logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 10:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 11:47       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
При мен, Пловдив-Трето РУ, дори самите служители на КОС ми заостриха вниманието, че мога да платя през ПОС терминал, за което съм им много благодарен. Процедурата трае около две минути, благодарение на сръчните млади дами зад гишето. Два формуляра, набрани на компютър, два подписа от моя страна и- това е!
Учудващо и неразбираемо за мен е нежеланието или неразбирането от ползите на новите технологии от някои служители в това ведомство...
Но "дръвца" съм гризвал- не може всичко да е на шест! При прострелка в лабораторията се плаща в мизерен и малък офис на една определена банка, с един служител, с вид и рефлекси на ленивец и такса, почти равна на сумата за прострелка!
По-късно разбрах, че на 15 м. има офис на фирма за парични преводи, в който за 5 минути и 75 стотинки нещата стават готови! Не е до парите- на фона 1000+ кинта за пищов 10-12 лв. са нищо, но като се пробват да те щракат от всички страни и се окаже, че държавна институция го прави- малко гаден вкус в устата остава!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 11:52       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
ПОС-ът само карти ли приема или може и през GSM?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 23:13       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Absolut написа:
@Rotkod: А какво става с тази квитанция? Даваш я на КОС-аджията, да си я прикачи към документите или си я прибираш в джоба?
И още един въпрос, ако си обърнал внимание - само EGN-то ли набра или те пита за/въведе трите имена?
Нищо не те пита. След успешна транзакция с картата “леля” пише квитанцията (около 2 минути). После платецът подписва няколко екземпляра (от квитанцията). Накрая един брой бележка от ПОСа се закача за един брой квитанция. От така получените няколко комплелта, един е за платеца, а друг за “леля”. И накрая си пожелавате приятен ден.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 23:16       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Absolut написа:
ПОС-ът само карти ли приема или може и през GSM?
Щом ПОСа приема безконтактни карти не мисля, че ще има драма и с качен на телефона портфейл. Но, не мога да твърдя на 100%, защото не съм видял да се случва пред очите ми.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2019, 14:59       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Absolut написа:
ПОС-ът само карти ли приема или може и през GSM?

Който ПОС приема безконтактни карти, приема и NFC. С изключение на старите ПОС-ове на КауфланГа. Там категорично не минаваше плащане с NFC. От почти две години плащам навсякъде с тИлИфон, никъде не се е случвало да не мине плащане. Освен в КауфланГа, но и там от 2-3 месеца е ОК.

Absolut написа:
...
@TheBoss: Не съм много сигурен (отдавна не съм се ровил в детайли), но ми се струва, че имаше нормативно изискване на БНБ за документиране на операцията, а SMS-ът не е доказателствен документ, поне докато не почнат да го подписват електронно. ...

Те си го документират! ПОС-ът изпринтва бележка, която те си прибират. Въпросът е защо ми принтят на мен? По-лесно е да питат дали искам и едва тогава да принтят. Самият ПОС иска потвърждение да принти ли втора бележка. Естествено лелките не четат какво точно пише и натискат зелен бутон. И - принт! :)

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2019, 08:51       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
По спомен при плащане с безконтактна карта ПОС-а наистина принтира една бележка и “пита” искаш ли втора, но при плащане с карта, която минава през четеца (разбирай за магнитната лента или слота за чипа), машинката автоматично принтира два оригинала.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2019, 07:24       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
Много добро решение са пос терминалите все пак сме 21 век . Понеже разрешителното ми истича в края на Юли миналата сряда един ден след обнародването на промените в ДВ отиджх в КОС на първо районно да видя какво ми трябва като документи за подновяване на разрешителното . Та там от мен разбраха че има толкова промени в закона че си е направо нов закон . Та не е зле да се обособи една тема където да се синтезира какви документи са необходими според новите поправки за издаване ; продължаване и тнт за различните видове разрешителен режим . Ловно ; спортно ; самоохрана ; колекционерско ; учебни цели .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2019, 17:33       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Online

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
На мен пък в съда не пожелаха да ми приемат плащане с карта, издадена от чужда банка. Та в тая връзка се съмнявам, че ще приемат телефон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2019, 11:32       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Online

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
Ъпдейт: днес в КОС първо ми приеха и си платих такса успешно с кредитна карта, издадена от чужда банка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 18:36       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Иии ... голямата новина на седмицата: В Кос на 06 РУП вече се плаща с карта! Дори любезно ме попитаха как желая да заплатя - в брой или с карта.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 19:23       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Zakira написа:
Иии ... голямата новина на седмицата: В Кос на 06 РУП вече се плаща с карта! Дори любезно ме попитаха как желая да заплатя - в брой или с карта.

И ти се радваш на това??

В Литва, Латвия и Естония (мисля още от 2014-та) отиваш на крака само веднъж до КОС - да си вземеш готовото картонче. Всички документи /свидетелство за съдимост, следствие, психо и таксите за тях/ си ги пускаш от личният компютър в къщи, докато си сръбваш водка с доматен сок. :-) Получават се по служебен път в КОС и те ти се обаждат любезно по телефона, да минеш и да си вземеш тапията.

Нарича се "електронно правителство". Пиша го просто за сравнение - колко път ни чака и на какво се радваме.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 20:31       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
В електронното правителство "калинки" не виреят. Така че едва ли скоро ще го имаме и за това се радвам и на малкия напредък.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 21:56       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Zakira написа:
В електронното правителство "калинки" не виреят. Така че едва ли скоро ще го имаме и за това се радвам и на малкия напредък.

В Прибалтика също е било пълно с калинки, обаче там се е случило преди 5 години. Защо? Ами много просто: хората не са разсъждавали "от политика не се интересувам", "от мен нищо не зависи" и "едва ли скоро ще го имаме" .. ами са отишли на избори и са гласували за правилните депутати/министри и премиери. :-)

А давам пример с тях, защото ако със САЩ и запада не можем да се мерим нито икономически, нито като население, нито като демокрация.. то с Прибалтика сме напълно съпоставими. Трите държавички сумарно са колкото БГ, а всяка от тях е ~2 млн. /колкото Софето/. Бивш соц, и почти равен старт преди 30 г. Народопсихология е причината. PDT_Armataz_01_20


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
В нашата реалност упражняването на право на глас е едно, а преброяването на гласовете е друго.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 22:49       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Да ! Браво на Шесто РУП ! Постепенно чупят леда.....макар и като една от най-тежките и трудни администрации в това районно.


Та да кажа и аз за Прибалтика -> те са друга бира !

Имат непоносимост към олдскуул рашън бекграунда в историята си и затова направиха най-разумното нещо, като си поеха дъхът на свободата: пълна лустрация.
Тотална. Повсеместна. Мащабна.
И не само това - те си живеят спокойно и мислят за себе си като общество, а не гледат да се дърпат сами у казана.
Сега, и те не са цъфнали и вързали, тъй като са малочислени, но Европа и САЩ им обръщат особено внимание, тъй като са предмостие към САМАЯ ЛЮБЯЩАЯ PDT_Armataz_01_22

Но стига политика и геомъдрост - накратко по темата:
Да, от 4-5 години работят с пос-терминали, но като цяло и при тях не е толкова лесно да се вземе КНО за самоохрана.
Имат същите изисквания като нашите - мед.комисия, курс, фактура за сейф и събраните документи или пращаш/или носиш в местното КОС.
Зеленото картонче там струва 28 лева, платими онлайн, пос-терминал или на място и през 5 години подновяваш само медицината.

Единствената разлика между нас и тях е една: НЕ ДОКАЗВАШ НЕОБХОДИМОСТ ! Просто подаваш документите, посочваш за какво го искаш: спорт/охрана и чакаш имейл.
Според очевидци било по-лесно да го вземеш за самоохрана, тъй като ако е за спорт, трябва документ: къде ще тренираш, при кой, защо.... PDT_Armataz_01_22

А да, и веднъж получил разрешение - не подаваш за второ или трето. Както казват те - просто покупаеш, что хочеш.
Единствено над 5 цеви, по закон ти искат СОТ. PDT_Armataz_01_22

Та, така.....viva pos-terminal victory ! :armed:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer