logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2015, 08:05       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
.38 Super написа:
ти служебно ли го носиш или си ентусиаст ?


Нося го ентусиазирано, като служебен, въпреки че ми забраняват, но поне не ме проверяват.
На клипа се вижда как действа предпазителя на "Сторма". Харесва ми това, че когато пистолета е на предпазител и вкараш патрон чука си остава спуснат...

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2015, 19:07       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Mnogo красиво нещо!Италианците са магьосници в дизайна....в началото на темата се замислих да купя такова бижу за спорт...Но забелязах няколко неща, може да не съм прав...ОГРОМЕН празен ход на спусъка и прекалено малогабаритен пищов...Прав ли съм?

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 13:52       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Празен ход на спусъка има, чак да е огромен..не знам..за мен не е , но пищова не е малогабаритен. Този на клипа е компактната версия.Изображение
Ето го сравнен с Глок 17. Според мен Глок-а за спорт е по-добрия избор.

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 14:05       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
AreS написа:
Празен ход на спусъка има, чак да е огромен..не знам..за мен не е , но пищова не е малогабаритен. Този на клипа е компактната версия.Изображение
Ето го сравнен с Глок 17. Според мен Глок-а за спорт е по-добрия избор.

Така сега да ви кажа какво не харесвам на тази Берета:
1./ Покритието:
- много лесно се драска;
- за да го разглобиш на 100 % се иска дори пинцета;
- пълнителите са метални и с течение на времето ще започне изядане на дръжката от вътрешната страна.
2./ Цевта:
- Ми на Гостон е по дебела;
- по дълга;
- с по - голям ресурс.
Защо я харесвам тази Берета:
- ергономиката и е по добра от на ГЛОК
- идва си със всичко което аз искам

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 14:21       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Покритието не съм тествал. Моя го нося и стрелям.Не съм го търкалял по чакъла на стрелбището и няма драскотини. Разглобяването предполагам, ще е по-трудно от на Глок..мисля си..колко често ще ми се наложи пълно разглобяване..Това за изядането на дръжката не знам как ще стане..пълнителите са гладки..не виждам някакво триене което би изяло полимера,който между другото мисля че е по-твърд от на Глока. И колко пъти ще трябва да вкарам и изкарам този пълнител за да изтъня дръжката....сякаш си нямам друга работа...За ресурса на цевта....мога да кажа, че нито имам толкова пари за патрони, нито бих дал ако ги имам за да я износя....Пък и в крайна сметка ако имам пари за патрони да скапя един пищов от стрелба..ще имам пари и за нов...

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 15:10       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
AreS написа:
Покритието не съм тествал. Моя го нося и стрелям.Не съм го търкалял по чакъла на стрелбището и няма драскотини. Разглобяването предполагам, ще е по-трудно от на Глок..мисля си..колко често ще ми се наложи пълно разглобяване..Това за изядането на дръжката не знам как ще стане..пълнителите са гладки..не виждам някакво триене което би изяло полимера,който между другото мисля че е по-твърд от на Глока. И колко пъти ще трябва да вкарам и изкарам този пълнител за да изтъня дръжката....сякаш си нямам друга работа...За ресурса на цевта....мога да кажа, че нито имам толкова пари за патрони, нито бих дал ако ги имам за да я износя....Пък и в крайна сметка ако имам пари за патрони да скапя един пищов от стрелба..ще имам пари и за нов...


Не пълното разгловяване е лесно но пълното си иска пицета.
Покритието е фосфстлак и то много качествен но колегата който я има успя с кобур на Чичо Майк странично да я надере нищо че бе за нея. Трнирай редовно презареждане и ще видиш резултата.
Инак с нея наистина се стреля много точно

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 15:19       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Има ли начин да снимаш изтънената дръжка от вкарване на пълнителите на пистолета на колегата ти?

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 16:38       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
tconiotconev написа:
Така сега да ви кажа какво не харесвам на тази Берета:
1.....
- пълнителите са метални и с течение на времето ще започне изядане на дръжката от вътрешната страна.
2./ Цевта:
- Ми на Гостон е по дебела;
- по дълга;
- с по - голям ресурс.


Категорично моето мнение не съвпада с твоето по тези две критики. В подходящата тема съм написал защо мисля така. viewtopic.php?f=1&t=12637&start=45


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 20:10       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
AreS написа:
Има ли начин да снимаш изтънената дръжка от вкарване на пълнителите на пистолета на колегата ти?

Вече не поради смяна на работно место

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2015, 20:23       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Жалко. Колко милиметра беше се изтънила дръжката? Досега не съм чувал за изтънена дъжка от вкарване на пълнители и ми е чудно колко приблизително смени на пълнители са необходими за да се изтрие? Мислиш ли , че Глок са покрили с полимер пълнителите, за да избегнат това изтъняване? Ако някой е наблюдавал същото, нека сподели..Чудно ми е какво се случва....трака ли пълнителя в ръкохватката, като ходиш поради увеличения луфт?

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2016, 15:45       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Две интересни статии за Beretta PX4 Storm.
http://www.thetruthaboutguns.com/2013/1 ... -f-review/

http://www.thetruthaboutguns.com/2013/1 ... -f-review/

Пистолета ме заинтригува с въртящата се цев, което води до намаляване на отката. Има ли начин да се подобри спусъка, като се намали хода да сингъл екшъна и усилието при спускане?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2016, 21:31       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Paco написа:
Пистолета ме заинтригува с въртящата се цев, което води до намаляване на отката.

Това едва ли ще го усетиш...намаления откат.... Аз или който и да било стрелял с пистолета ми не е възклицавал.."О, малък откат!" Откат, като откат....Мисля, че правилния хват и боеприпаса са определящи за контролиране на отката, не дали цевта ти се върти или каквото прави там... Спусък не съм пипал..хода на сингъла и усилието на спускане не са кой знае какъв проблем според мен..Виж, ресета е отврат....Не знам за какво ти е да пипаш спусък. Пистолета е чудесен избор за служебно оръжие и самоотбрана, не за спорт.

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2016, 23:39       Заглавие:  Re: Защо замених Глок-а си с Beretta PX-4 Storm
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2007, 11:41
Мнения: 577
Поради естеството на работата ми имам отношение и към двата пищова. Моето мнение е за Глок, Беретата е по аналогия с автомобилите от Италия. Глока има предимства - компактност,лесно зареждане,лесно вадене от стандартен кобур, ресурс над 2000 патрона не е критерий за пистолет , предпазител е излишна екстра. Останалото е над стойността на изделието и е излишно.

_________________
вързан поп мирно село


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: blackfirefly и 54 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer