logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 20:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 10:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Искахте евтина пушка, ето ви евтина пушка - мърмореше си бай Вълчо, прозявайки се трета смяна в завода.

п.с. Извинявам се - вече не е и евтина!

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 11:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Нищо му няма на САР-а - чудесно оръжие си е предвид колко струва и че все пак е АК. Т.е. самата система си е груба, но надеждна.

Не случайно арсеналските калаши са едни от най-желаните в САЩ, а там не е като да нямат избор.

Аз съм много доволен от моя САР и не съм имал никакви проблеми с него.
Но той си е почти както е излязъл от завода - свел съм тунинга до минимум.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 12:07       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Ти пък да не вземеш да обидиш бай Вълчо 8)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 16:20       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 575
Местоположение: София
tconiotconev написа:
... в единия ловен форум има един дето с такова пушле ги тръшка прасунеците. Един в ловната ни дружина има такова пушкало.
П.П В ловния форум се оплакват основно от деоптричния мерник , защото ставало тегава меренето с него когато мушката на е центрирана съобразно сенниците. Прострелвал съм такава играчка и групата и на 100 метра бе 7 см. Проблема тук според мен ще е скоростта на куршума която помои груби сметки ще е към 500 м/с


Ей ми на едно от прибраните:

Изображение

При първата прострелка на 50м попадения в кръг 65мм, на 100м попадения в кръг 175мм.
Това седнал с подпрян на маса 30-заряден пълнител, на обикновени механични мерни прибори.

След повторна прострелка, в по-безветрено време, резултатите се подобриха значително.
Условията и дистанциите са същите, но резултатите са както следва:
- на 50м - група от 3 попадения в кръг 35мм
- на 100м - група от 2 попадения в кръг 35мм и 1 отделен на разстояние от групата 65мм

За момента това е най-доброто, което мога да постигна.

Към момента има монтирана реплика на Aimpoint Micro, но качествена прострелка не успях да направя.
Това, което постигнах беше на 45м група от 3 попадения в кръг от 70мм, точката на бързомера е 4 МОА.

Това са нещата от края на 2013г., а от тогава до сега има прибрани 4 животни
( последните два сезона нямам, щото не са ми излизали ).

През 2016г. на стрелбище на 100м по лист А4 от 30 броя 25 са в листа,
като стрелбата я водя прав, без опора, с постоянно снемане на оръжието на всеки изстрел.

Общо по тренировки и лов имам изстреляни от SAR-а към 1200 броя разни вида боеприпаси.
Разбира се не мога се сравнявам с повечето тук, но на мен ми върши идеална работа.

А 75А-вия предпазител пада доста бързо и иска поставяне на друг. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 17:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Хммм самата тема е доста подвеждаща, що касае подобрение по САР.
Има ли чиляк измежду ползвателите на въпросната творба на родната оръжейна промишленост, който да е постигнал пълна хармония с тунинга който е предприел и изделието като цяло ? :D :D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 18:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
APMATYPA написа:
Хммм самата тема е доста подвеждаща, що касае подобрение по САР.
Има ли чиляк измежду ползвателите на въпросната творба на родната оръжейна промишленост, който да е постигнал пълна хармония с тунинга който е предприел и изделието като цяло ? :D :D :D
Е как да се случи това, като непрекъснато излизат нови неща!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 23:54       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Jose написа:
Beer написа:
Jose - този цилиндър, покриващ лостчето на газовото бутало, удобен ли е за манипулация
и това на "Стрела" ли е ?


Да, стрела е. Менте на щатския.
Доста удобен, но иска леко скъсяване на болтчетата (явно има лека разлика м/у СЛР и руските АК-та).


Жозе, това леко скъсяване на болтовете как го постигна, за да е финно и гладко ?

п.с. И аз днес се разделих с антабката, на път за модификация с QD.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2018, 15:48       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Beer написа:
Jose написа:
Beer написа:
Jose - този цилиндър, покриващ лостчето на газовото бутало, удобен ли е за манипулация
и това на "Стрела" ли е ?


Да, стрела е. Менте на щатския.
Доста удобен, но иска леко скъсяване на болтчетата (явно има лека разлика м/у СЛР и руските АК-та).


Жозе, това леко скъсяване на болтовете как го постигна, за да е финно и гладко ?

п.с. И аз днес се разделих с антабката, на път за модификация с QD.


Никак, оюе не съм имал време да се занимавам. Предполагам, че ще извадя болтчетата и ще играе шмиргела...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2018, 16:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
APMATYPA написа:
Хммм самата тема е доста подвеждаща, що касае подобрение по САР.
Има ли чиляк измежду ползвателите на въпросната творба на родната оръжейна промишленост, който да е постигнал пълна хармония с тунинга който е предприел и изделието като цяло ? :D :D :D

Аз тунинг на моя не съм правил, но се наложи да пргаждам монтажа на един бързомер

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 18:34       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2016, 10:44
Мнения: 93
Изображение

Изображение

Сменено:
Компенсатор - "Mantis" на Vokil Tactical
Ложа и полуложа - реплика на "Зенитко"
Триъгълна ръкохватка - реплика на "Magpul"
Екстендър на ръкохватката на затвора, не може да се зарежда за една бройка при прибран приклад, мисля да поръчам още един и да го изпиля малко от долу.
Бутон за освобождаване на пълнителя
Вътре - Буфер
Гофриран капак на цевната кутия от АК74
Задтилък
Около 8м паракорд навит на приклада и противоплъзгаща лента на ръкохватката от тази, която се ползва по стълбищата.

Към цялата комплектовка има един Aimpoint 9000 с монтаж "Вая", както и фенер Olight M20 пак с монтаж.
Чудя се обаче дали да не си взема нещо по компактно от рода на Bushnell trs25.
А може просто пак да го върна към оригиналния му вид с дървените ложа, полуложа и ръкохватка, че в момента тежи доволно, но пък не е зле от време на време да се разнообразява с малко "Лего".

Иска ми се да сменя и ръкохватката с някаква друга, но да може да се използва лостчето за селектора на палеца, както и самия селектор с такъв, който има планка за показалеца и е изрязан за ръчката на затвора.

Да похваля и тези играчи: http://www.weapons-trading.com/
Доста дреболии и чарколяци съм си вземал от тях и винаги са ми отговаряли подробно на запитванията, както и доставките са в срок.
Честно казано в България на съм свикнал на подобно отношение и то от играч от такъв калибър :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 20:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Аз също съм много доволен от weapons trading. Би ли хвърлил малко повече светлина върху репликата на Зенитко. Ако знаеш от каква марка материал е ще е много полезно, също имаше ли нужда от някакво напасване за кованата кутия или другаде. Питам, тъй като аз ползвам оригинален обвес на Зенитко, но той е проектиран за щампована цевна кутия и трябваше да го уйдурдисвам (поздравявам всички с тази хубава българска дума :)

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 20:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2016, 10:44
Мнения: 93
rdgeorgiev написа:
Аз също съм много доволен от weapons trading. Би ли хвърлил малко повече светлина върху репликата на Зенитко. Ако знаеш от каква марка материал е ще е много полезно, също имаше ли нужда от някакво напасване за кованата кутия или другаде. Питам, тъй като аз ползвам оригинален обвес на Зенитко, но той е проектиран за щампована цевна кутия и трябваше да го уйдурдисвам (поздравявам всички с тази хубава българска дума :)


Яко пилене падна докато пасна на фрезованата цевна кутия.
Материала не го знам въобще какъв е, китайска работа, но вече гледам, че не ги продават там от където го взех.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2018, 01:09       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
mrw8 написа:
...
Иска ми се да сменя и ръкохватката с някаква друга, но да може да се използва лостчето за селектора на палеца, както и самия селектор с такъв, който има планка за показалеца и е изрязан за ръчката на затвора.



Ръкохватките на FAB Defense за АК пасват идеално на Арсенал САР и не пречат на движението на лявото лостче на предпазителя.

Ето тези:

Изображение

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2018, 03:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Силно препоръчвам дръжката на Mission First tactical поради това, че е изпълнена много здраво и с възможности да се нагласи както човек иска, има и място за батерии ако има нужда:
http://www.missionfirsttactical.com/Pro ... ble-straps

Изображение

За съжаление нямам снимки със всички вложки а само разни загубени като долните но и на тях се вижда добре а ако някой се интересува и не се ориентира добре от сайта, ще ги изровя и ще ги снимам:

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2018, 17:30       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 124
В този сайт има много добри булпап решения, но незная поръчване дали е възможно

http://www.cbrps.com/AK.html

АК-то става като оръжие от Междузвезни войни :shock: :shock: :shock:
разгледайте менюто в сайта има доста неща :stres:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer