logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 22:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 11:15       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Искам пълнитела!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 11:58       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Jose написа:
Пресен тунинг от КРУК.


Това е провокация !!

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 21:15       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Разглеждах ложите на КРУК, RSRegulate и Texas Weapon Systems. Тези на TWS ми се сториха най-естетични на външен вид, най-завършени някак си и функционални, но както при тях, така и при ложите на КРУК се губи възможността за лесно обслужване на газовата тръба. В това отношение ложата на RSRegulate като че ли е най-практична. Пък и също не изглежда зле. Не се налага да режеш и скобата за ремъка. Но не можах да открия дали се предлага в Европа. Ще съм благодарен, ако някой сподели личен опит за някоя от тези три марки ложи. Откъде се е сдобил с тях, лесно ли се монтират, предимства и недостатъци и т.н. Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 04:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Хосето, честито, приклада ми харесва, не съм ги ровил тея, имат ли сгъваем ?
Не знам дали при тебе го прави това, но имах алуминиева ложа и я разкарах - не се държи след 3тият пълнител, загрява яко...
Бакелитовата си бачка идеално в моя случай, за мене Калашника е капризен що се отнася до свестни модове.

desmod написа:
Тези на TWS ми се сториха най-естетични на външен вид, най-завършени някак си и функционални...
Тексаската ложа е плуваща, закача се към базата на цевта. Колко е важно това при калашник аз не мога да преценя но това му е ужким "достойнството.
За мене, като сменил няколко алуминиеви ложи, достойнството на тая е, че релсата и е вградена и не е нужно да и се отварят още габаритите ако трябва да се закача отделна релса.
Също така има възможност да се закачат релси от страни, малко други я имаха тая опция до преди няколко години.
Повечето от тея покриват газовата тръба и наистина обслужването е тегаво.
За мене най-доброто решение е комбинация от свестна ложа и газова тръбичка с релса, има такива но са скъпи.
Мене лично релсата на газовата тръбичка не ме интересува щото каква нула ще държи там ако слагаш нещо по-прецизно,
и изобщо колко удачно е да се кичи тая тояга точно там е доста на кантар - тея устройства толкова напред променят баланса на оръжието, и габарита,
от това което съм пробвал, всяка алуминиева гарнитура е с по-голям габарит от оригиналните, защото не могат да ги изолират добре и за това ги "раздуват" малко за да са по-далече от цевта която си е сериозен източник на топлина.
На тексасците използвам капака на кутията с релса, моята тояга е полска и на ключалката на пружината има едно пезе дето "заключва" капака, това доста помага да не мърда и обикновенно с 3моа ред дот лесно правя 3 саната група от 3 изстрела на 50-60м.
Идеалният вариант за мене поне би бил РД вдигнат на по-висока стойка за да може под него да се виждат железните мерници и мерник който да е на края на кутията.
За съжаление такава комбинация е много трудно да се събере освен ако не се намери някакъв мерник и да се закрепя надеждно за оригиналният капак и да се закрепя релса пред него, иначе всичко става много тромаво, особено пък ако се използва страничният крепеж...
Не, че няма варианти, но за мене са тромави, особено ако раздуват габарита на оръжието...
Проблема на Калашника е, че височината на мушката не позволява да се сложи ред дот който да коуитнес с нея, а и няма как да се сложи мерник зад него, ако трябва да правиме задачата още по-сложна... Аз поне не знам за РД с толкова малък размер а не ми се слагат рифлекс мерници на калашник, иначе може да се намери някой толкова малък че да се подредят мерник, рд и мушка в една линия...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 06:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Благодаря ти за споделения опит.
Аз също се загледах за мерник и първоначално си мислех, колкото и еретично да звучи, за АР-ков мерник на пикатини база. После, от снимки и клипчета, забелязах, че мерника на Ак 12 и Ак 15 е може би идеален. На пикатини е и си е Ак-мерник. Само дето май никъде не го продават.
За ложата на RS Regulate гледах ревюта и според тях ложата се охлажда добре, заради многобройните отвори. На картинка не изглежда да е много обемна. А монтиране на ръкохватка също би помогнало за проблема с прегряването. Самата ложа, с всичко по нея, според производителя, тежи 167 грама. Писах им и ги питах дали предлагат продукта в Европа. Отговориха ми, че все още техните продукти не са одобрени за износ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 08:34       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
desmod написа:
ложата се охлажда добре


Това по-скоро означава, че изстива бързо. Имам опит с руски обвес на Зенит. Предницата загрява до невъзможност за работа без ръкавица или без обличане на релсите. Вярвам, че същото важи и за останалите алуминиеви предници. Вертикална ръкохватка също е решение - донякъде. Зависи къде ще пипаш. Вярно изстива бързо, но без предпазни средства не може да се държи при интензивна стрелба. Зенита дава относително лесен достъп до газовата тръбичка. Става с инструмент, но това е единственото "неудобство". Развиват се само задните винтове, а предните се ползват за панта около която полуложата се надига напред и дава достъп до тръбичката. Зенит имат и фрезован капак с релса, като според конструкторите им, релсите на полуложата и на капака са в една равнина и това би позволявало - мушка, РД, мерник, но не съм слагал нищо на релсата отпред за да потвърдя или отрека. Иначе капака е солиден и държи "0" при отваряне-затваряне. Основният недостатък на Зенит е, че са проектирани за щампа и трябва работа да се пригодят за фрезована ц. кутия.

Това с "мушка - РД - мерник" го направих на един по-дълбок мод на САР-а, но ползвам цяла релса открай докрай и на нея съм монтирал сгъваеми мушка и мерник които са 1/3 коуитнес с точката. При цялата релса обаче си е работа да се добереш до тръбичката, обаче в моят случай нямам работа с тръбичката така че съм Ок.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 10:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Мястото на ред дот-а е върху капака на затворната кутия, а не върху газовата тръбичка. Т.е. трябва да се намери такъв кит, който да дава стабилно заключване на този капак с пикатини на него - има израелски и американски (до колко са сигурни и не променят прострелката - не знам). ИМХО.

p.s. Калаша като фитнес уред за тренировки:

Изображение

:D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 14:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
На Зенит капака не мърда и с тежка стъклария отгоре.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 03:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
desmod написа:
за АР-ков мерник на пикатини база.
По-висок е, няма как да се преправи хем да е съосен с ред дота и мушката, хем да е надежден...
Мислил съм го с години и съм го мерил, дееба и тоягата... :D
rdgeorgiev написа:
desmod написа:
ложата се охлажда добре
Това по-скоро означава, че изстива бързо. Имам опит с руски обвес на Зенит. Предницата загрява до невъзможност за работа без ръкавица или без обличане на релсите. Вярвам, че същото важи и за останалите алуминиеви предници. Вертикална ръкохватка също е решение - донякъде. Зависи къде ще пипаш.
Абсолютно верно е, за съжаление...
Ръкохватка съм слагал, поне 5 различни вида, малка, голяма, със ринг за фенер, без ринг за фенер но със жлеб за прешър суич и т.н.т. ако изровя снимки ще кача да се види каква жалка картина става автомата...
Ако ложата е къса и не стига до поста на газовият отвор, дръжката е почти безсмислена, защото в предният край не е достатъчна за да ти държи слабата ръка опъната а назад идва твърде близо до пълнителя и само пречи на релоуда.
Ако ложата е дълга и отива до газовата тръбичка, тогава ( за мене) най-доброто решение е малка дръжка или триъгълните упори на магпул, и такава съм слагал, махнах я просто защото като се закичи под ложата релсата и като и се закичи на релсата тая подпора, и ръката ти поддържа някъде на линията на средата н а пълнителя, абсолютна безсмислица...
Има едни магпулски обли пластини дето покриват релсите, използвах тях с двата стопа, малък и голям и дойде що-годе където ми е удобно но както и колегата каза - алуминиевата ложа загравя ужасно и без ръкавица не се държи. Аз обикновенно стрелям с ръкавици ( и по къси гащи, нали, командоси във Флорида сме... :DD ) но това е само като ходя с милиционерите и стрелям прав, като си стрелям сам го правя от маса и не ми се налага да пипам нищо горещо дето е седяло на слънце, за това и тая ложа ми сваля кожата след 2рият пълнител, и то не хайдушка стрелба а серийки от 3 не бързи истрела от упора...
Е така беше последно, това беше автомата преди да разкарам ложите и да си му върна старата гарнитура:

Изображение

Ложите ми бяха като тези на Мидуест, само тая на газовата тръбичка няма изрез, аз ползвам 3моа ред дот е Х1 удължение, когато го ползвам...

Изображение

Вижда се ясно, че ако не използва човек дълга ложа, дори и дръжката да е къса и да е максимално напред, пак е твърде близо до пълнителя...

Изображение

Това беше тоягата с пълноразмерна дръжка с ринг и спусък/бутон ( вижда се отзад) за "тактически" фенер...
Бутона/спусъка работеше ме-у другото безотказно ако фенера има моментална функция на бутона отзад, спусъка на дръжката се регулираше и като ти е гепен фенра добре,
можеше да ограничиш спусъка да не включва изцяло бутона а само моментно. Проблема е, че се работеше с палеца и ако трябва да светиш и да държиш палеца на бутона се получава една каша...
Даже не съм го водил на стрелбището с тая клоунада под него, подарих дръжката на някой, даже не си спомням на кой... :D

Изображение

Това е с малка дръжка, под него е ресивър за АР. много по-удобно но близо до пълнителя.
Дръжката имаше изрез за прешър суич.
Опитах се да намеря место за 45градуса крепеж за 1" ринг за фенер...
Умряла работа, никъде не може да се хване нещо смислено на тоя калашник, когато се ползва късата ложа...

Изображение

Такава упора също слагах но не ми е удобна, слизаше ми твърде надолу и я разкарах.
Не е моя снимка но изглеждаше много близо до това.

Изображение

Тая снимка е просто близък план да се види как го оставих накрая, топлината беше малко по-поносима като се държи през полимера ама не си е работа... Ще стрелям калашник и ще го мисля къде да го държа, ебаси... :evil:
Снимката мисля е от АК форума, нещо сме мерили:

Изображение

Проблема с тея модове на калашниците е, че се навъдиха много комерсиализирани производители, или такива които ужким се опитват да правят смислени неща но не домислят някой елементи... Никой не може да ме убеди, че някоя фирма с репутация нама да си сстреля достатъчно гарнитурите за да установи, че загряват ужасно, за какво ги продават тогава, и то за калашници, които по-ринцип не би трябвало да се щадят ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 03:28       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Биче, това е австрийски калашник бре... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 10:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.38 Super написа:
това е австрийски калашник бре... :DD

Австрийски, албански.. няма значение. Важното е че е калашник и че е в правилният калибър! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 11:08       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
На руския обвес ползвам вертикална ръкохватка РК-01 (http://zenitco.ru/Product/tyuning/rukoyatki/198-rk0). Тежка и здрава с херметически контейнер за батерии или други простотии. На мен ми е удобна, обаче имаше някаква умряла гумена обвивка която като се нагрее и се отпуска и почваше да се хлъзга, върти изхлузва и такива други хвато-убийствени самоинициативи. Купих за 2 лв гумена обвивка за кормило за колело и след дълга борба понеже обвивката за колело е по-тясна от дръжката, успях да я нанижа върху дръжката и работата заспа супер удобно със страшен грип. Всичко голо по предните релси го облякох с магпулски капачета за релса (https://www.magpul.com/products/xtm-enh ... olor=VO343) и в тази комбинация се стреля съвсем спокойно и без ръкавица. Капачетата за релса са от някакъв полимер и изобщо не се влияят от жегата като размер и твърдост, нито я превеждат към ръката.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 12:45       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
.38 Super написа:
Хосето, честито, приклада ми харесва, не съм ги ровил тея, имат ли сгъваем ?
Не знам дали при тебе го прави това, но имах алуминиева ложа и я разкарах - не се държи след 3тият пълнител, загрява яко...


Има сгъваем, има и несгъваем. Все още не съм стрелял с такъв тунинг. Снимката е от нета.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 13:31       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Jose написа:
.38 Super написа:
Хосето, честито, приклада ми харесва, не съм ги ровил тея, имат ли сгъваем ?
Не знам дали при тебе го прави това, но имах алуминиева ложа и я разкарах - не се държи след 3тият пълнител, загрява яко...


Има сгъваем, има и несгъваем. Все още не съм стрелял с такъв тунинг. Снимката е от нета.

Мили хора то цяла тема има viewtopic.php?f=1&t=17483&start=15


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 14:21       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
rdgeorgiev написа:
Всичко голо по предните релси го облякох с магпулски капачета за релса (https://www.magpul.com/products/xtm-enh ... olor=VO343) и в тази комбинация се стреля съвсем спокойно и без ръкавица. Капачетата за релса са от някакъв полимер и изобщо не се влияят от жегата като размер и твърдост, нито я превеждат към ръката.

+1. И аз постъпих така и съм доволен.

И отново да вметна, че родните оръжейни търговци са в дълг към стрелците - нито една фирма не внася официално Магпул за БГ. Трябва всичко да си го поръчвам от щатите и да чакам от две седмици до два месеца. :sad: И още по-лошото е, че янките не изпращат до София, трябва да занимавам роднините там.. вече пропищяха от мене, ама нали не могат да ми откажат..))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: zzfz и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer