logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 11:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 17:04       Заглавие:  Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Дек 2015, 16:54
Мнения: 8
Привет,

Аз съм нов, това ми е първи пост.

Добре заварили!

Доколкото знам в европа и северна америка Sig Sauer се предлага с доживотна гаранция. limited, но доживотна.
Тук единствения (за който знам) оторизиран представител ми предлага 1 година с арогантното обяснение, че "доживотна" звучало много депресиращо.

Има ли начин да си взема p226 в моята държава така както я предлагат на запад?
Аз ли бъркам някъде или очакванията са ми прекалено високи?
Ако единствения вариант е 1 година - ще си взема втора ръка, гледам има налични, въпреки, че бях налетял на по-високите модели, ония моряшките :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 18:33       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
Какво ли пък очакваш да се строши в този пищов?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 18:47       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Ми български търгаши - кво очакваш от тях. Вземай втора ръка смело - ако недай боже стане нещо пишеш директно до зиг да ти пратят чарка - то друго освен некоя пружинка надали ще даде фира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 18:50       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
За 226 не ти трябва гаранция, яде всичко и работи всеки път.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 19:02       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
@отклонение: Това, което може да се потроши в зига (пружини, щифтове, винчета) се води консуматив и гаранция за него няма. Така че взимай нов и се не бой. Трябва много да се постараеш, за да счупиш цев/затвор/рама.
Макар че някои тук, във форума, успяха да потрошат не един Макаров, CZ и Glock. За целта обаче трябва наистина зверска експлоатация (изключвам Макаров), за която ако имаш пари, едва ли ще ти пука много за цената на самия пищов и гаранцията му.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 20:47       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Absolut написа:
За целта обаче трябва наистина зверска експлоатация (изключвам Макаров), за която ако имаш пари, едва ли ще ти пука много за цената на самия пищов и гаранцията му.
+1

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 21:35       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Absolut написа:
@отклонение: Това, което може да се потроши в зига (пружини, щифтове, винчета) се води консуматив и гаранция за него няма. Така че взимай нов и се не бой. Трябва много да се постараеш, за да счупиш цев/затвор/рама.
Макар че някои тук, във форума, успяха да потрошат не един Макаров, CZ и Glock. За целта обаче трябва наистина зверска експлоатация (изключвам Макаров), за която ако имаш пари, едва ли ще ти пука много за цената на самия пищов и гаранцията му.


+ 1

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2015, 21:55       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
И аз препоръчвам купуването на чисто нов Зиг.
Някъде през втората половина на миналото десетилетие Зиг имаха редица проблеми с качеството на изработката (особено откакто аутсорсваха част от продукцията в САЩ - каква изненада, нали :P ), и потребителите, особено американските, търсеха оръжия, произведени в по-стари времена.
Доколкото знам, от няколко години вече нямат такива проблеми, и Зиг отново си е Зиг.
А Р226 си е - без коментар :tu: .

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 05:34       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Absolut написа:
@отклонение: Това, което може да се потроши в зига (пружини, щифтове, винчета) се води консуматив и гаранция за него няма.
Именно. Както и при всеки друг пищов.
Vimpel написа:
За 226 не ти трябва гаранция, яде всичко и работи всеки път.
Проверено лично, верно е... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 08:54       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
.38 Super написа:
Absolut написа:
@отклонение: Това, което може да се потроши в зига (пружини, щифтове, винчета) се води консуматив и гаранция за него няма.
Именно. Както и при всеки друг пищов.
Vimpel написа:
За 226 не ти трябва гаранция, яде всичко и работи всеки път.
Проверено лично, верно е... :D

И двамата казват вярно.
Забележка: не дей сменя мерниците на Зиг достатъчно добри са. Установилго с личен опит Vimpel, който премина през вякакви експерименти и се върна на оригинала

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 09:25       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
tconiotconev написа:
Забележка: не дей сменя мерниците на Зиг достатъчно добри са.


Аз счупих задния мерник на едно състезание (моя грешка). Sig смени и двата за $190.

По начало, пищова се гарантира заради дефекти на производителя. Гранцията, в повечето случаи, се уважава за първия притежател след регистрация.

Моя X5 в началото започна само да "додкосва" капсите, след като го чистих в ултразвукова вана. Пратих го (имат преставитество в щата New Hampshire) за $25 пощенски разноски и ми го върнаха безпроблемен. Фактурата само казваше $0. Какво му беше не знам. Сега съм около 7000 изстрела без проблеми.


Beretta, Leupold, Savage са no questions asked. Пращат ти (e-mail) един платен пощенски етикет и готово.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 12:57       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Дек 2015, 16:54
Мнения: 8
Знам, че зиг са сериозна фирма и знам, че 226 е добър продукт, но гаранцията като такава е позицията на производителя, че застава зад продукта си и ако има нещо нередно - го оправя за своя сметка. Не ме интересуват пружини и др. дребни неща, притеснява ме рамата, за която има случаи със сцепени такива. Разбирам и от качествен контрол и от вероятностите на мен да се случи, но все пак не разбирам защо ако производителят я дава - защо търговецът не я дава?

Исках да си взема нов, и бих дал двойно за такава гаранция, но като няма... няма - ще си взема втора ръка.

Благодаря за отговорите!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 13:12       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Дек 2011, 12:37
Мнения: 794
Извинявай, но имам чувството, че не живееш в България :shock:
Да сравняваш поведението на търговец в САЩ и на такъв в България, е напълно несериозно!!! Минаха времената, когато вярвахме, че светът е едно много справедливо място и, че капитализмът ще ни направи като САЩ или Германия. Да не мислиш, че на Зиг много им пука за теб или мен? Най-много могат да ти отговорят с писмо, в което ще ти кажат, че тук си има официален представител и трябва да се обърнеш към него.
Или се примиряваш, че тук никога няма да се оправят нещата или емигрираш - с'est la vie PDT_Armataz_01_30

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 20:54       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Дек 2015, 16:54
Мнения: 8
Кронос, не те познавам, но мисля, че си се примирил с много неща, а не е хубаво така с апатия... те на това разчитат.

Бях за 10 год в друга, много подредена държава, но се върнах... искам децата ми да са Българи...

Ами аз отказвам да стоя с наведена глава и няма да си купя от тях, а пък на Зиг дали им пука те си знаят, не смятам да им пиша. Капитализма има и друга страна - това да гласуваме и с портфейлите си и да можем да споделяме спокойно впечатленията си от търговците ... точно това и смятам да упражня. Но трябва да сме много иначе не става...

Поздрави и се извинявам ако съм засегнал някой, просто исках да се информирам как стоят нещата, а Зиг-а си истинско нещо, но за мен ще е втора ръка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2015, 21:55       Заглавие:  Re: Sig Sauer доживотна гаранция?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
отклонение написа:
...а Зиг-а си истинско нещо, но за мен ще е втора ръка.
С което само ти ще се прекараш. Защото този, от когото ще купиш Зиг втора ръка, после ще отиде с твоите пари пак при същия търговец да си купи ново оръжие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: standart, Шейх Омар и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer