logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 12:58       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
JDredd написа:
ubboto написа:
Охладих го за десетина минути във водата... батерията се напълни и електрониката се съживи - шашава работа!
Това като го четох - изтръпнах :confused: Имай предвид, че така най-лесно се преебава водоустойчивостта. От друга страна пък часовникът ти е издържал жесток тест за водоустойчивост :tu:


И кое е жестокото?
Нещо свързано с нагряване и разширяване и после свиване от студеното или?????

Сапунерките масово седят на 50+ градуса за час,два...после рязко на 19-20....после под душа или директно под вода без проблем,по мои наблюдения.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 13:39       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Старият “рейндж” е минал десетки пъти по тази процедура - зарежда батерията отгоре на чадъра, като после веднага го слагам на ръката и влизам да плувам и да се гмуркам. Проблеми засега с него - зиро!

Новият “рейндж”, да, е с много по-качествена изработка от всяка една моя гледна точка, но е капризен. Прегрее и блокира, ако пържиш повече джипиеса - батерията пада бързо... солара не може да компенсира, и отведнъж ти заминават всички функции... барабар с компаса. И на практика едно Q&Q за 30 кинта ще има повече функции от “джи” за над 1,6K.

Да, много са иновациите, като първият соларен джипиес на часовник... но от “Касио” има още доста да се потрудят, за да доближат надеждността на стария “рейндж”. Който макар и да изглежда като играчка от “Зрънчо” - е неубиваем! Новият модел, въпреки всичките му новости и позитиви - лично за мен си остава паркетно “джи”. На плажа вече не го вземам, а камо ли да разчиташ на него в някоя далеч по-сурова и неблагоприятна обстановка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 14:40       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Deviant написа:
slaf4u написа:
Един такъв въпрос - искам да си сменя стъклото на Rangemaster-a (GW9400). Днес бях в Бургас с надеждата, че там има 2 магазина на Casio и би следвало да могат да го поръчат - тръни и глогини или не им се занимава или не знаят какво ида направят.
Имате ли идея къде, как, колко?

Е, ти за една малка точица ли вдигаш олелия...


Не, просто има неща на които държа. Както споменах точката е н'яква-никва но като знам че е там ме дразни.Изображение

Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 14:52       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ken6iro написа:
JDredd написа:
ubboto написа:
Охладих го за десетина минути във водата... батерията се напълни и електрониката се съживи - шашава работа!
Това като го четох - изтръпнах :confused: Имай предвид, че така най-лесно се преебава водоустойчивостта. От друга страна пък часовникът ти е издържал жесток тест за водоустойчивост :tu:


И кое е жестокото?
Нещо свързано с нагряване и разширяване и после свиване от студеното или?????
Да. Като във въздушна среда този термичен шок не е толкова остър, тъй като въздухът не предразполага към кой знае какъв бърз топлообмен. Обаче нагрят часовник поставен в студена вода прави много бърз топлообмен с нея и "засмуква". Това с най-страшна сила важи за металните каси.

ken6iro написа:
Сапунерките масово седят на 50+ градуса за час,два...после рязко на 19-20....после под душа или директно под вода без проблем,по мои наблюдения.
Тук обаче да разграничим малко нещата: на 50+ градуса, но на нечия ръка, или ей така просто оставен някъде на слънце? Защото поставен на ръка прави топлообмен с кожата чрез металния си заден капак и реално не се загрява много над външната телесна температура. Така или иначе това, което описваш, си е много добро представяне на въпросните сапунерки.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 14:56       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
slaf4u написа:
Не, просто има неща на които държа. Както споменах точката е н'яква-никва но като знам че е там ме дразни.
Аз на твое място не бих се занимавал. Девиантният е прав - ще намериш стъкло, но майсторът ще ти го окепази и после ще съжаляваш.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 13:41       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
JDredd написа:
slaf4u написа:
Не, просто има неща на които държа. Както споменах точката е н'яква-никва но като знам че е там ме дразни.
Аз на твое място не бих се занимавал. Девиантният е прав - ще намериш стъкло, но майсторът ще ти го окепази и после ще съжаляваш.


Тъй! Дължа извинение на хоровете от Касио Бургас. Човека се обади и каза, че може да поръча стъкло и ще ми струва 70лв. + монтажа за който има гаранция. Ще се възползвам, и след това ще ви обадя впечатления.
По-Здрави!

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 15:33       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
slaf4u написа:
JDredd написа:
slaf4u написа:
Не, просто има неща на които държа. Както споменах точката е н'яква-никва но като знам че е там ме дразни.
Аз на твое място не бих се занимавал. Девиантният е прав - ще намериш стъкло, но майсторът ще ти го окепази и после ще съжаляваш.


Тъй! Дължа извинение на хоровете от Касио Бургас. Човека се обади и каза, че може да поръча стъкло и ще ми струва 70лв. + монтажа за който има гаранция. Ще се възползвам, и след това ще ви обадя впечатления.
По-Здрави!

Успех!! Резултата ще го видиш Октомври, Ноември месец, като си изкараш ръката за минута през прозореца на колата, докато се движи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 19:55       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Затова отдавна спрях с безплатните съвети :oops: Дай Боже да ме опровергае животът!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2019, 22:49       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Аз на твое място не бих се занимавал. Девиантният е прав - ще намериш стъкло, но майсторът ще ти го окепази и после ще съжаляваш.

Сори, но апокалиптичното ми иде малко вповечко! Като се видим, ще ти покажа "джи-то" като на slaf4u, поне 20 пъти печено с часове отгоре на чадъра на плажа, и после веднага сложено на ръката - и плуване, и гмуркане. Е, ще изчакам все пак до октомври, ноември... да го изкарам от прозореца на колата от движение. Ако е засмукало нещо водица - да се види от вътрешната страна на стъклото. :DD

Та, ако може безплатно да разясните… смяната на стъклото безвъзвратно нещо прецаква херметизацията, или нещо друго? Това някакво правило ли е, или часовникарите по нашите географски ширини не ги бива в смяната на стъкла на "джи-та"? Лично видяхте по подобен начин прецакано точно такова "джи", или правите аналогия с други марки/ системи?

Slaf4u иначе го разбирам прекрасно, "кейса" е доста по-мек от този на новия "рейндж"... назъби се много грозно при лек сблъсък с касата на вратата… и за колекцията, направо си купих нов часовник. :D А този "с историята" - замина към друг собственик.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 00:09       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ubboto написа:
Сори, но апокалиптичното ми иде малко вповечко! Като се видим, ще ти покажа "джи-то" като на slaf4u, поне 20 пъти печено с часове отгоре на чадъра на плажа, и после веднага сложено на ръката - и плуване, и гмуркане. Е, ще изчакам все пак до октомври, ноември... за да го изкарам от прозореца на колата от движение. Ако е засмукало нещо водица - да се види от вътрешната страна на стъклото.
Добре.

ubboto написа:
Та, ако може безплатно да разясните… смяната на стъклото безвъзвратно нещо прецаква херметизацията, или нещо друго?
Да го кажем така: смяната на стъклото не е силно конструктивно заложена при проектирането на тези машини. Наличието на соларен панел също допълнително усложнява конструкцията и затруднява евентуалната смяна на стъкло.
ubboto написа:
Това някакво правило ли е, или часовникарите по нашите географски ширини не ги бива в смяната на стъкла на "джи-та"?
Тази манипулация крие голям риск от последваща невъзможност за добра херметизация и обикновено с нея се захващат такива, които или не са много наясно какъв риск поемат, или такива, дето действат на принципа "клиент не изпускам". И в двата случая имаме силно изразен елемент на алеаторност на престацията на часовникаря.

ubboto написа:
Лично видяхте по подобен начин прецакано точно такова "джи", или правите аналогия с други марки/ системи?
Точно такова джи прецакано не съм виждал, но съм виждал поне 10 други джита прецакани от бъркане вътре. Колкото до други марки и системи - там случките са в пъти повече.

Водим от горното и отчитайки крайната маловажност на проблема на slaf4u прецених, че рискът от евентуална разхерметизация на часовника в случая не е оправдан. В този смисъл беше и съветът ми.

Отделно от гореказаното искам да споделя, че доколкото познавам slaf4u - аз от самото начало знаех, че той щеше да доведе идеята си до край, па ако ще и в един момент той сам да си смени стъклото. На всички нас са добре известни постиженията му в ъпгрейда на Аркус, та няма какво да го мислим един джи-шок. Затова и съветът ми беше по-скоро към read-only потребителите на този форум.

Естествено е да има хора на друго мнение. То затова е и форумът - да се обменят мнения: аз казвам избягвайте термичния шок, ти казваш грейте ги до разтапяне и после бегом във водата. Но нека всеки сам да реши кого да слуша: друго ако не - най-малкото после ще знае на кого да се сърди :D

И както казват моите американски колеги: I rest my case.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 00:34       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Естествено е да има хора на друго мнение. То затова е и форумът - да се обменят мнения: аз казвам избягвайте термичния шок, ти казваш грейте ги до разтапяне и после бегом във водата.

Не, не казвам такова нещо! Просто споделям, че "рейнджа" като на slaf4u, който и аз имам - въпросният термичен шок не го бърка особено. Засега. Наесен - ще видим. От прозореца на колата. Виж, за новия "рейндж" съветвам въобще да не се оставя на слънце свален от ръката, щото се бъгва за по-малко от час, и електрониката му блокира. А да се гмурна с него веднага на студено - не смея. Мисълта ми е, че от "джи" до "джи" - разликата може да бъде от земята до небето.

JDredd написа:
Водим от горното и отчитайки крайната маловажност на проблема на slaf4u прецених, че рискът от евентуална разхерметизация на часовника в случая не е оправдан.

То като се свали стъклото, херметизацията така или иначе не заминава ли? А вече как отново да се затвори така, че херметизацията пак да е на ниво - това вече не знам. Но тези, които се заемат с подобни специфични операции - би трябвало да се наясно.

Тук споменават като вариант - полиране:

https://forums.watchuseek.com/f17/range ... 05786.html

И ако дефектът е малък - си струва да се опита, мисля. Пак от някой, които разбира какво прави, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 06:10       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
На есен в твоя случай Убо, може да няма проблеми, не съм казвал нищо за твоя случай. Има разни ги замразяват във фризери, други ги прегазват с коли, трети ги посрещат с бейзболна бата, и те все си работят. Но това са си изцяло ваши извращения. Механизма на джи няма нищо общо с раздуването на касата, панела отгоре си се сменя по всяко време. Сърцевината обаче си върви капсолована. Дред обясни всичко точно и подробно. Ако знаеш по нашите ширини какви часовнккари има..чудо! Ама официалните сервизи са по-вашите ширини, а само като зная какви индивиди работят там и кой в София до скоро беше за Касио и ме облива студена пот, не задруго, а защото съм ги ползвал. Общо взето на където си тръгнал аз от там идвам. И като казвам, че риска за смяна на стъкло не е оправдан за някаква си точка, която другия месец ще е пак на стъклото, означава че не е оправдам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 11:02       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Deviant написа:
Сърцевината обаче си върви капсолована.

Моето извращение се дължи на незнание - признавам. От Дреда за първи път чух, че не е окей този термичен шок. И новия "рейндж" въобще повече няма да го свалям от ръката на слънце, камо ли да го топя в студена вода след това - за което, благодаря за инфото! Впрочем снощи го оставих да се дозареди с кабела, че батерията беше паднала с едно деление, а като падне с две деления/ от общо четири - във всеки един момент може да ти светне основният екран, и да ти изключи достъпа до всички останали функции. Та, забравих го на кабела за няколко часа, и като го свалих - индикаторът за батерията мигаше, отново без достъп до функциите, като сам се оправи след 5-10 минути. Изгасне ли светкавица, която индикира процес на зареждане - е хубаво веднага да се маха от кабела. А това за мен вече е не просто паркетно "джи", ами въобще не може да се нарече "джи". Иначе, да, забавно е да му актуализираш софтуера през телефона, да му ръчкаш всички функции на джипиеса и да прехвърляш данните на телефона, но да не знаеш дали няма да ти каталяса в някой важен или напечен момент - не, мерси! Кейс-батерия на айфона, и ти иде по-надежден вариант от "джи"-то - ако искаш. Отделно от това, часовникът се вързва доста по-бавно и трудно към сателитите.

На стария "рейндж" пък кейса е от някакъв много мек полимер, и ако не го пазиш - за нула време става на гъз! Чукнах го неволно на касата на вратата - и се получи такава вдлъбнатина, която и при Q&Q щеше да е само незначителна резка по пластмаската. Надписът на черния вариант се олющи от само себе си, стъклото на зеления и аз бях го драснал леко… та, кел файда, че сърцевината е неубивама, при условие че външно е със сумати забележки. И slaf4u като му смени стъклото - и той вече повече ще го пази, което хич не се вързва с концепцията/ философията на "джи". На новия "рейндж" безела е метален, а защитният полимер - доста по-твърд и дуракоустойчив. Но пък електрониката му още не е на ниво за "джи".

И по въпроса, тази сърцевина като се разкапсулова - въобще възможно ли е отново да се херметизира на ниво при условия, различни от заводските? С чука и менгемето, каквото инфо и снимки циркулират по чуждите часовникарски форуми, нещо хич не ми вдъхва доверие. И колкото и да е добър майсторът, едва ли ще успее да го докара по прецизност като робота от завода.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 11:51       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Аз съм имал няколко Джи-та и няколко Luminox-а. И това от снимката се застоя най-дълго можеби 4 та година започва. Гордея се със всяка една драскотина, защото съм го цанил за работен. При джи шока няма часовникарска индустрия, там е маркетинг. Като дъвките Орбит, кеф ти зелена, кеф ти с диня, кеф ти от 80 ст. кет ти от 2 лв. Предния ми джи шок фабрично си пускаше вода, 600 лв. цена в сайта, няма оправия..изпотява се и това е.. Затова съм разбрал, че един джи шок работи ли правилно и няма изпотяване не го сменям. Защото влизам в тежки размисли защо нещо струва 1000 не работи. Скоро ще си взема един рендж защото ми харесва, но не от тоя смарт часовник, защото мисля да захвърля малко стеелките. Новите материали не са като старите, разчитат на автърмаркет кейсове и каишки. Но идеята джи шок да бъде нещо различно от часовник за терен е силно грешна. Лек удобен, устойчив на условия, показващ на един дисплей всичко което е нужно на тъмно и светло..това е. Голяма част от майсторите са немарливи. Всеки себеуважаващ се часовникар който разбира си отваря ателие и работи за себе си. А по официалните сервизи са останали едни които се учат на часовника ти, разбира се има изключения. Та след като касио са далеч от часовникарската индустрия, кой мислиш че им подържа часовниците.. Всяко едно отваряне на капака е рисково за водоустойчивостта,затова са хубави соларите, че поне знаеш 10 г. няма да го отваря никой. След отваряне, задължително се смазва с грез уплътнението преди затваряне, но не ги ебе майсторите и ги мързи. Колко прещипани уплътнения съм виждал, а при смяна се слага каквото има, а не оригинални за модела..всякакви изврашения. Всичко е ооръчва от китай. Почти съм сигурен че на колегата новото стъкло няма да е оригинално от касио, а рязано някъде в бургас, или поръчано от китай. Аз за 4 болта на джи чаках един месец поръчка, от официален птедставител. Значи нямат 4 болчета да ти завие капака резервни.. А ако изтърве някое по времв на работа какво ти слага.. Има майстори които ще го сменят но си има тнкости. Добрия часовникар е като добрия крадец, влиза и излиза без да остави следи. Lunimox Recon е също доста приличен за работа часовник.


Прикачени файлове:
IMG_20190731_122403.jpg
IMG_20190731_122403.jpg [ 1.55 MiB | Прегледано 7793 пъти ]
IMG_20190729_194853_124.jpg
IMG_20190729_194853_124.jpg [ 915.77 KiB | Прегледано 7793 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 11:57       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Яка котка

Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer