logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 18:40       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
аз съм се огледал и у един "мъдмастър", но ще изчакам да си сложа новия "рейнджмен" на ръката, за да реша кой да го бъде.
От къде мислиш да го купуваш?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 19:49       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
От къде мислиш да го купуваш?

Изображение


Зависи от отстъпката, до която успея да се докопам. С добра отстъпка тук ти идва все дно си го поръчваш отвън.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 21:31       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Титанови каса и верижка, стъкло от куполовиден сапфир с антирефлексно покритие, соларно захранване, радиосверяване 2 аларми и различни режими на работа на LCD дисплейчетата. Не му ползвам единствено UTC циферблата, ама пък колко е красив, а?

Честито! Да, готин е! Иначе ако отпадне новият "рейнджмен" /нещо не ме накефи на живо или как ми стои на ръката/ - следващият проект ще е този:
https://timer.bg/edox-38002-tin-no?utm_ ... ntent=dnmc

... моето субективно възприятие за красота. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 21:52       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
JDredd написа:
ubboto написа:
аз съм се огледал и у един "мъдмастър", но ще изчакам да си сложа новия "рейнджмен" на ръката, за да реша кой да го бъде.
От къде мислиш да го купуваш?

Има два модела на MudMaster:
1) GG1000 (който притежавам)
2) GWG1000 (който исках да закупя, но вместо него заприходих Garmin Fenix3 HR Sapphire Edition + Titanium Band)

За кой от двата говориш?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 21:59       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Rotkod написа:
За кой от двата говориш?

GWG-1000, този с жълтата каишка на снимката по-горе. Само вариантът с жълтото ме кефи на този модел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2018, 08:32       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
ubboto написа:
Rotkod написа:
За кой от двата говориш?

GWG-1000, този с жълтата каишка на снимката по-горе. Само вариантът с жълтото ме кефи на този модел.

Красавец е аха. Не четох подробно цялата тема, но повечето модели g-shock са достатъчно надеждни на удари, откати, гмуркане и какво ли не.
Доказали са се, аз лично си взех g-shock. С тениски не се усеща, но да се има предвид че тези "водомери" не са много удобни с някои якета заради обема :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2018, 10:43       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Подбитост по протектора на произволно избран "рейнджмен", пуснат в продажба в olx.bg :

Изображение


Като такива следи остават при някакви съвсем нормални/ неволни удари... като в касата на вратата, примерно. Което именно, ми се струва ненормално/ неприемливо за часовник от такъв клас/ ценови диапазон.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 21:01       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
От покупката на Касио с висотомер, базиран на барометричен датчик, ме спаси преди години един приятел, който ми подари джобно ножче Викторинокс с висотомер. Разбрах, че тая работа с барометричния датчик е пълен ташак. Виж ако се комбинира с GPS приемник - това би следвало да е друга бира, но нямам идея как е в действителност.

От приятел в мрежата, с когото си комуникирам:

Изображение

Като от снимката излиза, че трябва да се е гмурнал/ потопил на 19 метра дълбочина, но нещо не ми изглежда да е така. С повечко спътници едновременно било хубаво да се свърже часовникът, за да са ти верни показателите, хахаха!

Иначе часовник за ендоморфи и мезоморфи с плътни костни структури, като ако ще си взема и такъв "рейнджмен" - то ще е е предимно затова, да ми завиждат пичовете с по-фините и изящни китки и нежни ръчички, хахаха! Старият "рейнджмен" даже ми малее една идея, така че този ще ми дойде тамън, мислим. Но, произведен в Япония... без да може на практика да се носи от японци, хахаха! При всички положения обаче, реална цена с оглед на наличните функции - $500 максимум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 13:54       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
ubboto написа:
следващият проект ще е този:
https://timer.bg/edox-38002-tin-no?utm_ ... ntent=dnmc


Понеже и на мен ми хереса..поразпитах.. точно този Edox е модел 2014 и го няма никъде.. със същия модул има други модели от серията
https://timer.bg/edox-38001-tinbu1-buib1
Взех си един такъв, не от БГ, разбира се.. ще пиша, като го понося дали си струва парите..

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 15:27       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Много зависи какво имаш предвид под "да си струва парите" PDT_Armataz_01_21

Масовите швейцарски часовници отдавна не са това, което бяха. Преди повече от 20-25 години нещата в този бранш се обърнаха или на печалбарство, или на отчаяни опити устата да се държи над водата в този наистина тежко конкурентен пазар. Знаете - изменяха се правила относно що е то "Swiss made" за да се прави outsourcing в Китай (който се и прави, при това доста брутално) и т.н. Отделно, както каза и moderna по-горе, часовникът отдавна не е измервателен уред за време и часовници се носят по всякакви други причини, но не и за да се знае колко е часът. В този ред на мисли всичко над Casio FW-91 за 13-15 долара не си струва парите, защото цената му е 90+% принадена стойност: при на бате Геле Mudmaster-a часовник слязъл от поточната линия за 15-тина лева се продава за 1000 лева, а при този Edox часовник слязъл от поточната линия за 100-тина лева се продава за 2500 лева. От тук нататък иде доколко сме склонни на уплътним тази много вярна приказка "Кеф цена няма".

На фона на масовото "швейцарско" конкретният Edox е едно по-непокварено островче на авторството в часовникарската конструкторска мисъл, доколкото неговият калибър Edox Cal. 38 е доработка на донякъде уникалния SW 300 DUBOIS-DÉPRAZ 312, който пък е доработка на ЕТА 2892 и айдеее - пак стигнахме до ширпотребата... Но поне си е техен - бърничкат из него точно в Швейцария - спор няма. Не е като само да сглобяват нещо от готова каса, калибър, стрелки и прочие "едри"елементи на часовника.

Та не знам, пичове... Аз винаги съм се кефел на хора, които се кефят на механики, защото аз самият не мога. Толкова фини части вътре и толкова много, а му дават +/- 22 секунди на ден. То и Casio FW-91 е +/- 22 секунди, ама годишно :shock: Па едното 15 долара, с другото - 1500 PDT_Armataz_01_30

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2018, 22:34       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Лейдис ънд джентълмен, да Ви представя новия "рейнджмън" - часовникът, който кара останалите "джишоци" да изглеждат като играчки от "Зрънчо" /с изключение на "фрогмъна"... най-новият много кефи/. Та, ако мога да го определя "рейнджмъна" с две думи, то те са... МАСИВНО и КРАСИВО КАЧЕСТВО!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Метален безел с протектор отгоре, който няма нищо общо като материал с този на по-стария "рейндж"; масивни и красиви бутони; карбонова каишка; алтиметърът ти се сверява от сателит, а на чрез барометричен датчик като при по-стария модел; навигацията още не съм я разцъкал по-сериозно; на кунка близо 21 сантиметра стои добре... но на някой по-кльощав китаец и на крака ще му е голям. Та, "рейнджмъна" взе преднина пред "Феникс-5" на Гармин при мен, щото "гармина" ми стои на ръката малко като подарен. И като изключим размерите, които правят новият "рейнджмън" неподходящ за хора с по-малки китки и фини ръчичики... "Касио" като цяло са свършили много добра работа в правилната посока с това ново "смартче". Зарежда се соларно, като има и опция за зареждане с кабел, в случай че го пържиш твърде дълго GPS -a. И като цяло новият "рейндж" е не просто различен от стария модел, ами между двата часовника, освен името - на практика няма почти нищо друго общо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 00:02       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Е тука изби рибата вече! Честито от мене и само радост да ти носи!
Чак се чудя дали да не скоча и аз с един такъв :confused:
Обаче размерът вярно си е за вземане под внимание. Като се видим - ще ми дадеш ли да го понося 1-2 минути да видя как е? Че и теглото му не е за подценяване. Аз с тези титани и сапфири много се разглезих откъм тегло PDT_Armataz_01_30
Чета му страничката в Касио: керамика, въглерод и сапфир - няма лабаво. Браво!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 00:21       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
А като сме тръгнали на хвалба - да се похваля и аз.
От 2 години си търся евтин часовник с тритиеви ампули за да ми е на ръката докато спя. Аз рядко се будя, но пък събудя ли се - имам винаги остра нужда да знам колко е часът.
Пробвах с различни осветления - хубаво, ама изисква и участието на другата ръка. Пробвах автоматично осветление на джишока, дето се пали от г-сензора - изяжда батерията, щото като мърдам - пали лампите без нужда... Дълбоко в себе си знаех, че тритият ще реши проблема, но ебаси цените вдига този пуст тритий :evil:

Но накрая ми излезе късмета :armed: Преглътнах цвят, тегло, материали, марка и всичко заради цената :confused:

Да не се смеете сега, но взех си това:

Изображение

Обаче нощно време виждате това:

Изображение

Чак ме напъва да си слагам аларма на телефона нейде за през нощта да ме буди, че да му се радвам :P

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 21:54       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Обаче размерът вярно си е за вземане под внимание. Като се видим - ще ми дадеш ли да го понося 1-2 минути да видя как е?

Грижата ти е сирак... така ляга на китка 20,5 сантиметра... за да ми стои свободно, закопчан на предпоследните дупки:

Изображение


На китка 17-18 сантиметра, обаче… не мисля че ще стои много добре. Та, задължително трябва предварително да се пробва как ще ти легне на ръката. Иначе за мен лично… първият лачен и така да се каже мъжки "джишок"... до новия "рейндж"... 90% от останалите "джита" ми стоят като играчки от "Зрънчо"... и като визия... и като изработка/ качество на вложените материали.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 23:50       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
При мене драмата е, че противно на останалата част от телесната ми структура, китката ми е 19 см. Ни от големите, ни от малките. И страхотни часовници 38-40 мм ми стоят като бирени капачки или в добрия случай - като раздадени, а 48-50 мм - като водомер. Забелязал съм, че от значение също така са дебелината и извивката на лъговете, та затова проба му е майката.

Инак си мра за високотехнологични часовници, а този кърти мивки в това отношение :tu:

И да, в сравнение с него - сегашния ми G-Shock верно е като от Зрънчо:

Изображение
(в ляво е моят, а в дясно - на сина ми)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer