logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 14:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 09:34       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Аз ги писах тези работи по повод пистолета на колегата todorgg. Струва ми се, че на стрелбището, като стреля за удоволствие, ще е редно да използва по-щадящи оръжието патрони. Биметалните /стоманените/ ризи изтриват повече цевта, аз гледам да ги избягвам, пък и по-слабо заредени патрони може би ще са по-подходящи за относително старо оръжие.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2015, 11:02       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
Предполагам, че така добре описаните патрони "Геко" са били за картечните пистолети "Скорпион". През 1985-6-7 г. баретите ги носеха, а и ги бяха раздали на милиционерите, които пазеха посолствата. Тогава ги видях, но сигурно са ги внесли години преди това. Бяха с един 10-заряден пълнител на пистолета и два 20-зарядни в кобура. На югославското посолство имах един познат, има - няма 50 кила. Като му висне Макаров-ия от дясно, а кобура със Скорпиона от ляво, направо всяваше страх и ужас сред мирните граждани. Между другото кобура беше съвсем нов и чист.

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 23:07       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
Ето и снимки.
Преди и след възстановяване на надписите ( предполагам заличени от някой партиен секретар през 60-те години :-)
Празен, без пълнител - 480 грама..


Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 1.07 MiB | Прегледано 9137 пъти ]
2.jpg
2.jpg [ 1.04 MiB | Прегледано 9137 пъти ]
3.jpg
3.jpg [ 994.82 KiB | Прегледано 9137 пъти ]
4.jpg
4.jpg [ 904.4 KiB | Прегледано 9137 пъти ]

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2015, 16:57       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Аз знам, че правим патрони 7,65 Br с маркировки на Geco за да можем да ги продаваме на братски народи не много легално. Не след дълго ни хващат и ни осъждат от немската Geco в Страсбург ли, в Брюксел ли и спираме производството и износа им. Но вече сме сглобили бесни количества - та оттам ги има и до сега. Попадал съм на такива със стоманена ризница, както и на такива с нестоманена такава; с червен лак на капсата или с лак и на капса, и при кернировката на куршума; има и без лак. Всички са с берданов капсул. Замервал съм скоростта им и тя не е свързана с тези им белези (стоманена ризница и лак) - Chrony на 3 м от дулото; 22 градуса по Целзий и без вятър - от 236 м/с до 288 м/с.
Чешките също биват със стоманена ризница и стоманена ядка, нестоманена обвивка, лак тук-там или никъде, берданов или боксеров капсул. Също забелязах, че скоростта няма връзка с изброените х-ки и е от 267 м/с до 283 м/с.
соколец-150 мгр; Lyman-85 gr --- 256 м/с
соколец-100 мгр; Lyman-85 gr --- 150 м/с
соколец-120 мгр; Lyman-77 gr --- 188 м/с
соколец-130 мгр; Lyman-77 gr --- 200 м/с
соколец-150 мгр; Lyman-77 gr --- 272 м/с

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2015, 19:33       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
oialexandrov написа:
Аз знам, че правим патрони 7,65 Br с маркировки на Geco за да можем да ги продаваме на братски народи не много легално. Не след дълго ни хващат и ни осъждат от немската Geco в Страсбург ли, в Брюксел ли и спираме производството и износа им. Но вече сме сглобили бесни количества - та оттам ги има и до сега. Попадал съм на такива със стоманена ризница, както и на такива с нестоманена такава; с червен лак на капсата или с лак и на капса, и при кернировката на куршума; има и без лак. Всички са с берданов капсул.


Някога и някъде в отминали времена отговорни фактори (високопоставени другари от една сграда с огледални стъкла на прозорците) на един банкет след третата чашка небрежно намекваха за нещо подобно. Толкова небрежно, че на другия ден ти самият не си сигурен какво точно си чул. И понеже втори път разговора не се повтори, много бързо го забравих. А то си било истина ... Тия по принцип и не лъжеха, просто премълчаваха. Такава им беше школовката.

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 19:52       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
todorgg написа:
Ето и снимки.


Класика! Честито! Много елегантно оръжие.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 21:19       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
Валтер написа:
todorgg написа:
Ето и снимки.


Класика! Честито! Много елегантно оръжие.


Леко е и се крие добре под дрехи ( сако, риза.....)
Предстои сваляне на цялата оксидация, почистване, после оксидиране отново, както и индикатори на мерните прибори ( бели точки примерно :-0 )

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 23:25       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
todorgg написа:
Леко е и се крие добре под дрехи

Аз вярно, че съм със специално носталгично отношение към 7,65, ама наистина обективно форматът на Валтер РР е оптималния за гражданско оръжие. С вътрешен кобур по риза, ако я измъкнеш малко повече от панталона и я спуснеш върху колана, под гънките при мен нищо не си личи.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 15:16       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
Валтера 7.65 много мерак, много нещо.. Оксидация, гравиране, елуксация на алуминия...
И след няколко месеца ежеседмична стрелба - проблем. Вижте снимката по-долу.
Ремонтирах го. Стар пистолет.. произведен преди 60 г.
Ами новият Валтер ППК/С 9х17 който взех март месец тази година...
Вижте на снимката какво се случи и с него.
На не повече от 500 патрона при мен.
Гледам и невярвам.
Днес смених въпросната счупена част на новият валтер, и ако създава проблем - слагам тотална черта на това оръжие, и минавам пак на някое армейско оръжие :-(


Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 981.96 KiB | Прегледано 8060 пъти ]
1.jpg
1.jpg [ 1.07 MiB | Прегледано 8060 пъти ]

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 16:31       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
todorgg написа:
Валтера 7.65 много мерак, много нещо.. Оксидация, гравиране, елуксация на алуминия...
И след няколко месеца ежеседмична стрелба - проблем. Вижте снимката по-долу.
Ремонтирах го. Стар пистолет.. произведен преди 60 г.

С РР и РРК е така. Просто не са направени да се стреля с тях интензивно. Тогава 3-4к изстрела ресурс на пистолет се е считал за отличен ресурс и 1000 изстрела преди счупване на детайл или необходимост от замяна е било съвсем приемлива стойност. Не бива да се очаква много, особено пък сега, когато вече са старички и като материали.
todorgg написа:
Ами новият Валтер ППК/С 9х17 който взех март месец тази година...
Вижте на снимката какво се случи и с него.
На не повече от 500 патрона при мен.

А това трябва да е от боклуците на Интерармс. Те не са производител, а само търговец. Най-вероятно туй нещо е сътворено от "Айвър Джонсън" или някой друг криворък гаражен производител по лицензия на Интерармс и за продаване от тях.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 19:51       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
:sad:
Тотално ме отчая ....
Ще търся някой армейски пистолет отново 9х19

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 20:25       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
todorgg написа:
Тотално ме отчая ....

Не съм имал това за цел. Немският РРК е хубав, красив пистолет. И аз имам такъв. Просто не е направен за такава стрелба, каквато сега е прието да се счита за нормална като товарене на пистолет. Особено пък със съвременни патрони. Отговорете си на въпроса колко ли патрона годишно е изстрелвал един полицейски инспектор или щабен офицер през 30-те, а и по-късно, че да не ги устройва тогава тоя пистолет. Три пробни и пет зачетни на тримесечие и пищова си служи 20 години без проблем :DD Това с масовата интензивна стрелкова подготовка и стрелковите спортове с много стреляне е от 30-40 години.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2017, 22:16       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Американците споменават за тестове извършени през ВСВ с разнообразни оръжия от различни държави. За кал 7,65 Br. най-издръжлив се оказал Walther PP - счупил рамата на 4142-ия изстрел, но пък Walther PPK бил сред най-чупливите! Нямам спомен за производството(военно или предвоенно), както и за уточняване на рамите - стомана или алуминий.

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 08:26       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Вземи си Манурински/Улмски и си свиркай. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2017, 20:14       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
С повечето субкомпактни оръжия в нормални калибри е така - наистина не са мислени за интензивна стрелба.

Има разни микро-оръжия в силни калибри, на които трябва да им се заменя възвратната пружина на около 100 изстрела - типични резервни оръжия, с които се изстрелват 50 патрона за проба и после само се носят.
Също и револвери от олекотени сплави - те не са проектирани за интензивна употреба.

Колкото е по-малко едно оръжие и в по-силен /нормален/ калибър, толкова по-често трябва да се сменят части по него и съответно е с по-нисък ресурс.

За ежеседмични тренировки си трябва пълноразмерно оръжие в нормален калибър от надежден производител.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer