logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 326 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 12:15       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
[quote="ubboto"]Затова пък при мен веднъж целия пълнител го пусна на автоматична - чу се като един изстрел, като последните два куршума се забиха в тавана точно над главата ми. Уточнение: по оръжието абсолютно нищо не е пипано, спусках плавно за прецизен изстрел.
Този проблем и друг път е споменаван във форума. Поправи ме, ако греша, но до колкото си спомням автоматичната при Макаров се получава не от конструктивен недостатък, а от кусур на конкретното оръжие,получен след огромен настрел и изтъркване на накакъв зъб..

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 13:05       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Viking написа:
Този проблем и друг път е споменаван във форума. Поправи ме, ако греша, но до колкото си спомням автоматичната при Макаров се получава не от конструктивен недостатък, а от кусур на конкретното оръжие,получен след огромен настрел и изтъркване на накакъв зъб.. .
Или от замърсяване някакво там - не знам точно. Огромен настрел на въпросното оръжие също е изключен. Както и да е. "Стечкин" пък ми е гърмял при изтърване на чука - толкоз за безопасността на морално остарелите оръжия. Що се касае до самоотбраната - при стрелба при намалена видимост, и с ползването на фенер, воденето на мерните прибори на ПМ си е тегавина. Който не вярва - да пробва.

И да приключа: за мен 9х18 като боеприпас и системите за него са на доизживяване. Могат ли да ти свършат работа - да, могат. Има ли обаче по-добри, удачни и практични варианти от тях - определено! И при условие, че 9х19 е с почти двойно по-голям ПФ от 9х18, смисълът на нови разработки в този калибър също се губи. Едно обаче е сигурно - сантименталната и колекционерска стойност на ПМ и производните му никога няма да се изгуби.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 13:37       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Не съм съгласен с приказките, че 9х18 и системите за него са на доизживяване. Ние с колегата ubboto може да сме се пренесли в отвъдното, но ПМ ще продължи да се ползва. За някои хора и 1911, Хайпауър, Валтерите ПП и ППК са на изживяване ама не. Актуални са си и ще останат, защото на великите творения времето трудно им въздейства. Съгласен съм с всички мнения, че има далеч по добри решения от ПМ и 9х18, но аз съм от хората харесващи оръжия и системи, които са се доказали през годините, войните ит.н. Ползвам Байкал 12 заряден с "грозния" затворен блок от 15г. и не ме е предал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 13:46       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Може да не си съгласен,но съвремието го показва

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:21       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Аз пък се питам, защо е трябвало да се създава патронът 9х18 Макаров? Какви са предимствата му пред 9х17, 9х18 Полис, ако щете и пред 7,65 мм, да не говорим за стандартния 9х19? Малко ми е измислен този калибър, "безаналогов" ми идва, пък и самият пистолет, сполучлив наистина, но си е някаква компилация, създадена в изкуствени изолирани от света условия. Вярно, че аз нямам сантименти към него, щото първият, който ми зачислиха, беше токера, макарената ми идва по-после и малко встрани, пък и от тези двата бях вече виждал къде-къде по-хубави. Та все се питам, при наличието на тези, по-хубавите, от какъв зор да се прави масово нещо друго. Само изолацията от останалия свят може да е обяснение .

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:25       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
ti6kata написа:
Може да не си съгласен,но съвремието го показва

Съвремието показва, че българската армия и полиция са основно с ПМ 9х18. Съвремието показва, че ПМ е един от най- разпространените пистолети в света. Това са фактите, другото е театро и философстване. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:41       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
През 1999-та лично съм присъствал на многократно автоматично пуцане на руски макарови на стрелбището на ВИПОНД-а с руски TCW патрони, като пищовите ич не бяха с голям настрел, а и бяха почиствани и смазвани както трябва. Освен това масово се чупеха части. Пищовите бяха изпращани в СДВР-то за ремонт, след което пак си стреляха на редове. Тоя разединител дет се мандахерца наляво - надясно нещо не е много наясно. Ако не е конструктивен дефект, то трябва да е производствен такъв, но със сигурност е дефект.

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:44       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Валтер написа:
Аз пък се питам, защо е трябвало да се създава патронът 9х18 Макаров?
Защото е бил най-тежкият боеприпас за тогавашните оръжия, използващи отката на свободния затвор при неподвижна цев. И евентуално да могат да стреля с гепени .380 /от италианците/, но не и обратно - щото иде реч за 9,2х18 все пак. Също като 82мм минохвъргачки и 81 милиметровите снаряди.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:48       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Касчей Безсмъртни написа:
ti6kata написа:
Може да не си съгласен,но съвремието го показва

Съвремието показва, че българската армия и полиция са основно с ПМ 9х18. Съвремието показва, че ПМ е един от най- разпространените пистолети в света. Това са фактите, другото е театро и философстване. :-)


като всяко нещо произведено в огромни количества :):):) твоето е малко театро 'що не се разработват' ........ами няма смисъл

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:48       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
oialexandrov написа:
Ако не е конструктивен дефект, то трябва да е производствен такъв, но със сигурност е дефект.
При динамично стреляне - нямаше ядове. Автоматична ми е пускал само при много бавно и внимателно спускане, с цел даване на точен прецизен изстрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 14:54       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
То тогава във ВИПОНД-а се стреляше предимно на 25 метра с две ръце т. н. Уивър и автоматичната стрелба с Макаров бе задължителна - не знам що не влезна в програмата?

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 15:02       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Макаров ще остане жива легенда, като едно добро и класическо оръжие.

Изключението не е правило говоря за дефектни Макарови стрелящи автоматично. Имал съм български и руски - стреляха точно и без нито една засечка. Имам десетки познати с Макаров и никой не се е оплакал от засечки или от автоматична стрелба.

Единствени минуси за мен са липсата на ярки и видими на тъмно мерни прибори и липсата на по-меки пластинчати пружини за тунинг на спусъка.

Колкото до мерните прибори какво пречи да се боядисват със светеща боя като тази. http://www.ebay.co.uk/itm/321855479804?redirect=mobile


Последна промяна Paco на 30 Окт 2015, 15:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 15:26       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
PESHO OT MARS написа:
Българските хромирани Макарови от новото производство са отвратителни, как гадно хрупа покритието по релсите като зареждаш не е истина просто. Изобщо никога не бих си купил такъв.

Байкала от въпросната серия XAH след има няма 5-6 години носене на вътрешен кобур все на потното шкембе нямаше забележка по покритието. За сравнение 686-цата ми има мини язвички там където рамата започва да се покрива от чирена. Така че считам че металургията им беше на много добро ниво, отделно вървеше по релсите уникално мазно.


Продава се същия искаш ли да пуснем отново в КОС :)

Иначе за новите хромирани български Макаров, които хрупали, като спусък на Глок генерация 4 :DD Мисля, че има лек - малко търкане по релсите с водна шкурка 2000 и после една хубава грес. Примерно на Фил червената синтетична грес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 19:43       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
IPSC :tu:


_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2015, 19:52       Заглавие:  Re: Калибър 9х18 Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
oialexandrov написа:
То тогава във ВИПОНД-а се стреляше предимно на 25 метра с две ръце т. н. Уивър и автоматичната стрелба с Макаров бе задължителна - не знам що не влезна в програмата?


Тогава се стреляше за да се произвеждат гилзи. Съгласен съм че доста често се случваше автоматична стрелба. В предвид огромния настрел на оръжията...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 326 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 158 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer