logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 10:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 17:41       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Обожавам малката ултра Мини Валкирията /ПЛ/ на Олайт. Постоянно я нося. Хосето здрав да е !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 18:26       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
По повод на кобурите за фенери..

Моят го поръчах в щатите при HTC. Но.. чаках почти два месеца, а първият месец беше "in production" на сайта. На края им написах един гневен е-мейл и ми отговориха, че поръчката ми е била много специфична и изисква време. PDT_Armataz_01_30 Глупости.

Но съм доволен от крайният резултат: 19-та с TLR-2 влиза като по масло и въобще считам това за произведение на кайдексовото изкуство. :D Янките не могат да правят добро оръжие, но в сферата на аксесоарите-кобурите-патроните-дрехите са No1.

Моя има и едно "крило", което застава точно под колана при AIWB носене и така притиска дръжката съвсем плътно до тялото. Не че Г19 има дълга дръжка, но все пак..

Изображениеsuntrust bank around here


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 18:31       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
А за Г20 ми го прави Павел от LHS. Не казвам нищо лошо срещу човека, но първо му върнах щипката (защото беше крива и той ми изпрати нова), а после ми отне половин ден в работилницата с пилата, шкурките и гайковера.. за да го "подкарам" по мой вкус.

По отношение на оръжията и аксесоарите към тях съм много капризен и не понасям полуфабрикати. Предпочитам да платя повече, но за това, което искам. Нашите производители на кайдекс са още много далече от истината. ИМХО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 03:16       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Beer написа:
Обожавам малката ултра Мини Валкирията /ПЛ/ на Олайт. Постоянно я нося. Хосето здрав да е !

И нея я имам и е едно много приятно фенерче. Влиза в почти всякакъв кобур, стига същият да не е формован плътно по оръжието. Pl mini е позициониран в сегмента на пистолетните фенери за home defense.
Аз купих едновременно и двата и останах много приятно изне надан, че в универсалния кобур за вътрешно носене става и влиза без каквото и да било преработване, нагряване или рязане пълнофазмерият фенер/целеуказател OLIGHT PL BALDR. При тоя фенер имаш строб режим, имаш и два режима на сила на светене, имаш и само лазер и комбиниран режим: лазер фенер. Да не говорим за обсега на ясното светлинно излъчване на фенера ( който ибсег надхвърля дори ефективната далекобойност на почти всяко съвременно КНО).
Въобще, BALDR e прекрасен тактически фенер и за себе си лично считам, че е по добър от скъпарски фенери, като Streamlight TLR 02 и 03.
И пак Ви казвам, за кобур за скрито носене, включитено с аксесоари като фенери и т.н., Ви препоръчвам ето този кобур.
Изображение
С него може да носите всякакъв пълноразмерен пистолет. Ако (дай Боже) имате повече отедно КНО, с такъв кобур няма нужда да купувате специални кобури за конкретния модел. Евреите са намерили едно много умно и хитро решение и са се справили доста добре с техническото му изпълнение!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 03:43       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
А за Г20 ми го прави Павел от LHS. Не казвам нищо лошо срещу човека, но първо му върнах щипката (защото беше крива и той ми изпрати нова), а после ми отне половин ден в работилницата с пилата, шкурките и гайковера.. за да го "подкарам" по мой вкус.

По отношение на оръжията и аксесоарите към тях съм много капризен и не понасям полуфабрикати. Предпочитам да платя повече, но за това, което искам. Нашите производители на кайдекс са още много далече от истината. ИМХО.

Има нещо такова. Аз поръчах от новите (тогава) IWB кобури изцяло от кайдекс ( говоря за 2014г. есента). Щипката на кобура, освен, че не го държеше надеждно, се счупи и сам си поработвах кобура с кожени каишки,,/гайки".
За аксесоари от САЩ си прав, но лошото е, че за тях се чака много, ама много дълго.
Откакто открих Fobus IWBL универсалният кобур за вътрешно носене, аз се родих направо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 08:38       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Искаш да кажеш, че в универсалният на Фобус, влиза ПЛ минито ли ? или това се отнася само до ЧЗтката от снимката....интересува ме за Гльок 17.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 13:23       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
TheWhiteMan написа:
По повод на кобурите за фенери..

Моят го поръчах в щатите при HTC. Но.. чаках почти два месеца, а първият месец беше "in production" на сайта. На края им написах един гневен е-мейл и ми отговориха, че поръчката ми е била много специфична и изисква време. PDT_Armataz_01_30 Глупости.

Но съм доволен от крайният резултат: 19-та с TLR-2 влиза като по масло и въобще считам това за произведение на кайдексовото изкуство. :D Янките не могат да правят добро оръжие, но в сферата на аксесоарите-кобурите-патроните-дрехите са No1.

Моя има и едно "крило", което застава точно под колана при AIWB носене и така притиска дръжката съвсем плътно до тялото. Не че Г19 има дълга дръжка, но все пак..

Изображениеsuntrust bank around here

В БГ имаме кобури от кайдекс,които не са по лоши и са три пъти по евтини и чакаш три пъти по малко......звъниш в Бургас и действаш,ако нямаш кординати пиши на лични да те свържа с хората....ще останеш доволен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 14:25       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Beer написа:
Искаш да кажеш, че в универсалният на Фобус, влиза ПЛ минито ли ? или това се отнася само до ЧЗтката от снимката....интересува ме за Гльок 17.



Искам да кажа че нося Зиг-а , ведно с пълноразмерния фенер с лазерен целеуказател Olight BALDR в универсалня кобур на Fobus IWBL. Ако ке вярваш, мога да ти го покажа! Евреите са създале един невероятно практичен, НАИСТИНА УНИВЕРСАЛЕН КОБУР ЗА ВЪТРЕШНО НОСЕНЕ!
Иначе Зига с миниатюрното фенерче OLiGHT PL mini, влиза и се носи сощо комфортно. Но, при условие, че с този кобйр става да се носи пълноразмерният с много повече възможности фенер/целеуказател OLIGHT BALDR, няма логика да нося подцевният фенер с по малки възможности.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 14:27       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Beer написа:
Искаш да кажеш, че в универсалният на Фобус, влиза ПЛ минито ли ? или това се отнася само до ЧЗтката от снимката....интересува ме за Гльок 17.

В този кобур на Фобус ще влезе не само PL mini, a и OLIGHT BALDR. От опит ти казвам, личен опит, при това с носене на Sig P226R.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 21:57       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Новият PL MINI 2 600lm.

Най-нов модел презареждаем, компактен оръжеен фенер, който може да бъде прикрепен, към всяка пикатини релса с помоща на уникалната патентована бърза ключалка. Първият подобен модел в света снабден с регулируем крепеж. Позволява използване със суб-компактни оръжия с малка дължина на релсата. Уникален дизайн с тегло едва 73g, подходящ за скрито носене.

https://shop.olight.bg/pistoleten-fener-olight-pl-mini-2-600lm-cheren Черен
Изображение

https://shop.olight.bg/pistoleten-fener-olight-pl-mini-2-600lm-desert-tan Пустинен
Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Малкия ми опит с фенерите е следния:
Олайт мини е супер фенер и пасва идеално на компактни пистолети.
Както писа колега в моя тема, на глок 17 стои като подарен.
Това и беше причината да го продам и да е при друг който да му се радва. Огромно приимущество е начина му на зареждане и вградената батерия. Дето се казва няма аналог. За мини 2 не мога да коментирам. Лично за мен си реших и си поръчах PL2 Valkyrie
Чакам го с нетърпение, в предвид тонове клипове дето изгледах преди да направя тази стъпка.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 23:35       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Delf,
За G17 най-доброто за мен е Olight PL-1 II (450lm). С него пистолета изглежда доста добре. Иначе Olight PL-2 (1200lm) е голям бластер, но и голям туч. За EDC ще е малко тегаво носенето. IMHO

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2019, 09:02       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
То при мен почти всичко е на проба-грешка.
Ще дойде, ще го закача и ще преценя на място.
А за ежедневно ползване мисля че няма да има проблем, има бая място около гъза :D

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2019, 15:25       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 15:59
Мнения: 425
Докато си чакам кобура за Olight MINI (1), който купих миналата седмица излязъл Olight MINI (2)...

Фенерчето свети супер, единствено ми прави впечатление, че лявото "палче" е доста по-твърдно и трудно за натискане от дясното. Нормално ли е това или е свързано с раздвижване ?

Късметът на начинаещия!

Поздрави,


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2019, 08:43       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Мисля, че трябва да са еднакви каро усещане и на натиск, но най-добре да се включи Mr. Olight и да каже!!!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: b5202s, Google [Bot], kcv, Pl.Dimitrov и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer