logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 12:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 09:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Ахаааа.....разкрит си !

Изображение

Като видях на снимката тази зомби-подпиралка с маг-пул ложа и се сетих за Белодрешко :D

Приеми два възможни съвета: според мен е хубаво да видиш на Мад Дог приклада, но не си го слагай засега,
от чисто естетическа визия. По-скоро инвестирай в ДТК /оня ги има и тях налични/, защото този ти сегашен разпръсквач
така думка, че събужда всичките зомбита край язовира. PDT_Armataz_01_22

А по темата: аз лично не харесвам производството на Маг-пул, тъй като съм виждал ложа с проявени шупли и умора на материала след едногодишно ползване и температурни разлики при употребата.

Казвам тенкю и Продължаваме напред ! :D

Поздрави,

п.с. Лично аз чистя газовата тръбичка след всяка по-интензивна стрелба. Нагарът от стари серии патрони понякога е доста притеснителен.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 09:42       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
PufGun написа:
Искам този калашоподобенн да ми обесниш за да свалиш ложа иска ли се отверка т.е. да развиваш болтчета. Ако иска продължавайте с tacticool - а

Снимката демонстрира капака на Фаб Дифенс, който намирам за много полезно допълнение. А и разговорът в момента тече по тази тема. Ако не харесваш какъв хендгард съм си избрал - това не е проблем: пушката не се продава и няма да ти се налага да развиваш нищо.

И тъй като много любезно ме помоли да ти обясня, ето - по същество:
Продуктовата линия на Магпул "Жуков" предлага избор между 4 дължини на ложата:
Прикачени файлове:
all ZHUKOV handguards.jpg

Поставената по настоящем на моя калаш е максималната по дължина за моята 12.5 инчова цев.

По-късата (която поставих първа) пасва отлично в стоковите размери, сваля се както и оригиналната, но изисква лека модификация (кармата на фрезованата кутия PDT_Armataz_01_31 ) на опората към центъра на оръжието. Не е трудно, но си изисква прецизност и малко работа...

Надявам се да съм бил полезен.
Кажи баби, тенкю :D


Имал съм вземане даване с такова чудо на Маг пул. ...
Понеже под основата на мерника се събира нагар е добре периодично да се сваля ложата се налага изоолзването на инструмент отверка, което не е много приятно в предвид вида на болчетатата ...Да супер дупер tacticool е но до там ...алмин шаси и от горе полимерна фурнитура/ ложа още повече от дългите

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 10:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Аз си монтирах този спусак. Има къс ход.

https://www.midwayusa.com/product/101656642

Прикачени файлове:
IMG_20210117_101208_611.jpg
IMG_20210117_101208_611.jpg [ 139.6 KiB | Прегледано 2961 пъти ]

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 11:58       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Beer написа:
Ахаааа.....разкрит си !

Ами! Калашко търпи ежедневни модификации и се надявам постепенно тази бурна еволюция да утихне, за да започне гилзопроизводството.
Прикачени файлове:
202.jpg
202.jpg [ 1.2 MiB | Прегледано 2942 пъти ]

Прикачени файлове:
00.jpg
00.jpg [ 179.71 KiB | Прегледано 2942 пъти ]


Това пикатини наистина дава възможност за цялото разнообразие от мерни прибори!
Цитат:
По-скоро инвестирай в ДТК /оня ги има и тях налични/

:tu: Искам, ама нали знаеш: "работатата е уредена - човекът са го видели да кима" Искам титанов, по възможност :armed:
Цитат:
п.с. Лично аз чистя газовата тръбичка след всяка по-интензивна стрелба. Нагарът от стари серии патрони понякога е доста притеснителен.

Никакви проблеми с нея - сваля се рутинно :tu:

В заключение искам да споделя, че преследвах една неосъзната, не прецизно дефинирана необходимост, която всъщност реализирах грешно!
Явно винаги съм искал отново да имам това, което 2 години носих, лъсках и гушках в армията.
Прикачени файлове:
оригиналът.jpg
оригиналът.jpg [ 890.26 KiB | Прегледано 2942 пъти ]

А получих една третостепенна фолкдива, Вълчовата унука.
Сега разбирам защо хората се развеждат на 50 и кусур години PDT_Armataz_01_31

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 12:02       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
TIR написа:
Аз си монтирах този спусак....

Ех, върви им на някои хора :shock:
И АЗ ИСКАААМ!
Давам веднага късата магпулска ложа и още...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 14:10       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
MolonLabe написа:
Явно винаги съм искал отново да имам това, което 2 години носих, лъсках и гушках в армията.


Същата тегоба тегне и над мен. :D
Избрах тази, с която първа започна любовта ми към оръжията, отказвайки да докосна някоя нечистоплътна АР-ка.
Дори и част от серийният номер успях да натъкмя да е като Нейният.
И си я тунинговам, за да я поддържам красива и най-вече защото знам, че дори и на 55 няма да ме предаде.

А туй с титаният малко фифти-фифти раотата, мисля засега аз.
ДТК-то поне е инженерно изчислено и многократно тествано по цял свят.
А титанките тепърва са в изпитане и корекции.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 09:32       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Е, за компенсатора ще продължа търсенето...

Имаме ли някъде тема за нулиране на мерни прибори на АК?
Намерих това, което ми се струва меродавно, но ще бъда благодарен за по-компетентна оценка на неговата методика:

http://www.akoperatorsunionlocal4774.com/2015/02/zeroing-ak-rifle/

Благодаря на отзовалите се!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 10:58       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
MolonLabe написа:
TIR написа:
...
Давам веднага късата магпулска ложа и още...

С това даване ме заинтригува, може ли да се види ако наистина се дава? Спусък нямам, но оскъдно количество финикийски знаци може да намеря ако ми се понрави на живо. Пиши на ЛС ако прецениш.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 11:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
Е, за компенсатора ще продължа търсенето...

Имаме ли някъде тема за нулиране на мерни прибори на АК?
Намерих това, което ми се струва меродавно, но ще бъда благодарен за по-компетентна оценка на неговата методика:

http://www.akoperatorsunionlocal4774.com/2015/02/zeroing-ak-rifle/

Благодаря на отзовалите се!


Ако държиш ще споделя, нокато гледам си се обърнал към външни източници.
П.П. 34 е магическото число при теб.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 12:15       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Това което лично на мен не ми харесва в Магпула е, че налага перманентна и практически необратима модификация на оръжието– рязане и махане на предната гривна на ложата. След което да кажем че връщането на автомата в оригинален вид е невъзможно. Да се надяваме, че до Март ще имаме решение и за САР 12 за дълга ложа серийно


За титаниевите дулни компенсатори – за 24х1.5 ще се произвеждат в много малки серии, за сега в серия ще пуснем основно за Ар15 , АР 10 и 14х1 лява. Причината е пределно проста– основният ни пазар са САЩ и това искат от там. Отделно именно САР 12 е .... ъаааа леко отделен модел, поради уникалното (както се оказа не съвпада с това на АКСУ и АК 105) место на заключващият зъб. Не знам как работи вълчият зъб на САР 12 ама би трябвало да върши работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 13:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Това което лично на мен не ми харесва в Магпула е, че налага перманентна и практически необратима модификация на оръжието– рязане и махане на предната гривна на ложата.


Погледни моля картинката.
Добавих още малко информация на нея...

Поставям я и тук, но я има и по-горе (64страница от темата), където съм изброил всички възможни Магпулско-Жуковски ложи
- само 2 вида от ДЪЛГАТА ЛОЖА изискват такава модификация.

Не говоря по принцип - проверено е (правих го на моята пушка).
Прикачени файлове:
all ZHUKOV handguards.jpg
all ZHUKOV handguards.jpg [ 1.39 MiB | Прегледано 2786 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 13:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
Е, за компенсатора ще продължа търсенето...

Имаме ли някъде тема за нулиране на мерни прибори на АК?
Намерих това, което ми се струва меродавно, но ще бъда благодарен за по-компетентна оценка на неговата методика:

http://www.akoperatorsunionlocal4774.com/2015/02/zeroing-ak-rifle/

Благодаря на отзовалите се!


Това е точно както е записано в дебелите книги.
Добре е да потърсиш някъде във форума съм писал как се привежда и дори изцежда прострелката на макс.
При теб с тази точка няма да се случат нещата така защото тактикула те гони яко.
Изгасва и си спукано гърне, а знам човек дето преди състезание му изгаря и строшена делва.
Научи се да стреляш на механика и от там гледай другото. Тези оръжия задължително искат механични мерни прибори.
П.П. Казвал съм го и преди но да повторя за такива като тактикули
ПРи правилна прострелка на АК 47 и последствие стрелба на м1 гарантирано без промяна на мерника ще можете да стреляте ТОЧНО до 150 метра , за АК 74 до 190 метра.
... но като те кефи ДЕРЗАЙ

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 13:54       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
PufGun написа:
Ако държиш ще споделя, но като гледам си се обърнал към външни източници.
П.П. 34 е магическото число при теб.


Да, моля ще се радвам да споделиш :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 16:56       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
PufGun написа:
Ако държиш ще споделя, но като гледам си се обърнал към външни източници.
П.П. 34 е магическото число при теб.


Да, моля ще се радвам да споделиш :armed:


Не ти трябва да ти го казвам т.е. за едни е 13, 19, за други е 25 за теб е 34 , но както казах на теб не ти трябва с тоз бързомер.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 19:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
PufGun написа:
...Научи се да стреляш на механика и от там гледай другото. Тези оръжия задължително искат механични мерни прибори....
:tu: :tu: :tu:

Абсолютно съм съгласен! И по тази причина питам, защото определено смятам, че е важно!

Пиактинито ми позволява да слагам и свалям бързичко каквото си искам и когато реша - бързомер (отворен затворен), оптика, лазер, фенер, нощно.
Но на моята възраст очите изискват помощ. Това не е тактикул, а по-скоро необходимост.
Прикачени файлове:
хайне.jpg
хайне.jpg [ 318.35 KiB | Прегледано 2715 пъти ]


Но и според мен (а и както и ти каза), ако не съм ОК с механичните, то пушката остава само една тояга, :td:
Ето защо питам...


Не е сигурно да съдим от външния вид - ако на кутията пише "катеричка", не е задължително вътре да е катеричка, а не бисквити, примерно PDT_Armataz_01_20

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer