logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2015, 17:32       Заглавие:  Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Привлече ми вниманието, че доста елитни участници в този форум използват това оръжие за спорт и др. Ако са така добри, нека да опишат моделите си и споделят възторжените си впечатления и евентуално мечтите за други модели на тази фирма.

От публикациите на фирмата http://www.tanfoglio.it/eng/catalogue.php впечатленията са ми добри за 1911 платформата (особено 6" цев и настройващ се спусък).

Къде им производството - Италия, САЩ или някъде из Третия Свят?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2015, 16:45       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Имал съм повече от три пистолета но мога да сравнявам само глок17 ген4 с който съм стрелял много и Танфоглио сток2 екстрийм 9на19
Танфото ми донесе много загуби:
1.С Танфо стрелба по мишена от 7.5 метра е скучна работа-след 5 -6 изстрела всичко влиза в една дупка
2.Всички усилия да се науча правилно да спускам отидоха напразно.С Танфо както искаш спускай.Все тая.
3.Другите пистолети все ги подобрявах,тунинговах изобщо приятно забавление.Танфо ме лиши от това.
4.Старанието за правилен и плътен хват отпаднаха.Танфо го държиш както искаш.
5.Лиших се от усещането на отката. На практика при Танфо го няма.
6.Лиших се от тръпката дали си уцелил.С Танфо знаеш.
7.Приключих с плановете да си купя S&W 686-много ме кефеше
Все загуби които засега изтърпявам.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 18:47       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
И на мен ми харесва Танфо-то дето имаш с едно малко изключение, че моите препочитания са SAO (single action only). Някъде намерих информация, че тези пистолети са клонирани от CZ-то. Дори в някои форуми предпочитат чехите пред италиянците. Интересно е какво ебългарското мнение за двата производителя.

PS 686 S&W е великолепен револвер и е хубаво да се има в арсенала

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 20:09       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Навлизаш в безкрайна тема.
Имал съм три ЧЗ-та: 82,75 и 75д компакт. На единия калибъра беше странен,другия ръждясване ужасно,третия беше направен от сплав от,която хората правят карбуратори и джанти а и беше боядисан с боя за кюнци.
Танфоглио купих да проверя думите на един корифей на пистолетите,които е казал:
Най- добрия пистолет е 1911. Най-добрия пистолет в кал. 9мм.е ЧЗ. Най-доброто ЧЗ е Танфоглио.
То и ЧЗ не е оригинална конструкция. Копие е на P 210.
И понеже България не е САЩ избора и възможностите са ограничени.
1911 класически стоманен със стоманен спусък не намерих
P210 със спусък СА 1.6 кг не можах да приема
S&W 686 само с ключалка на спусъка(американците реват)
Остана Танфоглио. Е ПИЩОВ Е! Класически. Поне както аз го разбирам.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 20:21       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
moderna написа:
1.С Танфо стрелба по мишена от 7.5 метра е скучна работа-след 5 -6 изстрела всичко влиза в една дупка
2.Всички усилия да се науча правилно да спускам отидоха напразно.С Танфо както искаш спускай.Все тая.

4.Старанието за правилен и плътен хват отпаднаха.Танфо го държиш както искаш.
5.Лиших се от усещането на отката. На практика при Танфо го няма.
6.Лиших се от тръпката дали си уцелил.С Танфо знаеш.



Yank,сори,че не е по темата но това горното трябва да влезе в форумните бисери отвсякъде :D

Искам и аз безоткатно "танфо" :joke: :joke: :joke:

Дзен...или искуството да имаш "танфо"/включва и прехласването/ :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 20:45       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
moderna написа:
Остана Танфоглио. Е ПИЩОВ Е! Класически. Поне както аз го разбирам.


С риск да те засегна - няма НИЩО КЛАСИЧЕСКО в Танфолио Сток 2 Екстриим - модела,с който си посочил,че си стрелял - това е силно тунингован СПОРТЕН пистолет. Един съвсем обикновен Сток 2 си е доста голямо дръвце,сравнен с Екстриима.

А стандартната линия на Танфолио (надявам се знаеш,че имат такава и си виждал - ако не си - вече знаеш)са пълни тесли !!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 21:10       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Да знам. Поръчката ми беше за сток 2 хард хром с дървени чирени.Доставиха ми с 5 месеца закъснение екстрийм. Но вече не ме е яд.
Класически за мен е стоманен пистолет,с боброва опашка без пикатина и с чукче. Кое му е тунингованото на моя не съм наясно. Може би странното покритие.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 21:28       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Спортен пистолет според моите разбирания е Глок. Гориш калории докато го стискаш и са необходими дълги тренировки за да се научиш правилно да спускаш. Е аз такива разбирания имам.
В първото изречение думата пистолет да се замени с КНО. Глок е късо нарезно оръжие. Макар и велико оръжие Глок да се нарече пистолет е пресилено.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 21:50       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
moderna написа:
Спортен пистолет според моите разбирания е Глок. Гориш калории докато го стискаш и са необходими дълги тренировки за да се научиш правилно да спускаш. Е аз такива разбирания имам.
В първото изречение думата пистолет да се замени с КНО. Глок е късо нарезно оръжие. Макар и велико оръжие Глок да се нарече пистолет е пресилено.

Става все по интересно,отдавна не е имало такъв лауреат...
Подкрепям с две ръце :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 22:10       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Уважавам moderna и това, че си харесва пищова - браво.

Имам обаче само една малка пожелателна корекция към "корифея"
За сега най-доброто ЧЗ си остава Сфинкс :danger:

@ Yank,
След като си в САЩ, можеш да си вземеш Танфолио, защото Henning Walgreen прави най-добрите тунинг части за него и има всички резервни. А и от двете ще ти трябват ;-)
Но от друга страна, ще направиш и доста добър избор, ако си вземеш някое от ЧЗ от CZ Custom, пак в Single Action от Angus Hobdel, там наистина има от пиле мляко за тези пистолети, на много по-достъпни цени.
Както си успял да прочетеш във форумите, явно тенденцията е ЧЗ да са доста по-яки и издръжливи от Танфо, за сметка на външен вид и финиш. Също ми се иска ЧЗ да правеха такива накатки на дръжката отпред и отзад като на италианските...

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2015, 23:04       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Колега Кузи.
Третото изречение на корифея,когото сложи в кавички беше: -Най-скъпото ЧЗ е Сфинкс. Пропуснах да го напиша.
Мислех си ,че има разлика между най-доброто и най-скъпото.
На мен също ми се струва ,че ЧЗ е по красивия пистолет. Бях се засилил към Випа за едно ЧЗ 75 неръждаемо. Бях сигурен,че с твоя помощ ще го направя "бръснач". Но като стигнах в магазина казаха-няма. А по телефона ми казаха има.
И пак уточнявам,че имам в предвид класически пистолет а не такъв сложен апарат с какъвто ти бягаш по стрелбището.
При мен е за забавление и удоволствие. Удоволствието да държиш в ръката пистолет с класически пропорции. И да може да стреляш с него.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2015, 03:04       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
moderna написа:
То и ЧЗ не е оригинална конструкция. Копие е на P 210
Досега все сьм чувал ,че ЧЗ 75 е най-копираното за всички времена , защото не са го патентовали. Не сьм чувал нито един да споменава това за П210 ,но може и да бьркам.Танфото си е перфектен пищак, красив,готин и теееееежьк.Финиш да си ебе франко китарата.Сега тука тактикалите сьс сапунерките Глок да замьлчат и сведат глава срамежливо :wink:Говорейки за ЧЗ и Танфо и да намесваме Глок ??????????????! Някакси е като бутаме магаре в един обор с чистокрьвни коне :shock: :shock: Да, по планинските пьтеки едно дрьгливо грозно магаре(тук версийте СЕТ да се гледат като мулета :joke: ) натоварено с тежки дисаги е по-добрия избор пред някой расов жребец бегач ,ама нали ме разбирате сега.........Чисто ново чезе дойде оня ден и финиша му е по лош сравнен с Танфо сток 1 на 10К патрона.Какво да приказваме още?Ако танфото не ми беше тежичко и чарколяците не му бяха толкова скьпи ,нямаше и да помисля за ЧЗ.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2015, 05:52       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Я виж пак кой го намесва а...

И да...ЧЗ и клонингите са по лесни за спорт и плякане за кеф на стрелбището/само дупка в дупка ей,щото нямат откат хахахах/.... и си до там :joke:

Аааа също така и за влюбени в тях мераклии ..... от което най печелят продавачите на резервни части и смазка... :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2015, 07:52       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
cz85 написа:
тука тактикалите сьс сапунерките Глок да замьлчат и сведат глава срамежливо Говорейки за ЧЗ и Танфо и да намесваме Глок ??????????????! Някакси е като бутаме магаре в един обор с чистокрьвни коне


Стига, бе колега CZ, ми по тая логика, да вземем да опънем чистокръвните коне по някой баир заедно с катърите Глок! Кой ще си потроши красивите крачета, я познай! :P :P :P
Никой не отрича нито катърите, нито ездитните коне- всеки си има своето предназначение. Едните са за га им се възхищаваш на формата и грацията, а другите четириноги са за работа, яки, издържливи, грозни. :DD

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2015, 08:37       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
vatus написа:
cz85 написа:
тука тактикалите сьс сапунерките Глок да замьлчат и сведат глава срамежливо Говорейки за ЧЗ и Танфо и да намесваме Глок ??????????????! Някакси е като бутаме магаре в един обор с чистокрьвни коне


Стига, бе колега CZ, ми по тая логика, да вземем да опънем чистокръвните коне по някой баир заедно с катърите Глок! Кой ще си потроши красивите крачета, я познай! :P :P :P
Никой не отрича нито катърите, нито ездитните коне- всеки си има своето предназначение. Едните са за га им се възхищаваш на формата и грацията, а другите четириноги са за работа, яки, издържливи, грозни. :DD
С всяко твое мнение на тема ПВЦ еволюираш и ще бъдеш удостоен с медал плакет и т.н. с звание Академик... :D :joke:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ztavi и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer