logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 14:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 20:15       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
PufGun написа:
Ако държиш ще споделя, но като гледам си се обърнал към външни източници.
ми като пусна you tube-то те постоянно ми се навират
PufGun написа:
...П.П. 34 е магическото число при теб. ... Не ти трябва да ти го казвам т.е. за едни е 13, 19, за други е 25 за теб е 34 ,
Надявам се, имаш предвид метри?
PufGun написа:
...но както казах на теб не ти трябва с тоз бързомер.
Бързомерът е катеричка. Днес го има, утре го няма...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 20:18       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
TIR написа:
Аз си монтирах този спусак. Има къс ход.
Има една правоъгълна планка с подобен ефект, но бих пробвал първо спусъка, като го намеря PDT_Armataz_01_31

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 20:37       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
В инструкцията за спусака пише:
Правилния монтаж зависи от пина който влиза в дупката на спусака.
оттам идва и късия ход.
....Няма болчета както е в побългарения Вариант предлаган от Ерсофт ...треньора!!!
Ще направя снимки за монтажа.

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 03:16       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
PufGun написа:
Ако държиш ще споделя, но като гледам си се обърнал към външни източници.
ми като пусна you tube-то те постоянно ми се навират
PufGun написа:
...П.П. 34 е магическото число при теб. ... Не ти трябва да ти го казвам т.е. за едни е 13, 19, за други е 25 за теб е 34 ,
Надявам се, имаш предвид метри?
PufGun написа:
...но както казах на теб не ти трябва с тоз бързомер.
Бързомерът е катеричка. Днес го има, утре го няма...

Значи да си дойдем на думата.
Роб го е направил както казах по дебелите книги, но има една подробност, че фона на който е плеснал/ нарисувал прострелочната мишена трябва да е на бял фон 1х1 м.
Накратно ако нямаш прострелочна мишена правиш нещо подобно т.е. чер правоъгълник с размери 25х35 см.
Дистанция 100 метра.
Положение за стрелба легнал с подпряно оръжие, като глефай упората да е максимално близко до пълнителя т.е. да се пада под патронника на оръжието.
Поставях оръжието на мерник 3.
Мерна точка в основанието на черното ( когато се премериш какво трябва да виждаш равна мушка и над нея един бял конец под прострелочната мишена).
Брой изстрели 4 т.е. гледай да я правих на серии от по 4 изстрела.
Патрони максимално пресни и от една партида.
След стрелбата попаденията или СТП ( средната точка на попадение) трябва да се намират на:
- за АК47/АКМ на 25 см,
- за АК74 на 13 см ,
- АКС74 У на 19 см забележка тук се прострелва на мерник П;
- за твоя е 34 см.
Максимална група 15 см диаметър.
Ако всички е както трябва може малко да го изцедиш.
Поставяш оръжието на мерник 1.
Отново се мериш в основанието както ти описах.
Попаденията или СТП трябва да е точно на ръбът където започва черното на прострелочната мишена.
Забележка:
Виж колко ти е дебела мушката. Ако е 2,5 мм първо я разкарай и сложи такава която е 2 мм или по тънка и тогава прави всичко описано.
Успех и ако направиш всичко както съм го казал калашоподобното ще стреля доволнонточно стига да знаеш как да играеш с мерника съобразно дистанциите

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 06:42       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Това което колегата Цонев е отбелязал по-горе за СТП при АК 74, може спокойно да се отнесе и към САР или Сайга в калибър 223 с 55 грейна куршум и дължина на цевта 415 мм.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 08:33       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Пропуснах да кажа/ напиша.
При липса на възможност за бял щит 1х1м и да си направите прострелочна мишена същата се заменя с армейска мишена N4 като я обръщате с главата надолу... :D
Като отида на стрелбище и кажа коя мишена да ми сшожат, а още повече с главата надолу и инструктори/ стрелбищари ме гледат :confused: PDT_Armataz_01_30 :x
, а като преключа започват да ме питат "Защо го правя така ..." Аз пък започвам PDT_Armataz_01_22 и им отвръщам да си научат урока.... Е има и приятни инструктори/ стрелбищари на които им обеснявам причината.
Отивай и го прави както ти казах и ако искаш Тошо от Лозен да го разкараш бърже и за там т.е. за него си има рецепта много успешна.
И друго мога да споделя, но неискам някои нелицеприятни на мен хора да трупат знания от моите писания на база учено 5 години + опит.
Накратко нещата отиват като при адвокат едното без пари, а останалото тройно

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 09:49       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Уважаеми PufGun, станал си рано, дал си ми подробен и компетентен отговор!
Много благодаря!
Методиката е отлично описана, но имам 2 задачки преди да я прострелям:

1. "Очовечаване" на тези мерни прибори:
а/ Да, мушката ми е отвратна - дебела и килната на ляво. Мацнах я с "неонова" боя и стана приемливо видима.
Бие леко на ляво на 25м, а за по-далече нямам данни.
Всъщност, на последното Шаново да 200 се справих криво-ляво, но на 300 - нъц :sad:
Странното, че далечните мини попъри (28метра?) на 1ва сцена се гътнаха от първия път.
Ще я сменя, веднага, щом дойде новата - токова тънка, колкото каза.

б/ На мерника не виждам контура ясен, а ми седи леко размазан, свиква се но е гадно.
Е, тук проблемът е от зъркелите; форумно решение за него няма.
Интересно ще е дали с друг приклад (наклон, дължина) този проблем ще получи благоприятно решение.
Мерник с апертура ще ми дойде отлично - работя по въпроса.
Твоят Калаш какъв е - надявам се да мога да те снабдя с един апертурен мерник (лазерно принтиран метал) - оргиналдъ ;)
Това, което имам за момента (52.26мм) е малко по-дълго от моя (48.22мм)

Ако не е проблем, удобно ли е да ти докладвам резултати на л.с. че в последните дни нещо много се разпостих в темата?

2. Май не уточних, че моят калибър е силно православен 7.62
Това афектира ли по някакъв начин параметрите на прострелката?

Хубав ден!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 13:30       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Прикачени файлове:
lct-15585.jpg
lct-15585.jpg [ 86.34 KiB | Прегледано 3155 пъти ]
А някой случайно да знае дали е възможно да се снабдя и ако да - откъде, с нещо такова, но автентично, а не играчка:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2021, 02:59       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Това е еърсофт мерник, едва ли ще работи като хората на огнестрелно...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2021, 04:54       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
.38 Super написа:
Това е еърсофт мерник, едва ли ще работи като хората на огнестрелно...
Колегата го е отбелязал, този печален факт:
desmod написа:
... с нещо такова, но автентично, а не играчка:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2021, 08:44       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Това наистина е предназначено за еърсофт, но тази реплика копира мерниците на новите АК-12 и АК-15. Има и още един съвсем нов АК, но му забравих обозначението :). Та на новите АК-та капакът на цевната кутия е излят (не съм сигурен, но така ми изглежда) с пикатини релса. И съответно мерниците им са на пикатини и може да ги сваляш и/или заменяш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2021, 19:41       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Ура. В 61 бригада приемат на въоръжение тунингован от Арсенал АК 47. Ще намерите лесно видео информация. Като крачка напред добре въпреки, че е закъсняла, че е полувенчата, че те трябва да имат нещо по - по - най.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2021, 21:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
https://armymedia.bg/archives/201652?fb ... BRdcvOlBjU


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2021, 21:20       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Хубаво да отроним една сълза.

Дори тук, да погледнем:
Началото на тази тема е в зората на 2015 година. Сега сме 2021 година.
Тоест абсолютно същите тунинги и модификации за АК са били ноторно известни още преди 2 190 денонощия или 73 пълнолуния, при това на нас, обикновенните трудови хора, спортисти и ентусиасти.

Та, с това темпо....крачим смело по нанадолният път на братята арменци, съвременните хайдути на 21век. :td:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2021, 21:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Определено имаше по-добри тунинг сет-ове, които можеха да се монтират на тия стари пушкала
Старшинката цепи мрака обаче в представянето на продукта :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, slaf4u и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer