logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2015, 21:23       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Колега, според теб пистолетите Tanfoglio с покритие хард хром дали ще имат проблем с ръждата. Преди време съм имал CZ 75 и си ръждясваше лесно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2015, 14:23       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
moderna написа:
Единия има собствено закрито стрелбище с възможност да приюти европейско първенство,


Тъй като очевидно говорим за руски "колеги", трябваше да го питаш какво се е случило предишния месец в Сърбия. PDT_Armataz_02

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2015, 16:25       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
NP !
Напиши какво се е случило.
Ако сме ги били Браво.На Беляковец гледах нашите опънджии. Много ми хареса какви мушангии правят.
Но испанеца стреляше много чисто. Той грешно движение не направи.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2015, 19:22       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2015, 18:33
Мнения: 9
Местоположение: софия
здравеите,може ли някои да ми даде информация за sig p226 x-five 9x19.държал съм го ,но не съм стрелял.на прецизна бил по-добър и от р 210.аз съм стрелял с р210,беше 1955 произведен и 7,62 кал.унилален пистолет.не знам x-five накъде да е по-добър,ама е обявен от клубовете по динамична срелба в германия и швеицария за наи-добър пистолет за миналата година.скъпичък е,но ако е наистина толкова добър,направо си го виждам в кобура.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2015, 20:20       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
stuntman написа:
здравеите,може ли някои да ми даде информация за sig p226 x-five 9x19.държал съм го ,но не съм стрелял.на прецизна бил по-добър и от р 210.аз съм стрелял с р210,беше 1955 произведен и 7,62 кал.унилален пистолет.не знам x-five накъде да е по-добър,ама е обявен от клубовете по динамична срелба в германия и швеицария за наи-добър пистолет за миналата година.скъпичък е,но ако е наистина толкова добър,направо си го виждам в кобура.


Имам го от година и съм на около 4-5000 изстрела. В този форум бързострелящите не харесват SIG. Моите таланти са далеч по скромни, но аз си стрелям IDPA and Steel Challenge с кев. Тежък е но отката му минимален. На моите запитвания SIG ми отговори, че спусъкане НЕможе да се променя. Все пак теглото на спусъка е 3.5 pounds.

За точност без съмнение е много точен. Не съм имал за цел да правя групи от различни дистанции но проверката на мерните прибори в началото с подпора ме убеди в добрата точност.

Стрелям предимно презаредени патрони и забелязах, че ако гилзите не са изчистени до блясък отвреме на време си остават в леглото и трябва с голямо усилие да се дърпа slide-a за да излязат. Започнах да ги чистя както трябва и не съм имал повече проблеми. Може би за това повредих и изхвъргача но SIG USA го смени без да плащам (пистолета има life time warranty).

Цената му тук е над $2000 с чакане около 4 месеца.

Купих два допълнителни пълнителя (капацитет 15 - оргиналните са 17) и установих, че доста трудно се зареждат в движение когато са пълни до края. Минах на 14 патрона.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2015, 20:45       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2015, 18:33
Мнения: 9
Местоположение: софия
пружините на пълнителя са още много стегнати затова трудно заклинва,но си намерил правилното решение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2015, 21:21       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
stuntman - един приятел от форума си продава неговия на уникално подаръчна цена ;-)
В отлично състояние и малко изстрели, виж го в секция продава!
Нямам лични впечатления, но май единствените им проблеми са, като не сме си направили добре патроните ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2015, 18:04       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Sig и IPSC ....., по-скоро не!

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2015, 21:25       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
tomik написа:
Sig и IPSC ....., по-скоро не!


Почему ???

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2015, 10:42       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Longbow написа:
tomik написа:
Sig и IPSC ....., по-скоро не!


Почему ???

Точно на теб ли да обяснявам??? :-)

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2015, 20:51       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
tomik написа:
Точно на теб ли да обяснявам???


Винаги мога да науча нещо ново...аз съм отворен,не съм си поставил кепенците ...... пък и ще е полезно и за широката аудитория.....


А след това и аз ще споделя мой впечатления относно ЗИГ и ИПСЦ......ако ти е интересно,де...

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 09:29       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Longbow написа:
tomik написа:
Точно на теб ли да обяснявам???


Винаги мога да науча нещо ново...аз съм отворен,не съм си поставил кепенците ...... пък и ще е полезно и за широката аудитория.....


А след това и аз ще споделя мой впечатления относно ЗИГ и ИПСЦ......ако ти е интересно,де...

Добре. Това е накратко, без да се задълбочавам много, много.

1. Трудно намиране на допълнителни аксесоари за него. Капачки за пълнители и т.н. И дори и да ги имаш пак ти куца конкуренцията с броя на патроните.
2. Много трудно покрива PF, което води до силно напомпани боеприпаси, скъсяване на живота на оръжието и не на последно място неприятното ритане в китките, което е на всеки изстрел.
3. Изключително неприятната борба с отката на оръжието, особено в калибър .40, поради високия блок и ниския хват, който те принуждават да направиш.
Това за ИПСЦто, иначе пищова си ми харесва доволно много. Много добре направен, напаснат прецизно, работи изключително добре. На практика няма чупене при нормални условия.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 09:57       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
tomik написа:
поради високия блок и ниския хват

:surp: я па ти. Къде го видя толкова висок блок? Според мен даже и максимално изпилен и много по-ниско ляга, особено с тия вътрешни релси, от колкото на друг пищол, дори и 19/2011. Иначе за ритането на 40-ката си има лек.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 10:24       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
Иначе за ритането на 40-ката си има лек.[/quote]

Ще имаш ли добрината да споделиш?
Пък ако си го казал някъде, прощавай, но повтори за непросветените! :tu:

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 13:36       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Mr. Smith написа:
я па ти. Къде го видя толкова висок блок? Според мен даже и максимално изпилен и много по-ниско ляга, особено с тия вътрешни релси, от колкото на друг пищол, дори и 19/2011. Иначе за ритането на 40-ката си има лек.


Бухал,в поста на Жорката става дума за Зиг Зауер - кви изпилени блокове,кви вътрешни релси те гонят тука ??

Иначе лека за да не те рита 40-ката го знаеме всички - продаваш я и стреляш в 9мм или по-лабав калибър :D :D

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer