logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 20:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2016, 08:41       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Beer написа:
Vimpel написа:
Аз не съм чувал някога да е имало друго "устно окръжно", което да насърчава издаването на разрешителни.



Аз чух, че вече има такова окръжно - валидно за районното в Слънчев бряг :D

Мда и за капак има цял кризисен щаб за решаване на проблема, който е казал, че банския костюм включва:
- бронежилетка;
- шапка за плуване от кевлар с вграден визьор от лексан;
- чадър тип "брадва".
По какво се познават които са били на почвка на посоченото место? Нямат почти цял слънчев загар а на определени места, не се оплакват от постоянно потене поради предвижване с черен автомобил с работещ климатроник на 17 градуса.
П.П. Като се замисля тези в Сънито заприличаха на онези в Украйна .... чакай как им казваха .... уф не терминатори ... абе като робокоп ....
П.С. Бедните хорица като нас да се изконсултират дали могат да наемат от ВИП -а тази спринцовка
http://www.guns.bg/Steyr_HS50_50_BMG-ca ... g=&outlet=
и съответните хапчета за нея.
Отиваш при куката и гледаш как горкия спира черния автомобил и съответно иска да направи проверка на документи за самоличност на съответния чиляк с кевларено - керамичен бански и чуваш как онзи се изцепва че личната карта и св. правоуправление на МПС се намират в задното МПС същувременнно онзи за по голям артумент показва макарен с ДНК остатъци от някой с разнородни очи ... виждаш как на пазвантина му се разклащат краката и употребяващ спринцовката с хапче в черното МПС .... ибааа голев акщън фули

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2016, 20:18       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
tconiotconev написа:
Beer написа:
Vimpel написа:
Аз не съм чувал някога да е имало друго "устно окръжно", което да насърчава издаването на разрешителни.



Аз чух, че вече има такова окръжно - валидно за районното в Слънчев бряг :D

Мда и за капак има цял кризисен щаб за решаване на проблема, който е казал, че банския костюм включва:
- бронежилетка;
- шапка за плуване от кевлар с вграден визьор от лексан;
- чадър тип "брадва".
По какво се познават които са били на почвка на посоченото место? Нямат почти цял слънчев загар а на определени места, не се оплакват от постоянно потене поради предвижване с черен автомобил с работещ климатроник на 17 градуса.
П.П. Като се замисля тези в Сънито заприличаха на онези в Украйна .... чакай как им казваха .... уф не терминатори ... абе като робокоп ....
П.С. Бедните хорица като нас да се изконсултират дали могат да наемат от ВИП -а тази спринцовка
http://www.guns.bg/Steyr_HS50_50_BMG-ca ... g=&outlet=
и съответните хапчета за нея.
Отиваш при куката и гледаш как горкия спира черния автомобил и съответно иска да направи проверка на документи за самоличност на съответния чиляк с кевларено - керамичен бански и чуваш как онзи се изцепва че личната карта и св. правоуправление на МПС се намират в задното МПС същувременнно онзи за по голям артумент показва макарен с ДНК остатъци от някой с разнородни очи ... виждаш как на пазвантина му се разклащат краката и употребяващ спринцовката с хапче в черното МПС .... ибааа голев акщън фули


"Колега", след тези цветисти определения, сякаш изречени от люлински контингент, би ли ни информирал в каква професионална сфера се изявяваш с тази лексика и как да те наричаме, без да те обидим, разбира се? :happy:

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2016, 04:32       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
EL KAPITANO написа:

"Колега", след тези цветисти определения, сякаш изречени от люлински контингент, би ли ни информирал в каква професионална сфера се изявяваш с тази лексика и как да те наричаме, без да те обидим, разбира се? :happy:

Това бе за разведряване на обстановката с леки реални насони относмо темата за ЗИГ.
Колега зиг- си е хубав ама нещо от серията Х
П.П. Взеха да ми намирисват краката. Ще си държа по тънкото - сапунеркин

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 15:12       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Дек 2015, 16:54
Мнения: 8
Да напиша малко по темата. Няколко дни след началото на тази тема, си взех П226 втора ръка на много малко изстрели. Дефакто предишния собственик го беше купил около 2 седмици преди аз да взема от него.

До сега не съм имал ядове - понякога стрелям веднъж седмично, понякога веднъж месечно. Редовно почистване и смазване.

Същия търговец, от който се оплаквах в началото на темата сега го чакам за short reset trigger kit. Не могат да кажат цена, нито срок на доставка. Нямали отговор от производителя. Аз не вярвам. От интернет не мога да поръчам за България - други алтернативи имам ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 21:54       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Кой изобщо има права за доставка на пълнители,спусъци и пружини и други законно подменяеми части на Зиг

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2018, 02:36       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2010, 19:28
Мнения: 142
Нека ви разкажа една родна история на един вносител ... Писал въпросния на производителя Х и поискал да направи внос на 10 ( да 10 пушки). Отсреща мълчание. Писал пак. Пак го о ... (свирили). Накрая нашенеца се обадил. Отсреща били безкрайно любезни и му разяснили, че за търговия на дребно има локални магазини. При тях поръчките започвали от 1000 бр за модел.

И още една за друг роден вносител. Заливат го с поръчки за определена пушка. Десетки ще продаде. Той внася само 8 и продава накрая 2. Останалите ги реализира по търговци след години. Защото на пазара имало интерес?!

Та когато има претенции, като на големите пазари, то трябва да има и мащабите на голям пазар.

Доживотната гаранция е химера. Тя е имиджова/маркетингова , но на практика е кухо понятие. Обикновенно е ограничена до 5-20 г в някой мноооооого тънък шрифт. В някоя от безкрайните алинеи на общите условия. От друга страна сите що се скине се оказва консуматив. А това що се счупи е от нормална експлоатация. Сега доживотна ... но вие въртите по 1-200000 патрона на година. Това иде ли, че с покупката на един пищов си осигурявате подмяна приживе? А и обикновено гаранцията е само за първият собственик (не добра практика).

Да не споменавам колко често ганьо се опитва да прекара изстъпления ,като фабричен дефект.

Последно ме прекараха е гаранционна подмяна на клапан, чиито собственик го е пръснал на 300 атм при работни 250.

Идвали са "да погледнем една надрана цев" дали е надрана.
Колко патрона изстреляхте?
Ъ?
Каква група прави и на колко?
Ъ?
Дори и да е надрана, кое точно ви притеснява?
Ъ?

_________________
Явор Тодоров
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2018, 17:13       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
отклонение написа:
Привет,

Аз съм нов, това ми е първи пост.

Добре заварили!

Доколкото знам в европа и северна америка Sig Sauer се предлага с доживотна гаранция. limited, но доживотна.
Тук единствения (за който знам) оторизиран представител ми предлага 1 година с арогантното обяснение, че "доживотна" звучало много депресиращо.

Има ли начин да си взема p226 в моята държава така както я предлагат на запад?
Аз ли бъркам някъде или очакванията са ми прекалено високи?
Ако единствения вариант е 1 година - ще си взема втора ръка, гледам има налични, въпреки, че бях налетял на по-високите модели, ония моряшките :-)

Това не е нищо повече от пазарна уловка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 18:28       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
отклонение написа:
Да напиша малко по темата. Няколко дни след началото на тази тема, си взех П226 втора ръка на много малко изстрели. Дефакто предишния собственик го беше купил около 2 седмици преди аз да взема от него.

До сега не съм имал ядове - понякога стрелям веднъж седмично, понякога веднъж месечно. Редовно почистване и смазване.

Същия търговец, от който се оплаквах в началото на темата сега го чакам за short reset trigger kit. Не могат да кажат цена, нито срок на доставка. Нямали отговор от производителя. Аз не вярвам. От интернет не мога да поръчам за България - други алтернативи имам ли?



Ще има доста да почакаш. От опит ти го казвам!
Твоят П226, с какъв затворен блок е? С щанцован или с фрезован? Наистина, ,,късият" спусък за П226 е чудесна екстра, но по добре се ориентирай, да си купиш и един резервен ремонтен комплект (възвратна пружина, бойна пружина, пружина на декокер, ролл пин, евентуално, ако си с щанцования затворен блок). Не казвам, че редовно ще ти се налага да сменяш консумативите, които визирах, просто е хубаво да ги имаш, защото ВИП-а не винаги поддържат наличности от резервни части и консумативи за пистолетите Sig Sauer. Аз също получих такъв неопределен отговор от ВИП-а, относно за спусъкът с по-къс ход през лятото на 2017г. и просто се отказах. А и не знам дали във ВИП-а вече имат квалифициран оръжеен майстор, който да осъществи замяната.
Те едни фосфоресциращи мерници за Зиг Зауер не внасят, какво остава за другото. Просто пазарът на КНО в България е максимално свит и прекалено малък, за да му пука на кякого за крайния потребител.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer