logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 01:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 22:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Да приемем, че е така.

Какво е обяснението на летящ пълнител и дабъл фийдове при чисто нова пушка, чисто нови пълнители и фабрични патрони?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 23:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Ето какво чета отдолу на страницата в момента: "Потребители разглеждащи този форум: emil5koff, JDredd, Khany, machado, minavasht, stinger и 6 госта".

Момчета и момичета, дето сте 6 госта, заради вас го правя! - за да чуете нещо различно от "АР-ката работи безпроблемно", както се опитват да ви убедят мнозина тук. Далеч съм от мисълта, че ще убедя в нещо минаващия, Янк, или който и да е пишещ. Ама като слушате пропаганда и си купите ругерче (примерно) по акъл от този форум и после дойдете на състезание и започнат засечките и падащите пълнители - аз съм този, дето гледа напиращите да бликнат от очите ви сълзи! Аз съм този, дето ви държи клипборда, докато с треперещи пръсти подписвате оценъчния си лист. И се чувствам гадно. Чувствам се съучастник в измама. Затова споделям. За да може покупката да е информирана, за да знаете какво вземате - пушка, която си има кусури като всяко оръжие.

Казвал съм го и пак ще го кажа: ако това оръжие не беше жестоко надценено откъм цена в БГ - аз лично щях да имам 2 броя поне от него: една бутална и една "духаща" система, че да не се мина. Лека, изключително добре балансирана, точна и с пренебрежим откат система е. И само ако се спре тая мантра за безпроблемността да се повтаря - ще спра и аз.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2019, 23:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Вярвам ти, че го виждаш това в БГ, и нямам идея каква е причината - тук никой не е чувал за такъв проблем, не е виждал такъв проблем, и затова няма и данни как да се реши.
Хората, които ходят по международни състезания (предполагам има?), виждат ли го и там?
В тубата има милиони клипове от тукашни състезания, предполагам сте гледали много (аз не съм) - има ли го на тия видеота?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 01:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
Далеч съм от мисълта, че ще убедя в нещо минаващия, Янк, или който и да е пишещ. Ама като слушате пропаганда и си купите ругерче (примерно) по акъл от този форум и после дойдете на състезание и започнат засечките и падащите пълнители - аз съм този, дето гледа напиращите да бликнат от очите ви сълзи!


Разплака ме от умиление - каква хуманност към трите деца дето им паднал пълнителя и те плачат същото като на загубено Световно Първенство.

Тези дето пишат, че нямат проблеми не пропагандират. Очевидно пропагандата е твоя. А за убеждението, надали, много от участниците в този форум ти вярват. Видял трима души дето им паднали пълнителите (неизвестно как и защо) и хоп ще плачем (class action - USA trademark).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 07:35       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Аз едва ли имам право да пиша за проблемите на ARките, с една тренировка и едно състезание, но ми се струва че проблемите повече са от неправилно обслужване и неправилно боравене.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 08:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
И сега каква АР-ка да си купя...….. :x

Всички почти са оплюти вече.
Дали е специално производство за БГ, или лоша карма е застигнала притежателите на такива у нас?
Ето минаващия с АР-ка за 300$ няма проблем, а тука за 2000 имат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 08:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
ВАЖНО:

Здравейте амигоси, нещо много важно:

Това са снимки на гилзи, "набрани" от колега от клуба сега на състезанието:

Първата, не е нещо нетипично за изделията, които се внасят тук, този ефект съм виждал лично при НЕА и Зиг М400, но вече вторите гилзи, нямам идея дали са релоуд или са фабрични боклуци на завод 10, но човека който ги е стрелял да прави курбан, че може да брои с 10 пръста и вижда с две очи.

Апелирам към всички, които релоудват и нямат много опит в стрелбата с карабина, винаги проверявайте муницията, с която стреляте и се консултирайте с някой, който разбира или при съмнение пишете тук във форума. Най-важното нещо в този спорт е безопасността преди всичко!


Прикачени файлове:
issue_1.jpg
issue_1.jpg [ 182.71 KiB | Прегледано 5051 пъти ]
issue_2.jpg
issue_2.jpg [ 180.8 KiB | Прегледано 5051 пъти ]

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 09:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
JDredd написа:
за да чуете нещо различно от "АР-ката работи безпроблемно", както се опитват да ви убедят мнозина тук.

:stres: че кой приказва такива глупости??

Преди 10-на години Пентагона се осмели да направи официални тестове за надеждност, с официалната пушка на US Army - Колт М4.. като бяха поканили и конкуренти. Сега не ми се рови, но който иска може да намери инфо в мрежата.

Преразказвам по спомен:
- Теста: 60К изстрела, при имитация на бойни условия /запрашеност/ и чистене + обилно мазане на пушките, както е описано в ръководството за експлоатация.
- Резултат: на последно място Колт М4 с 860 засечки; на първо място HK 416 с 240 засечки, а на второ място - FN SCAR с 242 засечки. FN SCAR не е AR-образна, а хибридна система, но на практика резултата й е равен с този на Хеклер.

Та искам да кажа, че както от калаш до калаш има огромна разлика, така също има огромна разлика и от арка до арка. Колт М4 засича горе-долу веднъж на всеки два пълнителя, което за мене си е пълно гавно, докато Хеклера и ФН са съвсем друга бира.. това и по повод на въпроса на Росен.
rosen71 написа:
И сега каква АР-ка да си купя...…..


Ако аз тръгна някога да си купувам арка (но истинска - за лов, сървайвър и зомби апокалипсис, а не за спорт))), то бих взел нещо произведено в Европа.. Германия, Белгия. Швейцария. :-) ИМХО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 09:35       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
rosen71 написа:
И сега каква АР-ка да си купя...…..


За каквато ти стигнат парите, които си заделил. Аз така правя. Определям бюджет и взимам най-скъпото, което влиза, ако не стигат вдигам 10%, 20% и така.

Не коментираме защо нещо, което в САЩ е 499$ на дребно, тука е 2000 лв. Отговора е прост. Защото така!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 10:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
За каквато ти стигнат парите, които си заделил. Аз така правя. Определям бюджет и взимам най-скъпото, което влиза, ако не стигат вдигам 10%, 20% и така.

За твоя бюджет, нали питах бай американец, и той каза категорично - S&W. Надявам се не съм те подвел, като тук му е мястото да споделиш повече на аудиторията от личен опит:
- брой изстреляни боеприпаси;
- засечки и други проблеми;
- постижения;
- лични впечатления.

п.с. Лично на мен пушлето ти много ми хареса, а и в крайна сметка - далеч не всичко по отношение на стрелянето се ограничава само и единствено до някакъв си там спорт.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 10:31       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
rosen71 написа:
И сега каква АР-ка да си купя...….. :x

Скоро е годишния райфъл. Ела на състезанието и седни на сцената на JDredd. Заедно можете да направите чудесна статистика за различните вариации на AR15 и възникналите проблеми. Дето се казва, по-добре веднъж да видиш, отколкото 7 пъти да чуеш.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 10:34       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
rosen71 написа:
И сега каква АР-ка да си купя...….. :x

Всички почти са оплюти вече.
Дали е специално производство за БГ, или лоша карма е застигнала притежателите на такива у нас?
Ето минаващия с АР-ка за 300$ няма проблем, а тука за 2000 имат.

Лично за мен, един от малкото адекватни източници на инфо по тези въпроси в мрежата:

https://www.activeresponsetraining.net/ ... r-15-rifle

п.с. Имам си приказка с Грег, ако имаш други въпроси - ще му пишем и ще го питаме по-конкретно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 11:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ами то от четене ме заболяха очите :)
В един сайт пише ужас, в другия-супер, за едно и също нещо.

ЗИГ716Г2 засега ми е в очите, но и ей туй
https://christensenarms.com/ca-10-dmr/
не ми изглежда зле, въпреки цифрата и трудностите при внос, които държавата умишлено създава за "небогопомазаните".

обмислям посещение на състезание октомври, "око да пипне, ръка да види"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 11:32       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
За твоя бюджет, нали питах бай американец, и той каза категорично - S&W. Надявам се не съм те подвел, като тук му е мястото да споделиш повече на аудиторията от личен опит:


Ами аз съм писал много пъти, но ще повторя.

Пушка - тази https://www.isd-bg.com/oruzhie/karabina ... handwesson:

Настрел над 1500, предимно фиоки и около 300 арсеналски.

Впечатления до към 500 изстрела нямах проблем да уцеля дъното на гилза 12 К от 20 метра. Скоро не ми се е получавало. Може и да съм одъртял.

На 1000 я прострелвах да вида къде съм резултата на снимката.
Подобрения - независимо колко скъпа карабина ще вземеш сменяш: приклад, ръкохватка и евентуално компенсатор и пружини.

За пълнителите ами има нещо такова, че ар-ката си избира пълнителите. Моята работи добре с Българските арсеналски 30 и 10 зарядни. С 30 зарядния не съм стрелял след промените в закона ясно защо.

Засечки ами имам си един пълнител с който мога да си тренирам отстраняване на засечки (препилих му усните).

За 1500 изстрела един пъд затегнах мерника, че се беше разхлабил и гайката на (buffer tube) прeтегнах 3 mm.

На 100м стреля и сина така че има малко сеене.

П.П.
Стрелям на механични мерни прибори. Още не ми се дават 500 за бързомер.
И понеже не става ясно дали съм доволен. Да доволен съм - много. Нямам идея как ще се държи на война, в окопи или на лов в гората. От касата в калъфа и от калъфа в касата никакви засечки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 12:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
JDredd написа:
..................Аз съм този, дето ви държи клипборда, докато с треперещи пръсти подписвате оценъчния си лист. И се чувствам гадно. Чувствам се съучастник в измама. Затова споделям. За да може покупката да е информирана, за да знаете какво вземате - пушка, която си има кусури като всяко оръжие.

.........


JDredd,
много лично ги приемаш нещата, не така.
Всеки нормален човек, когато прави покупка трябва да е наясно, че е възможно/вероятно/сигурно да има проблеми с въпросното изделие, без значение платформата, бранда и цената.
И да е наясно че съвършени оръжия няма. Всички си имат кусури.
Ако некои се поддава на идеологически/рекламни/маркетингови трикове и купува на сляпо си е негов проблем.

А, негативни коментари/проблеми може да чуеш/видиш за всяка една система и марка оръжия - от АК до Ар и от Блазер до евтина Тика, примерно.

Специално за АР на Ругер и в щатските форуми има и негативни коментари.
Повечето са от потребители поръчали ги по пощата :D - купил котка в чувал, оказва се че от кутията не работи ама хич. Връщат му уж отремонтирано и получава обратно пак неработещо изделие, после му го сменят с друго и вече е ок. Няма драма, като цяло у щатско са доволни от тях, заради съотношението цена-качество.

Но понеже ние не сме в САЩ и къстъмър сървиса тук не важи :evil: затва аз как практикувам - отивам в магазина и след предварителна уговорка проверявам на сухо всички функции на оръжието, вкл. как цикли с фалшиви патрони. Пробвам пълнителите, задръжките, предпазителите, усм-а, болта и т.н. Накрая правя тестова стрелба преди да платя и ми го впишат в разрешителното.
По тая схема знам какво купувам и ако има проблем ще лъсне още в началото, поне повечето пъти, имало е такива случки също (преди време отказах една болтова карабина понеже не подаваше надеждно от магазина както трябва вида патрони който исках да ползвам с нея).

Примерно - като купува некои къде гледа че пълнителите не се заключват изобщо или не стабилно заключват или че не подава патрони нормално от магазина?
Така че уважаеми дами и господа, когато купувате - гледайте внимателно и пробвайте.
После да не ривете.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer