logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 10:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 19:37       Заглавие:  My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Искам да споделя "постижението" си - успях да счупя безвъзвратно моя Глок 17, Ген 3.
Проблемът е в т.нар "огледало" ( Breech face ).
Пистолетът е на около 40-50 хил. изстрела. На сухо съм щракал доста, като в 99% от случаите съм използвал бутафорни патрони, с монтирана капса с пружинка.
Страхотно оръжие, вярвал съм му винаги безрезервно, като до "смъртта си", никога не ме е подвеждал. Печелил съм редица състезания с него, включително и републиканската титла по IPSC. Без да се колебая, бих си взел пак същия пистолет.

Прилагам и снимка:


Прикачени файлове:
Коментар на файл: RIP
G17Failure.jpg
G17Failure.jpg [ 57.01 KiB | Прегледано 14889 пъти ]

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 19:58       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Браво амиго, оръжията трябва да се счупват от стрелба и тренировки!

И аз имам подобно постижение от тези дни, ще споделя след европейското :armed:

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 20:28       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Благодаря за полезната снимка. Продадох си G17 gen4 на над 50хил.изстрела и над поне 100хил.щракания на сухо винаги без бутафорен патрон. Досега мислех, че предупрежденията на колеги, че Глок чупят огледалото са антиГлок фолклор.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 21:03       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Пламка - Глок е като циганин: Не боледува - директно умира :D :D :D

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 21:07       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Жив и здрав да си да счупиш още няколко Глока. Вечен инструмент няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2015, 06:21       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Винаги съм казвал, че сухите щракания до нищо добро не водят, ама кой да вярва :joke: С TheWarrior постоянно спорим по въпроса.

Имам една идея: не би ли могъл да вкараш здрав разум у момчетата от КОС и да го бракувате без да изгорите рамата в печката: цевта се дупчи, пълни и прочие извращения, огледалото се заварява и изравнява на фреза, иглата се модифицира да не стърчи и voila - вече ще имаш пистолет само за щракане на сухо. Ако пък някой силно се закъхъри за рамата - по смисъла на закона тя си е отделно оръжие и не е проблем да остане вписана в разрешителното.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2015, 08:02       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Longbow написа:
Пламка - Глок е като циганин: Не боледува - директно умира :D :D :D

:tu: :tu: :tu:
Пламка,
Бих ти казал само едно браво и въобще не съжалявай. Точно имаш повод сега да вземеш нов.

П.С.
То аз си взех глок, пък....

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2015, 08:08       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Узунов,
Тва не е от щракане. Абсолютно нищо не може да му стане на Глока от сухо. Според мен е имало в годините и малко по-напушена муниция и дупето е скачало повече или просто му дошло времето. Във випа за период от около година два или три глока счупиха слайда и то на едно също място - на лявата релса отзад, така че може и матряла да има нещо общо.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2015, 08:56       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Наистина като се счупи взима си човек нов пищов и всичко е Ок.

Все пак леко остава горчилка...глока на автора се е споминал в цветущо здраве.

иначе Смит според мен тука Дред е в напълно правилна хипотеза :-) нещо много рядко що касае технически неща :P

ако сърчнете "брич фейс фелюр" излизат потресаващи картинки и само за глок...за валтер търсих ама не намерих :D

https://www.google.bg/search?q=Breech+F ... cgodSTEFMA

характера на счуването изключва напушена муниция...то е някак си като с любимия ми лаф "извади го навътре"

удара на иглата е стабилен рязък...тя е тежичка и работи като канго...от вибрациите метала се кърти...а бутафорен патрон с капса на пружинка само отлага убиването на пистолета...

Все пак Модерния свидетелства за поне 50 хил сухи спускания без проблем, а на него му вервам...допускам в некои серии матряла да е податлив повече на това откъртване ...

Но вероятно тука сухите са доста повече...Но познавам хора имат нужда от това 100 200 и повече сухи всеки ден правят...така свикват изграждат се навици моторната кинетика на ръката ще обясни 38и как изгражда мемори ефект и тъй нататък...тоест няма какво да се съобразява с това ...тренира си...счупи ли се взима се нов...

снощи говорихме с един член на форума в щатите живее ...продават там и тука може да го има устройство за дозабиване на главите на пироните в тясно пространство /като не можеш с чука/ точно на тоя принцип...страйкърче и пружина...той изрази учудването си на силата с която вкарва главата на пироня в дъска, а пружинката е доста слаба...

http://www.thegunzone.com/glock/greek17.html
а тука един грък търговец се оплаква от същото само след 4000изстрела...хм...странно...колко ли сухи е набил стрелеца за колко време ...или наистина си има дефектни блокове

принципно дневно ако дъниш 50 пъти на сухо за година навиваш 18 000 сухи чуквания за 5 години са 90 000 и тука вече на кантар е ...малко ако има дефект "челото на затвора" или от руски "огледало/зеркало затвора" или на инглиш "брич фейс" се пука отвътре навън по посока на удара...тука няма пред иглата пружинка да омекотява и коването е яко ...като с партиен чук ... :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2015, 16:31       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Mr. Smith написа:
... Във випа за период от около година два или три глока счупиха слайда и то на едно също място - на лявата релса отзад, така че може и матряла да има нещо общо.

Ха, вярно ли бе? Не го знаех. Точно днес стрелях с такъв Глок 17 ( в Дайкс, Пловдив) - беше счупен ама на абсолютно същото място. Е това вече предполагам си има логично обяснение.
Иначе наистина хич не съжалявам. Живот и здраве, ще взема друг.

За протокола, в моя случай, пистолета се счупи по време на стрелба. Установих го обаче, след като бях направил една серия от 15-на изстрела и понечих да стрелям отново - бях стрелял, обезопасил и прибрал оръжието празно (без патрони и пълнител) в кобура. Когато налентовах отново, при ваденето по навик извърших проверка на пистолета. Тогава за мое учудване, затворният блок не помръдваше назад, все едно е заклинила раздута гилза в патронника. Хванах блока и с бой по дръжката успях да го освободя. Тогава, след като моментално установих, че патронникът е празен, взех да оглеждам оръжието и констатирах проблема.
Чувал съм слухове, че при 1-ва и 2-ра генерация, това е била доста често срещана болежка, като причините били главно сухите тренировки. Впоследствие, при 3-та генерация, това е било отстранено. Ако е така, вече от личен опит мога да кажа, че не е дотам успешно :D.
Не знам каква е причината точно, но както казах, здраве да е. Със сигурност пак ще имам и Глок.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2015, 16:55       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
При мен, след няколко хиляди щракания на сухо, "капсата" се издълбава на около 1мм и май вече не си върши превантивната работа. Интересно, че всички подобни дефекти, повтарят профила на гилзата. Да не би, при стрелба, да става някакво ударно презакаляване на огледалото?

П.С. Пламене, горд съм че понавам човек, потрошил ГЛОК от стрелба! :D
Защо не вземеш да пратиш една фотосесия, с описание на трудовия стаж (+ отчупеното парче?), на производителя? Австрийците са скръндзи, но пък знае ли човек... Може дори да помислят как да оправят проблема.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2015, 04:25       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
plamenti написа:
Печелил съм редица състезания с него, включително и републиканската титла по IPSC. Без да се колебая, бих си взел пак същия пистолет.


Поздравления адаш! :tu: Това също е постижение да счупиш Глок от стрелба.

Има едни много масови в САЩ пистолети XD-9 или HS-9. Имат по масивна рама и по напасната цев. Цевта има леко удебеление в края около един сантиметър в дължина. Патрона седи по-плътно в патронника спрямо Глок. Части от САЩ има много. Бих те посъветвал да пробваш този пистолет. Не знам дали имаш право да се състезаваш с тунингован спусък, защото заводския е малко тежък. Но има китове и спусъка става супер. Мисля, че него трудно ще счупиш непоправимо. Освен разни пружинки и един пин, който е два долара. Стоманата е съвсем друга и конструкцията е много масивна. Помисли дали не си заслужава да тестваш това оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2015, 13:40       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Paco написа:
...
Има едни много масови в САЩ пистолети XD-9 или HS-9
...

Благодаря за съвета. Познавам оръжието, от години се знаем и с хърватите, участвали в разработката му. Стрелял съм с такъв пистолет и имам добри впечатления. Моят пистолет обаче е Глок. Също така, според мен разбира се, Глок няма аналог по съотношение цена/здравина/цена на рез. части и поддръжка. При него най-скъпият консуматив е приблизително 20-на лв и може да се намери лесно, бързо и навсякъде.
Absolut написа:
Защо не вземеш да пратиш една фотосесия, с описание на трудовия стаж (+ отчупеното парче?), на производителя? Австрийците са скръндзи, но пък знае ли човек... Може дори да помислят как да оправят проблема.

По стечение на обстоятелствата, подобни действия са предприети :D. Нямам никакви претенции към когото и да е било. Ако мога единствено да си набавя блок, ще съм супер доволен. Ако не, има Глок-е на старо доволно много. Не се колебая изобщо, дали ще имам отново този пистолет.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2015, 00:03       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Освен това счупване, през тези 50 000 изстрела сменял ли си нещо по пистолета? Например възвратната пружина, или други пружини и на колко изстрела са били сменявани? Чупил ли си пълнители и на колко изстрела е ставало това?

Аз също много харесвам Глок, но генерация 4. Грипа и формата на ръкохватката са супер. А и мисля, че има по-малки допуски, като цяло спрямо 3-та генерация.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2015, 02:19       Заглавие:  Re: My Glock 17 Breech Face Failure...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Сменял съм пружината на иглата, защото явно беше поомекнала и не искаше да пали едни твърди капси за карабина. Другата пружина, която съм сменил, е тази на бутона за освобождаване на пълнителя - беше се счупила и пълнителят падаше прекалено лесно. Между другото, това си беше мой огромен пропуск - изкарах цялото IPSC световно първенство (2011 г., о.Родос, Гърция) със счупена пружина. И при най-лек допир, пълнителят се освобождаваше. Установих счупването едва след като всичко беше приключило - голяма грешка, или по-скоро страхотен урок. Това е всичко от консумативите, което съм сменял. Пълнителите, срам не срам ще си призная, че верен на принципа, когато нещо работи, не го пипай, така и никога не ги отворих да ги почистя.
Накратко - оръжието е супер надеждно, а същевременно изключително лесно и евтино за поддръжка. За себе си съм убеден, че няма аналог по тези точки (разбира се, лично мнение)!

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer