logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 10:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3311 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 12:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
b5202s написа:



Не коментираме защо нещо, което в САЩ е 499$ на дребно, тука е 2000 лв. Отговора е прост. Защото така!


Е тука от потребителска гледна точка си прав много.
Обаче търговеца като го питаш ти обеснява - мита, такси, транспорт, разрешителни, режиини, посредници, издръжка, печалба и т.н.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 12:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
MantuS написа:
.......нямам идея дали са релоуд или са фабрични боклуци на завод 10, ......


Доколкото виждам на снимка №2, май кримпа от капсулното гнездо не е махнат, така че може би не са релоудвани?
Макар че някой може да е успял да ги капсулира и без да маха кримпа на капсулните гнезда :stres:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 12:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
b5202s написа:
Подобрения - независимо колко скъпа карабина ще вземеш сменяш: приклад, ръкохватка и евентуално компенсатор и пружини.


При скъпата няма какво да сменяш. Тя затова е скъпа.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 12:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tsb написа:
Така че уважаеми дами и господа, когато купувате - гледайте внимателно и пробвайте.После да не ривете.


Тук не мога да се съглася с тебе.
Забрави Америка.
Моите виждания за правене на бизнес/търговия са специфични, следвам ги вече над 15 год., и не съм сбъркал.
Когато един търговец/производител продава нещо, то нещото трябва да е такова, че да не се налага да гледаш внимателно. И да не "ривем".

У нас просто се ползва положението, че търговията с ОО е строго ограничена откъм възможности, и жаждата за бърза и голяма печалба надделява над коректността.

За мен не е проблем дали ще дам 2000 или 5000 за АР-ка, но искам да знам за какво ги давам. Както се спомена, не е много приятно, че у нас оръжията се продават на двойни и тройни цени, без да е дадена възможност за реална конкуренция.

Нормалната печалба, с която работят фирмите по света, се движи м/у 12 и 15%. Защото има конкуренция, и държавата не осигурява на определени фирми "златна среда".

Така ако купуваш пушка за 600$, няма как да очакваш да получиш същото като при пушка от 2000$. Но като давам 2000$ и нагоре, не искам да "гледам внимателно", а да си тръгна доволен.
Да не забравяме, че у нас като дадеш 2000, трябва после още толкова, за да я приведеш в подходящ вид :)

А да не пропускаме, че търговците у нас не купуват на цената, на която би я купил обикновения човечец. като в интернет пише 799$, наш търговец плаща най-много 500$.

И всичките "улеснения" у нас, създадени да ти попречат да си купиш ОО от чужбина, не са за да предотвратят нещо, а да пазят бизнеса на тези определени фирми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 15:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Тъй като чакаме ирагана да реши какво ще прави и нямам работа, рових из нета за тия падащи пълнители.
Намерих няколко теми по въпроса в ar15.com, и общото във всички беше, че са арки събирани от части.
Консенсуса беше, че са или са ползвани нестандартни ключалки (дефектни), или дупките по кутията са на неправилни места или с по-малък диаметър.
Нито една от темите не беше за фабрична пушка - или някой в БГ събира пушки от части и ги продава като маркови, или има някаква конспирация срещу българските стрелци.
За качеството - целия участък сме точно с ар556 на рюгер.
Около половин година след като ги раздадоха, имаха рикол - някой във фабриката е слагал пружините на чукчето обратно, та оръжейника провери всички, и намери мисля 12-13 такива. Стреляха, но казаха че след време оста, на която е спусъка може да излезне, и че понякога пушката може да мине на фул ауто.
Обърна ги, и както казах - всички продължават да си стрелят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 16:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
minavasht написа:
ар556 на рюгер


Първо в нея се бях загледал, ама....
А за пазара у нас, нищо чудно да ги събират от бракувани части да ги продават за нови:)

Иначе сметката е точна - пушка 400$, транспорт 50$, мито 3,2%=14.4$, ДДС в/у всичко 92,88$, общо 557.32$ или 992 лв. Разликата до 2000 лв. ще се питаме къде отива.

Щото мой познат си е взел Щрасер за 6 бона, и е за ремонт вече бая време.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 16:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
От това, което съм виждал и чул в БГ, бизнеса там се води под мотото “ден година храни”.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 17:35       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Рюгера е свястна пушка. На моята спусъка беше малко твърд, но след 200-300 патрона се пооправи и не го забелязвам.
Не знам как групира, но железните мишени си ги цели лесно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 17:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Като заговорихте за Рюгер, та се присетих - фирмата има една пушка, която ми харесва. Казва се Мини-30. :-) Преди време я разглеждах във ВИП-а: удобна, маневрена, прикладиста, в правилният калибър, с прост УСМ и пр. добри работи. Бих я кръстил "американският СКС", идеална за живот на село и ранчгън. Забравих колко струваше.. идва с два 20-зарядни мага, но мисля не работи с АКМ-овските пълнители, което разбира се е сериозен недостатък..

rosen71 написа:
Иначе сметката е точна

Аз си имам своя калкулация за това, колко трябва да струват американските стоки у нас. И тя е съвсем проста:
1. Обръщам цената от долари в евро.
2. Умножавам с коеф. 1.2.

Това е. Ако цената в София е горе-долу такава, приемам го за нормално.. е, може и да варира с още 5%. Ако е повече - не купувам.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 18:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
TheWhiteMan написа:

rosen71 написа:
Иначе сметката е точна

Аз си имам своя калкулация за това, колко трябва да струват американските стоки у нас. И тя е съвсем проста:
1. Обръщам цената от долари в евро.
2. Умножавам с коеф. 1.2.

Това е. Ако цената в София е горе-долу такава, приемам го за нормално.. е, може и да варира с още 5%. Ако е повече - не купувам.))


Егати!

TheWhiteMan,
и аз така ги правя сметките.
Явно мислим доста еднакво в някои области.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 18:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
rosen71 написа:
minavasht написа:
ар556 на рюгер


Първо в нея се бях загледал, ама....
.....


Ако я пробваш и всичко й е наред изобщо не се замисляй.
Няма да съжаляваш.
Последната която прострелвах (от пресния внос на ВИП-а) с магпулската фурнитура
допринесе категорично за издигането на Ruger АR556 в очите ми.

Търговеца понеже ме знае кво представлявам само ми подаде кутията и ме остави да я тествам.
Признавам, още от началото предумишлено търсех засечка за да натрия носа на търговеца.
Избърсах само смазката в цевта, нарочно оставих др фабрична смазка. Понеже бях чел че заводската смазка (гъста течна синкава на цвят) трябва да се отстрани изцяло иначе може да засече.
Също така купих най евтините патрони - ппу и то с мек връх. Зер полуавтоматите не харесвали мекия връх, та да увелича шанса за засечка.
Прост тест проведох за функционалност- по 5 бр заводски ппу СП 55 гр с прав 10 заряден и крив 30 заряден стрелбищен пълнител.
Оръжието категорично работеше перфектно аут ъф дъ фак*н бял картонен бокс, и си биеше мн добре.
Понеже случайно си носех болта в 223 и релоудвани за него патрони, реших да го доведа до засечка с релоудвани 223 и 5.56, правени за карабината, без да са фул сайз или минавани през SB die за арки.
Ор ъжието упорито продължаваше да работи перфектно и отказваше да засече, да му паднат пълнителите или да направи дабъл, трипъл фиид.
Общо взето си стреляше пирфектно.След близо 50 патрона гавра се отказах, щото засечка не получих.

Горенаписаното се отнася за личния ми опит с конкретната карабина с която съм стрелял лично и лично съм разопаковал и извадил от кутията, след като видях как я доставиха на търговеца от STS.
Тва е третия ругер ар556 минал през ръцете ми дето си работи перфектно.
В крайна сметка и аз си купих един.
За което ке направя отделна тема.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 18:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Прикачени файлове:
20190903_195030.jpg
20190903_195030.jpg [ 1.07 MiB | Прегледано 3223 пъти ]


Тва е групата на 50м при теста за функционалност
първи 2×5 изстрела на фабрична механика без корекции както си е от кутията, стреляни от подложка торбичка с пясък не от стойка.
фабрични ппу 55гре. СП.
Това е само за функционалност
Изобщо не съм стрелял за група

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 03 Сеп 2019, 18:58, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 18:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
tsb написа:
В крайна сметка и аз си купих един.

Честито! :-) Със здраве да си я ползваш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 18:56       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
TheWhiteMan написа:
tsb написа:
В крайна сметка и аз си купих един.

Честито! :-) Със здраве да си я ползваш.


Благодаря!
Да ти се връща в каквото си пожелаеш и те кефи- тавори, ФН и прочее :tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 19:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Може би е идея някой български търговец да предложи на пазара “Ар-15 ъпгрейд кит” за 45.50 лева - един кръгъл ластик, с който да се държи пълнителя в гнездото.
За 65.80 може да се предлага и “тактически” вариант - същото, но боядисано в камуфлаж, с черепи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3311 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, Ztavi и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer