logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 22:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2016, 10:25       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
rpg22 написа:
Най тактикуул за мен е джобният часовник, все тая какъв. Шансовете да го строшите са драматично по-малки, не пречи на ръката, а не мисля, че 2-те секунди да видиш часа ще те забавят за каквото и да било.
Като цяло за мен часовника премина към аксесоарите за красота, не за функционалност. В града часа го пише навсякъде-в колата, в рейса, по сгради. Извън града си гледам слънцето, не мисля да координирам артилерия, че да ми трябва чак такава точност. Отделно всеки си има телефон, там пак го има.


Има хора, които мислят с Главата си. Горната !

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2016, 00:11       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ubboto написа:
Deviant написа:
А за Джи-то какво да ти кажа- Mudman, Rangeman, Frogman, Mudmaster са все ТОП в тактилулаааа. Нямат блясъка на Протрека, но се забелязват от когото трябва и отиват там където другите немогат...
От месец и половина носене - тотално разочарование от Джи-то! Корпусът или базелът там за мен е пълен боклук! Още при първия неволен, малко по-сериозен сблъсък с чуждо твърдо тяло - по-сериозен, но в никакъв случай не брутален - на корпуса остана следа, все едно куче го е дъвкало! Да го бяха направили от някаква по-твърда гума поне, а не от такъв полимер-недоразумение! Едно "ку-ку" за 30 лв., което е видяло в пъти повече - има по-малки следи от употреба. А и частите на "Джи Шока" са ебати модерните пари! Както и да е, вземам му нов корпус, щото този в този му вид ужасно дразни, и го паркирам при паркетните часовници - нещо, което ни най-малко не съм очаквал от прехваления "Rangeman".


За протокола само да попитам - за модела Rangeman GW-9400CMJ-3ER ли иде реч, че тук споря с един приятел, който твърди, че минералът на този модел е недраскаем...

поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 07:19       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
В последно време се улавям, че вместо оръжия/ стрелби - разглеждам предимно и само часовници. И докато ще оставя на уважаемия Дред да разтълкува този "психичен феномен" или "психично отклонение" - да обърнем внимание на новия "Rangeman" GPR-B1000 на CASIO.


По-старият модел - Rangeman GW-9400, в общи линии за нищо не става. Висотомерът е вързан към датчика за атмосферното налягане, като показанията ти за надморска височина се променят/ зависят от времето /на изкачване иначе показва точно/; два еднакви "рейнджмена" /понеже имам и черния и зеления/ сложени един до друг - пък показват различни стойности на атмосферното налягане, а да ги наглася да покажат една и съща или поне идентична надморска височина - е невъзможно! Макар че е "джи шок", полимерният корпус се драска/ назъбва много лесно, и часовникът започва да ми стои грозно! И по двата мои "рейнджмена" има следи по корпуса, въпреки че гледам да ги пазя като очите си. Удар, какъвто видях да отнесе уж кекавия Garmin Fenix 5 - "джи шока" отиваше директно или на нов протектор на корпуса, или на утеха, че това са ти "белези от славни битки".


Casio G-SHOCK RANGEMAN Solar-Assisted GPS Navigation GPR-B1000-1JR, демек новият "рейнджмен" го дават със соларно асистиран GPS, като показанията за надморската височина вече би трябвало да са ти точни; голям часовник, но с малък екран; за тези пари ще си вземеш последен модел "Гармин" с топографска карта, и може би най-голямата специфична особеност - това е много голям часовник! На малка ръчичка стои по-зле от водомер на тръба:





Което е супер за мен, щото с моите китки от над 20 сантиметра - часовник с диаметър на корпуса под 45/ 50 милиметра ми стои като подарен. Като тук говорим за корпус от 58 милиметра! Сега, за цената - струва ли новият "рейнджмен" $930?
https://www.amazon.com/Casio-RANGEMAN-S ... eature_div


Лично за мен - определено не! Да не говорим, че CASIO мафията в Бг-то ще го пусне на нашия пазар на едно 2,300 лева най-малкото. Ще се купува ли и този "рейнджмен" - определено да!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 08:34       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
https://www.giulian.bg/casio-gpr-b1000-1er
Далеч си от тези 2300 лева.
А и това си е смарт часовник към които нямам влечение.
По отношения на стария модел съм изключително доволен.
Алтиметъра работи супер след калибровка.
Компаса също.
Свалял съм го на 10 метра дълбочина и никакъв проблем.
Китката ми е 22 сантиметра и точно този ми стои добре.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 08:53       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
delf написа:
Далеч си от тези 2300 лева.
:tu:, нищо че още не го водят наличен.

delf написа:
А и това си е смарт часовник.
Категорично не съм съгласен.

delf написа:
Алтиметъра работи супер след калибровка.
И как я правиш/ постигаш тази калибровка?! Разликата в атмосферното налягане при мен ВИНАГИ води до отчитането на различни стойности на надморската височина и при двата часовника. Отделно от това, 3 хектопаскала средно е разликата в показанията между зеления и черния "рейнджмен" /при черния показателите са по-високи/ - всичко това на базата на фабричните настройки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 09:39       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Колкото хора, толкова и мнения.
Алтиметъра няма как да ти покаже точната надморска височина, има достатъчно информация в нета. Отчита изкачване от точка А до точка Б.
На съответното ниво може да въведеш данни за надморска височина които се вземат от карта или др. Така е по книжка и данни от Интернет.
А специално за мен най важен е субективния елемент - харесва ми, не ми харесва.
Както е писано по горе, часа можем за го видим навсякъде. ...все пак живеем в 21 век. Часовника се превърна в моден аксесоар...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 19:10       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Показанията за атмосферното налягане от днес при двата "рейнджмена" - фабрична калибровка:

Изображение


Надморската височина:

Изображение


Зеленият е занулен лятото на морския бряг, с вода до глезените. И като тръгне да се разваля времето - на същото място, пак с вода до глезенчетата - според показанията от алтиметъра - би трябвало да съм се гмурнал на 15 метра дълбочина. Като именно тези разминавания и налучквания не би трябвало да ги има при новия "рейнджмен", тъй като сверяването ще става през GPS. Като новото тук е именно соларно зарежданият GPS. Смартфона ще ти "умре" за два-три дни, "гармина" не знам колко ще изкара при постоянно включен GPS, но едва ли ще е много повече. А "рейнджмена" требе само да го пече слънцето, като я има опцията и за дозареждане с кабел. Сега, дали на някой ще му потрябва всичко това в реала - едва ли. Но гледах по "Дискавъри" за английски рейнджър по време на войната в Ирак, който от Ирак до Сирия, десетина дни пешачи през пустинята, ориентира се по слънцето и пр. Така че идеята на новия "рейнджмен" определено кефи, а за изпълнението на японците - ще видим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 19:43       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Първият ми зелен "рейнджмен", след тримесечна компания в екстремните ми занимания:

Изображение


Протекторът стана на гъз за отрицателно време; по стъклото, под малко по-различен ъгъл, могат да се видят драскотини по уж недраскаемото стъкло; като тогава реших, че ще ми е по-на сметка да го продам този и да си купя нов зелен "рейнджмен" /този на снимките от по-горния ми пост - много пазен след това/, вместо да си поръчвам и да чакам отвън нов протектор и каишка.


Черният "рейнджмен", също много пазен и много малко носен:

Изображение


Ясно може да се види как на буквите "C" и "K" се е олющило покритието като за часовник, купен от оторозиран дилър, на цена в търговската мрежа от 589 лв. - не мисля за нормално качеството на протектора да е съизмеримо, ако не и по-ниско от това на китаските реплики за $15. Иначе и аз много си харесвам часовниците, като тук целта ми е просто да споделя плюсовете и минусите им така, както аз субективно ги виждам. Както и да отворим тема за новия модел на Rangeman .

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 22:08       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Лично аз, не робувам на вещи, а се забавлявам с тях.
Това включва и часовника ми. Разбира се че парите които струва са от значение.
Според мен за парите си е добре.
Xiaomi Huami Amazfit 2 Amazfit Stratos Pace 2 Smart Watch with GPS Xiaomi Watches PPG Heart Rate Monitor Firstbeat VO2max
http://s.aliexpress.com/E77vMNvE?fromSns=Copy to Clipboard
Ето и смарт вариянт който ще засрами доста маркови такива.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 23:32       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
ubboto написа:
В последно време се улавям, че вместо оръжия/ стрелби - разглеждам предимно и само часовници. И докато ще оставя на уважаемия Дред да разтълкува този "психичен феномен" или "психично отклонение" - да обърнем внимание на новия "Rangeman" GPR-B1000 на CASIO.
Ох, де да можех да го разтълкувам.... Мислил съм много по въпроса. Мен часовниците ме влекат от съвсем малък, но впоследствие с годините разбрах, че страстта към часовниците е всъщност част от един по-голям фетиш: кефят ме всякакъв вид измервателни уреди: барометри, хигрометри, термометри, шублери, хронометри и прочие. Просто часовникът се явява най-използваният измервателен уред.

Кое кара часовниците да работят не ме вълнува чак толкова много. За мене часовникът е комбинация от точност, здравина и красота. В последните години си паднах на онази работа с радиосверяемите машини, а когато преди 2 години сложих и на ръката си такъв - може да се каже, че построих комунизма. Има някаква перверзна тръпка да носиш атомен часовник. Никъде не ти трябва такава точност, но си е кеф да знаеш, че от твоя по-точен няма. Колкото твоя - да, но по-точен - не. Предполагам е нещо подобно като да караш джип в града - никаква файда от високата му проходимост, ама ей тъй готско е като знаеш какво може машината.

Ето ми я и последната придобивка:
Изображение
Титанови каса и верижка, стъкло от куполовиден сапфир с антирефлексно покритие, соларно захранване, радиосверяване 2 аларми и различни режими на работа на LCD дисплейчетата. Не му ползвам единствено UTC циферблата, ама пък колко е красив, а?

От покупката на Касио с висотомер, базиран на барометричен датчик, ме спаси преди години един приятел, който ми подари джобно ножче Викторинокс с висотомер. Разбрах, че тая работа с барометричния датчик е пълен ташак. Виж ако се комбинира с GPS приемник - това би следвало да е друга бира, но нямам идея как е в действителност - просто против религията ми е да дам за найлонов часовник пари над стойността на едно Жигули на старо. Затова и моите закачки с G-Shock са ей тези:

Изображение

Първия ми беше този отдясно (има всяка възможна часовникова функция, за която може да се сети човек), но го подарих на сина си, защото взех да недовиждам, като за себе си купих този отляво. Той па ми е страшно удобен за съдийстване по IPSC стрелби. И двата са соларни и радиосверяеми.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 23:56       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
Мен часовниците ме влекат от съвсем малък, но впоследствие с годините разбрах, че страстта към часовниците е всъщност част от един по-голям фетиш: кефят ме всякакъв вид измервателни уреди: барометри, хигрометри, термометри, шублери, хронометри и прочие. Просто часовникът се явява най-използваният измервателен уред.

BP-120 на CASIO, закупен от мен чисто нов през далечната 1997-а:

Изображение,

...носен и малтретиран през годините жестоко, който продължава плашещо точно да измерва време, пулс и кръвно налягане. Кръвното се калибрира само за един човек - мериш си го с апарат, вкарваш изходните данни от пулса и кръвното в часовника - и оттам насетне е той.

Като на тази база си помислих, че "джи шока" би трябвало да е неубиваем. Да, може и наистина да е така, на кел файда от това, щом протекорът на безела се нащърбва/ жули/ лющи толкова лесно?!?! Да, часовникът иначе си работи, на при условие че вече е заприличал буквално на гъз - лично мен нещо хич не ме кефи да си го сложа на ръката, независимо от повода и обстоятелствата. И въпреки че вече пазя "джи шоците" си все едно са паркетни часовници - следи от употреба отново не липсват! А ако не мислиш да им робуваш/ пазиш - ще ти трябват повечко резервни протектори:
https://www.amazon.com/Genuine-Casio-Re ... eman+bezel

... в случай че не те дразни факта, че часовникът вече ти изглежда така, все едно куче го е дъвкало. Часовник над $200 с качество на протектора на безела на репликите от $15 - това не мога нито да го разбера, нито да ги приема! Да се надяваме, че при новия "рейнджмен" протекторът ще е от някакъв доста по-различен и дуракоустойчив полимер. Щото в противен случай - ще е несериозно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 05:54       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Единствения плюс който виждам е соларната батерия,ина4е аз си юркам феникс 2 на гармин ве4е 3 години по света и у
нас и освен каишка на скоро друго не е сменяно.
Мога да го похваля с надраскан джам и тук там подбито,но аз проблем с това нямам.
Само си го поизтърквам с мека 4етка за зъби и ду6 гел ,когато пепелака се навре навсякъде по него...

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 12:17       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Аз имам едно CASIO вече със сантиментална стойност от 3 години подари ми го баща ми. От 94 или 95.

Добро изделие сменял съм му един път уплътнението. Та преди на всяко пазарче имаше часовникар. Като се замисля скоро не съм виждал. Ще съм благодарен ако някой ми посочи в София място дето мога да събудя машинката дорде не съм забравил как се калибрира компаса. PDT_Armataz_01_30 Има даже памет за ориентиране по азимут 5 посоки :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 16:49       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Ще съм благодарен ако някой ми посочи в София място дето мога да събудя машинката дорде не съм забравил как се калибрира компаса.

Най-близо на теб ще ти е магазинът на CASIO в HIT маркет - "Младост". А и там със сигурност ще си харесаш нещо по-ново, аз съм се огледал и у един "мъдмастър", но ще изчакам да си сложа новия "рейнджмен" на ръката, за да реша кой да го бъде.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 17:15       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Най-близо на теб ще ти е магазинът на CASIO в HIT маркет - "Младост"


10x

Почти до офиса ми е. Утре ще го преслушам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer