logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 20:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 23:58       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Jose написа:
Да видим...



Филмът почти сигурно ще е силна пропаганда както е повечето съвременно руско кино.

Калашникът на плаката обаче е интересен - от най-ранния тип и е правилно точно такъв да е в ръцете на М. Калашников. Истинска рядкост в наши дни.

Изображение

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 15:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2020, 15:16
Мнения: 2
Здравейте!
Имам нужда от малко професионална помощ. През годините сме получавали сумати различни партиди боеприпаси 7,62х39мм. Имаме стрелби много рядко, но упражненията са и на автоматичен и на единичен огън. Оръжията са АКС-47 (7,62мм). Нормалните боеприпаси, които получаваме са в консерви от по 700 броя - стоманен сърдечник, FMJ (7,62х39мм), обикновено произведени преди 1986 г, Завод 10. Но имаме две по-различни партиди.
Едната е в картонени кутийки от по 10 броя (7,62х39мм HP), надпис на кутийката: "Куршум с "кух" връх /HP/ маса 9,7 гр., произведени 2012 г, основата на куршума и капсула са маркирани с червен цвят, изглежда да са с оловен сърдечник.
Другите са "7,62х39мм патрон HP" по 20 броя в кутийка, надпис на кутийката: Маса на куршума 9.6 g (148 gr), V0 = 640 m/s, V100=560 m/s., произведени 2018, основата на куршума и капсула са маркирани със зелен цвят, изглежда и те да са с оловен сърдечник.
Колегата ми прави паник атаки и ми казва, че е станала грешка и това са ловни патрони. Проверихме, грешка няма. Получили сме ги съвсем правомерно. Но по каналите на "една жена каза" ме шашкат, че тези били "по-мощни" и щели да пръснат цевта на боен автомат, били само за ловна карабина. В Арсенал няма никой сега заради карантина. В сайта им освен, че куршума на тези HP е по-тежък, друга разлика не намерих. Има ли основания, че на единичен или автоматичен огън ще повредим някой от автоматите с тези патрони? Благодаря Ви предварително!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 16:43       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Колега няма място за паника автоматите ще издържат с патрони HP. Отделен е факта, че те наистина са “ловни патрони”, като подразбирайки от поста ти, става дума за МО.
Има някаква някъде логистична грешка, но това не е в моя телевизор ;-)
Имай предвид че НР са с по-ниска начална скорост и попаденията имат пад около 12-13см на 100м
Съвет - пазете тези от 86та година. Тия са направо “злато”. Бъбрек давам за една тенекия от тия ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Ето една бърза сметка за дулната енергия и импулса на проектила:
Код:
M     V       Импулс    Енергия
[g]   [m/s]   [kg*m/s]   [J]
9.6   640     6.14       1 966
7.93  720     5.71       2 055
⌂%            7.6%       -4.3%

Не мисля, че 10% нагоре-надолу са повод за притеснение. Но пък кожата си е Ваша...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 17:28       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Пу-пу....да почерпите, че не са ви пробутали "трасаци", че по едно време имаше и такава родна мода.

Половината ловджии стрелят точно с такива като вашите НР и са супер доволни.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 17:55       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
С тях съм правил доста добри групи, но пък ловджии казват че не стават за лов - проектила не се отварял


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 18:05       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Teзи HP 9,7гр. си бяха много добри. По спомен моята СЛР-ка правеше супер добра група с тях ( но въпреки това имаше по един сериозен флайър на 4-5 изстрела). За експанзията потвърждавам, че беше много добра.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 18:13       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
KKostoff написа:
по каналите на "една жена каза" ме шашкат, че тези били "по-мощни" и щели да пръснат цевта на боен автомат, били само за ловна карабина.
Със сигурност няма да пръснат автомата, нито пък ще го повредят по някакъв друг начин, защото енергията им е идентична с "бойните". Но (както писа и tojito) ще се промени местоположението на точката на попадение.

Отделно от горното имайте предвид, че АК не е проектиран за форма и размер на куршума, различни от класическия "военен" куршум: 124 грейна, FMJ, с остър връх - т.нар. spitzer куршум. С други думи: възможни са засечки при работа с HP, RN, FP и други НЕостровърхи , дължащи се на невъзможността върхът на куршума да се намъкне в патронната камера при автоматичното му подаване.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Другарю/Господине Dreddd с цялото ми уважение към теб, познанията, уменията ти и т.н. ще си позволя правото на свободно волеизявление и да не се съглася с Вазе :-D
Колегата коментира проектили НР, които са с тотално променена геометрия, направо са си Gen 2 мен ако питаш
Не знам дали ти е попадал такъв патрон, но разликата е направо очеизвадна.

При стария модел, да го кръстим Г1, че не ми се сменя лрифтс постоянно, горния ръб на дупката (оформящи НР-то) действително бяха отворени навън. При което, в действителност много често се получаваше “забиване” на патрона или в направляващата го към патронника рампа или направо в самия патронник.
Още повече, че между “устните” на проектила имаше оставена лека перфорация по вертикала, която би следвало да подпомага разтварянето на проектила при попадение. Именно точно тези “устни” причиняваха засечките.

В Г2 вече няма “устни” и стърчащи навън ръбчета. Всичко е монолитно и гладко. До момента не съм имал ни една засечка по вина на патрона с този продукт :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 20:27       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 568
Местоположение: София
Само гдето това, което именуваш Г2 си е чисто Г1 ( малката дупка ), което се позагуби реално от пазара за известно време, заместено от Г2 ( голямата "дупка" ), но за радост на потребителите се завърна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 20:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Коренно различни по геометрия проектили са, а и никъде не съм коментирал размера на дупката


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 21:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
tojito написа:
Другарю/Господине Dreddd с цялото ми уважение към теб, познанията, уменията ти и т.н. ще си позволя правото на свободно волеизявление и да не се съглася с Вазе
Колегата коментира проектили НР, които са с тотално променена геометрия, направо са си Gen 2 мен ако питаш
Не знам дали ти е попадал такъв патрон, но разликата е направо очеизвадна.
Ама разбира се! Аз да не съм някаква последна инстанция тука?!
Обаче една сравнителна снимчица, чертеж, рисунка или скица силно биха подкрепили аргументацията относно несъгласието ти :tu:

Относно моите твърдения:
1. Те са изцяло от наблюденията ми като съдия по динамична стрелба и стоя изцяло зад тях. Все още очите ми виждат добре, паметта ми работи феноменално добре в тези случаи и с целия си авторитет не можеш да заличиш това, което лично съм виждал многократно. А то е: не е ли остро нослето - мани го!
2. Никого не задължавам с тях - само споделям.
3. Вече свикнах да съм в ситуацията на оня от вица за сватбата: "Аз на х@я си ли да вярвам, или на чаршафа?"

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 21:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
То пък Ина ли някой в спортната стрелба да стреля с нещо различно от FMJ???


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 21:21       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Има, има...

Даже напоследък като взеха да се поизчерпват военните излишъци - нямаш на идея какво се "сипва" в АК-тата :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2020, 21:25       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Бе не е баш така ... гледам кви гилзи се търкалят по стейджовете ;-) и горе долу следя ко се слага в пълнителите ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: stab73 и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer