logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 09:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2015, 18:16       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
Иначе лека за да не те рита 40-ката го знаеме всички - продаваш я и стреляш в 9мм или по-лабав калибър :D :D[/quote]


Имах някаква идея, че на 22 кал. отката е по-малък от 40, ама си мислех, че има и друг начин, без да се налага смяна на калибъра. Жалко, лъгал съм се! :evil:

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 05:38       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
На Глок 22 генерация 4 отката е по-мек и рита по-малко от много пистолети в 9х19. Според мен това са ЧЗ 75В, Зиг 226, Валтер 99, XD-9/HS-9.

Според мен причините Глок 22 генерация 4 да рита по-малко от някои пистолети в 9х19 са няколко:

1. Геометрията на пистолета и еластичната рама. Не всички полимерни рами са толкова еластични, като на Глок.

2. Двойната възвратна пружина на блока, която липсва при Глок генерация 3.

3. Спецификата на цевта и съпротивлението на куршума в нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 08:01       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
Paco написа:
На Глок 22 генерация 4 отката е по-мек и рита по-малко от много пистолети в 9х19. Според мен това са ЧЗ 75В, Зиг 226, Валтер 99, XD-9/HS-9.

Според мен причините Глок 22 генерация 4 да рита по-малко от някои пистолети в 9х19 са няколко:

1. Геометрията на пистолета и еластичната рама. Не всички полимерни рами са толкова еластични, като на Глок.

2. Двойната възвратна пружина на блока, която липсва при Глок генерация 3.

3. Спецификата на цевта и съпротивлението на куршума в нея.


От тук е възможно да изкочи ключа за мазето! Що се отнася за Глок разбира се!
Веднага се сетих за бойния чук в казармата. Със заварената метална тръба за дръжка, при силен удар ръцете ти веднага изтръпват. При чук с дървена дръжка това явление е намалено или липсва.
ПП. Пак да направим аналогия с калибъра - при малък чук вибрацията е в пъти по-ниска, отколкото при големия събрат! :happy:

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 15:37       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Алоуу Варна, ами темата е за танфолио и не съм я следил цялата. Но явно е трябвало щото както винаги никога не се пиле по темата :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 15:39       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Иначе, Пацо, от мене имаш втора бирка за еластичния ген4:tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2015, 17:22       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Пацо е №1! Аз съм му фен отдавна :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2015, 02:38       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Благодаря ви братя за подкрепата! Летоска бира, зимъска рикия в умерени количества, винаги с мезе и верни другаре!

Ама да говорим в храма за дявола не връви. Има си место за тия греховни помисли и думи. И те така.

Туке ше продължа... viewtopic.php?f=1&t=3869&p=150007#p150007


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2015, 20:50       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
moderna написа:
Имал съм повече от три пистолета но мога да сравнявам само глок17 ген4 с който съм стрелял много и Танфоглио сток2 екстрийм 9на19
Танфото ми донесе много загуби:
1.С Танфо стрелба по мишена от 7.5 метра е скучна работа-след 5 -6 изстрела всичко влиза в една дупка
2.Всички усилия да се науча правилно да спускам отидоха напразно.С Танфо както искаш спускай.Все тая.
3.Другите пистолети все ги подобрявах,тунинговах изобщо приятно забавление.Танфо ме лиши от това.
4.Старанието за правилен и плътен хват отпаднаха.Танфо го държиш както искаш.
5.Лиших се от усещането на отката. На практика при Танфо го няма.
6.Лиших се от тръпката дали си уцелил.С Танфо знаеш.
7.Приключих с плановете да си купя S&W 686-много ме кефеше
Все загуби които засега изтърпявам.


Все пак темата е за танфолио...
И пак глока е намесен, въпреки горното мнение.
То и с туарег може да ореш, ама що да е тъй.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2015, 12:31       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
Mr. Smith написа:
Алоуу Варна, ами темата е за танфолио и не съм я следил цялата. Но явно е трябвало щото както винаги никога не се пиле по темата :happy:

Ами някой се намеси с някъв Зиг и IPSC в темата, и пуснат по пързалката от Паскал реших да напиша нещо, и ти веднага го копна. :D :D :D

А иначе си адски прав за това, което си написъл и да ти кажа лично съм го изпълнил още преди няколко години, и си пуцам на воля според мен с най-добрия пищов за IPSC.


п.с. А за отката на 40-ката се знае отдавна. Фактор 140 и става мейлем. :-) :D :D :D

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2015, 19:14       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Глока е като "триангулачна точка" ( бе да йеба тия сложни геодезически термини) за всякакви пищови...Глока е база, не най- доброто, но доколкото е възможно, най- универсалното и няма лошо да се правят съпоставки, в противен случай ще се получат есета на тема други пищови :)..и понеже не сме литературен кръжок, е по- добре да се примирим с тия съпоставки с някои популярни КНО...извинявам се, това е лично мое мнение :)

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2015, 06:10       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
vatus написа:
Глока е като "триангулачна точка" ( бе да йеба тия сложни геодезически термини) за всякакви пищови...Глока е база, не най- доброто, но доколкото е възможно, най- универсалното и няма лошо да се правят съпоставки
+100

Ха дано повечко хора те разберат за това горното, Пламене :tu:

Лично аз към него бих добавил следното: при Глок има страхотно добро съотношение цена/качество - нищо повече. Затова и е подходящ за сравнения: ето, дадох пари като за два Глока (примерно), но получих (примерно): хубав спусък, ергономия, точност и т.н. (примерно)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2015, 09:27       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Странно съотношение на писалите в тази тема. Седемнадесет, които нямат и само трима,които имат Tanfoglio.
Разбирам защо на някои притежатели на Gock са им зачервени очите. Защото по цяла нощ не спят и мислят колко велико оръжие е Glock.
А тези с Tanfoglio стрелят,спят спокойно и не се занимават с литературни съчинения.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2015, 14:06       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Хахах, всеки път радват тия постове :)

Аз пък имам сълзи в очите.... От умиление към хвалбите за танфото...

И хайде стига им писахте за глок тука.... Моля Ви.... PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2015, 19:17       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Ми ха де , Кенширо! И аз се чудя за какво желязо да изхарча още пари, ама с кого да се посъветвам??? Модерна е страхотен човек, колега и мисля че даже приятел, но сега се е влюбил в Танфото и ако го попитам какво да си купя, отговора е ясен :( ...а пък наистина се замислям за нов пищов за спорт, но без разни чисто спортни тенекета по него, подпорки за пръстите, за мъ..те и прочее

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2015, 20:19       Заглавие:  Re: Tanfoglio - всичко за него от БГ притежатели?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
vatus написа:
Ми ха де , Кенширо! И аз се чудя за какво желязо да изхарча още пари, ама с кого да се посъветвам??? Модерна е страхотен човек, колега и мисля че даже приятел, но сега се е влюбил в Танфото и ако го попитам какво да си купя, отговора е ясен :( ...а пък наистина се замислям за нов пищов за спорт, но без разни чисто спортни тенекета по него, подпорки за пръстите, за мъ..те и прочее


Тогава е ясно :-) :


Изображение

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer