logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 11:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2015, 12:45       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Възвратната пружина оригиналната ли беше или я смени със Спринко? Не мога да повярвам, че е издържала 50 хиляди изстрела и още поне 20 хиляди зареждания без патрон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2015, 12:49       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
MantuS написа:
Браво амиго, оръжията трябва да се счупват от стрелба и тренировки!

И аз имам подобно постижение от тези дни, ще споделя след европейското :armed:

Да ви кажа моето истинско разбиране на тази тема, оръжието трябва да бъде здраво и не да се счупи, а износи от употреба. Под износване разбирам цевта

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2015, 14:35       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4663
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Пламене, сложи верното си другарче в рамка, за да ти напомня кефа, труда и славата. Не е за съжаление разбира се. Няма вечни неща.

Off Topic - "твърди капси". Неотдавна четох една подробна статия в която много подробно се отричаше това понятие, поради факта, че използваните метали са почти едни същи за всички производители. По-скоро има дефектни такива.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2015, 02:20       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Според мен определено има "твърди" и "меки" капси. Това по-скоро това се отнася за материала, от който са направени. По ирония, най-добър пример за това видях покрай револверите JM - Jerry Miculek. След оборудването им с най-подходящите пружини, единствените (поради достъпност по нашите ширини) подходящи капси за надеждна стрелба с тях, бяха CCI. Предполагам, че определен техен модел, просто нямам опит с такива. Но стрелците с този револвер даваха мило и драго за кашонче "меки" капси. Разбира се, всички тези "лиготии" се отнасят за оръжията, които са тунинговани и пригодени максимално за спорт. Не ми се вярва, че който и да е уважаващ себе си притежател на КНО за самоохрана, ще си позволи компромиси с надеждността на оръжието си, само за да спечели няколко грама усилие върху спусъка или няколко стотни от изстрел. Това е важно за спорт и състезания и до там...

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2015, 02:21       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Yank написа:
Пламене, сложи верното си другарче в рамка, за да ти напомня кефа, труда и славата. Не е за съжаление разбира се. Няма вечни неща.
...

Ако не се получи с друг блок, това е стъпката, която ще предприема! Категорично!

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2015, 20:14       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хм...чисто технически при тези обстоятелства конкретно в цитата на автора долу ...и двмата с Дред сме в грешна хипотеза явно...изглежда този глок не е счупил челото на затвора с иглата от сухи изстрели...
да отчупването е с отломки напред, но е по контура на външния размер на гилзата...
За разлика от снимки в нета когато просто има кратер от отвора на иглата...пак с посока навън...
...странно...може би сухите щракания са помогнали - те в една посока, изстрела в обратна...и цък...

plamenti написа:
За протокола, в моя случай, пистолета се счупи по време на стрелба. Установих го обаче, след като бях направил една серия от 15-на изстрела и понечих да стрелям отново - бях стрелял, обезопасил и прибрал оръжието празно (без патрони и пълнител) в кобура. Когато налентовах отново, при ваденето по навик извърших проверка на пистолета. Тогава за мое учудване, затворният блок не помръдваше назад, все едно е заклинила раздута гилза в патронника. Хванах блока и с бой по дръжката успях да го освободя. Тогава, след като моментално установих, че патронникът е празен, взех да оглеждам оръжието и констатирах проблема.


При всички случаи Цоньо обаче е прав

tconiotconev написа:
Да ви кажа моето истинско разбиране на тази тема, оръжието трябва да бъде здраво и не да се счупи, а износи от употреба. Под износване разбирам цевта


може да се износи тотално и друго не само цевта и това да е края...но това в темата е разрушаване на оръжието...при нормална експолатация най-вероятно от дефект в матряла...
би трябвало да го сменят...всяка голяма фирма ще го направи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2015, 08:17       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Адаш, бяхме в един скуад в Плевен, но надали ме помниш...бях най- новобранец от целият турнир :D ....и аз съм с Глок 17, ген.3, щракам и на сухо и пищова е с настрел около 8-10 хиляди, дано не му се случи скоро нещо такова, но ми се случи друго на на тренировка...Започна да спуска много трудно. Като се прибрах го разглобих, не видях нищо съмнително, но на белият лист , който бях постлал видях парченца СГУРИЯ, шлака ...и то не много дребни, по- едри от оризови зърна. Та чудя се ти или колегите ползващи Глок, дали им се е случвало подобно нещо и къде по дяволите се е събрала тая сгурия???

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2015, 10:57       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
vatus написа:
Започна да спуска много трудно. Като се прибрах го разглобих, не видях нищо съмнително, но на белият лист , който бях постлал видях парченца СГУРИЯ, шлака ...и то не много дребни, по- едри от оризови зърна.

Егати случая...то за нова тема е...добре де разглоби основно почисти...балистол там спрей и подобни...смажи го ама не плескайте по блоковете и ложата вътре ...и по пружината масла и греси, че се нагледах покрай естера на изумителни случай...ще ги пусна публично в обявата...
Всеки маже и плеска различно...в един макаров маслото което беше изсипано е поне около 20% от теглото му...ше го покажа и него... :-) верно за тест ама беше насъбрал бели парцали и кво ли не...то сичко има граници...както казва Тишо акъл си требва и то не малко и за да си смажеш оръжието...

Това ако пусна анкета с въпроса : "как ебете жените си" ще е същото...всеки е нанякъде и рядко в целта... :DD ..ама поне ше се изясни защо прираста ни е отрицателен...
отплеснах се пак...ок
ако не си го отварял дълго е наплескал масла прахове и нагар до размер на оризови зърна :shock: това колко време и настрел е ? или си го изпускал някъде в кал или кирпич нещо ама няма как да не помниш


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2015, 20:15       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2014, 11:04
Мнения: 7
Местоположение: София, Прищина
plamenti написа:
Mr. Smith написа:
... Във випа за период от около година два или три глока счупиха слайда и то на едно също място - на лявата релса отзад, така че може и матряла да има нещо общо.



Явно там се чупят пущините, така ми се строши в ръцете трета генерация 17 в едно Софийско стрелбище. Предполага се че не е щракано на празно с него, но според инструктора е бил зверски експлоатиран дълги години.

_________________
Стрелкови клуб „СИ ЕН СИС РЕЙСИНГ”, гр. София


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2015, 10:43       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
vatus написа:
Адаш, бяхме в един скуад в Плевен, но надали ме помниш...бях най- новобранец от целият турнир :D ....и аз съм с Глок 17, ген.3, щракам и на сухо и пищова е с настрел около 8-10 хиляди, дано не му се случи скоро нещо такова, но ми се случи друго на на тренировка...Започна да спуска много трудно. Като се прибрах го разглобих, не видях нищо съмнително, но на белият лист , който бях постлал видях парченца СГУРИЯ, шлака ...и то не много дребни, по- едри от оризови зърна. Та чудя се ти или колегите ползващи Глок, дали им се е случвало подобно нещо и къде по дяволите се е събрала тая сгурия???

Почисти го добре целия пистолет - просто от стрелбата винаги се събира нагар и мръсотия. Особено, ако се стреля с релоуд и барутът не е от най-читавите. Всяко оръжие си изисква поддръжка и чистене, без значение какво е. Това, че спуска трудно, ме навежда на мисълта, че мръсотия може да е попаднала в леглото на иглата или в пружината. Отвори го, разглоби блока, свали иглата, почисти мястото, където лежи. Малко криво е, но ще измислиш някакъв начин. Разглоби я и нея, свали пружината, изчисти всичко...
За статистиката, имал съм около 3000 изстрела без чистене, смазване, без да го разглобявам дори и пистолетът работеше безотказно. Със сигурност обаче не се гордея - това си откровена немърливост, безотговорност и предпоставка за проблеми. Съответно за себе си изводите съм си ги направил и съм си извлякъл поука - редовно почистване и смазване на оръжието, без значение какво е!
Иначе по въпроса за смазването - винаги съм слагал по капчица смазка само там, където има триене на метални части. Реално при Глок това означава 7-8 капчици.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2015, 12:37       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да вмнетна по почистването...хубав детергент разтварящ нитроцелулозен нагар...от балистол до спрей за крабове и прочие.....и компресор със сгъстен въздух с подходящ накрайник
така се почистват трудно достъпни канали и отвори идеално...

По смазването, да точно това е...не да се налива масло в каналите на блока, а с прецизен апикатор се слага точно е толкова, като на снимката на релсата...от долната страна на релсата пак и това е всичко...
така добро естерно гън масло не изтича в джоба на стрелеца и държи настрел 2000изстрела доказано.
на вид съхне ама е мазно...и стои там където е поставено в този обем...разнася се по релсата и става чук.
Обема масло на снимката е около 1/4 от капка лекарство която се капе в носа на човек с капкомер против хрема.
така маслото не прелива от каналите на блока и е невъзможно да се види омазнен блок отвътре ...това е напълно ненужно..а и събира кир много здраво...за пружините да не говорим има мераклии ги плескат и тях...налепат се боклуци ...и после гледат, като насрано дете майка си...

А Жъст Шутъра тук намеква за ползвнето на греси...има резон - някои спецове препоръчват синтетична грес при триене на плъзгане...не масла

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2015, 18:31       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Poseidon написа:
Да вмнетна по почистването...хубав детергент разтварящ нитроцелулозен нагар...от балистол до спрей за крабове и прочие.....и компресор със сгъстен въздух с подходящ накрайник
така се почистват трудно достъпни канали и отвори идеално...

По смазването, да точно това е...не да се налива масло в каналите на блока, а с прецизен апикатор се слага точно е толкова, като на снимката на релсата...от долната страна на релсата пак и това е всичко...
така добро естерно гън масло не изтича в джоба на стрелеца и държи настрел 2000изстрела доказано.
на вид съхне ама е мазно...и стои там където е поставено в този обем...разнася се по релсата и става чук.
Обема масло на снимката е около 1/4 от капка лекарство която се капе в носа на човек с капкомер против хрема.
така маслото не прелива от каналите на блока и е невъзможно да се види омазнен блок отвътре ...това е напълно ненужно..а и събира кир много здраво...за пружините да не говорим има мераклии ги плескат и тях...налепат се боклуци ...и после гледат, като насрано дете майка си...

А Жъст Шутъра тук намеква за ползвнето на греси...има резон - някои спецове препоръчват синтетична грес при триене на плъзгане...не масла

Изображение

Знам че не е по темата но след малко ще смъкна целия микс от моя Глок и ще го намажа с греста която ми даде Фил.
Аз също предпочитам гресите за плъзгащи части на оръжието,а цевта въте я смазвам с течна смазка

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2015, 06:49       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
plamenti написа:
а нагар и мръсотия. Особено, ако се стреля с релоуд и барутът не е от най-читавите. Всяко оръжие си изисква поддръжка и чистене, без значение какво е. Това, че спуска трудно, ме навежда на мисълта, че мръсотия може да е попаднала в леглото на иглата или в пружината. Отвори го, разглоби блока, свали иглата, почисти мястото, където лежи. Малко криво е, но ще измислиш някакъв начин. Разглоби я и нея, свали пружината, изчисти всичко...


Да, още след проблема разглобих целият затвор + иглата и втулката в която се плъзга. Но не видях откъде се взе тая сгурия! По релсите блока мажа ( силно казано) с естер, но даже не слагам цяла капка а просто точица масло и после с дървено китайско шишче я разнасям напред- назад. чистя пистолета на 300-600 изстрела, но не разглобявам иглата, май само веднъж два пъти. В деня на засечката , единственото, което направих преди стрелбата беше, че почистих конектора и гърбицата от медната смазка, която бях сложил преди доста време и беше събрала чернилки. Барута ми уж се води добър- Вихта Вуори.....

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2015, 18:38       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Със сигурност не е от смазването, просто нямам идея....Вероятно Пламен е прав...нещо в ударника се е насъбрало. Пробвах греста на Фил....засега нямам забележки и май за механизми с по- големи луфтове( като Глок, например) , правилната смазка е грес. Навремето бях колоездач към Академик- Варна и веригите на велосипедите ( а те са механизми с големи луфтове и изложени на прахоляк) ползвахме една "манджа" ( по соц време, поради липса на друго), която хем смазваше, хем почти не събираше прахоляк и абразиви. Издавам рецептата на колегите и дерзайте! :D :D :D Вземат се равни количества парафин и свинска мас, стопяват се на водна баня и в тая бълвоч се топи веригата на велосипеда ( разбирай Глок-а), после яко бърсане с парцал. :D :D :D Това не е шега ( за веригите, де)!

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2017, 23:59       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, strike и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer