logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 19:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 12:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Още един М9 - готов :)
Даже се мина без пилата.
Бай Вълчо този път беше спазил размврите :)


Прикачени файлове:
E18C7955-674F-4475-BE38-FAAFD74BC64A.jpeg
E18C7955-674F-4475-BE38-FAAFD74BC64A.jpeg [ 502.74 KiB | Прегледано 9687 пъти ]
4C4C0075-A5EF-4925-A300-17F971A132B7.jpeg
4C4C0075-A5EF-4925-A300-17F971A132B7.jpeg [ 545.33 KiB | Прегледано 9687 пъти ]
211E72A6-FC8A-442D-AD9D-462CED461496.jpeg
211E72A6-FC8A-442D-AD9D-462CED461496.jpeg [ 426.23 KiB | Прегледано 9687 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 15:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Mad Dog написа:
Още един М9 - готов :)
Даже се мина без пилата.
Бай Вълчо този път беше спазил размврите :)


Хубав човек ще го ползва :tu:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 09:07       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
...Когато отидох при бай Вълчо, той внимателно обработваше педикюра си с половин метрова пила.
Едра, но видно качествена. Съветски инструмент от стария материал.
Големият му чук, изправил не една цевна кутия небрежно беше подпрян на стената, за да му е винаги под ръка. От ВЕФ-а тихо звучеше "Командира на вагона" на Петра.
Като ме видя, че влизам бай Вълчо нахлупи каскета си и избърса отрудените си ръце в мазен парцал.

- Какво пак бе младеж? Пак ли ти? Давай по-накратко, че имам работа. Цяла Америка чака пушки от нас.
Харчат се, като топли хот-доци с кетчуп и наденичка от истинско месо. По 1000-2000$ парчето. Не си знаят парите ей...

- Ами бай Вълчо...Има една работа...Мира не ми дава. СЛР-а...Пушката тунинговах до безобразие.
Израелски капак, ложи. Газова тръбичка, предпазител, лост, ръкохвата. Но приклада, бай Вълчо...
в приклада е мъката. Крив стои, като весло. Какво ли не пробвах...FAB, CAA, Tapco. За това, вашето
фрезовано изделие СЛР-а. Нищо не помага. Все с наклон стои. Пречи ми на стрелбата...Отката крив. Мъка.
Смутено казах аз.

- Ех, младех. Виждам. Не си вече, като едно време. Китките ти омекнаха. Космите ти пречат. Сигурно и пикаеш на близко вече...
Изпедерастяхте съвсем това младите...чух и АР15 си купил. На цената на Голф с два комплекта гуми. И то нов внос.
Каза бай Вълчо, ядосано потропвайки нервно с пилата по масата. Че и за газова уредба някой лев щеше да ти остане!

-Ами бай Вълчо, ами аз такова...то и друго да пробваме. Там ония да видим и те зад океана, как ги правят нещата.
(Изчервих се аз.)

- Виж сега младеж. Аз на теб не мога да помогна. Но решение има...през 2 планини и от другата страна на морето. Далеч, далеч чак в Украйна. Този чук виждаш ли го? От там съм си го донесъл, през 70-те. Майсторски инструмент. Да знаеш, колко пушки е оправил. За цяла бутилка "Слънчев Бряг" го трампих.
Та ще намериш там една работилница. Има табелка "MOLOT GUN". Само те могат да ти помогнат. И на връщане ми вземи една пила от техните. Не са едри, като съветските, но пак стават. Айде махай се, че имам работа да върша. Тук вече за долари работим.

- Благодаря ти бай Вълчо.
Казах аз и плахо подадох бутилката с домашна джанковица, увита в новия каталог на кауфланд.

Речено-сторено.
СЛР-а вече е с изправен приклад, който беше монтиран без използване на чук, пила или други славянски похвати.
С благодарности, към MAD DOG-a. И за него има приготвено шише от джанковицата.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


Последна промяна Jose на 07 Май 2018, 11:09, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 10:28       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ахахаха...
Смях се от сърце.

Всъщност беше бая по сложно де :)

Молот конструираха приклада почти две седмици. Така че хем бай Вълчо да е сит (демек да не се налага излишен пилинген), хем да се свърши работа. При това без оръжието да е на место. Хем аз исках да стане без “опашка” - т.е. приклада да се сгъва плътно до цевната кутия. След което “къстъм мейда “ беше предаден в пакет с 3 кг. сало от тъщата :)
Но наистина е първият приклад, който става за СЛР без пилинг (тука сме в ръцете на бай Вълчо) и изправя ъгъла. При стандартен АК с двете планки ще се наложи изрязването (или свалянето от нитовете ) на долната планка.


Последна промяна Mad Dog на 07 Май 2018, 10:42, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 10:32       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Сефте да ви чуя с топли думи към бай Вълчо [FACE WITH TEARS OF JOY]

В тоя ред на мисли, от време оно ми се търкаля една бутилка сръбска ДУНЯ ...
Та щом така стават нещата (взирайки се упорито и съсредоточено в MAD DOG-а) и аз мога да се наредя за един такъв кит [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 10:44       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Като сте я подкарали толкова поетично на приклади, та да питам и аз: има ли някакво движение по темата за приклад, идващ да замени приклада на АКС-47 без намесата на бай Вълчо?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 11:13       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
JDredd написа:
Като сте я подкарали толкова поетично на приклади, та да питам и аз: има ли някакво движение по темата за приклад, идващ да замени приклада на АКС-47 без намесата на бай Вълчо?

Има - ти си следващият. Проблема е че трябваше да намерят АКС (АКМС има бол АКС е мъка) да мерят :)
За момента има решения за:
САР Ф.
СЛР и АК 47. (Само със специална поръчка)
АКМ
АК74С и Сайга
АКМС.
В очакване сме на поръчков АКС :)
P.S. Според мен вече ще спрат да ми вдигат телефона там....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 11:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Ъ-ъ-ъ, ясно... Мога да помогна със сваляне на моя приклад и изпращане някъде ако трябва. Самият АКС по разбираеми причини не мога да дам.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 11:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
JDredd написа:
Ъ-ъ-ъ, ясно... Мога да помогна със сваляне на моя приклад и изпращане някъде ако трябва. Самият АКС по разбираеми причини не мога да дам.

Ами по -скоро ще вземем един “прототип” и ще пилим :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2018, 19:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2018, 14:22
Мнения: 24
Попаднах на любопитно видео и споделям веднага. Ако някой пък има и лични впечатления ....
https://youtu.be/HLhThTANx2g

Sent from my SM-G870F using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2018, 19:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Jose написа:
...Когато отидох при бай Вълчо, той внимателно обработваше педикюра си с половин метрова пила.
Едра, но видно качествена. Съветски инструмент от стария материал.
Големият му чук, изправил не една цевна кутия небрежно беше подпрян на стената, за да му е винаги под ръка. От ВЕФ-а тихо звучеше "Командира на вагона" на Петра.
Като ме видя, че влизам бай Вълчо нахлупи каскета си и избърса отрудените си ръце в мазен парцал.

- Какво пак бе младеж? Пак ли ти? Давай по-накратко, че имам работа. Цяла Америка чака пушки от нас.
Харчат се, като топли хот-доци с кетчуп и наденичка от истинско месо. По 1000-2000$ парчето. Не си знаят парите ей...

- Ами бай Вълчо...Има една работа...Мира не ми дава. СЛР-а...Пушката тунинговах до безобразие.
Израелски капак, ложи. Газова тръбичка, предпазител, лост, ръкохвата. Но приклада, бай Вълчо...
в приклада е мъката. Крив стои, като весло. Какво ли не пробвах...FAB, CAA, Tapco. За това, вашето
фрезовано изделие СЛР-а. Нищо не помага. Все с наклон стои. Пречи ми на стрелбата...Отката крив. Мъка.
Смутено казах аз.

- Ех, младех. Виждам. Не си вече, като едно време. Китките ти омекнаха. Космите ти пречат. Сигурно и пикаеш на близко вече...
Изпедерастяхте съвсем това младите...чух и АР15 си купил. На цената на Голф с два комплекта гуми. И то нов внос.
Каза бай Вълчо, ядосано потропвайки нервно с пилата по масата. Че и за газова уредба някой лев щеше да ти остане!

-Ами бай Вълчо, ами аз такова...то и друго да пробваме. Там ония да видим и те зад океана, как ги правят нещата.
(Изчервих се аз.)

- Виж сега младеж. Аз на теб не мога да помогна. Но решение има...през 2 планини и от другата страна на морето. Далеч, далеч чак в Украйна. Този чук виждаш ли го? От там съм си го донесъл, през 70-те. Майсторски инструмент. Да знаеш, колко пушки е оправил. За цяла бутилка "Слънчев Бряг" го трампих.
Та ще намериш там една работилница. Има табелка "MOLOT GUN". Само те могат да ти помогнат. И на връщане ми вземи една пила от техните. Не са едри, като съветските, но пак стават. Айде махай се, че имам работа да върша. Тук вече за долари работим.

- Благодаря ти бай Вълчо.
Казах аз и плахо подадох бутилката с домашна джанковица, увита в новия каталог на кауфланд.

Речено-сторено.
СЛР-а вече е с изправен приклад, който беше монтиран без използване на чук, пила или други славянски похвати.
С благодарности, към MAD DOG-a. И за него има приготвено шише от джанковицата.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Адаша, ако не е нахално, да те попитам, колко пари вложи в СЛР-а? Това не е просто тунинг! Това е все едно оръжие с качествено нови характеристика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2018, 23:16       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
andrei p226 R написа:

Адаша, ако не е нахално, да те попитам, колко пари вложи в СЛР-а? Това не е просто тунинг! Това е все едно оръжие с качествено нови характеристика.


Поне още толкова...колкото е гол в магазина.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2018, 19:43       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Jose написа:
andrei p226 R написа:

Адаша, ако не е нахално, да те попитам, колко пари вложи в СЛР-а? Това не е просто тунинг! Това е все едно оръжие с качествено нови характеристика.


Поне още толкова...колкото е гол в магазина.



Тънко е....
Гледах едни АР-производни във ВИП-а, е очите ми изтекоха....
Къде ще сравняваш казанлъшката заготовка с АР.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2018, 11:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Лудо Куче, бе аз да ти напомня, че и моята САР-ка чака изделие Молот, нали помниш? :D

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 12:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Да споделя!
Отново моят приятел бай Вълчо напомни за себе си в реалния живот !
Снощи, седейки си на скрито в килера и далеч от жената,
реших да измеря ширината на мерителната част на мерната планка, а.к.а. мерника.
Сега...., това че тритият и неговите микроампули светят само в сънищата на стрина Вълчовица - го знаем.
Но когато реших да измеря доколко е правилно сечението на U-образният прорез на мерника,
шублерът показа следното ->
Ако се прицелим през това наподобяваща на мерника на АК картинка,
то този мерник трябва да изглежда според мен ето така: I---U---I
Е, да - ама изчисленията показаха следните стойности: лява страна 10,4; дясна страна 10,2; отвор 1,1
Или иначе казано, картинката е следната: I---U--I
Последва дремел и призчисление на стойностите: лява страна 9,8; дясна страна 9,8; отвор 2
Възможно е неправилното разпределение на страните, да е някакъв заводски трик,
дело на дългогодишен труд на група български учени и светила...но аз си реших въпроса.
Проверете и вий !

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer