logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 04:09       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
tojito написа:
И днес все още в някои географски зони се срещат чисто нови “Застави” с такива мерници - на някакви безумно ниски цени
Повечето "сръбски" китове със сгъваеми приклади които съм виждал тука са именно с тая планка отгоре - "мерника". Интересна е историята, благодаря за споменаването !
Аз почнах да се интересувам от калашници на американска земя, за сръбските знам, че са добри ако кутията е с удебелението при труниъна.
Не знам как се казва по нашенски, срещал съм го, но си работя с американските термини, сигурен съм че знаеш за коя част говоря.

Изображение

Aкo не бъркам същата кутия използват за снайпера им - М91, но той е 7.62Х54.
Нещо ми се въртеше в главата за цев от някоя от картечниците, виждал съм една оребрена при или вътре в ложата, възможно е и да бъркам...

Изображение


Сръбските калаши които в момента се продават като нови са със "раздут" труниън (патроник?) и щампована цевна кутия с дебелина 1.5мм, каквито са и на РПК-то. Преди 1-2 месеца прострелвах една Застава ZPAP85 - 5.56/223 и ми се стори добре сглобен и срелящ "пистолет", доста маневрен и определено много забавен. За съжаление остналите посетители на затвореното срелбище не споделиха моя ентусиазъм от това да стреляш 5.56 от 10 инчова цев без никакво дулно устройство. :DD

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 11:49       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Трунион не беше ли детайла за сглобка между цев, цевна кутия ... по-скоро основанието на мерника? Че патронник си е chamber
Ако кутията е дебела наистина 15мм е добре, че масово “Заставите” са между 0,9мм и 1,2мм - това е едната от техничарските изгъзици на сърбите.
И точно поради тези дебелини при стрелба с пушечни те гранати става гАвно :-D
На практика новите им автомати продължават да ги правят с тънки кутии (за да олекотят още повече) в резултат на което видях с очите си как се счупи автомат на 1200-1500 изстрела


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 15:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Две са частите там - front trunnion и rear sight block... Trunnion е част в която влиза кръгъл детайл най-общо казано... Затвора, или chamber е част от цевта кято е набита в труниъна, кутията е хваната за него с нитове...
До колкото аз съм запознат с английските трмини, мерника е Front sight post/block.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 17:25       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не бях наясно само за trunnion какво означава точно, но да говорим за едно и сэлъщо нещо. Иначе нерминологията на английски си е*ало мамата :-D
Понякога ме заболяват ръцете докато обясня разликите между компенсатор, дулен-спирач компенсатор, пламегасител , огнеприкривател
Иначе front site post е основанието на мушката, а самата мушка е само front post ... ама няма смисъл от задълбаване ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 19:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Точно така, Front sight post е основата на мушката, самта мушка е front sight а там където седи е front sight housing.
Дулните устройства са разбира се Muzzle devices:
Спирач - muzzle brake, компенсатор си e compensator, огнеприкривател е най-общо flash hider, като с този термин се покриват устройствата с тези които напълно прикриват искрата, обикновенно за такива се смятат заглушителите, а по-разпространеният термин за "пламегасител" си е flash hider, това са например стандартните bird cage на АР/М пушките. Реално ако не е заглушител, на Новеске "прасето" което си е майче баш нашенска разработка или на Surefire - Warden, други устройства които напълно крият искрата аз не знам... По принцип когато се употребява конкретно flash hider се има предвид, че устройството се опитва да минимализира искрата, не напълно да я "скрие".
Ако е комбиниран, вече си е например - compensator/muzzle brake като например по-известните модели Уоркомп на Surefire:
https://www.surefire.com/categories/sup ... e-devices/
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2021, 19:30       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Absolut написа:
Тя направо истинска! :D :tu: Дългата ложа е супер!

Отделно какво си имаме туук.... Оу... Сгъваем приклад КРУК за армейска фрезована цевна кутия....


Прикачени файлове:
IMG_20201017_234718.jpg
IMG_20201017_234718.jpg [ 1.41 MiB | Прегледано 3083 пъти ]


Колко тежи този приклад?
Освен това имаш Л.С.
Ще съм ти благодарен да го погледнеш.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2021, 19:49       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
tojito написа:
Трунион не беше ли детайла за сглобка между цев, цевна кутия ... по-скоро основанието на мерника? ...


Да това е етимологията - основа, легло за поставне на някакъв детйл. Идеално си го подбрал термина!
Речника и Уикото го превеждат като Цапфа (немският термин за Trunnion PDT_Armataz_01_22 ) Което за мен е още по-дива чуждица!

Не напразно на места го наричат rare sight tower - кулата на мерника.

[b]Легло - в смисъл място за влагане[/b], в Калашковия смисъл и за нашия език май е най-подходящо, защото и задния край на цевната кутия, където се "приютява" залавната част на приклада също наричат Trunnion...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2021, 11:13       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
.38 Super написа:
tojito написа:

Изображение



Изображение

Да попитам знаещите, ей такъв капак на цевната кутия с пикантини отгоре като първата снимка за САР откъде може да се намери на приемлива цена и по възможност в БГ?

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2021, 11:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Баш такъв капак трудно държи прострелка, дори с лек бързомер.
На местна почва има това:
https://www.isd-bg.com/aksesoari-i-chas ... 14-leapers
Но на моята не стана. Ако решиш да взимаш, ходи с пушката и пробвай на място.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2021, 13:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Absolut написа:
Баш такъв капак трудно държи прострелка, дори с лек бързомер.
На местна почва има това:
https://www.isd-bg.com/aksesoari-i-chas ... 14-leapers
Но на моята не стана. Ако решиш да взимаш, ходи с пушката и пробвай на място.

Благодаря!

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2021, 09:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
zzlatev написа:
...Да попитам знаещите, ей такъв капак на цевната кутия с пикантини отгоре като първата снимка за САР откъде може да се намери на приемлива цена и по възможност в БГ?


В статуса си на хем на старило хем и на патило, ПРЕПОРЪЧВАМ капака на Фаб Дефенс, с който се сдобих наскоро от магазин Дефенс - София. Лят, стабилна конструкция, ляга прекрасно на моя SAR, а дори и доста тежкия тубуларен RD (над 330 грама) държи чудесно.
Да не споменавам и екзалтиращата перспектива да поставя и старата си оптика на нея, ако поискам.
Цената е почти двойна на горепосочената, но след токова мъчителни и безсмислени покупки, ако бях започнал с този капак дори юях да съм на далавера :(
Ето хронология:
гледай атачмънтите, не ми позволява да сложа снимките тук...

Позитиви от капака - най-ниското възможно позициониране, лесно/подсъзнателно намиране на точката, мога да ползвам и този приклад...


Прикачени файлове:
MY FLAMESTORM.jpg
MY FLAMESTORM.jpg [ 1.17 MiB | Прегледано 2837 пъти ]
0.jpg
0.jpg [ 661.86 KiB | Прегледано 2837 пъти ]
00.jpg
00.jpg [ 93.14 KiB | Прегледано 2837 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2021, 10:20       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Мерси

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2021, 19:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
MolonLabe написа:
zzlatev написа:
...Да попитам знаещите, ей такъв капак на цевната кутия с пикантини отгоре като първата снимка за САР откъде може да се намери на приемлива цена и по възможност в БГ?


В статуса си на хем на старило хем и на патило, ПРЕПОРЪЧВАМ капака на Фаб Дефенс, с който се сдобих наскоро от магазин Дефенс - София. Лят, стабилна конструкция, ляга прекрасно на моя SAR, а дори и доста тежкия тубуларен RD (над 330 грама) държи чудесно.
Да не споменавам и екзалтиращата перспектива да поставя и старата си оптика на нея, ако поискам.
Цената е почти двойна на горепосочената, но след токова мъчителни и безсмислени покупки, ако бях започнал с този капак дори юях да съм на далавера :(
Ето хронология:
гледай атачмънтите, не ми позволява да сложа снимките тук...

Позитиви от капака - най-ниското възможно позициониране, лесно/подсъзнателно намиране на точката, мога да ползвам и този приклад...

Искам този калашоподобенн да ми обесниш за да свалиш ложа иска ли се отверка т.е. да развиваш болтчета. Ако иска продължавайте с tacticool - а

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 08:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
PufGun написа:
Искам този калашоподобенн да ми обесниш за да свалиш ложа иска ли се отверка т.е. да развиваш болтчета. Ако иска продължавайте с tacticool - а

Снимката демонстрира капака на Фаб Дифенс, който намирам за много полезно допълнение. А и разговорът в момента тече по тази тема. Ако не харесваш какъв хендгард съм си избрал - това не е проблем: пушката не се продава и няма да ти се налага да развиваш нищо.

И тъй като много любезно ме помоли да ти обясня, ето - по същество:
Продуктовата линия на Магпул "Жуков" предлага избор между 4 дължини на ложата:
Прикачени файлове:
all ZHUKOV handguards.jpg
all ZHUKOV handguards.jpg [ 1.81 MiB | Прегледано 2682 пъти ]

Поставената по настоящем на моя калаш е максималната по дължина за моята 12.5 инчова цев.

По-късата (която поставих първа) пасва отлично в стоковите размери, сваля се както и оригиналната, но изисква лека модификация (кармата на фрезованата кутия PDT_Armataz_01_31 ) на опората към центъра на оръжието. Не е трудно, но си изисква прецизност и малко работа...

Надявам се да съм бил полезен.
Кажи баби, тенкю :D

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2021, 09:00       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
:tank: U
:tu:
Kапакът на FAB и мен ме заинтересува, но ще изчакам ТС първи да преслуша defence.

За да поддържам дискусията - колко често се налага да се сваля ложата, пък било и само горната част, за да се чисти газовата тръбичка?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III, MITKE и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer