logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 20:12       Заглавие:  Walther PP 7.65mm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Пускам тази тема, защото няма такава, а съвсем наскоро научих, че потребителят todorgg си е купил именно такова оръжие - да сподели с нас какво го е мотивирало за този избор.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2015, 22:28       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
Благодаря на колегата JDredd за отворената тема :tu:
След почти 8 години собственик на 9х19, реших да мина на по-лек и малък пистолет.
Основния ми мотив бе, да не ми пречи и тежи по никакъв начин при ежедневно носене на кръста в т.ч. и при шофиране както и да е със сносна цена на боеприпаса ( все пак 2 пъти месечно посещавам стрелбище..)
Естествено от тези мой изисквания следва и по-малък калибър, като cal.22 отпадаше като вариант.
Tествах CZ cal.6.35 и берета bobcat 6.35...някак дамски пистолет ми се стори. Следваха тестове на берета tomcat 7.65, CZ 7.65,но нищо не ми легна добре в ръката. Последно стрелях с берета cheetah 9x17 - хареса ми но някак тежък и не особено "slim".
Е, опитах и Sig Sauer P232 9x17 - перфектно ми заспа и легна на ръката, лек и определено тънък но на цената от 1500 лв....

Най-случайно в чужбина си "поиграх" с на един колега валтера PPК/S правен от Interarms. Хареса ми много и се насочих да търся такъв, но оксидиран. Трудна работа се оказа..В последствие най-случайно попаднах на един бивш "чичо" пенсионер от СДВР. След като видях валтера му модел ПП с алуминиева рама определено се прях на него и го купих веднага.
В неделя го тествах на стрелбището в Бургас. На 15 метра дори се учудих от себе си как ги групира още на третия дублет докато свикна със спусъка.
Ще трябва да мне и през оръжейник, защото не ми харесва как падат пълнителите, а и е редно да си мине профилактика.
Малко странни ми се виждат мерните прибори. Някак "дървени" а и винаги съм ползвал оръжие с маркирани такива.

Друг мотив да избера този пистолет е, че ми е удобен и на лявата ръка. Преди време имах "лек" проблем с дясната ръка, и пистолет над 600 -650 грама определено ми тежеше.
Е, при всичката тази еволюция на оръжейната индустрия, сигурно е странно за някой, че съм купил Валтер ПП който е произведен миналия век, но предвид факта, че тогава и "стоманата" си бе стомана надавям се да ми служи безотказно ( опазил бе Бог да се наложи да го ползвам :-)

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W


Последна промяна todorgg на 02 Апр 2015, 15:43, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 07:14       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
 валтера му модел ПП с алуминиева рама ???
туй нещо не ми се връзва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 08:16       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
Аз точно затова го взех. Модела е Walther model PP Lightweight
Произведен някъде средата на миналия век

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 08:30       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
Носил съм два Валтер-а РР. Първият беше служебен, произведен след войната в град Улм. Много удобно оръжие, никакъв откат, добри попадения. Върнах го на оръжейника Захари с голямо прискърбие. (Той не ми върна бутилката гроздова, която му бях дал, когато ми "уреди" пистолета) :evil: .
Вторият беше личен, произведен в град Целла Мехлис. Нямаше щифт за наличие на патрон в патронника. После прочетох, че пистолети без щифт са се произвеждали по време на войната, като качеството им е било силно снижено. Не останах с такива впечатления. При една инцидентна стрелба "на терен" проектил рикушира в ствола на дъбово дърво и падна до краката ми. На десетина метра от дървото. Вярно, че попадението беше под някакъв ъгъл, но рикушета ме разочарова от калибъра. За това и този си замина. Иначе впечатленията ми са за едно леко, удобно за всекидневно носене оръжие, с калибър, който изобщо не ми допада и с отвратителни мерни прибори. Ама като си свикнал на лесното с белите точки ... :D Групите между другото бяха впечатляващи. В сравнение с Мараров-ия.
И забравих, никакъв алуминий и производните му. Само стомана. :tu:

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 08:47       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Можеш ли да направиш снимка на пистолета от двете страни (може без номера), за да се видят щампите и маркировките. А за рикошет на 7,65 мм от дърво съм склонен да повярвам ако патроните са били дефектни или със супер намален заряд. Както съм писал със старите ГЕКО със ''сребристия'' куршум пробивността е доста голям от около 5 м се дупчи кажи речи 6 см чамова дъска. Не знам при супер изпилена цев дали няма вероятност част от барутните газове да минат ''покрай'' куршума и да намалят енергията му това си е фантастика, но....Навсякъде всеки казва, че 7,65 е слаб и не пробива....странно...ако някой направи истински тест тогава ми е интересно какво ще стане....аз съм правил.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 08:56       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
6tangata написа:
Можеш ли да направиш снимка на пистолета от двете страни (може без номера), за да се видят щампите и маркировките. А за рикошет на 7,65 мм от дърво съм склонен да повярвам ако патроните са били дефектни или със супер намален заряд. Както съм писал със старите ГЕКО със ''сребристия'' куршум пробивността е доста голям от около 5 м се дупчи кажи речи 6 см чамова дъска. Не знам при супер изпилена цев дали няма вероятност част от барутните газове да минат ''покрай'' куршума и да намалят енергията му това си е фантастика, но....Навсякъде всеки казва, че 7,65 е слаб и не пробива....странно...ако някой направи истински тест тогава ми е интересно какво ще стане....аз съм правил.....


Точно с Геко и точно със "сребристия" куршум. През 1995 г. други 7.65 при нас нямаше. И съм склонен да не се съглася за цевта, защото, абе защото така ... :D :D :D
В други случаи си дупчеше както си трябва! :tu:

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 15:09       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2015, 22:59
Мнения: 34
Да, ще кача снимки след като си го прибера от косаджията :-)
Валтера си има индикатор на за наличие на патрон в цевта.

Има странен знак на две места нещо като криле ?

_________________
Heckler & Koch SFP9-SF SD Tactical
Heckler & Koch 243 / 223 rem
Smith & Wesson Revolver .22
Bergara B14 HMR 380 W


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 15:52       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
todorgg написа:
..........

Има странен знак на две места нещо като криле ?
Военна Германска маркировка от втората световна война ако под крилете има и пречупен кръст!На много от оръжията ги е имало но грубо са ги заличавали през СОЦ периода!Но ако е без пречупен кръст си е като този https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.tague.at%2Fpistolen%2Fpages%2Fen_waltherpp.htm&ei=-UkdVeXlBMHkaMaJgbgM&usg=AFQjCNFFwiLIsG_4l7-CkxTJXqyanpmnfg

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2015, 16:04       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Ето и още http://www.tague.at/pistolen/index.htm иии http://www.p38guns.com/Sauer38h.htm

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2015, 17:14       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
EL KAPITANO написа:
Точно с Геко и точно със "сребристия" куршум.

Тези се появиха масово в началото на седемдесетте и се носеше приказка, че са контрафактна продукция на казанлъшкия "Фридрих Енгелс". Ризата им реагира на магнит и тогава беше много шик да докопаш едни чешки с червен лак на върха и капсула, още се намират, ама май са с малко по-силен заряд и не знам, дали си струва да ги стреляме с оръжие от първата половина на 20-ти век. Иначе сега вървят едни симпатични 7,65 на Пръви партизан.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 13:06       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Коя ризница на кое реагира малко се обърках :) Тези, които споменавам на ГЕКО ризницата им не привлича магнит. Какво значи ''сиппатични'' патрони ? За мен Първи Партизан патрони са малко ....''шит''..... последно гърмях с .45 и пушеха все едно си запалил камината и комина ти е в стрелбището. Аз твърдя, че нормално съхранявани 7,65 ГЕКО от старите са с значителна пробивна сила.....иначе кои ми харесват на вид......да кажем ''хиртенбергер''.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 17:58       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Само да вметна ,че всички .45 без нонтоксовете на СБ и едни подобни на Магтеч димят

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2015, 21:06       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
6tangata написа:
Коя ризница на кое реагира малко се обърках :) Тези, които споменавам на ГЕКО ризницата им не привлича магнит.

Ами сигурно за различни патрони говорим. АмбицирАх се и току що проверих - патрон от неотваряна кутийка ризата му се привлича от магнит. Геко с риза от сребрист метал с червен лак на керноването и на капсула. На опаковката няма отбелязано колко тежи куршумът, Dinаmit Nobel AG, Werk Genshow-Durlah, Ganzmentelgeschloss Rauchloses Pulver, Quecksilberfrei Rostfrei, Oeldicht, Sinoxid, Non-Mercurik Non-corosive, Made in Germani, както и много друго. Та за тези казвам след нарочна проверка, че магнитът лепи куршума им . Хубави са, но новите ППУ, с които стрелях преди две седмици даваха по-плавен откат. А на старите чехословашки, за които твърдя, че са по-серт, също мога досадно да изобразя, какво им пише на кутийката, ако не ти е писнало от мен.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2015, 08:22       Заглавие:  Re: Walther PP 7.65mm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За едни и същи говорим на вид на ГЕКО явно има с стоманена ризница и да кажем без стоманена...намерих и със стоманена на вид привидно еднакви. Тези с които съм тествал бяха насипни и нямаха кутия. Стрелях с Лама 7,65 и отката е доста неприятен. Май по логичен път се вижда кой са по-заредени...ми тези, който вероятно имат по-рязък и неприятен откат в сравнение с ППУ:) Ако са със стоманена ризница (условно) трябва да имат още по-добра пробивност. Идеята ми е, че от ГЕКО старите са доста пробивни с оглед патрона и забиването в каквото и да е дърво е сигурно. Вероятно има стари ГЕКО, който са предназначени за картечни пистолети може и моите да са били такива, но според мен твоите или по-точно тези със стоманената ризница не са за подценяване и бих ги носил пред ППУ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer