logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 10:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
JDredd написа:
Живея в Русе.
Относно ложата: има една русенска фирма - Еконт се казва. Погледни в гугъл с какво се занимава. Ако си склонен да ползваш услугите й - аз ще ги заплатя и в двете посоки.

Номера е че по идея трябваше да присъствам на монтажа и да водя бележки. За Еконт знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 11:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Посейдоне ти АКМ ли имаш? Щото иначе руската ложа ще я сложиш на Арсенал ама друг път. Ти четеш ли описанията или само гледаш картинки ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:20       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Абе Посейдоне, ти и тая хубава тема ли налази... По принцип всичко е възможно да се направи, на практика трябва конкретика. Моля недей да показваш други решения, освен ако не ги държиш в ръцете си. Това е специализиран форум и техническа тема, не е дъска за споделяне на линкове от нета.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
rdgeorgiev написа:
Абе Посейдоне, ти и тая хубава тема ли налази... По принцип всичко е възможно да се направи, на практика трябва конкретика. Моля недей да показваш други решения, освен ако не ги държиш в ръцете си. Това е специализиран форум и техническа тема, не е дъска за споделяне на линкове от нета.



+1

Като основател на темата, също бих помолил да се обърне внимание на заглавието на темата:

"Споделете от опит"....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Mad Dog написа:
Номера е че по идея трябваше да присъствам на монтажа и да водя бележки. За Еконт знам.


Аз мога да съдействам за монтаж, видео и бележки с една фреза на завод 10 от 1983 г. Но после всичко трябва да се върне с "фабрични настройки" ;), че си губи ретро красотата.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 14:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Наистина Zakira е правилният човек.

Знае квартала, има изделието и е най-важното - широко скроен е.

А аз бих могъл да помогна със снимането.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 15:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
Дайда го видим...
Аз съм го показвал, страница 50та в тази тема е последното за което се сещам, сигурно имам снимки и преди това...
АК74, 5.45. Кита е полски, кутията е американска заедно с цевта. Цевта е нехромирана, умишлено исках такава.
Избрах полският кит защото има предпазител от ляво и с него се работи по един и същи начин както и с АР-а, която и пушка да хванеш, навика върши работа, идеята ми беше унифициране. Имам сгъваем приклад на АСЕ, сега са Дабълстар, работи без грешка, автомата е напълно функциониращ и със сгънат приклад апонеже се сгъва надясно, е много удобен за носене на гръб, няма какво да се закача по дрехи или колани. Ръкохватка е на Мишън Фърст, извънредно удобна и и се сменят фронт и бакстраповете, взимам такава и за АР-а.
Другото нещо заради което отидох на този вариант беше, че бутона на пружината отзад може да заключва капака, с тексаски капак съм, с пикатина и тая функция малко помага да го държи здраво към кутията.
Особеното на полските модели е в часта която държи двете гарнитури, на ложата и на газовата тръбичка. При другите калашници е разделена на всяка гарнитура, тука е една плаваща част която покрива двете гарнитури и се заключва към цевта... Малко усложнява намирането на подходящи алуминиеви части, има доста дълги ложи за тоя модел но трябва да режа ухото за ремъка а не ми се прави, и така си е добре, просто не изглежда "тактически", черен... :D
Доволен съм много от точноста, стрелям с един евтин ред дот на Вортекс но до 50-100м е екстра. Имах малко проблеми със екстракцията, след 2рият пълнител спираше да изхвърля гилзите и дабълфиидваше, но Вимпела сложи едно рамо, почнах леко да смазвам патроните и сега всичко е топ... Стрелям само руски излишъци, имам към 4 хиляди от тях, още от времето на Обама, стрелял съм и малко китайски, Голдън Тайгър, като че ли са малко по-точни и чисти от руските но това е калашник не виждам какво да го глезя толкова... :D
Все още не съм имал време да пробвам железният мерник отзад но като захладнее другият месец ще го подкарам, тамън ще го сравня с АР-а... :DD
Нямам претенции да е нещо специално но стреля добре, аз харесвам патрона и балистиката, много сходни са с 5.56, както казах - унификация :D
С Калашника най ме тормози, че не взима разни оптики и фенери например лесно... Както виждаш една оптика не може да коуитнесва с мерниците а аз съм и махнал 1Х, тогава ептен няма къде да я събера на тая кутия а в-у газовата тръбичка не ми се слага, крепежа на приклада ми е малко по-дълъг и оптиката ми отива по-напред от колкото ми е удобно. Ако я вдигна на висок крепеж за да гледам мерниците под нея, пак не е много удобно и раздува габарита на пушката, изобщо мъка, няма угодия...
Малък РД е вариант разбира се, повечето които слагат такива в-у газовата тръбичка са с малък форм фактор но аз искам умишлено оръжието да е "събрано" и да не стърчат такива елементи напред, нагоре или в страни, сигурно така съм "повреден"... :DD
Сега изглежда така, има и много проста двунога на пружина, върши идеална работа като за Калашник но е някъде из торбите:

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 17:46       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Добре седи ...
Можеш ли да зумнеш в кръгчето от лявата страна на цевната кутия, над двата нита? А и дулното устройство не изглежда никак зло


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 21:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Да разбира се, ето:
Изображение

Изображение

Ресивъра е на NoDak Spud, доста свестни ресивъри са, Model NDS-2T "Premium" Polish Tantal receiver, който е единственият на пазара разрешаващ да се инсталира реално работещо сейфти, всички други го имат но шанса да работи е нулев... https://www.nodakspud.com/AK%20Receivers.htm
Цевта е пинвана за труниъна, кой я произвежда аз лично не знам, знам само че е неръждавейка и не е хромирана.
Компенсатора/пламегасителя е почти същият като на руските 5.45 74ки само че е пригоден за изстрелване на гранати и за това е толкова дълъг, но не е толкова дебел в диаметъра като руските:

Изображение

Има си камера с три отовора, един отгоре и два под някакъв ъгъл грубо в 4 и 7 часа, после още два отвора които се виждат, моста от горе е по-тънък, принципа е ясен, за мене работи много добре.
Особеноста му е че понеже е удължен, са сложили резбата му по-назад за да може дулният срез да стигне камерата и други афтърмаркет устройста не пасват, освен ако не се среже цевта но аз лично не виждам смисъл да го закачам, не съм толкова претенциозен а и точноста му е напълно добра за което е, от двунога, за 4-5 секунди правя група от 3 в 4-5 санта на мисля 50м, вече не си спомнам но аз обикновенно стрелям на 50 или 100м та там някъде трябва да е... РД ми е 2моа и с него стрелям, с 1Х увеличение и си прави доста постоянни групи с руските патрони, с китайските малко стага групата но си е там някъде - 5 санта на 50м за 3 изцтрела.

Има си някакво подобие на кръш ринг което обаче не е работи според мене щото ако трябва да оставя отворите нагоре, бутона в поста на мерника заключва но има още сигурно четвърт оборот докъто и стегне а тогава няма в какво да заключи бутона а и отворите ще бутат директно на страни...
Иначе ето как е разглобен, вижда се до къде влиза цевта, реално е дълга колкото и на другите калашници,
има си прилична коронка, не обръщай внимание на мръсотията, не е наистина ръжда а разни боклуци от багажника дето не съм си играл да ги изчистя и са попили от нагара и смазката...

Изображение

Другата особеност която го прави труден за слагане на ложи е тази, ясно е защо... :D

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 10:07       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Малиии отдавна не бях виждал такъв упор, пръстена за ложата и полуложата. Но като поясни, че е заради адаптора за пушечни гранати се изясниха майнещата ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 12:27       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Лек офф: пушечни гранати, освен сърбите, някой друг в континентална европия дали ползва/прави ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 14:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Аз също съм се чудил, защото сръбските калаши дето стрелят такива гранати имат и мерник а тоя няма и помен от подобно устройство.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 19:34       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Beer написа:
Лек офф: пушечни гранати, освен сърбите, някой друг в континентална европия дали ползва/прави ?

Лек офф на оффа: само поляците с техния “Тантал”, но не в такива размери като сърбите


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 19:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
.38 Super написа:
Аз също съм се чудил, защото сръбските калаши дето стрелят такива гранати имат и мерник а тоя няма и помен от подобно устройство.

Този мерник при тях изкарва сравнително малко ... като предназначение. Историята е чудна: за да избегнат Големия брат да ги чопка за лиценза за производство правят няколко видо изменения по техните “Застави” - по скоро техническа пръдня, от колкото гениални решения. На практика цевните кутии им се чупят зверски при стрелба с тия гранати.
Към онези дни проекта го спират поради факта, че кашика не може да носи такъв боекомплект.
На практика разбират последствията като започват войните в Югославия и вадят от складовете всичкото леко стрелково, което раздават на паравоенните формирования.
И днес все още в някои географски зони се срещат чисто нови “Застави” с такива мерници - на някакви безумно ниски цени


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 01:48       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
И днес все още в някои географски зони се срещат чисто нови “Застави” с такива мерници - на някакви безумно ниски цени
Повечето "сръбски" китове със сгъваеми приклади които съм виждал тука са именно с тая планка отгоре - "мерника". Интересна е историята, благодаря за споменаването !
Аз почнах да се интересувам от калашници на американска земя, за сръбските знам, че са добри ако кутията е с удебелението при труниъна.
Не знам как се казва по нашенски, срещал съм го, но си работя с американските термини, сигурен съм че знаеш за коя част говоря.

Изображение

Aкo не бъркам същата кутия използват за снайпера им - М91, но той е 7.62Х54.
Нещо ми се въртеше в главата за цев от някоя от картечниците, виждал съм една оребрена при или вътре в ложата, възможно е и да бъркам...

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer