logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 02:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 00:33       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
kastanedatt написа:
Това което съм монтирал разбрах, че е говно.
Не е говно ако не я натискаш много както Цоньо обясни. Плюса аз го виждам, че можеш да хванеш оръжието по-напред ако така стреляш, дава ти по-добър контрол. Дава ти някаква възможност да слагаш обвеси ако ти трябват. На мене лично нито дръжка ми е удобна на Калашника, нито даже и фенер но някой слагат, няма лошо.
Държал съм я на живо тая ложа но нямам спомени дали беше "дебела" или с габарита на автомата, мене лично ме дразни всичко което е по-дебело от оригиналната ложа.
Минуса е че ако няма щит, както Цоньо обясни, се нагрява и то сериозно. Полската ми ложа е бакелитова и има щит, 4-5 пълнителя нормална стрелба, не сватбарски, не нагряват много, държи се спокойно. Аз лично не понасям държенето на пълнителя, ясно ми е защо го правят, но на студен автомат за мене лично това е извънредно неправилна практика но аз рабира с може и да бъркам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 01:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
.38 Super написа:
...
Аз лично не понасям държенето на пълнителя, ясно ми е защо го правят, но на студен автомат за мене лично това е извънредно неправилна практика но аз рабира с може и да бъркам.


Неправилна тактика е, може да ти компроментира подаването на патроните или директно да ти изпадне пълнителя ако го понатиснеш и закачиш ключалката при повече адреналин.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 01:08       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
.38 Super написа:
Бая си мисля да разкарам всички "тактически" боклуци и да си върна обратно оригиналните ложи. Свестна ръкохватка, свестен приклад и ако мога да слоба на пикатината на капака една мушка отзад като на израелските модели, това като че ли са най-удачните "подобрения" на калашника...


Оригиналните решения може и да не са най-удобни или най-красиви, но обикновено работят надеждно при всякакви условия с най-малка ангажираност от страна на стрелеца.

Даже не виждам смисъл да слагаш мерник отзад на капака. Оригиналната мерна линия си е достатъчно дълга, а оригиналният мерник - надежден, регулируем и удобен за употреба за всички практични дистанции на стрелба.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 01:37       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Това с мерника на края на кутията го мислех преди, кутията ми е с пикатина и се закача на шарнир там където е закачен оригиналният мерник - демек, нямам мерник :DD
Стрелям през РД-а... Обаче исках да го пробвам, нищо друго. За съжаление не намерих нищо подходящо което да отговаря на височината на оригиналният мерник, да е съосно с него но като седи отзад... Пламен от Пловдив има такъв на неговата кутия но все забравям да го питам от къде го е взел...
Така както в момента почнах да чета с очила, явно тая мушка отзад няма да я бъде ха ха... :DD
Или ще е РД с някакво увеличение за по-далечни цели, нещо на шарнир, щото моето се навива на РД-та, или просто някаква подходяща оптика. Моят е 5.45 и е доста точен, балистиката му е като на АР почти а цевта си е нехромирана, американско производство но с правилните размери, 3-4санта група от три на стотина метра, от упора ги прави студен и топъл без проблем, за мене това е достатъчно, аз тоя конкретно патрон не сматам да го стрелям в къщи. Той Обама ги забрани руските излишъци но аз все още кътам 3-4 хилки в консервите и няколко пълнителя руски с черни върхове ха ха ха :D
Това за държенето на пълнителя е 100% вярно, даже на мене са ми го преподавали в казармата ама днеска тея неща малко хора са ги чували :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 20:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2008, 21:51
Мнения: 19
някой пробвал ли е да сложи това


Прикачени файлове:
10.JPG
10.JPG [ 138.23 KiB | Прегледано 9812 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2017, 21:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
kastanedatt написа:
някой пробвал ли е да сложи това
тук виждам някаква модифицирана основа на мушката + прибор за развиване/ завиване на мушката

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 12:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Прототип (все още не мога да стигна някъде да ми го песъкоструят и анодират) на куад рейл за къс български САР. Както показа практиката всички подобни артикули за АКСУ не стават (искат много пилене и не пасват на предната скоба. Този влезна почти като у дома си с малко чалъм. Материала е кован алуминий с последваща фрезовка.
Поради спесификата на дългите САР май ще се наложи и за тях да се прави специална серия.


Прикачени файлове:
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg [ 1.26 MiB | Прегледано 9773 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 14:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Този КРУК изглежда доста добре, изработен е от правилния материал и не изпълнява функцията "термос".

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 15:13       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
JDredd написа:
Този КРУК изглежда доста добре, изработен е от правилния материал и не изпълнява функцията "термос".

За материала - модификация на АД31 -допълнително закален. До колкото разбрах е аналог на 6063. До тук имам само положителни отзиви за другите продукти на фирмата при интензивно използване. . Отделно цената дори за къси серии не е доста по- приемлива отколкото ако си поръчам K-Var от щатите със зора по доставката и прочие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 16:09       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
2 предни пластмасови хвата сцепих в основата им,може би поради непроявена нежност та сега съм с метален пък уж маркови бяха........само казвам де,е така от сломен опит


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2017, 16:55       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Какво не му харесвате на техниката с пълнителя??? Всичко е въпрос на тренировка. Разбира се, ако го хващате с цяла ръка може и да се постигнат белите, които споменахте.
Аз, от практиката де, си намерих една техника за насочване на оръжието и застопоряването му точно като прикрепям ръка за пълнителя, но не цялата длан ... само най - задната фаланга на малкия пръст и застопоявам колкото мога ръба на дланта около пълнителя

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 17:02       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Прикачени файлове:
IMG_6937.jpg
IMG_6937.jpg [ 1.13 MiB | Прегледано 9160 пъти ]

Почти приключен проекта.... Чака се само тръба за приклада с адаптор и без ъгъл.....Която тия дни ще е налична. И едно лостченце за ключалката на пълнителя. Наложи се замяна на дръжката с по- къса, заради пълнителя, смених и тактическия фенер. И реших да не рискувъм с Бъриса и да сложа Аймпойнт Т1.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 10:37       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2007, 20:08
Мнения: 39
Местоположение: тук-там
И аз да се похваля. Учудващо но чука игра съвсем малко, а пила не се наложи да ползвам.


Прикачени файлове:
20180118_092802.jpg
20180118_092802.jpg [ 227.82 KiB | Прегледано 9004 пъти ]

_________________
Георги Иванов
CNsys Racing
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 17:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2017, 13:37
Мнения: 40
Оригиналната антабка доста ме дразнеше. Оригинално отвора е 9мм. Разширих го с бургия 9.5мм и сега е идеално за QD.
Получи се това:


Прикачени файлове:
11.jpg
11.jpg [ 189.98 KiB | Прегледано 8945 пъти ]
22.jpg
22.jpg [ 150.95 KiB | Прегледано 8945 пъти ]

_________________
Йордан М. Йорданов
СК "Shotgun Masters"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 11:25       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Yordan написа:
Оригиналната антабка доста ме дразнеше. Оригинално отвора е 9мм. Разширих го с бургия 9.5мм и сега е идеално за QD.
Получи се това:


А дебелината на стената как е? Имаше ли нужда да се разстъргва и изтънява и плътно ли заключва QD-то или има халтавене?

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer