичко внимателно се следеше и надлежно се анализираше от JDredd! Нищо не убягваше от зоркият му и компетентен поглед и тъй като бяхме в един скуад, водеше наблюдение от първи ред :wink:
Така си беше. Даже не изключвам възможността да съм прекалил с анализа и/или хумора, за което моля Zakira за извинение :oops:

Zakira написа:
За ужас и разочарование на г-н JDredd обаче нямаше никакви засечки и падащи пълнители.
Като махнем думите "ужас"** и "разочарование"*** - така си беше: АР-ките в нашия скуад, в т.ч. и тази на Zakira, работеха както си трябва.
Докато изчаквахме предишен скуад на втори стейдж набързо смотаха един double feed, но пак да кажа - човекът не беше от нашия скуад.

Zakira написа:
Предстоят още няколко състезания и ще имам нови впечатления за сравнение и споделяне.
Предвид моето плачевно представяне на това състезание, оскъдността на 7.62х39 и цената им - реших да си спестя усилията и да пропусна Републиканското по карабина като състезател (ако до тогава не ми се смени акъла). Обаче ще съм там със страшна сила като съдия и всички участници ще минат при мен. И също ще споделя впечатления. Няма да казвам имена :wink: Явно има подобрение в картинката и искам да си сверя часовника.

В заключение искам да похваля Zakira за размазващото представяне на първа сцена - стрелба по малки цели на големи разстояния. На железни мерници направо ги уби!
BTW, то и аз нямам мисове там, ама ако иска някой - да похвали и мене :armed:

** и ***: не съм аркомразец, американомразец или нещо друго "мразец", а мразя лъжата и в частност изтъкването на несъществуващи качества и прикриването на недостатъци на някое изделие. Държавата, в която се произвеждат изделията, или където са изобретени те, е абсолютно без значение за мен.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 11:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Zakira написа:
...... За ужас и разочарование на г-н JDredd обаче нямаше никакви засечки и падащи пълнители. ......

E, то само ти сигурно си бил така :D
Другите състезатели с АР-ки (от др. скуадове) сигурно от засечки и падащи пълнители не са завършили сцените :D :D :D.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 12:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
JDredd написа:

......
** и ***: не съм аркомразец, американомразец или нещо друго "мразец", а мразя лъжата и в частност изтъкването на несъществуващи качества и прикриването на недостатъци на някое изделие. Държавата, в която се произвеждат изделията, или където са изобретени те, е абсолютно без значение за мен.


Дред, наблюденията ти като съдия са информация от първо лице, което е мн. хубаво.
Обаче на мен би ми било интересно и бих разпитал хората имащи проблеми с конкретна система, които правят впечатление, дали и какви подобрения, модификации и ъпгрейди са правели, с какви боеприпаси стрелят, какви пълнители ползват, как си поддържат оръжията и т.н.

Това го казвам защото без да съм спец по арките, даже съм абсолютен лайк, вече имам наблюдения върху няколко и впечатленията ми са строго положителни. НО, говорим за стоково овържие - аут ъф дъ бокс, фабрични пълнители и патрони.

Ако искаш ще те водя лично в едно стрелбище да видиш AR556 Ruger, на около 20 000 изстрела вече.
При постъпването й на "въоръжение" са я почистили и смазали след което по инстр. на отговорник стрелбището арката и калашоподобно в 223 са им чистени само цевите- понякога. По негови думи арката е направила първия проблем на около 12000 изстрела - недотикване. след смазване е продължила да си работи /за същото време калашоподобното е чистено основно 3 пъти заради проблеми/. След стрелбата арката е почистена основно и продължава да работи и до момента - вече сигурно е минала 20 000 изстрела. И като цяло е била на строга диета от барнаули. Вече цевта е износена и ги бие на една страна барнаулските, но федерал евтините - америкън игъл май бяха, си ги бие нормално на 50м. УСМ и БКГ са в работно състояние, цевта е за смяна.
С тая - стрелбищната арка съм стрелял периодично, многократно и аз. Учудвал съм се, че с видимо тежки карбонови наслоявания по БКГ оръжието си работи като стой та гледай. Уточнението е че винаги се е ползвана с фабрични патрони и оригинален пълнител, без модификации и ъпгрейди, пиленета напасванета и т.н.

Имам наблюдения върху още 2 бр. такива ругери и проблеми никви нямат.
Също и върху един ДАР - германска направа.
Та може би липсата на "подобрения", ползването на читави пълнители и патрони води до повишаване надеждността на оръжието?
Щото предполагам повечето състезатели с АК си ползват заводски патрони и пълнители?
При кофти патрони и "подобрения" по оръжието аз съм виждал лично как глокове, ЧЗ-та засичат та се късат. Но това не значи че са кофти оръжия.
Това са само мой размисли на тема АР-АК.
Тука правя уточнение, че във времето винаги съм се държал предубедено към арките и съм фаворизирал Ак, особено нашенската продукция, но това е на път да се промени, поради редица причини, които ще изброявам в др. тема :wink:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 19:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Мдаааааа... Пиша си аз, ама винаги се случва едно от трите:
- или никой не ме чете;
- или някой вижда "JDredd", пак не чете, но скача като бик на тореадорски плащ, щото нали JDredd е известен американомразец и трябва да се защити Отечеството;
- или друг някой хвърля един поглед по диагонал за да хване "ключови думи" и се почва опониране заради самия спорт, което понякога завършва като третия цитат на подписа ми.

Отначало се ядосвах. Вече ми е забавно. Затова да я караме поред.
tsb написа:
Дред, наблюденията ти като съдия са информация от първо лице, което е мн. хубаво.
Обаче на мен би ми било интересно и бих разпитал хората имащи проблеми с конкретна система, които правят впечатление, дали и какви подобрения, модификации и ъпгрейди са правели, с какви боеприпаси стрелят, какви пълнители ползват, как си поддържат оръжията и т.н.
1. През годините загубих бройката колко покани като тази отправих:
JDredd написа:
Използвам темата за да поканя желаещите читатели на този форум на това мероприятие: viewtopic.php?f=19&t=18219
На него ще могат да се видят на живо и двете системи в действие.
Освен това на него ще бъдат и неколцина от пишещите в темата (в т.ч. и аз), та в този смисъл мероприятието е и възможност за нови запознанства, задаване на въпроси и най-вече - добиване на безценна информация чрез наблюдение със собствени очи.
Знаеш ли колко души ми приеха поканата? Нула. Зеро. Нил. Нъцки. Никой. Всеки мре да спори с мене, никой не ще да види света както аз го виждам.
Сега каня тебе tsb, персонално те каня да присъстваш на Републиканското по карабина на 20.10.19 г. Ела, па ги питай хората каквото искаш.

2. На долната ти покана няма да се отзова, защото три такива ругера се сцепиха от засечки и летящи пълнители пред очите ми.
tsb написа:
Ако искаш ще те водя лично в едно стрелбище да видиш AR556 Ruger, на около 20 000 изстрела вече.
Питах собствениците - чисто нови бяха, непипани, неосквернени и нетунинговани. Аут ъф дъ бокс. Единият собственик бара нещо впоследствие, оправи нещата, но и до сега отрича каквито и да са проблеми с пушката му; другият собственик се яви на още едно състезание (със същата резултатност) и изчезна; а третият е въпросният младеж с тъжен поглед, за който често говоря - той никога не се появи повече - едно състезание му беше.
И като писах във форума за горните дървугери какво? - никой не ме отрази. Това е стар прийом тук - каквото не ти изнася - правиш се, че го няма.
Та няма за какво да бия път до тебе, че да видя един ругер как не правел проблеми - има и такива, виждал съм и такива. И никога не съм твърдял, че ВСИЧКИ арки ПОСТОЯННО правят проблеми.

3.
tsb написа:
Та може би липсата на "подобрения", ползването на читави пълнители и патрони води до повишаване надеждността на оръжието?
Дефинирай "читави пълнители". Всички пълнители, които съм виждал да попаднат преждевременно под
пагубното въздействие на гравитацията са били фабрично произведени.
Употребата на фабрични патрони повишава надеждността, но не я гарантира. А що дабъл фийдове, недотиквания и неизвличания съм видял с фабрични патрони... мани... мани... А, и АР-15 е единственото оръжие, при което съм виждал трипъл фийд.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 20:23       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Изображение



Изображение


Това е Арсенал СЛР - оръжие на стрелбището на незнайни години и изстрели.
Ударната игла беше почти изцяло излязла от затворния болт и блокираше затвора.

Поизправихме я на място и Калашът продължи да си стреля...

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 20:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Дред, пълнителите, които са падали и дабъл и трипъл фийдвали метални ли са били, или магпул?
Военните по принцип са смятали металните пълнители за еднократни консумативи.
Сега погледнах за дабъл фийда, хората пишат че причината е 99.9% в пълнителите, останалия 0.1% е ако болта се удря силно в крайна точка (поради овъргазване или дефектен буфер) и разтърсва оръжието с достатъчна сила да “изтръска” патрон от пълнителя (който най-вероятно си има вече проблем), преди болта да се задвижи напред.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 21:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Представям си стреса за АР-каджиите, които са се видели в един скуад с Дреда - какво лъскане, пилене, мазане и лепене на пълнители е падало преди състезанието, че да не се изложат пред него с някой изпаднал пълнител. :D

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 21:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2017, 13:37
Мнения: 40
То ако стрелеца не заключи пълнителя, няма особенно значение какъв му е модела.
Аз имам един пълнител, който като се напълни няма никакъв луфт на патроните и при пуснат болт няма начин да го заключиш, ако не махнеш един патрон.
Та варианти много, вината не е само в желязото.

_________________
Йордан М. Йорданов
СК "Shotgun Masters"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 21:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
rdgeorgiev написа:
Представям си стреса за АР-каджиите, които са се видели в един скуад с Дреда - какво лъскане, пилене, мазане и лепене на пълнители е падало преди състезанието, че да не се изложат пред него с някой изпаднал пълнител. :D
Така си беше. Цяла нощ не спах и се тресях от тревога и притеснение. Докато пътувах от София до Стара Загора си изгризах ноктите от ужас на двете ръце и се опитах и на краката, ама не можах да се сгъна толкова.
Не съм пилил, мазал и лепил нищо. Направо извадих ARката от кутията и пълнителите от опаковката, а патроните са фабрични. Това още повече ме затормозяваше какво ще каже JDredd, защото нямаше с какво да се оправдавам ако ми беше засякла или беше паднал пълнител.


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 22:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4663
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
А що дабъл фийдове, недотиквания и неизвличания съм видял с фабрични патрони... мани... мани... А, и АР-15 е единственото оръжие, при което съм виждал трипъл фийд.


JDredd написа:
И никога не съм твърдял, че ВСИЧКИ арки ПОСТОЯННО правят проблеми.


Посоката ти е ясна за всички.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 22:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
minavasht написа:
Дред, пълнителите, които са падали и дабъл и трипъл фийдвали метални ли са били, или магпул?
Всякакви.
И интересното е, че съм виждал хора да си сменят пълнители: един си дава "проблематичен" пълнител на друг и в другата пушка той работи безпроблемно.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 22:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Може би е комбинация на заминаващ пълнител и овър/ундъргазната пушка?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3311 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer